Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Castielo

Super akční komedie s nápadem, vtipem a originalitou. Důchodci jedou! Hlavně jsem se bavil pří scénkách s Johnem Malkovichem, perfktní. Nemám co vytknout - 5*. ()

denisavary

Akční pohodovka na sobotní večery....výborné hlášky, u kterých jsem se smála, Willis pro tuhle roli jako stvořený...Helen Mirren mě tady příjemně překvapila, představovala jsem si jí jako sympatickou postarší dámu, ale tady byla drsná ženská a o tom jak krásně vypadá na svůj věk ani nemluvím. Akčnost tady nechyběla a obsazení také dělalo své.. ()

Gixian

Zajímavý námět, slušné zpracování a excelentní obsazení posunují tenhle film bezpečně na úroveň slušného průměru. Bohužel to co by ho mělo posunout dál, tudíž povedený scénář, vedoucí diváka napínavým dějem až ke strhujícímu finále, zde chybí. Všech šest (nebo kolik jich tu je) hlavních postav je skvělých, bohužel fungují líp samostatně a v jednotlivých scénkách než dohromady jako celek. Navíc te komiksové stylizace je na můj vkus taky už moc - viz scéna s RPGčkem. Né že bych se v průběhu REDu nebavil, ale po jeho konci mi zůstala v ústech pachuť nevyužitého potenciálu... ()

fraktal

Snad první film s B.Willisem, který se mi skutečně líbil. Tedy minimálně za poslední desetiletí určitě (dost možná, že tak od Pulp Fiction). Snímku jsem vlastně dal šanci jen pro účast ostatních - kupř. M. Freeman si myslím dává na výběru docela záležet (ale kupř. i J. Malkovich zde rozhodně stojí za zmínku). Nemám moc rád filmy, které samy sebe berou příliš vážně - a musím se přiznat, že zdejší poměr kožených bund, blýskavých zbraní a zpomalovaných akcí vůči nadsázce a ironii (Retired, Extremely Dangerous) mně prostě sedl! ()

Luisis

Ja Pane, to je mi povedená partička staříků s Nansy Botwinovou v čele. Skvělé, svěží a vtipné. Trošku jsem se zakuckal při občas přehnané spotřebě střeliva. Je to STYL, je to RED - 80% ()

anitae

Tak přesně takhle si představuji naprosto nenáročnou a hodně zábavnou oddychovku na všední den - nezničitelní důchodci v akci. Úplně náhodou viděno na ČT2, těším se na Red2. ()

PEZ

Skveli herci, hrajuci s velkou nadsazkou, obcas nejaka ta akcia a to cele v cool kabate. Prechod z komiksu na velke platno sa podaril. Bavil som sa aj na druhy krat. "Kordeski trained you?" "Yea?" "I trained Kordeski." ()

Othellko

Naozaj výborný film, ktorý ma skutočne pobavil. Bruce ukázal, že nepatrí do starého železa. Ostatným hercom to tiež klapalo a predviedli slušný výkon. Tromi slovami vtipná, akčná oddychovka. Dvojku som žiaľ v kine premeškal, no dúfam že sa k nej čo najskôr dostanem. Som na to fakt zvedavý. 75% ()

Drom

Tři hvězdičky, ale na rovinu říkám, že mě tam zaujala především Helen Mirren, která měla šmrnc a moc jí to seklo. Jinak šedivej průměr táhnoucí se jako sliz za hlemýžděm. Je to mainsream a trochu pitomý, proto asi kategorie Komedie. No, od druhého pokračování mě staříci a neschopnost jejich protivníků docela odradili. I jindy charismatický Bruce Willis mi tady nic neříká a moc mě celkově nebaví v rolích z poslední doby. ()

dakarin

Hodnocení neměním ani po delší době při opětovném zhlédnutí a zároveň doplnění komentáře. Opět se výborně pobavil. Nadstandardní herecké obsazení, dobrý spád, cool hlášky, jednoduše super zábava ;-) ()

goni

Velmi priemerna akcna komedia, akych tu uz boli stovky, Tato ma navyse hviezdne obsadenie, no inak nicim nevynika. Zopar vtipnych scen a zopar dobrych akcii, ale to je tak vsetko [90/2013]. ()

redwik

Film netreba brať príliš vážne. Nachádzajú sa v ňom mnohé chybičky, avšak tie sú okamžite zabudnuté skvelým humorom. Bruce Willis aj Morgan Freeman boli na jednotku (odporúčam pozrieť ich predchádzajúci spoločné film Lucky Number Slevin), Mary-Louise Parker nebola o nič horšia, a Helen Mirren vynikala snáď ešte viac ako všetci ostatní. I keď záver každý očakával, príbehu to neubralo a ja sa už môžem tešiť na Red 2. Bruce Willis - Frank Moses /:/ Mary-Louise Parker - Sarah Ross /:/ Karl Urban - William Cooper /:/ John Malkovich - Marvin Boggs /:/ Brian Cox - Ivan Simonov /:/ Helen Mirren - Victoria /:/ Morgan Freeman - Joe Matheson /:/ Rebecca Pidgeon - Cynthia Wilkes /:/ Jaqueline Fleming - Marna /:/ Ernest Borgnine - Henry the records keeper /:/ Richard Dreyfuss - Alexander Dunning /:/ Julian McMahon - Robert Stanton ()

Plechpetr

Dědici ve výslužbě mě nakonec k takovému diváckému nadšení nepřivedli. Byli chvíle kdy jsem se i festovně pokusil spát! Ale hereckému obsazení tleskám do teď. ()

Kingjiri

Seniorská variace Expendables, která má ale tempo vyprávění a akci úměrnou věku hlavních protagonistů. Mám pocit, že se nejvíc bavili herecký hvězdy let minulých, když se sešli na jednom place. Na mě ve formě zábavy dejchlo jenom pár vtípků a akčních scén. Určitě jsem čekal víc, než horko těžko průměrnou akčně-komediální zábavu s hvězdnym obsazenim, tři hodně slabý hvězdy. ()

dalziel

Veľmi akčná a zábavná jazda v podaní vyhasínajúcich filmových hviezd. Film šľape na 100% od začiatku až dokonca. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)