Predátoři

• USA Predators (více)

V novém pokračování série Predátor se Adrien Brody představuje v roli Royce, žoldáka, jenž se neochotně ujímá vedení skupiny elitních bojovníků, kteří se nedobrovolně ocitají na planetě pokryté džunglí. Když se ale tihle chladnokrevní “predátoři” s lidskou tváří ocitnou ve válce s novým druhem skutečných vesmírných Predátorů, začíná rozhodující utkání mezi lovci a jejich kořistí. (Magic Box)

Xmilden

Tak nejvíce očekávaný film tohoto roku konečně nadešel. A mé dojmy nemohou být jiné než pozitivní, však se také považuji za velice významného fanouška. Na úvod musím vyseknout poklonu Nimrodu Antalovi, když jsem viděl jeho poslední film Armored a tou dobou se již všeobecně vědělo že s ním je počítáno pro film Predátoři, dosti jsem si sliboval. Ve filmu dokázal neuvěřitelně dlouho ukrývat našeho toužebně očekávaného hrdinu, kdo má pro tyhle vesmírné zabijáky slabost, má je zde představené jako skupinku tří lovců. Souhlasím s názory že první polovina filmu je lepší. Pochopitelně. V těchto filmech vždy spolehlivě funguje když se navozuje napětí a filmaři své trumfy nevyplácají hned na začátku. Tady je vše v pořádku. O tom že jsou členové velice různorodé skupinky kýmsi loveni se dozvídají postupně. Divák má samozřejmě jasno od prvního okamžiku :) Trošku mě zamrzelo že hned první dvě oběti jsou minimálně pro mě, velice oblíbené postavičky. Ano čtete dobře, divák si zde vytvoří podobně jako v Predátorovi z roku 1987 vztah k postavám. Film uvadne asi na 10 minut když se na scénu z dřívějška přeživší Fishburne. Tady to opravdu scénář moc nedořešil. Ta postava je divná od začátku do konce. Chápu že zde chtělo nějakým způsobem dovysvětlit děj, ale bohužel Laurence je tentokráte dosti mimo. Film si samozřejmě odbude i své soubojové finále muž proti predátorovi. Celkově film dosti připomíná poctu původního snímku. Místy by se dal označit i za remake. Zkrátka na tohle téma se budou vést ještě dlouho debaty. Podobně jako když někdo žehrá na to že film není akční. Tohle považuju za velice nefér názor. Copak se zde dá vložit akční scéna typu jaké točí Michael Bay? Odpověď ať si každý doplní sám. PS: Hodnocení: Pokud jsem původnímu filmu dal 6 hvězdiček, tady musím dát 4. Pro ultimátní fandy 5, ostatní si mohou odebrat hvězdičku. PS2: Při závěrečných titulcích zní soundtrack z roku 1987, všimli jste si jak je neskutečně nabušený? PS3: S časovým odstupem již nemohu považovat tenhle film za tak výborný, toho retra je tam zkrátka moc, ale poctivá zábava to samozřejmě je. Tedy 75% ()

Arbiter

Hloupé hlášky, hloupí hrdinové (Yakuza ale rules), hloupé archetypy, né až tak hloupý scénář, pár hezkých odkazů na předchůdce a moc hezká Alice Braga. Standart. S tím se počítá. Predátoři nám ale za ta léta dost vyměkly.. a to, se neodpouští. ()

