Cukrárna

Rodinný
Česko, 2010, 12 h 26 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Dušan Klein

Scénář:

Jan Míka

Kamera:

Josef Špelda

Naďa Konvalinková, Iva Janžurová, Jana Štěpánková, Veronika Žilková, Jan Hrušínský, Luba Skořepová, Petra Tenorová, Simona Stašová, Eva Holubová, Jana Šulcová, Jitka Čvančarová, Václav Postránecký (více)

Epizody(13)

Radka Sladká je majitelkou malé cukrárny u hřbitova v Praze. Má čtyři děti: dospívající zamilovanou dceru Ivanku, dva malé rošťáky fotbalisty, malou holčičku a k tomu navrch manžela Františka, kterého zajímá jenom středověk. Je na všechno sama, a tak něco občas zanedbává. Momentálně to vypadá, že bude muset svou cukrárnu pronajmout, aby se mohla naplno věnovat rodině. Jednoho dne přijde na dort roztomilá trojice důchodkyň: Bláža, Dana a Olga. Když si zákaznice oprávněně stěžují na kvalitu obsluhy i zákusků, netuší ještě nikdo z nich, jak se změní osudy všech čtyř žen po tomto náhodném setkání. Blážina rodina totiž právě odjela na dlouhodobý pobyt v USA a babička, zvyklá starat se o všechno a o všechny, najednou neví, co si počít. Neumí žít se samotou. Svým životním optimismem, energií a elánem strhne Bláža k aktivitě nejen své kamarádky Danu a Olgu, ale rázně vstoupí i do fungování cukrárny a rodiny zoufalé Radky. I v těch nejdramatičtějších situacích vítězí nadhled tří zkušených babiček, které si za všech okolností vědí rady. (Česká televize)

GIK

Zápletka s kremrolema, bába lifrující se do Ameriky, "cukrárna", zpráva o úmrtí kamarádky tragicky se zvrnuvší v nejlepší vtip večera... ()

tančísvlky

Zatiaľ celkom milé v porovnaní s obludnosťami zo súčasnej českej seriálovej tvorby. Neviem , či to skutočne sama utiahne na svojích bedrách "pani herečka" Iva Janžurová. O tom , že režíserovo obsadenie je príšerné niet pochybnosti . Môže sa však stať zázrak , a môže to byť pozerateľné. Už keď sa zdá ,že to je úplná kravina vždy sa niečo slušné stane. Tak bohužiaľ nedá sa inak ako znížiť hodnotenie, úplne nerealné .Autor scenára je slaboduchý a režisér ešte niečo horšie , posadiť do tohoto také kvalitné herečky ... ()

quixote

Děj i dialogy této "konečné telenovely" (i těch 13 dílů bylo moc) je klišoidní, zcela bez šťávy a sebemenších scénáristických nápadů. Scénář na hranici únosnosti klesl v díle č.10, "Paní Vanilková", na nejhlubší možné dno - ty peripetie a náhody jsou opravdu myšleny vážně??? Konflikty vycucané z prstu, jejich řešení nepravděpodobné a smířlivé, "aby se to lidem líbilo". Prostě seriál pro "lidičky", aby "pohladil dušičku". Úvodní titulky jsou svěží a slibují jistou akci, ale ouha: dílo se šine tempem zfetovaného hlemýždě, herci, kteří nemají co hrát, se potácejí v obvyklých, stokrát předvedených šaržích, režie je jaksi "neviditelná". Jediné, co se mi na tomto rutinním produktu líbí, je Brzobohatého hudba a závěrečný titulkový song. Jaký úžasný seriál z tohoto vyšeptalého soudku nás v ČT čeká příště? "Pohřební ústav" (něco takového už tu ale bylo...), "Salón pro psy" nebo snad "Veřejné záchodky" s trafikantkou Plecitou padlou na post hajzlbáby? ČT by potřebovala vydatnou transfúzi a hlavně silnou dávku kvalitních scénáristů a dramaturgů. V totáči jsme litovali herce, že musí hrát v ideologických normalizačních slátaninách. Teď je lituji stejně, ideologii jen bohužel nahradila slaboduchost a těžko uvěřitelný nedostatek soudnosti - už i v ČT. ()

Jonatána

Evidentně jsem jedna z mála, ale vůbec mi to nevadí: Cukrárna v pondělí večer mě baví, příjemně se mi u toho cvičí nebo žehlí. Kdo chce extrabuřty, nemůže koukat na nové české seriály :-). ()

Gezi94

Nudný seriál. Ať dělám co dělám,nemůžu tomu přijít na chuť. Občas mě sice pobavi trio důchodkyň,ale sráží to linie mezi matkou a dcerou a jejich věčné trucování a hádání se. Je to holt zaměřené na ženské ve středním až důchodovém věku. ()

donkocicak

Nepomohli tomu ani velcí herci jako Iva Janžurová nebo Jan Hrušínský. Chyba byla už v námětu. Celkově to bylo nevtipné a nudné. Ale jednu hvězdičku dám...a ani nevím proč... ()

