movieband

Solidní podívaná, která sice nijak extra nenadchne, ale fanouška série rozhodně neurazí. Fincher vrátil Ripleyovou zpět do akce, s použitím podobného konceptu, jaký měl první Alien. Tudíž se divák nedočká hordy vetřelců a vetřelcí královny, která by šla hlavním hrdinům po krku, jak tomu bylo v druhém díle. Třetí Alien se snaží navodit znovu klaustrofobickou atmosféru a relativně se mu to daří. Sice už to není o infarkt, jak tomu bylo u předešlých dvou výborných dílů, ale i tak se furt jedná o solidní nálož napětí. Efekty sice pokulhávají a místy jsou, jak pěst na oko, ale tenhle fakt zas vyrovnává použití řemeslné práce u namaskování Aliena. Třetí Vetřelec sice nepřichází velice s ničím novým, ale svou kvalitu a napětí si rozhodně udržuje. Tudíž si zaslouží i pamětihodné místo ve vetřelčím universu. Pro mě se sice jedná o slabší článek, oproti prvnímu a druhému dílu, ale v porovnání se Vzkříšením se jedná o sci-fi velice dobré úrovně. A když divák ještě přihlédne k tomu, že se jedná o režijní debut, tak to celé vlastně nemohlo dopadnout lépe. Jak říkám. Třetí Alien nenadchne, tak jak téměř válečný druhý díl, ale pobaví, zaujme a dokáže diváka držet v příjemném šachu celou svou délku. Co se dá říct se stoprocentní jistotou je, že pro fanouška série je to nezbytný kousek, už jen díky kvalitnímu a logickému (a bohužel, jen pomyslnému) ukončení série. Theatrical Cut - 78% ()

suicide

Třetí Vetřelec. Ripleyová začíná být krapánek dost otravná. Věčné "vy jste to nezažili, nevíte, co vím já, všichni tady umřeme a já jsem hrozně tvrdá". Přesto, že mi tento Vetřelec přišel místy trochu už mimo mísu, nakonec to byl celkem koukatelný film. ()

topi

Tak jsem shlédl obě verze filmu za sebou a každá má jiný začátek i konec a ta režisérská ještě obsahuje navíc jinší věci, např. polapení Vetřelce...Mě se víc líbila ta kratší verze. Trojka není vůbec špatná, má takovou špinavou a temnou atmosféru, výbornou hudbu Elliota Goldenthala a plešatou Ripleyovou, které to sekne víc, než kdyby měla vlasy. Akorát občasné záběry digitálního Aliena celkový dojem filmu kazí. ()

Remedy

David Fincher to měl se svým třetím Vetřelcem pekelně těžké - navázat na v podstatě již tehdejší Scottovu i Cameronovu vetřelčí klasiku bylo téměř nemožné ("nějakej cucák Fincher, co točil klipy, chce natočit pokračování Vetřelce...")) Určitě bych nepovažoval třetího Vetřelce za "typickou fincherovku", i když vychytávky s kamerou a ta ospale-depresivní atmosféra se zde již objevují. Fincher i tak svou extratřídu potvrdil již v devadesátých letech dalšími dvěma nesmrtelnými snímky a za tento svůj příspěvek do vetřelčí ságy se rozhodně nemusí stydět. Určitě je to "jiných" 5* než v případě jedničky a dvojky, ale rozhodně si je Fincher za svůj debut zaslouží. ()

Damiel

65 % - Už to není ono. Ta děsivost už na mě nedoléhala, je to sice velmi dobře natočená, ale už jen tuctová akční sci-fi. ()

stration

David Fincher je na filmu hodně znát. Temná, klaustrofobní atmosféra, kde vizuální podoba má trochu navrch nad obsahem. ()