Phobia

Když jsem se dočetla, že hlavní roli v "Predátorech" si střihne Adrien Brody, hned jsem nakoukla do kalendáře, jestli nemáme 1. dubna. Adrien Brody?!? To má být adekvátní náhrada za pana guvernéra? Vždyť ten s tím chobotem, vycmrndlým ksichtem a s očima vyděšeného tuleňátka může hrát (a skvěle!) leda židovské pianisty, vyhulené smažky nebo bukvice. V akčním filmu může figurovat jedině v pozici nějakého vytřepaného přizdisráče na odstřel. To vážně ti mamlasi z castingu nenašli nikoho vhodnějšího? Proč to nedali třeba Woody Allenovi? Ten nemohl, protože už kývnul na hlavní roli v remaku "Barbara Conana"? Abych Brodymu nekřivdila, chrochtal drsně jako Batman, kdyby v "Predátorech" hrál ninju nebo beduína, prostě měl pytel na hlavě, tak bych mu toho tvrdého žoldáka třeba i věřila. V závěru, jak tam pobíhal svlečený do půl těla, decentně pomazaný sračkama, se hoši od speciálních efektů sice posnažili, aby vypadal jako svalovec, ale já jsem stejně pořád viděla křehkého klavírního virtuoze a hledala v tom nánosu rozteklého arašídového másla na hrudi vyrytou Davidovu hvězdu. Zbytek osazenstva mě kdovíjak nenadchnul ani neznechutil. Predátoři byli nečekaně a ostudně neschopní, Arnie by je oddělal pouhým ostrým pohledem... Po stránce děje to při mozku utlumeném na nízký výkon docela bavilo, akorát se v tom na můj vkus zbytečně moc filozofovalo na téma morálky a lidskosti. Triky na úrovni, hudba stejná jako u jedničky, finální rockn'rollový song byl nepříjemným kopancem do uší, nikoliv stylovou tečkou - nevadí, červený čudlík na ovladači to rychle vyřešil... Závěrečný verdikt: jo, dalo se, rozhodně nejde o takový průser jako "Alieni versus Predátoři", škoda přeškoda toho Brodyho, to byl od castingu vážně nejapný vtip. 65% ()

-bad-mad-wolf-

Je mi fuk, zda tvůrčí tým citoval či sprostě vykrádal. V první řadě se totiž Rodriguez a spol. ukázali jako nadšení fanouškové tématu a podle toho celý film vypadá. Nostalgického blaha jsem si užil dost. Co víc říct. Scénář je místy roztomile nablblý a dialogy jsou drsnější než rašple. Potěšil mě závěr a linka s Nolandem, místy vykouklo i trochu napětí. Akčních scén není mnoho a nejsou ani příliš okázalé, totéž by se dalo říci o tricích, oboje se ale dá omluvit skromnějším rozpočtem. Herci své úlohy splnili obstojně, zejména Brody s Bragou, vepřík Fishburne a Walton Goggins. Vše je poplatné faktu, že do hloubky se nikdo zavrtat nesnažil, takže stačí mít buď naštvaný kukuč, nebo slizké vzezření. Predátoři do boje vyslali své spíše méně inteligentní exempláře a ta testosteronem přetékající mlátička na konci? Sympatické. Celé je to moc sympatické. Nic se však nemění na faktu, že nejde o pokračování ani o remake. Predators jsou prostě fanouškovským počinem. ()

Nevada

Lehce nadprůměrný snímek. Předvídatelný, ale nenudící děj, který má velké mínus díky názvu filmu. Protože divák ví o co běží, tak minimálně první třetina filmu nedokáže ničím výrazněji zaujmout, natož překvapit. Navíc je tam pár logických chyb, které praští do očí. Ale na druhou stranu - podobně jako u Terminator Salvation, kromě několika zbytečně ukecaných scén, se tam pořád něco děje a herci jsou často v pohybu, takže to zakrývá slabší příběh. Plusem je sympatické herecké obsazení. ()

darkrobyk

Tohle jsem popravdě nečekal. Velmi milé překvapení. Džungle - nádhera! Není divu, když ji tak dlouho hledali a nakonec našli na jednom z havajských ostrovů. A velmi mě potěšily odkazy na Predátora i na Vetřelce ( především dvojku) - nejen ozbrojená akce, ale i drobnosti - například obětování se s granátem, tvrdá žena - bojovnice, či stanice připomínající tak trochu Nostromo i loď mimozemšťanů od Gigera. Pokud očekávate hon na člověka a boj o přežití, pak nemůžete být zklamáni. Nádherná kamera, úžasná scéna s horizontem, kdy obětovaní zjistí, že nejsou na Zemi, a jakmile se akce rozjede, je to fofr. ()

