Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Olík

Akční komedie...subžánr, který když trefí pouťovou růži přesně tam kde má, jackpot je na světě. A tahle partička, které velí jako víno zrající bourák Bruce Willis (John Malkovich taky jede bomby) rozhodně do důchodu nepatří. Ultimátní komiksový nátěr určitě ne, ale vtipná, dynamická akce aka jsem sice lehce za zenitem, ale ještě umíme otevřít lahev zuby. ()

Wallis3

V titulcích na začátku na mě vyskočilo logo DC Comics. Tak si říkám,  proč se DC nevy... ale, na co si brát servítky... NEVYSRALO na ňáký zpracování supr hrdinů a nešlo cestou tady těch akčních taškařic. Udělalo by líp! (Ne, že by ta MarvelSračka byla bůhví jak lepší!) "JDU SI PRO PRASÁTKO!" ()

Petyas

Pro mne jednoznacne nejlepsi film posledni doby. Mnohem lepsi nez Machette nebo Expendables. Proste vyborna akcni komedie. Bavil jsem se neskutecne od zacatku az do konce. Kdyby film byl jednou tak delsi, vubec by mi to nevadilo. Vyborny hlasky, vyborny sceny, skvela akce, napinave. Pripadal jsem si chvilkami jako kdyby se vratil John McClane - skvele hlaskujici a neskutecne akcni ;-) ()

Skleni

Vážne je to skvelé keď po dlhom čase sa ohlásia staré hviezdy a natočia nejaký spoločný film. Na druhej strane je smutné keď je výsledok .... no je taký divný. Film, ktorý by mal byť komický, ironický, až priam uletení, sa stal filmom miestami trafeným a možno aj nudným. Ale postavy Johna Malkovica či Heelen mirren sú geniálne napísané. Ale zároveň aj nenesú nijaká odkaz či herecké umenie. A to je asi celý film. Dobrý no zároveň blbý. 82% ()

darkreider

Willis nie je Terminátor, ale s čistým štítom môže preniesť "I am back!". Po sračkách ako bolo Surrogates alebo fatálne Cop Out je toto prvá liga. Prvých 30 minút je Willisova osobná Óda na žáner so scénami tak luxusnými, že ešte budem dlho spomínať. Nemôžem si pomôcť, ale scéna ako vystúpi z rotujúceho auta je dokonalosť sama. Od polovice to mierne poľaví, pretože sa začneme približovať parodickým prvkom a ja som vážne chcel dopozerať Béčko. Príde ale pár ďalších preživších: Parker, Urban, Mirren, Freeman a kurňa pošuk Malkovič a život začne byť zase veselší. Charaktery obsadené dokonalo, tlieskam castingu. Má to pár chybičiek, ale tie rád odpustím, pretože toto je film, na ktorý sa ja osobne chcem pozerať častejšie! ()

ZackSawyer

Moc jsem tomu šancí nedával... Ale co jsem dostal byla pecka a velké překvápko. Trojice "agentů v důchodu" byla výborná, herci prostě brilantní. Zápletka obstojná a po celou dobu to mělo náboj a vtip. Bruce takový jakého si ho pamatuju ze starých filmů, měl své kouzlo. A milostná romance alá road trip v CIA kabátku byla též výborná. Ti dva k sobě prostě sedli. Dvě hodinky prošpikované vtipem utekly jako voda a ve mě zůstal krásný pocit poctivého filmu. ()

