Paranormal Activity 2

• USA Paranormal Activity 2 (více)

Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku... V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní... (oficiální text distributora)

jonyyy

Podobný look jako jednička, duchařské scény byly podobně děsivé, ale na to, že se měl mnohonásobně zvětšit rozpočet, mi připadá, že těchto scén spíše ubylo?! Jak je to možné? 65% ()

adam_olesnan odpad!

Jeden z najhorších filmov aký som kedy videl. Chabý dej, nulová atmosféra, jedným slovom NUDA. Na konci filmu som nevedel, či sa mám smiať, alebo plakať... tak obkecávaný film, tak skvelé ohlasy (zo strany tej mladšej generácie). Novodobé filmy stoja za prd. Ľudia už zabudli , ako má vyzerať dobrý horror. Preto sa v súčastnosti točia takéto sračky. Buď horror, kde vidno pomaly každú vnútornosť a hlavy lietajú naokolo, alebo bezduchú, plytkú hovadinu, ako je napr. tento film. Nikomu neodporúčam pozerať. Strata času. ()

Pítrs85

Jednička se mi docela líbila, nic převratnýho, ale ty noci byly celkem libový a přestože si ani ona nezasloužila nadprůměrné hodnocení, ty čtyři hvězdičky jsem jí nakonec s čistým svědomím dal. Od dvojky jsem radši nic neočekával, ale ani to nakonec nepomohlo tomu, abych celej film neodzíval... Tam, kde byla jednička strašidelná, tu nastupuje jen nuda a trapnost. Hvězdou filmu je pro mě ten pes, že dokáže žít v tak dementní rodině... Spoiler: Možná, že se o tu stěnu nehodil kvůli démonovi, ale spíš kvůli svým vrcholně debilním páníčkům :) No nic, už se těším na třetí díl a pak na čtvrtej... :)) ()

Kailo

Druhý díl který se tváří jako pokračování, ale ve skutečnosti je to prequel k jedničce, a to neobyčejně nudný. 20% ()

SOLOM.

Vzhledem k astronomickému výdělku prvního dílu bylo jen otázkou času, než se natočilo další pokračování. Oren Peli „hodil do ringu opravdu žhavou rukavici“ po které se hodlala natáhnout celá řada jeho kolegů, jen aby se i oni mohli přiživit na popularitě prvního dílu, potažmo vzrůstající poptávce po found footage. Přestože Peli dal svým následovníkům volnou ruku, dohlížel na natočení dvojky coby jeden z producentů a i tentokrát se tvůrci dočkali opravdu slušného výdělku. Jde vidět, že podobné filmy skutečně dokáží nalákat spoustu lidí, já ovšem mezi ně zřejmě nikdy patřit nebudu. První Paranormal Activity na mě příliš velký dojem neudělaly a ani tentokrát se můj názor na tuto sérii nějak výrazně nezlepšil. Dočkal jsem další porce paranormal nudy, která měla ovšem na rozdíl od své předchůdkyně o něco více záživnějších momentů. Zvláště pak poslední zhruba dvacetiminutovka dokázala alespoň částečně upoutat mou pozornost. Nejen díky mírně houstnoucí atmosféře a zvýšené agresi onoho ZLA v domě, ale především díky zodpovězení několika otázek a doplnění příběhu jedničky o zajímavé fakta. On ten příběh sám o sobě nevypadá zas až tak zle, sestry Katie a Kristi musely v dětství někoho ze záhrobí asi pěkně nasrat, jen kdyby ty jejich trable nebyly obaleny v takové omáčce nudy. Popravdě jsem ale zvědavý, kamže se tato série dějově pohne dále. Přestože jde stále o podprůměrnou záležitost, nelze si nevšimnout několika záchvěvů atmosféry a napětí – takže pokud by se jejich následovníci zlepšili převážně v tomto směru a oprostili se od zbytečných a hlavně zdlouhavých dialogů, které stejně nikoho nezajímají a více se věnovali nátlaku zlověstných sil z druhé strany, mohlo by dojít k obratu mé skepse na tuto sérii. To je ovšem dle mého jen mé zbožné přání a neuskutečnitelná fantasmagorie. ()

