poster

Last Man on Earth, The

 • Itálie

  Ultimo uomo della terra, L'

 • Itálie

  Vento di morte

  (neoficiální název)
 • USA

  Naked Terror

  (neoficiální název)
 • USA

  Night People

  (neoficiální název)
 • USA

  Damned Walk at Midnight, The

  (neoficiální název)
 • USA

  Night Creatures, The

  (neoficiální název)
 • USA

  Wind of Death

  (neoficiální název)

Akční / Drama / Horor / Sci-Fi / Thriller

Itálie / USA, 1964, 86 min

Předloha:

Richard Matheson (kniha)

Producenti:

Robert L. Lippert

Střih:

Gene Ruggiero

Scénografie:

Giorgio Giovannini
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • jonyyy
  ****

  Chvilkama působí maličko lacině, ale jako celek to atmosféru má. Každopádně mám stejně radši Omega mana a I legend. 70%(9.11.2010)

 • D.Moore
  ****

  Povedeně uvěřitelná atmosféra liduprázdného města, Vincent Price na soustruhu vyrábí dřevěné kolíky, shání česnek, váže z něj věnce a ty věší na dveře svého domu, kolem něhož průběžně sbírá mrtvoly, které odváží za město a spaluje je ve velké jámě, a když v noci na okna a dveře zabuší "upíří zombie", pustí si gramofon, natáhne se na gauči a snaží se na ně nemyslet a spát... Skvělý rozjezd. A zbytek Posledního muže na Zemi horší nebyl. Flashback odehrávající se před nákazou byl pochmurný a dramatický jedna báseň, a závěrečná třetina zase ohromně bezvýchodně chladná. Nad lehce naivní pojetí příběhu jsem se povznést dokázal... A s novější verzí jsem nesrovnával.(24.3.2012)

 • J*A*S*M
  ****

  Velmi povedený postapokalyptický horor z šedesátých let. Když člověk zkousne tu velikou dávku naivity, která k těmto starším žánrovkám prostě bohužel patří, tak se určitě bude bavit minimálně obstojně. No a když by ji náhodou nezkousnul, tak se aspoň od srdce zasměje (v první třetině, kdy se Vincent Price bez přestání tváří útrpně, dělá dramatická gesta a pomocí voiceoveru se s divákem dělí o své momentální rozpoležení, jsem k mírnému úsměvu také neměl daleko). Zbylé dvě třetiny jsou pak jednoznačně lepší. Velmi se mi líbil hlavně ten důležitý finální zvrat (jenž v podstatě vysvětluje název knižní předlohy), který snad v novější verzi ani nebyl (nejsem si jistý, už si ji příliš nepamatuju). Horror movie of the Year(29.8.2011)

 • obitus
  *****

  Mathesonovu knihu jsem necetl, ani jsem nevidel zadne jine zpracovani, takze o deji jsem mel jen hrubou predstavu. Tahle nestandardni upirina me po nekolika minutach naprosto vtahla a drzela me az do uplneho zaveru. Je sice fakt, ze po genialni prvni tretine jde atmosfera trochu dolu, ale neni to zadny propastny rozdil. Na prvni pohled jde o jeden z filmu, ze kterych Romero cerpal inspiraci pro NOTLD. Co ho ovsem vyzdvihuje do nebeskych vysin je Vincent Price v jedne ze svych nejlepsich roli vubec (a to je co rict). Neocekaval jsem depresi a vim ze upiri se boji cesneku a zrcadel, takze jsem se bavil dokonale.(31.7.2005)

 • hladass
  *****

  Viděl jsem The Omega Man s Charltonem Hestonem i Já, legenda s Willem Smithem a s The Last Man on Earth se ani jeden film nedá srovnávat... A to je dáno nejen mnohem lepší atmosférou, ale především napřekonatelným Vincentem Pricem...(22.7.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace