Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

vyfuk

Red je hezká odpočinková akční komedie s dobrým příběhem Urban si zahrál na agenta a měl by to dělat častěji. Willis klasicky zazářil v každé scéně. Hezká rolička pro Freemana, kde to vypadalo, že ho již neuvidíme a pak se zase efektivně vrátil... aby zemřel. Škoda, ve dvojce by byl určitě také potřeba. S Malkovichem a ani s Mirren moc zkušenosti nemám, nicméně se mi ve filmu líbili oba. Dvojka asi nebude nic extra, ale pokud to alespoň trochu bude dobrý jako jednička, nemám proč protestovat proti pokračování (které mi trošičku připadá zbytečné, nicméně nasbíralo dobré herce). ()

Ev.D.

Helen Mirren je těžce super a ten konec, špica. V Moldavsku je hnusně ;) ,,Ulevilo se Ti? Jo, dáme si palačinky?" ()

corbeau

Red je zábavná oddechovka, která vnáší svěží vítr do dvou vyčpělých žánrů - agentských akčňáků a komiksových adaptací. Svým netradičním pojetím hrdinů trochu připomíná Kick-Ass - místo společenských outsiderů tu ale spravedlnost do parkinsonem sužovaných rukou vezme parta vitálních důchodců. Největší devizou filmu je skvělé herecké obsazení, potěší i technicky vyspělé akční scény a humor, který je černější než Morgan Freeman po zásahu plamenometem. ()

HomeAlone

Filmova lahodka , ktora sa urcite neda povazovat za nejaku beznu akcnu komediu akych je kopec . Neskutocne sympaticke postavy a kazda z nich je uplne inak vynimocna . Willis konecne ukazal ze je este stale ten skvely tvrdak , ktory dokaze mladsim kolegom nadherne nakopat riť a prvu polovicu filmu mu velmi pekne sekundovala M.L.Parker , Malkovich jednoznacne najdokonalejsi psychopat - a fakt sa neho pozeralo viac nez dobre , H.Mirren ako byvala agentka , ktorej to fakt pristalo a nakoniec Freeman a jeho slabost na opatrovatelky . Velmi dobre sa na to pozeralo a urcite sa k tomu coskoro vratim ()

BuryGol

Bruce Willis jako superagent na penzi ještě nechce zaklepat bačkorama a tak zmátí nebo odkrouhne každýho záporáka, co se mu snaží jít po krku. Nakonec s partou penzistů (alias bejvalejch kolegů) bude muset zneškodnit nový vedení CIA. Film je nabitej hvězdama jako Bruce, Morgan Freeman, John Malkovich (kterej exceluje) a nebo Helen Mirren. Potěší i přítomnost Mary-Louise Parker, známá jako máma z "Weeds" (vrrr). Já se těšil na kačňárnu, kde nebudu muset moc přemejšlet a přesně to RED splnilo. ()

Madlene

"Frank, I never thought I'd say this again. I'm getting the pig!" Nečekaně vtipná smršť - prvoplánová zábava, ale dokonale zábavná podívaná. ()

Pecival

Hóóóódně slabé tři - vlastně jenom kvůli Willisovi, který si roli evidentně užíval. Malkovich je poměrně otravný, zbytek aspoň ok. Na pohodovou taškařici je tam málo akce a není to vlastně nějak extra vtipné, na nějaké sofistikovanější drama je ten příběh příliš nablblý a nelogický. Záčak ještě jde, ale je to vlastně čím dál horší. Zklamání. ()

Fony

Někdo si ve filmovém studiu řekl, že natočí film se starou gardou a svezou se na vlně retro akce, která teďka zase frčí. Staříci nakopou prdel těm mladým a bude to nehorázná sranda. Jenže k tomu by bylo třeba připravit aspoň trochu solidní scénář pod taktovkou zkušeného režiséra. Bruce a spol. jsou výborní, jenže zbytek filmu je pohříchu průměrný, ať už jde o akci, vtip nebo hudební doprovod. Navíc Schwentkemu se příliš nedaří skloubit komedii s akčním filmem, mnoho scén tak vyznívá dost rozpačitě. Škoda promarněného potenciálu, Red mohl být hitem sezóny. ()

Linkyc

Bruce coby stárnoucí páprda, ex-agent, který ještě není odepsaný. Skvěle mu sekundují bláznivý Malkovich a mistr Freeman. Je to sice celé šílené a pochybuju, že takhle troufale žijí ex-vrahouni a agenti. Na druhou stranu zase musím uznat, že je to sranda a pěkně se na to kouká. ()

jenik71

Nuda, nuda, nuda. Red bych vnímal asi jinak před dvaceti lety, na dnešní dobu je to nic neříkající záležitost. Chybí smysluplný příběh, styl humoru mně nevyhovoval a i přestřelky byly zoufale slabé. Tolik dobrých herců a já chvilkama skoro usínal. A to jsem si to pustil po obědě ! ()

Trapper33

Akční oddychovka. Nic moc zápletka a celý film vyznívá zdlouhavě. Bruce Willis si zahrál s ostatními na důchodce kteří překypují akcí. Film mě v dosti částech nudil a měl jsem nutkání ho vypnout. Avšak dokoukal jsem dokonce čehož nakonec nelituji. ()

tommy187

"Musíme nájsť Marvyho." (Frank) - "Veď on zomrel pred rokom!" (pani) - "No tak, on už zomrel asi stokrát." Celý film sa niesol vo vtipnom duchu, ako poznamenala phoebess tak sa striedali svetlé a tmavé momenty, ako to je vo väčšine komediálnych filmov s akčným nádychom. Bruce Willis sa každopádne predviedol, ako dobrý komik, aj keď v podstate len stvárnil svoju typickú rolu. Trochu ma mrzí, že Morgan s Helen nedostali viac priestoru, no inak to bola veľmi kvalitná šou, ktorá diváka kvalitne uspokojí. Zaujímavé komentáre: phoebess, VenDulin85, Padme_Anakin, Tom Hardy, Djkoma. ()

giovanni3

Velmi povedený akčňák, který si člověk rád shlédne i po několikáté. A právě to je jeho hlavní přednost, protože běžně mi akčňák stačí pouze jednou. Děj je zde solidní, ale hlavním kladem je herecký um Bruce Willise a taková přirozenost Mary-Louise Parker. Ta vypadá jak pouhý doplněk/pozlátko děje, ale vlastně celí jej posouvá k až takové pohodě a nenucenosti. I akce je zde povedená a tak dávám slušné 4z5. ()

Šakalík

Tak nevím, ale v mém případě se tenhle film dost minul účinkem. I přes úchvatné herecké obsazení a občasné povedené hlášky, je to jako celek jen další nereálná špionážně akční řežba, kterých jsem už viděl habaděj. Ty akční scény jsou sice celkem good, ale příběh je strašlivě přitažený za vlasy a bylo by už konečně na čase, aby ze CIA přestali všichni filmaři dělat nekontrolovatelnou bandu hrdlořezů. Na druhé straně Malkovich hraje úžasného magora, Willis to svým charisma utáhne vždycky a Morgan Freeman taky nikdy nezklame. Karl Urban tady překvapuje celkem charakterní rolí. Toť ale vše. Ženská část ansámblu je tam dost do počtu, ta mladší teda úplně, a ta starší v těch akčních scénách působí dost nevěrohodně (třeba při střelbě z těžkého kulometu se ani nepohne – mám zato, že i pořádně silného chlapa by to maličko rozhodilo). Jedno podívání možná pobaví, ale že bych to musel vidět dvakrát… ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)