MATADOR

Třetí díl vetřelecké ságy je opět s jiným režisérem. David Fincher natočil velmi slušný, přesto na akci vyzáblý film. Hned ze začátku se musí ale nechat, že film začíná velmi slušně (jako by toho ta Ripleyová neměla za sebou už tak dost) - trestanecká věznice s hromadou úchyláků a k tomu ještě Vetřelec. Třetí díl je téměř bez akce a tak se vrací k prvnímu Vetřelci, jenž oplýval skvělou atmosférou, i ve třetím díle se Vám skvělé atmosféry dostane. Chytrost nad hromady olova tu vítězí a to je to, oč tu běží :-) Třetí díl se slušně vrací atmosférou k prvnímu dílu. ()

Aiax

Je to zvláštní, ale až při sledování třetího Vetřelce jsem měl pocit, že se dívám na poněkud hloupý film. Přitom je si třeba přiznat, že příběh o jakési obludě požírající posádku kosmické lodi (Scottova jednička) moc hloubky či filozofie nepobral, o Cameronově videohře nemluvě. Oba tyto filmy však byly provedeny s tak neoddiskutovatelnou filmařskou zručností a umem, že člověk neměl šanci pozastavovat se nad něčím takovým jako smysl či logika. Jenže Fincher je, alespoň pro mě, maximálně tak zručný klipař, který nedokázal ridikulóznost námětu zastřít ničím zajímavým ani výjimečným. Zas vidíme tytéž úzké potemnělé chodby, tytéž lekačky, totéž postupné vyvražďování, které jsme viděli nejen v jedničce a částečně i ve dvojce, ale také v přehršli béčkových sci-fi hororů, které se v posledních dvaceti letech rojí jako houby po dešti. Snad leda herci jsou narozdíl od Aliens opravdu výborní, hlavně kazatel, doktor a samozřejmě Sigourney. Daleko poutavější než film samotný je pak bonusový materiál (má-li člověk rozšířené DVD), kde se mluví o původních vizích, které byly producenty smeteny ze stolu (Harlinův nápad natočit trojku na planetě Vetřelců a vysvětlit, co jsou zač, a zejména eminentně zajímavé vyprávění Novozélanďana Vincenta Warda, co film přebral po Harlinovi, a jeho vize prostředí vesmírného habitatu zařízeného ve stylu gotického středověku, s katedrálami a mnišskými řády). Někomu přijde trojka depresivní, mně akorát šedivá, nezajímavá, malinko nudná a hlavně příšerně předvídatelná. Nejzbytečnější a nejméně výrazný díl série. ()

FilmFan24

Všudypřítomná deprese, marná snaha utéct a kamerové hrátky v dlouhých tmavých chodbách. I když třetího Vetřelce spíš charakterizuje holá hlava Sigourney Weaver. Musím se přiznat, že tenkrát v natřískaném místním kině jsem nijak nadšený nebyl i když jsem musel uznat, že Alien 3 má něco do sebe. Moje žena si ale právě tento film doslova zamilovala a způsobovala mě muka neustálým přehráváním VHS nejprve od Guild Home Video, poté další od Bontonu protože to první vydání bylo ohrané. Další investice byla z Holandska objednaná číslovaná kolekce DVD, poté Alien Quadrilogy a nakonec famózní Blu-ray komplet. Trojka je pořád u nás v kursu a já po prvotním hodnocení hned dvě hvězdy přidávám! ()

JohnMiller

Tretia časť má striedmejší dej, striedmejšiu réžiu a netlačí tak na pílu proste kvantitu mení späť na kvalitu. S jednej strany to je dobré avšak to už sme tu videli.. To tu už raz bolo. Digitálny votrelec ktorý pobehoval po stenách nebolo nejaké veľké víťazstvo. Ako, dá sa na to pozrieť ba, je to viac než dobré ale na predošlé pokračovania to nemá.. Nech tam miešajú a spájajú s predošlých častí čo len chcú, ja na takéto sequeli nie som. ()