Ampi

Moje reakce na predatory jsou pozitivní. Nebudu moc prozrazovat. Zajimavý otevřený konec, nové mimozemské druhy i rozšíření predatoří mytologie. Přeji uspěch, potřebný k dalšímu pokračovaní. ()

kinej

Když už se někdo rozhodne navázat na kultovní film, měl by si dát opravdu záležet na tom, čím k němu přispěje. Přeci jen oba první predátoři měli určitou kvalitu a ve své době se jednalo o hodně slušné bijáky. Film Predators kult nijak neobohacuje, pouze na něm parazituje. Má sice zajímavý nápad, ale ten se nepodařilo zpracovat do kvalitního scénáře. Nejde tak cestou původních predátorů, ale spíš cestou Aliens vs. Predators. Co se mi nelíbilo je, že poměrně málo času je zde vyhrazeno na samotný boj s monstry, místo toho se zbytečně dlouho řeší původ a vztahy postav, přičemž absence některých, např. dokotora, by filmu vyloženě prospěla. Stejně tak bych vypustil zbytečné psy, či vztahy mezi predátory. Zkrátka nic moc. ()

Hrabka

Nejprve je třeba ocenit, že byl vůbec nějaký film o legendárním Predátorovi natočen. Ti, kteří mají původního Predátora s Arnoldem tak rádi jako já, musí už samotný návrat Predátora na plátno velice ocenit. Je jasné, že už není možné vytvořit atmosféru, kterou se pyšnil film z roku 1987, všichni už ví, s kým mají tu čest, takže divák především nesmí očekávat to, co předvedl Arnold a jeho komando. K samotnému filmu můžu říct, že mě překvapil, čekal jsem to slabší. První polovina je skvělá, neznámé prostředí, neznámí lidé, neznámá monstra, první seznámení s Predátory a připomenutí původního filmu. Hudba je naprosto parádní, aby taky ne, když je téměř identická s tou původní. To musím opravdu ocenit, protože s těmi známými tóny, to funguje mnohem lépe. Od té doby, co se děj přesune do vesmírné lodi, se to začne kazit a začne to být takové divné. Závěr se taky zrovna nepovedl. Chybělo mi nějaké vysvětlení, jak se tam ti lidé vzali a kdo je tam takto hromadně vozí. Některé identické scény, které se snažili být podobné jako v prvním Predátorovi, jako např. japonský samuraj, kterého už nebavilo před Predátory utíkat, byly docela povedené a do filmu se hodily. Napětí taky slušné, ovšem s Adrienem Brodym jsem měl trochu problém, do této role se teda moc nehodil. Chtělo to někoho, kdo vypadá víc drsněji. Jinak ale musím říct, že se mně Predátoři líbili, bavilo mě to a už se těším na další pokračování. 75% ()

cheyene

Klasika pokračuje. Predátoři jsou povedeným pokračováním původní klasiky, ovšem jejich předchůdce z roku 1987 má nespornou výhodu - člověk si s chutí dá reprízu, což se u nových predátorů říct nedá. Možná, že je to i tím, že zde chybí Arnold, jeho hlášky a silné paže. Není tu také tak perfektní atmosféra strachu, prostředí není tolik lákavé (možná proto, že se odehrává mimo Zemi) a postrádal jsem ten správný pocit, že jsou hlavní hrdinové loveni. Přesto se zde však objevuje mnoho výtečných momentů, jež zapřičiňují nostalgické zaplesání srdíčka. O čem mluvím? - a) hudba, b) zmínka o Guatemale 1987, c) příbuznost některých dialogů, popř. hlášek hrdinů s těmi z McTiernanova počinu. Kladně hodnotím i rozlišení dvou ras predátorů. Celkově vzato jde tedy o důstojné pokračování, které fanoušky potěší. ()

LiVentura

Dobrý nápad, skvělé efekty, dva druhy Predátorů a skupinka lidí z okraje lidské společnosti, kteří jsou na cizí planetě loveni.. :-) A hudba konečně "predátorská".. Takto oživený kult Predátora se mi zamlouvá, i když... ()

paascha

Utíkej, troubo, utíkej, honí tě strašák divokej... Téma honu je celkem otřepané a stokrát omleté a ani sebelepší lovec ho nevzkřísí. ()

balone

Jak se mohl Brody upsat k takové kravině to nechápu, těžce předvídatelný děj, hloupí predátoři, vůbec nenavazující příběh na celkový děj Predátorů a i Vetřelců. Taková snaha o reinkarnaci jedničky 35% ()

juta

Predátoři jsou vydařeným pokračováním, ve kterém nechybí dechberoucí akční scény. Partička profíků s vytuněnýma zbraněma je vysazena v neznámém prostředí a postupně zjišťují, že jsou jen lovnou zvěří dravých predátorů. Perfektní to není, ale po jedničce rozhodně nejlepší díl. ()