Karamanlis

Prvý Paranormal Activity bol nesporne svojským a originálnym hororom, ktorý dokázal z úplného minima vyťažiť maximum a vystačil si s jednou kamerou, umiestnenou v spálni. S dvojkou je to iné, kamery sú rozmiestnené už po celom dome, na rad príde aj roztrasená ručná kamera s nočným videním á la Blair Witch či REC, na rozdiel od menovaných filmov však Paranormal Activity 2 postráda desivú atmosféru a báť sa tu akosi nie je čoho... Navyše to bolo akési chaotické a miestami som sa dosť strácal v deji. Vyskytlo sa tu však aj zopár svetlých momentov, vzhľadom k 200-násobne vyššiemu rozpočtu (oproti jednotke) som však čakal väčší nárez... ()

Larky

Přiznávám, že se mi první díl docela líbil a ikdyž jsem mu po druhém shlédnutí hvězdičku ubral (ze slabších4* na lepší3*), pořád je to podle mě celkem povedený horor.Dvojka je bohužel jen odvar jedničky a to dost slabý odvar.85% času filmu je jen vata, která se připravuje na finále, které je velmi předvídatelné a nudné.Slušných hororových scén u kterých se aspoň leknete je tak 5 maximálně.Paranormal ať už 1 nebo 2, nebyl ani tak o tom, že by jste se pořád báli a lekali, ale spíš o vystavěné mrazivé atmosféře a očekávání věcí příštích.V 1 ty věci občas přicházeli, ve 2 je jich poskrovnu.Větší rozpočet není vidět, herci jsou mizerní a celé to působí poněkud uměle a prázdně.Rád se bojím, ale když je čeho se bát, v Paranormal Activity 2 takovýchto momentů bohužel moc není.Čisté 2*. ()

eraserhead666

Mě se to snad líbilo o trochu více, než jednička. Možná proto, že zdejší hlavní hrdinové nebyli tak otravní, nepříjemní a na pěst jako ti z jedničky. I když taťka se je snažil dohnat. A dcera se v jeden okamžik zachovala pro mě naprosto nepochopitelně hloupě (jako fotr bych jí za to snad i pak seřezal zadek). Brala mě statičtější kamera. Samozřejmě zapůsobila typická dvojková snaha to co se povedlo na jedničce tady trochu zhustit. Trochu mě naštval ten konec, který byl dobrý, ale nějak mi nekolidoval s koncem jedničky. Než jsem zjistil, že jednička má alternativní konec, který já jsem samozřejmě neviděl a na který závěr dvojky navazuje. Obávám se, že snaha vytřískat z úspěchu jedničky více, i prostřednictvím zhušťování, recyklování a opakování účinného, se brzo zvrhne v nekoukatelný a nepůsobivý hnus, už tady ty nákroky jsou. Ale jo, tady je to ještě v pohodě. A jak je toho trošku více, ještě to funguje. Tu a tam lépe než v jedničce. ten bazénový vysavač mě naprosto uchvátil a fascinoval. No dobře. Musím tedy uznat, že Paranormal Activity (zatím ty dva díly, co jsem viděl), jsou docela ucházející podívanou, že jsem je zbytečně a neoprávněně předčasně odsuzoval. Ale když ta mediální masáž působí mnohdy tak odpudivě. Jsem zvědav na další díly. ()

ARI50

Viděl jsem jedničku a na dvojku jsem se těšil jak malý kluk a konečně jsem se dočkal neustala se mi promítalo o čem to asi bude a nakonec to tak dokonale spojily jako kdyby ve směs tohle byl začátek a ne konec. Proste ještě úžasnější a lepší prostě mazec strach a celkový děj a vše co se okolo dělo no posraný strachy až za ušima až na male dítě to to odnášet nemuselo.Konec překvapující a zajímavý. Tohle pro mně nejvíc drásá nervy když jsi pro vás něco přijde a vy nevíte co. ()

JASON_X

Posledních zhruba dvacet minut bylo celkem koukatelných, dočkali jsme se i částečného vysvětlení prvního dílu, třeba toho stupidního konce. Ale ta víc než hodina nudy, která tomu předcházela, byla fakt otravná. Pokud jsem byl u prvního dílu aspoň trochu zvědavý co z toho nakonec vyleze, tady už ne a hrál jsem si při filmu hru na mobilu. Ale viděl jsem už mnohem horší sračky, dvě hvězdy za konec a za celkem slušnou lekačku v šedesáté sedmé minutě. ()