Hamaradža

Film som naposledy videl ako malý, oživil som si teda trochu spomienky. Spočiatku príjemné prekvapenie, solídne nadviazanie na Cameronových Aliens a parádny námet. Zadymená väzenská kolónia s hospodárskymi zvieratami atmosférou pripomína tie scénograficky najsugestívnejšie časti starých Star Wars. Prvej hodine teda nemám príliš čo vytknúť. Film ma však paradoxne stratil v momente, kedy sa na plátne prvý krát zjaví digitálny xenomorf. Zostarlo to naozaj v rôznych ohľadoch - neestetický oranžový filter, videoherné POVko a lacné deväťdesiatkové CGI. Najväčšou chybou tu však nepochybne bude, že ten scenár nijakým spôsobom nepridáva nič relevantné k alien kánonu, ktorý po Cameronovej dvojke už ďalší diel skutočne nepotreboval. A záverečná vyvražďovačka je skutočne trapas. Zaujímalo by ma, ako by dopadol nerealizovaný scenár Williama Gibsona, či by tento svet niekam posunul. 3,5* zaokrúhlené dolu, pretože zo zle nasvieteného digi-votrelca naozaj nejde strach - je väčšinou len smiešny. Chudák Giger, toto sa s jeho dieťaťom stať nemalo. PS: hlavný hrdina spolu s hlavným záporákom sa v roztavenom kove roztopili aj o rok skôr. ()

L_O_U_S

Ten Vetřelec se dostane snad všude. Atmosféra se od předchozích dílů značně liší, ale tenhle film skopává okleštěný dabing s Miroslavem Saicem. (343.) ()

Vědma

Série o Vetřelcích je pro mě po zhlédnutí trojky asi nejlepší ze sérií. Každý díl je jiný, ale každý svým způsobem skvělý. Tento také i když jsem dlouho slýchala názory, že se nepovedl a tak jsem jej odkládala. Udělala jsem chybu a myslím, že se vyrovná předešlým dílům. Má úplně jinou atmosféru, honičky v tunelech jsou skvělé (i když utéct Vetřelci?) a konec byl velice zdařilým zakončením ságy. Tím měla série skončit. Herci jsou příjemně neokoukaní, i když postavy jsou takové divné a vlastně s nikým se člověk neztotožní. Snad jenom Bishop je fakt sympaťák. ()

Aleee89

I třetí film nezklamal a pořád je stejně na úrovni jako první dva, dýchá jim na záda a šlape na paty. Je dobrý, líbí se mi některé myšlenky a zápletka. ()

Anglie

Potřetí se do stejné řeky vstupovat nemá a tenhle film je toho důkazem, i když výrazně horší není. Přesto nezaujme. ()

Fanucci

Není to na 4 hvězdičky, ale i tak velice dobré. Zápletka s malou vetřelčí královnou a Ripleyovou mi přišla hodně originální a působivá. 70% ()

Tygrys

Je fakt, že po atmosférické jedničce a akcí nadupané dvojce byla laťka nastavena hodně vysoko a Fincher, ač je to jeden z mých oblíbených režisérů zrovna tohle moc nezvládl. Sice to celou dobu byl pořád nadprůměrný film, který za svými předchůdci pokulhává jen lehce, jenže ten konec se nepovedl vůbec. 3,5* ()

Eldrick

Na to, že šlo o Fincherův debut, točil prakticky bez pořádnýho scénáře a studio mu do toho kecalo, seč mohlo, což na konec vyústilo ve Fincherův odchod z natáčení, dopadl výsledek nesmírně dobře. Oproti rodině-akční dvojce jde o temný depresivní majstrštyk se vším všudy. Jako plus beru, že donutil Sigourney oholit si hlavu a nakonec ji nechal umřít - skvělej konec. Elliot Goldenthal na pozici skladatele hudby se taky vyznamenal (nedá mi to, ale přijde mi, že Don Davis tady dost vykrádal, když dělal hudbu pro sérii Matrix). SE sestříhaná na základě Fincherových poznámek je samozřejmě lepší než kinoverze a líp osvětluje vizi, s kterou Finch do natáčení vstupoval, než mu producenti zkurvili film. ()

Fincher a zombíci?

Fincher a zombíci?