Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Košoun

Skvělá akční jízda s nenapodobitelným humorem v podání skvělých herců. John Malkovich je prostě vynikající v každé roli a vidět Helen Mirren v roli zabijácké agentky... to už stojí za zhlédnutí. Nenudil jsem se ani vteřinu filmu, pohodový film na volné chvíle, který určitě nezklame. ()

tomo41

Škoda, že filmu začal v druhej polovičke dochádzať dych. Zábavný úvod, ktorý mal až neuveriteľný pomaly začal strácať na tempe a pridávať na ošúchanosti. Nič to, Red je aj tak veľmi príjemná oddychovka so starými známymi hereckými esami, ktoré ani po rokoch nenudia. ()

frolish

Vycitky k slabsiemu scenaru su sice na mieste, ale moze mi to byt uplne jedno, pretoze som sa cely cas velmi dobre bavil. Akcia dost slusna, vtipy dost zabavne a herecke obsadenie presne take, ake by som si pre dany film predstavoval. Rezia bola tiez celkom napadita a tempo sa viacmenej darilo udrziavat na vysokej urovni aj vdaka dobremu soundtracku. Fakt som si to uzil. ()

Wawer

První dvě třetiny jsou výborné, s přiměřeným nadhledem, humorem a dobrou akcí, zápletka funguje excelentně, tedy až do chvíle, kdy je odhalen hlavní záporák. V tom moment se z příběhu stává nelogický, překombinovaný, nedotažený mišmaš a cool atmosféra první poloviny filmu je tatam, lepší 3* ()

pend

Krimi thriler to určitě není. Akční komedie, ve které to agenti v důchodu bez mrknutí oka nandávají elitnímu zabijáckemu komandu. A do toho Mary Louise Parker krásně kulí očičkama. Pro Willise stejný typ role jako Můj soused zabiják. ()

Saur.us

Zábavná popkornovka superdůchodců, co zatím Kaufland nepotřebují. Humor, akce, napětí. Nic nechybí a když vypnete mozek, budete se moc dobře bavit. ()

Dr.Manhattan

Po opätovnom zhliadnutí pridávam k hodnoteniu aj komentár. Takže, ako začať ...no počas celého filmu som si to neskutočne užíval. Normálne som mal úsmev na tvári od začiatku až do konca. Každá postava mi bola strašne sympatická a niečím výnimočná na čom som sa fakt bavil. Boli pre mňa prirodzene zábavné, žiadne vtipy ani scény na silu, proste som sa bavil už na ich samotných charakteroch. Niektoré postavy nemuseli ani otvoriť pusu, stačilo keď sa objavili v scénke. Bolo to tu už veľa kráť spomenuté, ale aj tak, za zmienku stoji určite paranoidne šialený Malkovich, ktorý bavil každou sekundou. A keby som nebol o 42 rokov mladší, tak by som povedal že Helen Mirren bola neskutočne SEXI ! hehe. Ďalej pri spomalenej scénke jak Bruce hned po náraze vystupuje z auta a spustí paľbu som si zakričal sám pre seba „hell yeaaaaaah !!! “. Potom som sa sám prekvapený zo svojej reakcie poobzeral po miestnosti a dúfal že ma nikto nepozoruje, však to poznáte ;) .Možno po ďalšom zhliadnutí v budúcnu pribudne aj ďalšia hviezdička. ()

Bozvav

Ostrá nálož toho nejlepšího, co nás v akční sféře mohlo poslední roky potkat. Spousta akce, spousta srandy, nechybí napětí i vtipné dialogy. Prostě skvělá podívaná ve které exceluje Willis, Mirren, Parker a Malkovic. Ostatní se také nenechali zahanbit. Za mne 100%. Viděno podruhé a líbí se ještě více. Je to geniálně vtipné. PS: předposlední film, kde měl Willis ještě koule. ()

djfun

Cha cha, kam se hrabe James Bond...:) Bavil jsem se neskutečně, obrovský nadhled a nadsázka, vtip a hlavně: excelentní, až dojemně souznějící partička v čele s Brusinkou a Malkym, navíc s rozkošnou M.L.Parker a naprosto neodolatelnou Helen, co můžete chtít víc?!:) ()

Smejdik

Wow! Co dokáže dokonalý casting s akčním příběhem... totální nářez, bylo to akční, bylo to vtipné, mělo to všechno, co jsem od toho očekával. Prostě wow... ()

tuwanakha

oproti Expendebles to má výrazně propracovanější děj, byť obsazení stejně geniální. Skvělé hlášky, kouzelná Helen Mirren s nonšalantním Brianem Coxem, šílený John Malkovich, excelentní Bruce a Morgan. Milá rolička legendy Ernesta Borgnina. Já se bavil:) ()

Raziel_cz

Čekal jsem něco úplně jiného, ale, myšleno jedině v dobrém, RED překvapil! Komedie, akce, drama, všeho dost. Perfektní Urban, jen víc kvalitních rolí pro tohoto člověka, mám ho rád. ()

Hapretor

I když Willis zde má hlavu jak péro s obřízkou, drsňáky zahrát ještě umí. Je to i místy vtipné, ne špatně zahrané. U mě průměrná, i lehce nad, parodie na podobně laděné filmy se CIA, agenty, špiony, atd. ()

char_t

Moc příjemná oddechovka, skvělá akce, dokonalé obsazení (Malkovich ruluje!), nadsázka a hlášky tak akorát... Co víc si přát na nedělní večer? ()

hEROic

svizna akcni komedie s paradnim obsazenim... na to, ze hlavni hrdinove jsou seniori :) je zvolene tempo vic nez solidni a hlavne konstantni, takze o nejake nude nemuze byt ani rec... jedine co me mrzi, ze za film padne milion vystrelu z nichz cil si jich najde tak pet a jeste vsechny mimo zaber... ale co peknejch 80% ()

Rockerman

"Staří páprdové" dokazují, že ještě nepatří do starého železa. Svižná akční komedie s hvězdným obsazením. Nejlepší asi J.Malkovich. Doporučuji. ()

Rokle

Zápletka je příliš vycucaná z prstu, vítězí epizodní humor, jenž je v některých místech opravdu bizarní. Připravte se na zvláštní směs akční komedie, které vévodí Willis a Malkovich (který maličko zešílel a odběhl si z "Po přečtení spalte" :) Určité pasáže si budete dokola opakovat (vede scéna s "pašíkem"), akorát vám bude jedno jak to vlastně skončí, protože na tom ani tak nezáleží. Je to oddechová jednohubka a tak musíte tvůrcům prominout i to zbytečné Willisovo vzplanutí lásky v pokročilejším stádiu života. ()

ebi

Komorní,ale luxusní. Úchvatná záležitost,vřele doporučuji. Váhal jsem nad 5*,ale mám své idoly :o))) ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)