Paranormal Activity 2

• USA Paranormal Activity 2 (více)

Nevěřili byste, jak strašidelné můžou být záběry z průmyslových kamer. Když před třemi lety debutující režisér Oren Peli představil horor, kde tyto záběry tvořily základní obrazovou složku, málokoho napadlo, že Paranormal Activity vstoupí do historie. Nicméně stalo se. Film za patnáct tisíc dolarů jich vydělal bezmála 200 miliónů, čímž se stal co do návratnosti investic jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Navíc je považován za hororový vrchol, protože tuhle duchařskou historku ustojí jen ti skutečně nejotrlejší. Hlavní roli mají znovu hrát kamery, které mají znepokojeným majitelům ukázat, co nekalého se děje v jejich domově, když klidně spí. Lze předpokládat, že děsivější domácí video si lze představit jen těžko. O hrůzyplnosti filmu svědčí už to, že po stížnostech diváků přestala některá americká kina zařazovat do reklamních bloků jeho upoutávku... V prvním díle tvůrci využili osvědčenou metodu pseudoreálných záběrů, když záznam kamery prezentovali jako nalezený materiál. Do stejné řeky podruhé vstoupit logicky nemůžou, ani nechtějí, přesto Oren Peli tvrdí, že klíč k uchopení příběhu, který použili, nabízí mnohem děsivější možnosti. A protože příběh je až do premiéry filmu přísně střeženým tajemstvím, nezbyde než se přesvědčit na vlastní smysly. Přejeme vám příjemné spaní... (oficiální text distributora)

MM_Ramone

Paranormal Activity? To skôr Paranormal Pasivity! Veď sa tam skoro vôbec nič nedeje. Sem tam buchnú dvere, občas niekde niečo zašramotí, alebo sa tak nanajvýš otvoria všetky šuflíky v kuchyni. Už ani prvá časť nesplnila moje očakávania, ale tá mala aspoň aký taký spád a pomerne originálnu myšlienku. Toto pokračovanie je naozaj len zbytočné mlátenie prázdnej slamy. Navyše v tak pomalom tempe, že aj tých osemdesiatsedem minút je veru výkon pretrpieť. Som priaznivec horrorovej tvorby, preto nechcem byť ku „Paranormal Activity 2“ moc prísny. Takže dávam aspoň dve hviezdičky. No ak by som si mal ešte niekedy pozrieť tento film, tak jedine jeho posledných pätnásť minút. Vtedy sa to konečne trocha rozbehne. ** ()

Ded@M@tes

Zdařilé pokračování a navázání na jedničku. Milióny tečou a tečou, jak stačí málo, aby si producenti nacpaly kapsy. Uteklo to ani nevím jak, čekání donucuje precizní soustředění a vyvolává to pocit strachu a lekacích scén. ( Hodnocení: 8/10 ) ()

Spooner

Přeceňovaná a příliš natahovaná jednička měla bouchání dveří a pár atmosférických scén. Dvojka má padající pánve, jezdící autíčko, neskutečně natahované scény a nulovou atmosféru. V tomhle filmu se opravdu skoro nic nestane, jenom čumíme hodinu a půl na nesympatické postavy, kterým se občas něco přihodí v kuchyni. Nové nápady žádné a gradace jakbysmet. Jestli má tohle být nová nekonečná hororová série, tak to už se mi pomalu začíná stýskat po Saw. To bylo sice taky debilní, ale aspoň tam byly někdy nápaditá úmrtí a brutalita. Tady není, kromě celkem uspokojivého propojení s prvním dílem, vůbec nic. ()

JAn

Prequel, který se pokouší o vytvoření jakési mytologie, se sice i přes značné nedostatky podařilo přijemně spojit s prvním filmem, ale narozdíl od jeho solidního předchůdce v něm už funguje jen málo co. Laciné strašení akorát tak pro náctileté. ()

Wacoslav1

Teda ten obsah tady mě fakt rozsekal. No aspoň se dozvíme co tuhle marnou sérii nastartovalo a to sice : mamon, prachy, chechtáky, love... S něčím jako je kvalitní horor to nemá co dělat.20% ()

