Hodně štěstí, Charlie (TV seriál)

Good Luck Charlie

Komedie / Drama / Rodinný

USA, 2010–2014, 38 h 25 min (Minutáž: 22–50 min)

Andrew Orenstein

Bridgit Mendler, Leigh-Allyn Baker, Bradley Steven Perry, Mia Talerico, Eric Allan Kramer, Jason Dolley, Shane Harper, Lorna Scott, Gilland Jones, Stacey Travis, Zendaya, Diane Delano, John Ross Bowie, Matthew Moy, Paul Rae, Don McManus, Sarah Baker, Jack Plotnick, Bridger Zadina, Rachel Melvin, Shirley Jones, Andrew Caldwell, Luke Benward, Ava Sambora, Austin Rogers, Brigette Davidovici, Lauren Bowles, Melissa Tang, Rolonda Watts, Zach McGowan, Hong Chau, Alesha Dixon, Max Carver, Samantha Boscarino, Michelle DeFraites, Julie Wittner, Jordan Nichols, Lexi Medrano, Calum Worthy, Debby Ryan, Jon Reep, Julia Cho, Brendan Robinson, River Alexander, Madalyn Horcher, Jim O’Heir, Gregg Daniel, Taylar Hender, Gabriel Tigerman, Molly Burnett, Cyrina Fiallo, Ryan Lee, Ryan Newman, Rose Abdoo, Davis Cleveland, Adam Irigoyen, Skai Jackson, Tyrel Jackson Williams, Mary Scheer, Tucker Albrizzi, Cooper Barnes, Kiersey Clemons, Daniel Curtis Lee, Maribeth Monroe, Genevieve Hannelius, Gianna Gomez, Coy Stewart, Rio Mangini, Henry Dittman, Dillon Lane, Tiffany Espensen, Dee Dee Rescher, Suzanne Krull, Jacqueline Buda, Jeff Doucette, Raymond Ochoa, Kevin Carlson, Izzy Palmieri, Mo Gaffney, Alan Rachins, David Arnott, Tabitha Morella, Carlos Lacámara, Jill E. Alexander, Jordan Lund, Miriam Flynn, E.J. Callahan, Karen Maruyama, Maurice Godin, Davenia McFadden, Ryun Yu, Mary Passeri, Brian Palermo, Cameron Boyce, Patrick Bristow, Steve Hytner, Stacy Hall, Lynne Marie Stewart, Joel McKinnon Miller, Vernee Watson, Dan Desmond, Jennifer Hasty, William Allen Young, Allan Havey, Hayley Holmes, Christopher Gehrman, Dana Powell, Chris Wylde, Christopher Darga, Lynsey Bartilson, Ivar Brogger, Regi Davis, Doug Haley, Mia Cottet, Loren Lester, Matt Pascua, Tenzing Norgay Trainor, Katelyn Pacitto, Ely Henry, Brooke Baumer, Sonya Eddy, Phil Abrams, P.J. Marino, Steve Seagren, Jaylen Barron, Nicolas Bechtel, Brittany Ross, Jonathan Ryland, Ray Ford, Alberto Isaac, Pat Battistini, Raven Goodwin

Je hrozně snadý tvářít se, že je Hodně štěstí, Charlie hovadina pod úroveň vznešeného diváka, kterému nemůže sloužit ani jako kulisa pro slepování prasklého držáčku toaletního papíru, neboť k těmto účelům zcela samozřejmě sjíždí Tarkovského v HD kvalitě, ale ona je pravda trochu někde jinde, tohle je totiž seriál, který musí být přístupný mnohem více generacím, než jiné sitcomy a jednoduše si nemůže dovolit například humory o grupensexu s bandou vyvinutých černochů, ani poskakování plyšových tvorů, které vypadají jako zvětšená bakterie cholery. A tohle prostě funguje dobře, trapnost tu vlatně zcela není a jednotlivé postavy dokonce ani nejsou tak klišoidní, jak by mohli vypadat (aneb další důkaz debilnosti hodnocení, když divák vidí tak max. dva, nebo tři díly).(24.3.2014)