Morholt

Podstatně lepší než předešlý díl, ale pořád je to sotva průměr nastavovaný otevírajícími se dveřmi, dupáním a všemi dalšími zvuky, které k duchařinám neodmyslitelně patří. Oproti jedničce to má ovšem podstatně lepší herce a dva luxusní okamžiky. Ale za hodinu a půl bych toho čekal víc. 30% ()

Handle

Jednička byla o něco lepší, ale tohle se mi svým způsobem taky líbilo. I když některé scény tu vážně byly spíše k smíchu (někdy jsem se smál a bál zároveň) a těch lekaček, proboha! Na filmu jsem byl v kině, protože ten den pro mě nic lepšího nedávali, avšak o to víc ty lekací scény byly horší. No, bohužel druhý díl ale nic nového nepřináší, není ničím zvláštní ani převratný a tak můžu říct, že je to vlastně naprosto průměrný film, kterýmu pouze stačí dát nápis "Nejstrašidelnější horor roku" a vydělá opravdu hodně peněz... Jako marketingový tah je to výborný, ale jako film už tolik ne, i když opět nemůžu říct, že bych se nudil. 50%. ()

Kamca_

O něco slabší než jednička, ale zase taková tragédie, jak to tady mnozí popisují, to nebyla ... I když je pravda, že pár scén tam bylo přitažených za vlasy. 55%. ()

BoPo

Pokračovanie v ktorom sa napätie premenilo na čakanie. Na čakanie, až sa niečo stane. No ak sa Vám páčil prvý film, tak tento naňho príbehovo dobre naväzuje. A vlastne tak dotvára pôvodný zážitok z Paranormal Activity. Teda slabší druhý diel, avšak nie úplne zbytočný. ()

maseer2

prakticky hodinu je divák nucen sledovat něco na způsob reality show Big Brother, aby se pak v závěrečné půlhodině stalo de facto to samé jako v prvním dílu - tomu říkám originalita ! zkrátka prachsprostá vykrádačka vcelku povedené jedničky.. smrdí to kalkulem ;) ()

6thSun

FF postupy na mě fungují, zde je ale tolik zbytečných záběrů na stále stejná místa, že by z toho brzy otupěly i diamantové hrany a hlavně se díky tomu film jeví jako daleko delší, než ve skutečnosti je. A přitom by reálně utáhnul sotva poloviční stopáž. ()

Terva

Hádejte, kdo měl porodní bolesti. Ještě štěstí, že mají španělsky mluvící a pověrčivou služebnou. Chudák dítě ( Hunter ) CITÁT - Řekni táta.......... Je to napínavý příběh, kde i obyčejné spadnutí pánvičky na kuchyňskou linku dokáže pořádně vystrašit. CITÁT - Duch možná chce nějakou píču.......... Asi do sedmdesáté minuty to bylo docela slušně strhující, ale pak se z toho pomalu stala obyčejná fraška. Konec byl nesourodý, zmatený, plný přehnaných střihů, děj na sebe nenavazoval - prostě chaos. Film se opět snaží tvářit jako autentický, leč na konci si můžeme přečíst, kdo koho hrál. Když to má být autentické musí každý hrát sám sebe, nebo ne ? CITÁT - Už ty pitomosti o strašidelném domě nechci poslouchat, přivádí mně k šílenství. Konec příběhu. ()

Dale

Ako keby som sledoval reality show v dome, až na to, že aj v takých Vyvolených sa deje viac zaujímavého. Prvú polovicu sledujeme prázdne miestnosti a bazén v noci, až potom začne trošku bu-bu-bu, čiže spadne pár panvíc, otvorí sa pár kuchynských skriniek, no neprekvapí vás to, lebo niečo také čakáte už od prvej snímanej noci, len si povzdychnete, že už bolo na čase. Ku koncu pomaly stúpa napätie, aj keď je to hlavne kvôli hysterickému správaniu dcéry a vďaka ručnej kamere to pôsobí celkom realisticky, no to automaticky neznamená, že aj strašidelne. Pri jedničke som sa bavil viac. ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)