Fiftis

Celkovo som z Predators dosť sklamaný. Pôjde o ďalší akčný sequel ak rátam aj nevydarené AvPčka a rýchlo sa na neho zabudne, ale tak kto mohol vedieť, že režisér, do ktorého Robert Rodriguez vkladal toľké nádeje vyprodukuje len ďalšiu akčnú strielačku bez konca. ()

Shakers

Fear is reborn - presne toto bolo napísané na plagáte a musím povedať, že Antalovi a Rodriguezovi sa to podarilo (na to že to mala byť pocta prvému predatorovi). Film, na ktorý som tak dlho čakal, tak konečne prišiel. Nie je to zrovna úplná pecka, že by som bol s toho odpálený, ale je to skoro rovnako dobré ako Predator 1 a 2. Aj keď kvalitami sa blíži skôr k dvojke. Réžia moc neruší pretože nepôsobí ani moc staro a ani moc cool, takže film ide v kľudnom tempe. Predátori začínajú veľmi dobre a hlavne zaujímavo (skrývajú v sebe kúsok neznáma), hneď na začiatku chytia atmosféru, ako mal aj prvý predator, čo je len plus. Zo začiatku sa moc nestrieľalo a to je tiež len dobre, pretože si film medzi tými (celkom inteligentnými) kecami si nazbieral slušnú atmosféru a keď sa už vyrazilo do boja, tak to už stálo za to. Nové veci fakt prekvapili, ale najviac čo prekvapilo boli veci, ktoré boli zachované s prvého predátora (bezbolestná, niektoré scény, hudba). Čo sa týka hercov, tak boli všetci rovnako dobrý a absolútne mi tam nikto nevadil. Postavy boli tiež dobre vylosované a každý dostal aspoň trošku priestoru. Brody a Alica Braga sa tam fakt hodili a to som si tam nevedel predstaviť ani jedného. Čo sa týka efektov, tak neboli najhoršie, ale bolo vidno, že to nemalo zrovna najvyšší rozpočet. Ale toľko vecí tam zas nebolo aby to vyzeralo zle. Takže nemám prečo zle hodnotiť. Skvelý začiatok a skvelé finále. Jediné čo mi na filme vadilo bolo hlavne to, že trailer sľuboval niečo iné a tým pádom som mierne sklamaný (to je ale moja chyba). A ďalšia vec je tá, že tam ostalo kopec nevyužitých vecí (napr. rola Laurencea Fishburnea). Ale je to rozhodne lepšie ako Alien vs Predator. Prostredie filmu, príbeh, herci, efekty, scenár, kostýmy, hudba všetko super. Som fanda Predatorov a mne sa to moc ľúbilo. Som sakra rád, že Rodriguez sa rozhodol ísť na to starým spôsobom. Bad motherfucker is back. 85% - 4* ()

Jhershaw

Příjemná letní jednohubka, nenudí, pobaví, v hlavě nezůstane a opětovného vidění netřeba. Zpětně si říkám, jestli to vůbec je akční film, protože samotné akce, přestřelek a soubojů tam tolik nebylo. Spíš se mi tam líbila atmosféra "neznáma", kdy postavy netuší, kde jsou, a snaží se zjistit, jak se dostat z džungle. I namíchání postav se mi líbilo - všichni jsou prvotřídní zabijáci a každý se specializuje na něco jiného (např. souboj s katanou mi přišel fajn). 70 % ()

