Paranormal Activity 2

• USA Paranormal Activity 2 (více)

Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku... V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní... (oficiální text distributora)

moviesfan

V kině to celkem fungovalo, strašidelné scény se prakticky opakovaly, ale byly dynamičtější. Mohlo to dopadnout mnohem hůř, proto mě výsledek docela mile překvapil. ()

JohnCZ

Dvojka je zvláštní. Sice se tu dovysvětlují některé okolnosti z jedničky, ale po stránce atmosféry to vázne. Bál jsem se, ale rozhodně ne tolik jako u prvního dílu. Jednak, podobně jako u prvního dílu, mi hned bylo jasné jak to dopadne (sem věštec či co) a jednak jsem tu herečku, co hrála sestru Katie znal ze seriálu Jericho, takže naprosto odpadla věrohodnost. Navíc je průběh strašení velmi podobný. 3* ()

corpsy

Nemá to ten pôsobivý náboj ako prvá časť, proste viete o čo pôjde. Má však určite prepracovanejší a zaujímavejší scenár a ten ho robí nadpriemerným. ()

Ajinka126

Když překonám a pominu tu prvotní trapnost, jak se všichni snaží hrát spokojenou rodinku a přitom si vše natáčí, tak se mi to překvapivě líbilo víc než jednička. I když mnoho z vás by řeklo, jak se to snažili uměle naroubovat na jedničku, aby jim aspoň trochu seděl děj, tak máte jistě pravdu, ale mě to stejně přišlo docela zajímavé a to napojení se mi líbilo. Nebudu přitom hodnotit fakt, že mnohé postavy by potřebovali lepší a výraznější charaktery.. ()

liquido26

Dvojka je slabší než jednička. Záběry ve statických kamerách nejsou děsivé, ale děsivě zdlouhavé a nudné. Jednička měla docela atmosféru a přivodila mi solidní mrazení, to se tady moc nestalo. ()

Marsik

Palace Cinemas Anděl - Lekačky dobrý, ale mohlo jich být víc, a naopak méně nic neříkajících scén, typu domácí video, hrátky s dětmi, hrátky v bazénu, apod. Návaznost na první díl zřetelná. Ale celkově se dá můj dojem vystihnout slovem "zklamání". Čekal jsem prostě víc. Ale i přesto se těším na říjen 2011, resp.třetí díl :) 77% ()

Anchi

No... Jak bych to jen řekla... Nejsem si jistá, jestli mi konečná ani ne 5 minutová akční podívaná stála za napnuté zorničky do krajnosti na každý jediný pixel promítání noční kamery. Čekání, kde se konečně co pohne... Opravdu lekací dobrá scéna se udá v kuchyni. A za odvážnou, ochranářskou fenku je taky plus. ()

Kryton

PA 2 dostává několik dobrých momentů > navazuje a je přimo spjatý s PA 1, vystačí si opět s tím málem co PA1, několik scén je opravdu strašidelných. - nebudu je vypisovat kvůli spoilerům Bohužel statické kamery většinou zabírají nezajímavé prostory a scény. Pokud by měl film o půl hodiny méně, pak se nic a opravdu nic nestane. Bál jsem se o stupeň méně, ale kvalitativně to není až takový sesup, jak tu někteří nastiňují. Odpad to určitě není. ()

baribal odpad!

Opravdu hrůza, všechno špatně, moje očekávání děsu, bídy a odpadu byla předčena. Nejhorší horor, který jsem viděl. To je snad dostatečné hodnocení tohoto hnusu. ()

zlabus

Totální slabota. Nemám problém přiznat, že jsem posera a u hororů se bojím, ale u tohohle jsem se, ve skoro prázdném kinosále spíš smál (výjimkou jest scéna s neposedným nádobím). U mě z postav rozhodně vítězí čistička bazénů, která má ostatně na plátně mnohem větší prostor, než samotný démon. 30% ()

-Ravee-

80 minut plných neskutečně nudné výplně a stupidního seznamování s postavami, které bych nejradši profackoval, což dá prostor 10ti závěrečným minutám, které jsou víceméně dobře natočeny (pominu-li zhruba poslední minutu, která je opět směšně hloupá).. Nepopírám, že jsem se místy bál (ale já jsem posera a bojim se u všeho), nicméně takhle jsem se už dlouho nenasmál nad čirou blbostí scénáristů a neschopností režiséra.. Na druhou stranu čistička bazénu zde podává neuvěřitelný výkon hodný Oscara.. ()

RasputincZ

POZOR! Obsahuje drobné spoilery!! Série Paranormal Activity má neskutečný problém v katarzi děje. Celý druhý díl se nese na vlně pohody typické, americké rodiny, ale Williams servíruje divákovi neustále drobné náznaky podivuhodných úkazů, kterým hlavní hrdinové (mimochodem ve dvojce si lze aspon trochu oblíbit postavu Briana Bolanda) nepřidávají na důležitosti. Předpokládám, že atmosféra snímku se v těch scénách měla gradovat a divák měl být čím dál tím víc zděšený. Bohužel k tomu aspon u u mě nedošlo. Jednotlivé scény se začnou opakovat nebo nemají vůbec žádný smysl a divák jen kroutí hlavou, proč je důležité sledovat, jak se někdo vyděsil nadílky v záchodové míse. Jednu hvězdu dávám za zapojení rodiny z prvního dílu do příběhu, která pak nakonec sehraje klíčovou roli a závěrečné vykrádání Mlčení jehnátek a REC je k smíchu. ()

Praxis

Nazdar Pepo, čau Franto. Tak co, jak se máte? Ále, lítá prosimtě u nás duch, hejbá nám s pánvičkama, otevírá skříňky a taky má rád našeho malýho Toníčka. K tomu zabil Bessy a napadl mi manželku. Stejně potřebovala pořádně zrestartovat mozek... OMG. Tak tohle už nikdy více. Oproti jedničce děsivá atmosféra poklesla o tři řády a vpodstatě vykradla, co se vykrást dalo. Za co ta jedna hvězda? Asi za ten čistič bazénů? :-))) 30% ()

fremy

Bohužel tu "straší" pouze zvuky a nepodařenými záběry. Nesmyslné opakování smyčky záznamů z kamer kvalitě nepřidají. Ovšem jeden bod dávám za mladou dceru a její záběry v temné vířivce, mj :D ()

Ghostface2

Druhý díl je podle mě ještě lepší než první. Tvůrcům se perfektně podařilo navázat na první díl. Tento díl mi taky připadal strašidelnější, napínavější a propracovanější než jednička, jenže finále filmu mě trošku zklamalo. ()

MikO_NR_1909

Docela nuda, nemá to sviežu atmosféru. Proste kopíruje to blair-witchovské snaženie, domáce používanie kamery a navyše je to nemastné neslané a v horšom prípade otravné. Nikdy nepochopím, keď sa zlý film snaží balastovať zložitý dialógový scenár, keď nato nemá potrebnú inteligenčnú kapacitu. Jednotka bola ale ešte horšia, aspoň v náznakoch som pociťoval niečo, čomu sa dáva tá nízka žánrová nálepka. REC je dôkazom toho, že sa "to dá". ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)