V den svatby je Sára zatčena federály za vraždu Michaelovy matky a zavřena do ženské věznice. Generál Krantz, který v mužské části vězení čeká na popravu, vypíše odměnu 100 000 tomu, kdo Sáru zabije. Michael nemá jinou možnost než jí dostat ven… (liquido26)

Sawyer815

Mnohem lepší než poslední dvě řady seriálu.Prison Breaku prostředí vězeňských cel svědčí nejlépe a Final Break je toho důkazem.Zakončení jak má být i když možná trošku zbytečné a těch věčných "zvratů a překvapení" je stále víc a víc.Závěrečné 2 minuty byly hodně silné. 70 % ()

Alementina

Zaverečná tečka pro skalni fandy serialu, kteří přežili otřesnou 4. serii a tohle dalo alespon trošičku mistami vzpomenout na to, co kdysi serialu udelalo jmeno... Ale o důstojné tečce na závěr se mluvit bohužel nedá. ()

Makky

Final Break bol dôstojný a opäť klasický "prisonbreakovský", aj keď poviem pravdu, nečakal som takýto priebeh tohto záverečného filmu, respektíve dvojdielu. Tunajší charakter každej postavy je presne taký, aký bol a každý hraje opäť svoj dokonalý part, ktorý možno v poslednej dobe nebol až taký presvedčivý (T-Bag, Gretchen...). Nelogickosti neriešim, tie boli v Prison Breaku vždy, ale o tie nejde. Tu sa treba baviť a kochať sa poslednými zábermi tohto seriálu, ktorý povedzme si všetci pravdu, bol viac ako perfektný. Hoci každý nadával na klesajúcu kvalitu a ja som samozrejme nadával tiež, Prison Break je jeden z najlepších seriálov súčasnosti. Bude mi kurevsky chýbať. We´re free now! Finally. We´re free! ()

MATADOR

Po čtyřech sezónnách, čítající dohromady 79 dílů jsme sledovali Michaela Scofielda. A zde máme završení celého seriálu! Prison Break: The Final Break je opravdu takovým spíše zbytečným dvoudílem. Čtyři sezóny byly už tak hodně a i přes scénáristické serpentýny a různé okliky skončila čtvrtá sezóna více než slušně. The Final Break už je jen proto vysvětlení několika málo částí, které být vysvětleny ani nemusely. I přesto se však jedná o slušných +- 80 minut zábavy, na jejímž konci Vám dozajista slzička ukápne, to je totiž za ty čtyři roky poctivého sledování každého nového dílu. Útěku z vězení je již konec, nezbývá než se rozloučit. ()

Eldrick

Závěrečný film, který měl všechny ty píčoviny vysvětlit a ejhle, ono to začíná hned další píčovinou a žádný vysvětlování se nekoná. Jaký překvapení! Scénáristi tomu nasadili definitivní korunu, nic debilnějšího fakt vymyslet nešlo. No alespoň, že už máme to nesmyslný natahování kdysi originálního seriálu za sebou. ()

Katarine

Pro mě celkem důstojné zakončení v duchu celého čtyřsériového seriálu. Jen už mi některé věci přišly zbytečné a závěrečných 5 minut z 22. dílu poslední řady byly vhodnější, než doják v závěru Final Breaku. I tak se bylo na co koukat a Prison Break pro mě vždycky zůstane jedním z nejoblíbenějších a nejlepších seriálů. ()

ilemas

Vynikající zakončení tohoto skvělého seriálu, které to celé ještě podzvihlo. Ale po čtvrté sérii jsem nakonec rád, že už to konečně skončilo, ta spousta nelogičností,chyb a dějových zvrátů snad každých 5 minut už byla na mě moc. ()

M.i.k.e

tak sem se po letech dokopal k tomu abych definitivně dokoukal Prison Break a ačkoliv to bylo takové hodně vycucané z prstu,jako připomenutí mých kdysi oblíbených postav to bylo docela fajn.Jen ten konec sem vyloženě odzíval.Holt ta doba od konce seriálu už je moc velká...60% ()

Havaj8

Tak až po dalším zkouknutí celýho séroše jsem zjistil, že tenhle film byl vlastně ty dva dodatečný díly o Sáře. To už trochu dává smysl. Ale bylo to hlavně pro fanoušky, taková rozlučka se všema hrdinama, objasnění pár situací. Útěk absolutně podceněnej od federálů, zmáknutej za dva díly. Plus ta oběť na konci. Zbytečnost, ale v tu dobu, v tý éře, to muselo potěšit asi každýho skalního fandu. Nicméně, co se tak dozvídám, tak se má točit pátá série. Možná totální sračka, možná něco novýho. Kdoví, ale já se těším už jenom na ty herce. ()

Rocky88

Napínavé, nenudící...ale opravdu zbytečné. Sice je Prison Break hned po South Parku můj nejoblíbenější seriál, ale tohle se minulo účinkem... Každopádně je to konec nejlepšího (hned po SP) seriálu všech dob. ()

lebowski!