Kaucuk

Výborná práce. Nápady, herecký výkony nadprůměrný, co taky očekávat od takovýho obsazení-Malkovich si opravdu nemoh vybrat lepší charakter, jeho poťouchlej, zfetovanej úchyl je k sežrání; kéž bych po padesátce byl tak svěží jako Bruce, i když v pár záběrech je vidět že už to není žádnej jinoch; K. Urbana sem snad poprvé zaregistroval v jinym filmu než jako Eomera a zahrál skvěle, mladá krev která staříkům slibně sekundovala; H. Mirren si vážim od dob Gosford Parku; Coxův ruskej přízvuk se mi krásně poslouchal a Dreyfuss mile překvapil a M-LP se s postupujícím časem stávala lepší a lepší, škoda jen, že Freeman nedostal víc prostoru. Zhodnocení hereckejch výkonů, je možná jednotvárný ale hlavně o tom tenhle film je, jak už bylo všude mnohokrát psáno. Já jen doufám, že se nebude točit žádné pokračování, ač to tak na konci vypadalo. Dle mě by to REDům moc neslušelo. Na plné hodnocení to sice neni, ale zábava je to parádní. ()

smrtacik

Noo ... Red je tradičná oddychovka, s fakt otrepanou zápletkou a plytkým dejom. Prečo potom film hodnotím nadpriemerne? Už dávno som sa tak nepobavil na niečom z prostredia tajných agentov ako na tomto. Skupinka odlišných a niektorých vcelku ,,podivných" bývalých agentikov sa snažia prežiť a tak sa naserú o rozdávajú si to s mladšou generáciou pracujúcich v podstate pre tú istú firmu. Tie haluze okolo politického komplotu nestoja za reč, za reč stojí charizma hlavných postáv, Willis, Freeman, Mirren dokonca aj Malkovich chvíľami :-) sú naozaj podarení a vhodení do akcie, ktorú by im závidel nejeden akčák tváriaci sa seriózne. Celý film je zábavná zmeska akcie, vtipných hlášok a pošklebkov hereckej bandy a pôsobí to určite lepšie ako hocijaké antidepresívum. Hodnotenie: 80% ()

levente

Je škoda, že Freeman a Willis jsou už tak staří, že rezignovali na čtení scénáře. Ten je totiž ukázkově debilní. Jo. Není ani hloupý, je čistě debilní. ()

Jakubik

Příjemné překvapení tohoto roku. O filmu jsem až do poslední chvíle nevěděl a tak mi nezbylo nic než se na něj podívat protože hlavní roli ztvárnil jeden z mých nejoblíbenějších herců. Ano, mluvím o Bruceovi a ten svojí roli zde zahrál na výbornou stejně jako pošuk Malkovich. Ve filmu se pořád něčím hýbe a odsejpá to takže na nudu není čas. Vtipné dialogy střídají vtipné akční scény a film po celou dobu naprosto perfektně funguje. Takže tento počin můžu vřele doporučit. ()

siloalampa

Do kina som síce vstupoval unavený a s účelom odpočinúť si pri filme, ale odpočinul som si až tak, že som odspal posledných 20-25 minút, ktoré mali byť takzvaným vyvrcholením filmu. Dosť ťažkopádne a tie parodujúce fóry mi tam akosi nesedeli. EE, už nechcem... ()

LojZza

Ne zas tak velky narez, jak jsme cekali. Vcelku sympaticka odnoz Mission Impossible, malinko riznuta Dannyho Partky. Akce vypada sice moc hezky, ale je ji zoufale malo. Co ale RED ztraci na poli akcniho filmu, to ziskava na poli komedialnim. Hlasky sice nejsou tak trefne, ale urcite pobavi. Za zminku jeste stoji paradni hudba a hezka prace s kamerou.Tak ci tak, cekal jsem od techhle elitnich duchodcu vic. Avsak jako bijak na sobotni vecer plni RED svuj ucel bezvadne. "Old man my a** " ()

foundation

Síce ničím neprekvapujúca klasika, ale natočená a zrežírovaná takým spôsobom aby bola dosť kuul a v určitých momentoch a scénach aj dosť originálna na to aby si dokázala vydláždiť cestu zo šedého priemeru a nechať ho ďaleko za sebou. A Willis proste len môze sedieť a jesť raňajky a s jeho ksichtom tá scéna bude aj tak vyzerať super. Malkovich ukázal že mu stále ide keď sa trochu posnaží. Ku koncu uz síce logika dostáva na frak ale komu to už len v takomto niečom môže vadiť. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)