Arccos

Po prvním díle to vypadalo, že by tu byl komediální seriál, Janžurová převezme cukrárnu a bude laskavý humor. Druhý díl tohle všechno zbořil, je to jenom další seriál o životě, tedy o "životě", plný zbytečných a černobílých postav a stejně tak zbytečných, naivních a pitomých zápletek s/mezi nimi. ()

jafuska

i když nejsem fanouškem našich českých herců, přesto tento seriál se mi líbí, a herečka Iva Janžurová je skvělá, a měla by mít větší prostor pro hraní, jsem zvědavá kam se tento seriál bude ubírat dál, zatím má dobře našlápnuto, a honocení je zbytečně hodně podrůměrné, viděla jsem daleko horší české seriály a filmy, ()

Hrabovo

Vynikající i slabí herci v mizerném seriálu hrají pod katastrofálním režijním vedením špatně (nevzpomínám si, že bych viděla něco od Kleina, co by bylo dobré), je to utahané a o ničem.Nedá se na to koukat, i když milujete Ivu Janžurovou ()

alpeew

Žádný zázrak to není, ale aspoň herci opravdu hrají, což platí zejména o Janžuirové, Štěpánkové a Konvalinkové. Tyhle tři dámy mnoho režisérů kvalitními scénáři neobesílá, bohužel,a tak se na Cukrárnu každé pondělí těším a žádné velké umění v tom hledat nepotřebuju. ()

transbeskyd

Cukrový seriálový začátek na mě působil celkem slibně, ale pak to mělo bohužel sestupnou tendenci spojenou se ztrátou soudnosti, což vygradovalo posledním dílem s všeobjímajícím hepáčem - ta třináctka nebyla opravdu štastná. Veřejnoprávní pejsek a kočička zkrátka zase jednou vařili dort a dali do něj všechno co doma měli. No a pak toho kočkopsa dali divákům sežrat a..však víte jak to pak dopadlo. ()

ostravak30

Cukrárna chutnala trochu hořce a já hořké čokolády moc nemusím. Celý projekt spíše vypadá, jako práce na zadání a úkol pro Jana Míku na vyplnění prostoru. Nebylo by to poprvé. Druhým adeptem na něco podobného je dle mého Šípková růženka, mimochodem taky s Veronikou Žilkovou. Malé bolestné v podobě šlehačky beru paní Plecitou a Lubu Skořepovou, protože Náměstíčko jsem měl rád. V prvních dílech to tak sice nevypadá, ale postupně dochází k neskutečnému natahování děje, aby to vyšlo alespoň na těch více dílů. A na konci to už tahá za oči, jak se to celé táhne. Dramaturgicky je seriál poněkud slabší, ale je na tom vidět typická práce pana Kleina. Nebýt pana Postráneckého, asi by o zábavu byla nouze. Z dob minulých pak působí úvodní grafika s titulky. Seriál se dá zhodnotit slovy úvodní písně - je hořkoslaně cukrový. Z průměru rozhodně nevybočuje. ()

FosaCZ

Všechno špatně! Další seriál o životě, jaký není, který ustrnul v době, kdy se chodilo na kávičku do Slávie. Naprosto zoufalý scénář plný triviálních situací, v němž vskutku nicotný děj vyplňují nejotřepanější klišé a vyhrocené náhody. Ivy Janžurové je mi upřímně líto. ()

George.Camel

Prvních pár dílů jsem sledoval kvůli Ivě Janžurové, jejíž komediální talent jí příběh neumožní uplatnit ani na 10%. Je to škoda, protože ji ve filmu již mnoho nevídáme, přitom je to jedna z našich nejlepších komiček. Do konce asi nedokoukám, ztratil jsem zájem, protože nic světoborného ani oslnivého seriál nenabízí. ()

heavy66

Opravdu slabota ! Rozumím tomu, herci i režisér musí z něčeho žít a není každý den posvícení ! Tak tedy jedna hvězda za občasný slušný vtípek a krásnou Jitku Čvančarovou, i když i její role je o ničem. ()

wocicko

Tak jedna hvězda je za Ivu Janžurovou, proto že sehrála přesnou kopii mé milé babičky... Jinak... příšerné. Kladu si otázku, zda je to proto, že by se to divákům opravdu líbilo, nebo jen proto, že si neschopní tvůrci drží svůj flek, proto že vědí, že čím více budou ničit vkus diváka, tím méně práce budou mít. Nevím. Vím akorát, že bych napsala seriál alespoň o 80% lepší a klidně i zadarmo (za rozcvičky si nic neberu). Co se týče pana režiséra, mám ho upřímně ráda a vím, že takovéhe rychlokvašky se špatně točí a kde je špatný "recept" jak nazvali scénář ve filmu o seriálu, žádný kuchař nic nesvede. ()

Zemřel režisér Dušan Klein

Zemřel režisér Dušan Klein