Malé napravení reputace, nicméně úpadek jednoho fenoménu film neodvrátil. Vlastně ani nemohl. Čtvrtá série nekompromisně poslala seriál do s*aček, ze kterejch se ani pan Scofield nevyhrabe. Film doplácí na velké množství postav. Než se všichni představí a vysvětlí nám své pohnutky a plány, jsme v polovině a je čas na finální útěk. Myslím, že toto měla být původně pátá série, což by odpovídalo zápletce a okolnostem kolem (sám bych byl zvědav a myslím, že by ani nemusela být špatná), leč nestalo se tak a vše dopadlo jak dopadlo, konečně jsme to dokázali a jsme volní!!! ()

O´Neill

Hodně uspěchaný závěr po všech stránkách. Pochopitelně nebylo více prostoru, ale když už se do toho pustili, mohli si dát záležet alespoň na závěrečné pěti minutovce - ta pro mě nebyla nikterak emocionální, což je rozhodně škoda, jelikož jsem čekal podobný zážitek jako při posledních deseti minutách čtvrté série...Přesto ale těch pět minut je docela dobrých, a dávám trošku nadsazené čtyři hvězdy. ()

DruidKarel

947. hodnocený film: Tak tady se to už zamotalo příliš a i když bych měl zvolit jednoznačně nižší hodnocení, musím hodnotit takto, protože tento "díl" je součástí fenomenálního celku, který zůstane navždy v mé mysli. 5* mu tedy dám, i když přiznávám, že jsem ovlivněnej celou sérií, která mě fakt dostala. 5* ()

Wormboy

Z toho co robilo Prison Break kvalitnym serialom zostalo len obsadenie (naschval nehovorim herecke kvality, pretoze tie az na par vynimiek hercom veru chybali aj v seriali) a minulost nasich hrdinov, na ktoru by bolo po poslednej casti 4 serie najlepsie zabudnut. The Final Break je priserny zlepenec snaziaci sa este vycicat co to zo studne, ktora sa uz davnejsie vysusila a na vysledku to poriadne vidiet...samostatnu pol* davam z nostalgickeho hladiska, pretoze Prison Break som sledoval velmi rad...1,5/5* ()

Pajky3

Tak a je to... konečně. S odstupem jsem dokoukal jeden z nejnapínavějších a nejlepších seriálů. Ano teď jsem mluvil o první sérii. Bohužel následoval kvalitativní propad. Tenhle závěrečnej film mi dopřál rozloučení se skupinou "útěkářů" stejně tak jako rozloučení s Michaelem a Sárou. Podle mě naprůměrné a důstojné loučení... Chyby se dají odpoustit, protože když jsme přes seriál došli až sem, tak už nás chybějící logika nepřekvapí ()

c.tucker

Už dávno tento seriál ztratil své kouzlo, tohle už byla jen nastavovaná kaše pro nějaký ucelený závěr. V podstatě to byl jen takový direct-to-dvd film, u kterého jsme se už nemuseli seznamovat s osazenstvem. Velmi průměrné a dialogy velmi ztrácí. Plno zkratek a nedořeností, ale co alespoň je už od toho pokoj. ()

KajusaK

Po dalším shlédnutí musím opět nechat na 5* :) už jen z úcty k perfektnímu seriálu, skvělému zakončení a krásným scénám. Naprosto dokonale promyšlené, udělané až do konečné scénky. Některé okamžiky krásně dojemné (videozáznam na lodi, útěk, pomoc od Gradchen, a mnoho dalšího..)Útěk provedený opět napínavě..Jsem velmi spokojená. Michael a Sara opět nezklamali. ()

Noviik

Není to tak dobré jako celý seriál, to je jasné. Ale každopádně se jedná o hodně povedený TV Film, kam se autoři v krátkém čase pokusili nacpat velké množství fíglů a Michaelových genialit. Konec je povedený, díky za tento seriál, někdy si to zopakuji! ()

bartias

Zbytečný devadesátiminutový návrat k dávno vyčpělému a uzavřenému seriálu vymyšlený v době, kdy Prison Break ještě nebyl sebeparodickou přehlídkou vlastních klišé. Pokus odpíchnout se k spin-offu z prostředí ženské věznice naštěstí neuspěje. ()