• Gemini

Na rovinu řečeno, nedivím se těm, kdo nepřekonali prvních pár dílů, protože ty představovaly vrchol televizního teroru v žánru "rodinný seriál". Když ve druhém dílu (slovy "druhém dílu") na úvod dostanete videodeníčkovou roztmívačkovou řachu jako - cituji - "Ahoj, Charlie, je ti půl roku a všechno šlape", NAHRANÝ HURÓNSKÝ SMÍCH - konec citace - chce to silné nervy, přenést se dál. Když to vyšperkuje obsazení rodiny typem "dvanáctiletý malý rošťák" a "šestnáctiletý fešný tupoň", a ono to tvůrcům ještě nestačí, takže dostanete k hlavním náctiletým hrdinům coby kamarády vtipného černocha a nevtipnou rádobysarkastickou obézní černošku (která občas disponuje gestikulací čtyřicetileté rajdy z té nejuřvanější části publika Ó-prahy Winfreyové), říkáte si, co ještě přijde. A ono přijde - třeba "geniální zápletka" se záměnou nemluvňat (i s kočárky), z nichž jedno je, ehm, jaksi kluk, a druhé je, ehm, jaksi holka - jo, jenže asi jeden a půl letá, s ostentativně trčícím palmovitým culíkem... a geniální řešení průšvihu samozřejmě neznamená vrátit kočáry s dětmi, ale vyměnit děti. Které tím pádem asi měly na chlup stejné a stejně opotřebované jednotlivé kusy výbavičky, takže nikdo nic nepozná;) Je to skutečně na hození ručníku a odchod k něčemu, co vás bude méně urážet scénáristickou leností. Naštěstí tyhle strašlivosti se poměrně rychle omezí na nezbytné minimum (a zmíněný černošský mládenec je velmi zdatný tanečník). Jenže ono to jaksi pořád není víc než lehce, lehounce nadprůměrné, na čemž mají navíc hlavní zásluhu rodiče a ne děti, byť titulní Charlie je typicky Disneyovsky precizně vybraný seriálový andílek k sežrání. Možná proto se seriál udržel celé čtyři sezóny. Je mi to upřímně dost záhadou, protože kromě výše uvedeného je Good Luck Charlie především důkazem úpadku značky Disney. Nulová originalita (když pominu evidentní fetiš hlavní hrdinky, kterou BTW hraje další z děvčat, jejichž rodiče měli problémy s pravopisem, na vysoké boty všeho druhu), naprosto nelogické scénáře, které vždy skončí "áááách" ponaučením o tom jak rodina drží spolu nebo tak něco... Ve srovnání třeba s Krokem Za Krokem je tohle výsměch. Navíc občas parádně zhulený výsměch;) Tvůrci seriálu jsou totiž specialisty na dějová ozvláštnění, zcela ignorující to, že se seriál odehrává v jakžtakž-reálném-světě. A nejsou to žádné maličkosti. Je to třeba medvěd, který dojede sto kilásků autem, aby ukradl z lednice vajíčkový salát. Nebo třeba mamina s miminem v klokaním postroji, která s ostatními členy rodiny řachne z pěti metrů s padajícím "domkem na stromě" ze stromu, které se během pádu postroj nějak zázračně svlékne, aby mohlo mimčo zázračně zůstat za postroj viset půl metru nad zemí. Nebo půlroční mimino, které chodí:) Nebo desetiletá adrenalinem napumpovaná šikanistická karate-judo-kungfu-MMA na pohled nevinná killing machine, která hází o zem s dospělými. Ta je naštěstí aspoň tak zákeřná, že se jí musíte zasmát;) A samozřejmě hudební předěly, které zní jako Sk8er Boi od Dubnové Laviny nebo jak se ta "rebelka" jmenuje... Čili příhody malé Charlie se dají hodnotit velmi různě. Pro mě je to další z řady důkazů, že je potřeba na pracovníky programových oddělení dětských kanálů opravdu důrazně apelovat, aby při svojí práci PROBOHA POUŽÍVALI MOZEK a nenechali se oblbnout (třeba) tím, že to dělal Disney a ve Státech je to děsně populární. Zrovna tohle není takové zlo jako jiné počiny této značky (vzpomeňte na Hanu z Montany nebo Mickeyho Klubík), ale proč snižovat už odrostlejším dětem IQ ještě tímhle, když mají internet, který jim umožní místo něčeho smysluplného proplkat o ničem celé dny?:P 50%(26.1.2015)

• Gromnir23

První díly a možná i celá první řada Hodně štěstí, Charlie byla v té době na Disneyho televizní stanici hodně příjemný zjev. Krásně svěží, rodinné a i jednou za díl vtipné (to se tak často Disney Chanelu nestává). A tak to mělo i skončit, protože s otřesností s jakou Hodně štěstí, Charlie pokračuje vstávají vlasy hrůzou.(10.6.2014)

Nějak nechápu co všichni proti tomuto seriálu mají, pokud jste viděli Krok za krokem, Přátelé a podobně laděné sitcomy ...ano i Will a Grace a Dva a půl chlapa... nezapomeňme na samotný Disney (Kouzelníci z Weverly, Hana Montana, ...) všechny a to do jednoho jsou si podobné v tuposti... s více menší dávkou humoru samozřejmě dle dílu... když srovnám Charlie a tyhle všechny, tak mně tam nějak nepasuje.. proč? protože tak tupý není... Proč? Protože je uvěřitelný, není nudný a dá se a něj dívat opakovaně... čím to? Je poučený výše vyjmenovanými předchůdci :) ... notné plus jsou herci a nijak výrazný zcela boční námět videodeníčku... ...a k samotné postavě Charlie... proboha je to malé děcko nečekáte od ní nějaké výkony že ne? Dabing je skvělý dlouho jsem takový neslyšel. Takže rozhodně dle mého názoru nejlepší Disney Channel seriál ostatní mu nesahají ani po paty, podívejte se na více dílů,,, uvědomte si pro jakou věkovou skupinu je to dělané a hlavně že je to Disney channel.. pak hodnoťte(9.12.2011)

Tohle je vyjímka potvrzující pravidlo a velmi rád půjdu proti proudu. Tenhle seriál se od těch ostatních na kanálu Disney channel(většinu jsem poslal do koše) se liší tím, že operuje s humorem obyčejné normální rodiny, tudíž se člověk ve spoustě scén pozná. A to, že jsou malé děti chytřejší než by si člověk myslel, to sám zjišťuji doma pořád. :D(8.11.2013)

• - O rolu Teddy sa uchádzala aj Sammi Hanratty. (mckika)

• - Seriál obsahuje i filmový speciál, který se odehrává mezi třetí a čtvrtou sérií. (ManOfPhoenix)

• - Další seriál Disney Channel Na parket! (od r. 2010) se objevil v epizodě druhé série této show. Hodně štěstí, Charlie svým dějem vstoupil také do seriálu Jessie (od r. 2011), jenž naopak dějově postoupil do seriálu Austin & Ally (od r. 2011). (ManOfPhoenix)