Na to, jak gigantická bitva to byla, by si zasloužila velkolepější zpracování. Místama mi to připadalo jak televizní tvorba, kde se šetřilo, ale tenkrát to byla bomba. Tankovou bitvu si pamatuju, když jsem ji viděl jako 13letej a byl jsem nadšenej, hlavně z toho rozpůlenýho. Když jsem to viděl teď, řikal sem si, co tam ty tanky dělaj, že ani nestřílejí a nechaj se rozcupovat pěchotou. Taky ty boje v jakési opuštěné továrně byly točený asi někde tady. Moc reálný mi to teda nepřipadalo. Ale tenkrát to určitě bylo na špičce válečnejch filmů - minimálně svejma krvavejma/zmrzačenejma efektama to nastavilo laťku, která se pak musela víc a víc překonávat. Navíc oceňuju to, že Němci natočili film z druhé světové taky jednou z jejich pohledu a nacisti jsou zobrazení jako lidé a ne jako bezhlaví vraždící vojáci... i když to trpí mnohejma klišéma. Potěšila účast několika českejch herců, ale v podstatě to nic neznamenalo, páč stejně všichni hráli Němce. Jinej film o Stalingradu jsem zatím neviděl, ale někdo by ho mohl natočit... a líp.(10.11.2017)

Němci to mají těžký, přesvědčit diváka, že i oni trpěli, že i oni byli obětí ideologie se jim nikdy nepovedlo, a nepovede. Já nikdy u těchto bitev v německém pojetí nevim, co mám cítit, respektive cítim všecko, jen né soucit a jakési to klasické fandění, aby voják svého nepřítele rozmašíroval až na kostní dřeň. Tohle je právě tokový snímek, relativně dobře natočený, po německu klasicky debilně napsaný a mojí osobu zanechal nepřekvapivě lhostejnou k osudu Němců. Je mi jasný, že oním jediným úhlem pohledu nelze pohlížet na jakýkoli konflikt v dějinách lidstva, ale ubraňte se tomu, když víte, co tomu předcházelo, co se dělo potom a zároveň a to vše za doprovodu hafa shlédnutých dokumentů, a filmů typu Jdi a dívej se, které vám dotvoří onu germánskou nadrasu i po obrazové stránce. Těžko pak přát těm bojovníkům, kteří trpěli, byli obětí iracionality vycházející z úst hitlerových a dle toho tak i jednali, něco jiného než smrt. Je mi líto, že je mi to tak jedno.(25.12.2011)

• Sabrewulf

Technicky, režijně, herecky a střihově nezvládnutý film. Za vše hovoří scéna, kdy Karl apeluje na Heinze, aby odtud vypadnul, jinak nepřežije a Heinz to vzápětí schytá. Hysterické výbuchy Fritze a Jürgena vyvolávají výbuchy smíchu. Spousta scén vyznívá strašně naivně a nepřirozeně. A divadelní umírání Dietricha, Wolfa a Rolfa po zasažení kulometem tomu rozhodně nepřidá. Vůbec celý problém filmu je ten, že hlavní "hrdinové" filmu jsou tentokrát skopčáci, takže namísto toho, abych jakéhokoliv Markuse litoval, spíš jsem se radoval u každého killcountu. Jasně, ne každý Uwe souhlasil s main führerem, ale kdyby nesouhlasila většina, tak ani žádná 2. světová není, že? Tedy mrtvý Uli, dobrý Uli. Jo a hudba byla místy úplně mimo. Jakoby patřila k úplně jiné scéně z jiného filmu.(21.12.2010)

Rozhodně válečný nadprůměr, který (v porovnání s americkou tvorbou) menší rozpočet kompenzuje přesnou znalostí reálií a úctou k historii, kvalitním příběhem a hereckými výkony - třeba Heřmánek jako jednoruký hauptmann je super. Z celého filmu mám nejradši někde ve druhé polovině filmu přepadení kolony ruských tanků... hmmmmm.... Z toho, co jsem zatím viděl, má tohle ke reálnému Stalingradu asi nejblíž.(14.4.2007)

Pohľad na svetovú vojnu z "tej druhej" strany. Na moje prekvapenie nešlo o dobíjanie "mesta,ktoré sa stalo legendou", ale skôr o komorný príbeh niekoľkých Nemcov. Pomerne reálne správanie a charktery postáv, pekná hudba a dostatočne odporný velitelia navodili tú správnu atmoséru na rozmýšľaie. Akcia je dosť minimalistická a chýba jej dynamika dnešných filmov, ale film má niekoľko veľmi silných scén, ktoré hravo prekryjú malé neodstatky...(2.10.2006)

• - Protože v době natáčení nebyl ve střední Evropě sníh, dostala produkce pokyn celé natáčení přesunout do týdne do Finska za polární kruh. Tanky byly převáženy letecky, ruským letadlem z letiště Ruzyně. Přesun tanků Prahou a naložení do letadla muselo proběhnout v noci a stavěla se kvůli tomu na letišti ranvej ze dřeva, aby nedošlo k poškození asfaltu. (AlekiCornski)

• - Spoiler: Thomas Kretschmann (poručík Witzland) se nechá tankem T-34 opravdu přejet. (Gastovski)

• - Prilby, ktoré vo filme používajú výsadkári sú klasické prilby Wehrmachtu. Výsadkári mali v skutočnosti odlišné, veľmi vzácne prilby. (Johnny.ARN)