DaliX

Sú filmy ako napr. Predátor, Aliens, Indiana Jones, Krstný otec..., ktoré boli v ich časoch prelomové a v dnešnej dobe na ne nazeráme ako na kultové záležitosti. Nielen preto, že sú vo svojom žánre absolútnou špičkou ale aj preto, lebo čím dlhšie tie filmy existujú, tým sú pre nás vzácnejšie. Potom tu máme novodobé filmy, ktoré vznikli v súčastnosti takže aj keď sú po stránke CGI efektov ďaleko vpredu, nie sú pre mnohých ani zďaleka také skvelé a pútavé, lebo ako sa vraví "Originál je len jeden". Presne tohoto sa držia aj Predators. Nesnažia sa ísť iným smerom, ani do takej hĺbky aby sa odklonili výrazne od pôvodného deja (oba Aliens vs Predator), práve naopak. Prvý film sa stal jasným kultom a Predators sú niečo medzi novodobým akčným sci-fi s vybrúsenými efektami a tou klasickou oldchoolovu akčnou jazdou, ktorú sme si obľúbili. Najdôležitejšiu úlohu na tom zohráva samozrejme príbeh a je podaný naozaj výborne. Antal sa s ničím nemaže, od úvodnej scény ste priamo zasadený do deja, žiadne vysvetľovačky, nič, všetko potrebné sa divák dozvedá počas celého filmu (čo je podľa mňa rovnako výborne vygradovaný dej, ako toho bolo u prvého Predátora). Keďže prvý Predátor ponúkal prekvapenie v podobe neznámeho zla, ktoré zabíja elitnú jednotku, Predators si tento svoj klasický príbeh dopĺňa nečakanými zvratmi a rozmanitosťou (u jednej postavy v závere filmu som takýto charakter nečakal). Pre fanúšikov toho bolo však prichystané oveľa viac (nikdy som sa za veľkého fandu Predátora nepovažoval) ale tie odkazy na pôvodný film sú tam naozaj cítiť, hlavne záver filmu (Brody vs. Predátor) ale aj pripomenutie jednotky z pôvodného filmu. Prekvapivé je síce aj to, že toto je prvý film s Predátorom, ktorý sa neodohráva na Zemi, ale na inej planéte, čo ma opäť potešilo. A tu sa dostávame k výprave. Džungľa je jednoducho perfektná, parádne prepracovaná, rovnako aj štvornohí Predátorskí miláčikovia a ich design sa mi páčil, akčné scény nemali chyby (scéna s pascami, záverečný súboj ale vlastne všetky), vizuálne efekty na ten rozpočet priam excelentné, celkovo nemám prakticky tomu filmu čo vytknúť. Keby som však zhodnotil Predators a prvého Predátora tak podľa mňa (a nikdy by som neveril, že toto napíšem) majú lepší príbeh, rovnakú skvelú atmosféru, viac gore scén a lepšie finále ako bolo v pôvodnom filme (sry Arnie nemaj mi to za zlé). Nikdy nepochopím fanúšikov pôvodného filmu, ktorým sa tento film nepáčil, pre mňa osobne je toto najlepší Predátorský film aký som kedy videl (zásluhu na tom má zrejme aj záver filmu, ktorý je presne taký istý ako jeho začiatok, len z iného uhla pohľadu). Veľmi by som si prial druhý diel a bolo by fajn, keby sme sa konečne dozvedeli aj niečo viac o Predátoroch, keďže v podstate v žiadnom filme nebolo o ich pôvode takmer nič. ()

JohnnyD

Je pomerne smutné, že trvalo 20 rokov vyprodukovať nový diel a je to takéto fádne béčko, ktoré poskytuje len veľmi riedku zápletku a neposúva mytológiu nikam a to napriek tomu, že ani minúta filmu sa neodohráva na Zemi. Je to len ďalšia (relatívne priemerná) killovačka s dosť zvláštnym castingom (povedzme si, že miscast typu Adrien Brody v Predators sa udeje iba raz za pár rokov). 5/10 ()

Boogeyman

Zklamání. Postavy jsou trapné a celé je to takové o hovnu, jak nějaká béčková výplňovka půlnočního sobotního programu na Nově. Jako nějaký kvalitativní vzastup od dvojky AvP tu je, ale tak sotva k jedničce. Skutečným předátořím filmům to nesahá ani po kotníky. ()

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

Režisér Ulice Cloverfield chystá Predátora

21.11.2020

Režisér Dan Trachtenberg (Ulice Cloverfield 10) je nejnovějším tvůrce, který slavného Predátora vyšle na další lov. Studio 20th Century oznámilo pátý film v populární akční sérii, jenž by měl opět… (více)

Predátora čeká další šance

Predátora čeká další šance

14.08.2015

Legendární scenárista Shane Black (Smrtonosná zbraň, Poslední skaut) předloni natočil miliardového Iron Mana 3, takže záhy přehazoval mnoho režijních nabídek. Nakonec si vybral sedmdesátkový noir The… (více)

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel