Lesní duch

• Austrálie

Horor / Thriller

USA, 2013, 91 min (SE: 97 min)

Fede Alvarez

Fede Alvarez, Rodo Sayagues, Sam Raimi (původní scénář)

Aaron Morton

Roque Baños

Komentáře uživatelů k filmu (1 029)

Bubububudeme se bát.. Hodně recenzentů se zaměřilo na suverénní vzkaz tvůrců před premiérou ve smyslu, že půjde o nejděsivější film všech dob. Cha cha chi chi, znělo po projekcích z jejich pera. Já osobně mám nakoukané stovky hororů a přiznávám, že ho děsivým, světe, div se, shledávám. Samozřejmě jsem viděl silnější kousky, hlavně co se atmosféry týče, ale Evil Dead bych ze skupiny remaků zařadil docela vysoko. Původní film jsem neviděl a upřímně po tom ani moc netoužím (i když oceňuji, že ho Raimi dělal takřka na koleni a s partou přátel). Předělávku beru jako samostatný film, nesrovnávám, nepočítám inovace nebo amputované končetiny, prostě se chci slušně „pobavit“. Režisér je sice totální rutinér, ale tu a tam nějaký ten záblesk navíc vykřesal. Jsme v chatě uprostřed lesa, někteří z bandy kamarádů mají problém s dávnými křivdami, drogami i třeba s tím, jak nejvíc sexy se vystavit před kamerou. U daného žánru jsme na to ostatně zvyklí. Nikdo tu nijak zvlášť nevyniká, jen tu prokletou knihu neměli otevírat a vyvolat z ní zlo. Takže naše milá skvadra bere zatím nářky jedné tak trochu závislé brunetky, že ji v lese na intimních partiích otlapkával slizký strom, na lehkou váhu a připisují to abstinenčním příznakům. Chyba lávky. Napětí začne ustupovat, explicitní uřezávání končetin nebo rozřezávání jazyku má zelenou. Prostě jsme v roce 2013, takže je logické, že vše bude dynamičtější a brutálnější. Osobně z technického hlediska nemám co vytknout, film má tempo, casting se vydařil. Co víc si přát?(2.8.2013)

• andrew88

Děsná nuda, lekl jsem se asi 2x, předvídatelné až hrůza....velké zklamání.(20.1.2014)

Originál je sice fajn, ale po pravdě si kromě znásilnění stomem nic nepamatuju. Za to na tenhle remake jen tak nezapomenu! Podle traileru jsem byl připravenej na krvavou podívanou, ale tohle... tohle jsem opravdu nečekal. Všechny podobný exploited snímky jako Živý mrtví, Ichi The Killer, nebo věci od Tromy pracujou s nadsázkou a černým humorem, Lesní duch se ale bere vážně a já si ani nejsem jistej, jestli to na mě neni moc. Standardní teenagerskou vyvraždovačku to tak povyšuje na úplně jinou úroveň. Přestože jsou postavy vrcholně nesympatický a chovaj se tupidně, ubližujou si ale tak strašným způsobem, že mi jich bylo líto.(21.1.2014)

Rozhodně podařený remake, nemám s ním víceméně žádný zásadní problém a hodnotím ho výš než Raimiho předlohu. Snad i tím, že nevyznívá trapně a nechtěně komediálně, gore bylo povedené a na úrovni, kterou jsem nečekal, herci ovšem slabí, stejně jako scénárista, který jim nasadil do repertoáru mizerné béčkově scény - lepší průměr 55 %(2.3.2014)

• Philip_Fry

Moře krve, sem tam nechutnost... Čeho jsem se to měl ale bát???(6.3.2014)

• GudMen

Asi takhle, námět předáš, mommy issues nikoliv.(10.5.2014)

NOT BAD, but NOT THE BEST. Musím ale uznat, že miluju název filmu a ten značně přidal na hodnocení xD(20.3.2015)

Byl to průměrný horor s trochu větší dávkou krve. Stáhli jsme si to, ani jsme nevěděli co to je a docela mě to i překvapilo. Co se mi asi jako jediné nelíbilo, byly časté sprosté poznámky, kré se do hororu vůbec nehodí ;)(29.3.2015)

Po asi čtvrtém shlédnutí zvedám hodnocení ze čtyř hvězd na plný počet, jelikož kvalitních hororů je jako šafránu a když se jednou za čas objeví bomba jako Evil Dead, musí se zkrátka docenit. Film splnil v podstatě všechny hororové nároky co mám, od kvalitní a hlavně nápadité brutality, přes hrdiny, co se nechovají jako naprostí vypatlanci až po příběh... no co prostě není uplně retardovaný a dává aspoň trošku smysl. Jestli bych měl vyzvednout jednu věc, tak to že tvůrci si opravdu uměli pohrát se všemožným nářadím a náčiním, od injekční jehly až po motorovou pilu a i otrlému divákovi občas přejede mráz po zádech. Zkrátka je to řádně prokrvená pecka a na to že to je Alvarezův první celovečerák, tak klobouk dolů. Jen škoda že s dalším počinem Don't Breathe ubral plyn.(21.3.2018)

EXTRÉM!!! Na poprvé jsem byl zklamaný, ale po víc jak půl roce, jsem si to pustil znova, a tentokrát, to bylo jiný kafe. Neskutečný masakr! Úvodní scéna vám jasně nastíní, jak bude film vypadat. Režisér Fede Alvarez ukázal jak skvělý řemeslník je. Vytvořil depresivní atmosféru. Ve filmu není použita CGI, jen praktické efekty, z toho důvodu je film perfektní, vy totiž věříte všemu co vidíte. Je to hodně násilný, krvavý, brutální, a proto to nedoporučuju lidem se slabým žalůdkem. Všechny postavy se chovají reálně, a herečka Jane Levy tu předvádí svůj herecký talent. Když už to vypadá že má film naději na úspěch, tím myslím, že se postavy z toho nějak dostanou, stane se zase něco špatného a zároveň pěkně brutálnýho. Zkrátka film vám nedá šanci myslet na to dobrý. Závěr je GENIÁLNÍ!! Krvavý déšť, a k tomu v dálce syréna dodávají k závěru, neskutečný grády. Hudba ve filmu velmi dobrá. Obrovský palec nahoru!! Jeden z top hororů současnosti. Chci pokračování!(26.6.2019)

• Chuckitos

Trailer naznačil, film potvrdil. Krev, špína a divákovo zhnusení. Tohle do kin vážně nepatří.(3.4.2013)

• Luisis

Evil Dead jsem kdysi baštil, s kvalitní dávkou vystrašenosti, na videu s rychlodabingem, a tak mě zpráva, o novém remaku, mile potěšila. V dnešní době, je hororů v kině, jako šafránu a tudíž jsem využil, když u nás tenhle remake hráli. Jedno velké zklamání. Idiotský scénář a stále se opakující absurdní psychologické hry typu "Davideee??".Postupné zabíjení hrdinů, jde od začátku rychlým tempem a film je od půlky neskutečně nudný. Konečných cca 20 minut beru jako výsměch a totální odfláknutí scénaristama. Oživovat někoho s igelitovým pytlem přes hlavu, může napadnout jen vola.Prej "dýýcheeej". Při konečných titulcích jsem jen tak posteskl kamarádovi, proč v tom neměl prsty i Sam Raimi, že by z toho určitě vytáhl víc..a ejhle, Sam má prsty ve scénáři. Do jaké míry by ovlivnil celý film, kdyby seděl na režisérském křesle, je otázka. Nejabsurdnější horor (spíš)komedie co jsem za poslední dobu viděl - 15%(12.4.2013)

• newstedson

Vrchol filmového nevkusu. Tak nezmyselné konanie postáv a ešte stupídnejšie dialógy som snáď v horore ešte nevidel a nepočul. Autor si asi myslel, že to všetko vyváži hekto litrami krvi, odrezanými končatinami a temnými pohľadmi. Nepodarilo sa. Ani neviem, čo viac k tomu napísať. Pre mňa takmer odpad.(13.4.2013)

OBSAHUJE SPOILERY! Pěkně podaný remake jednoho z nejslavnějších hororů. Bohužel se opakuje to, co mě iritovalo na prvním díle - naprostá nelogičnost v chování herců. Takže i teď se hrdinové ochotně a hloupě opouštějí, posílají samotní do chaty a otáčejí se k hnusákům zády. K tomu všemu si ale způsobují takovou spoustu zranění všemi představitelnými věcmi. Ve výsledku tak tenhle film pouze ukazuje hektolitry krve a detaily krutopřísných gore efektů. O hororovou atmosféru je trochu nouze, ale neustálé řezání/bodání/líbání vám udrží napjaté nervy. Trochu vtipu přimíchá i zaklínadlo "Kunda astralis" a hlavní hrdina, který jakékoli zranění řeší lepicí páskou na koberce. Na konci nás navíc čeká ten nejmasakrálnější blowjob, jaký jsem kdy viděl.(15.4.2013)

Šel jsem na nejděsivější film, ale čekalo mě zklamání v podobě krváku podobného dřívějším dílům. I když je pravda, že krvavé scény byli dokonale propracovány, ale postavy a ten příběh mě moc nezaujali.(1.6.2013)

Sakra jo! Ten konec byl peckovej! MOTOROVOU PILOU!!!!(4.6.2013)

Jako velký fanoušek původního filmu Evil Dead jsem se moc těšil na novou verzi. Musím bohužel říct, že jsem mírně zklamán. Čekal jsem nějakou nadstavbu, trošku rozšíření verze Sama Raimiho. Takhle se Vám dostane jen brutálnější stejný film jako z roku 1981. I tak já dávám 65%.(10.6.2013)

Keby sa radsej zamerali na slubovanu desivost a nie gore, mohol to byt vynikajuci horor. Simplicitny scenar podobne ako v povodne verzii neprekaza, neskutocne priblble chovanie vsetkych zucastnenych postav vsak ano. Natocene to nie je zle, niektore sceny su ozaj posobive a ja som celkom spokojny. PS: Chcel by som vidiet, jak sa pri pozerani Evil Dead tvaria slabsie povahy.(1.7.2013)

• nwx

Originál je x krát strašidelnější. Atmosféra, děj, hudba, efekty, postavy, chata, světlo stín, to vše šlape v původním filmu na max. Toto je sráááááágora.(3.7.2013)

Z Evil Dead jsem měl docela obavy, které se však (alespoň zčásti) nepotvrdily. Jedná se o horror klasického střihu, tedy o démonech, zlu, čarodějnictví, kde jsou herci pouze rekvizity a jediné, co diváka zajímá, je kdy a jak která postava zhyne. Pro puberťáky asi brutální jízda, pro člověka, co už pár horrorů viděl docela příjemná vzpomínka na časy sledování béčkových horrorů na starých videokazetách. Zajímavý bonus pro českého diváka v podobě slova KUNDA.(3.7.2013)

• Marty7CZ

Dost jsem se těšil, ale fest mě to zklamalo. Ani náhodou jsem nebyl hnusně vyklepnutej, když rukou pomalu odhrnoval závěe ve sprše, jako u Raimiho pecky. Hrdina vůbec žádnej a hlavně mě byli všichni ůplně šumák, což je velká chyba. Takže snaha se cení, ale fakt bída...(7.7.2013)