Davies182

Podivná (hlavně) česká nechuť vůči tomuto snímku mi může být ukradená. Jako fanoušek Muldera a Scullyové mám od dětství rád vše, spojené s duchařinou, takže mě ani tento na první pohled podprůměrný počin nenechal dlouho chladným. Je to strašidelné, mysteriózní, a roztomile z toho běhá mráz po zádech (takovým tím způsobem, že je po skončení titulků nutné pohybovat se po bytě pouze s kompletně rozsvícenými pokoji), takže za mě: proč ne? Dokud se člověk u filmu nenudí a v podstatě jen trne hrůzou z toho, co vyvede nezbedný démon v nočních záběrech prům. kamer příště, tak si nestěžuji. Polibte mi pánvičku, ale těším se na trojku. BTW perfektní psí herec. ()

gogo76

Už to nemalo tú silu ako prvý diel, pretože divák už samozrejme vie, čo približne má čakať. V tomto má pokračovanie veľkú nevýhodu, no napriek tomu sa mu snaží byť od druhej polovice vyrovnaným nasledovníkom, výborného prvého dielu. Škoda toho rozťahaného úvodu, ktorý v prvom diely fungoval, ale tu už trebalo diváka zneistiť a priklepnúť trochu skôr. Narozdiel od mnohých iných hororových pokračovaní má tento film čo ponúknuť. Sklamanie to určite nieje, ale hviezdu ubrať musím.60%. ()

-bad-mad-wolf-

Bezzubá recyklace jedničky s několika světlými místy (dvířka v kuchyni - !!!), z níž se mi první dvě nervózní třetiny paradoxně líbily více, než "akční" závěr. Problém vězí i v tom, že jedničku mám trochu radši s alternativním závěrem (policie), s nímž by ovšem dvojka nemohla existovat a už vůbec by nemohla nabízet poněkud laciné hororové finále, které si s dosavadním tajemným konceptem filmu moc netyká. Co nás čeká ve trojce? ()

Hrabka

Toto byla téměř stejná písnička a protože to tu už jednou bylo, musím říct, že jednička měla v sobě aspoň nějakou originalitu a napětí, ale tady už to moc nepřekvapí ani nevyděsí. Nevím, co si tvůrci myslí, ale "napínavé" scény alá dveře, pánev nebo přístroj na čištění vody prostě a jednoduše nevystraší. Navíc proč by se "on", který chce úplně něco jiného, zabýval takovými kravinami, to nijak nesouvisí a působí to dost blbě. Pár dobrých scén, kdy je atmosféra přece jenom napínavější, se zde najde i některé lekačky ušly, ale film opět trpí nudnými řečmi a scénami kolem toho všeho a když se navíc nedostaví ani napětí, kdy bychom ho očekávali, zůstane film, který spíše člověka nudí než baví. Pochválit zde můžu závěrečné provázání s jedničkou a několik napínavějších scén, kterých ovšem bylo pomálu. 40% ()

juta

Komentář obsahuje SPOILER. Na začátku nudné "domácí video" Každou noc problikávání těch samých záběrů vždy ve stejném pořadí po sobě. Nejprve vstupní dveře, bazén, kuchyň, obývák, schodiště, pokojíček a takhle pořád dokola i když se tam nic neděje. Závěr dost zvláštní. Nevím co se tam stalo, když na ně démon zaútočil. Démon je mohl klidně v tý tmě oddělat, ale to néé, démon se musel převtělit a zakroutit krkem až o pár týdnů později. Nevím co si o tom mám myslet. Zklamalo mě to. ()

Fiftis

Myslím, že nemá zmysel nejak hlbšie rozoberať tento film, pretože by som sa dostal len k vulgarizmom, ktoré by som veľmi nerád použil. Jednoducho ide o jeden z ďalších zbytočných filmov, ktoré už pred nakrútením patrili na smetisko filmových dejín. ()

Pepinec

Tedy, ne že bych se párkrát nelekl k podělání. To zase ano. Pokud je člověk alespoň trochu otevřen možnosti, že okolo nás mohou být jisté nadpřirozené síly, noční záběry získávají na dramatičnosti. Oproti jedničce zde však výslednou známku kazí poměrně dost logických nejasností. Přidejme k tomu až příliš mnoho hluchých míst, kdy člověk znovu a znovu očekává nějakou akci, aniž by skutečně přišla, a rázem máme slabý odvar něčeho, co mě osobně před rokem dočista odrovnalo. ()

playboxguest odpad!

No ty vole... Film, který má snad jen jediné poslání a to sdělení: "Nezapínejte doma bezdůvodně kamery, nebo se vaši extrovertní duchové začnou projevovat víc jak vy po cibuli se zelím." Nebo, že by je sto padesátý osmý záběr na bazén vytáčel stejně jako mě a prostě už to nemohli klucí neviditelní vydržet a tak se v půlce filmu rozhodli začít maloučko provokovat a vesměs jen hůř napodobovat brášku z jedničky? Já si teda zvykla dávat odpad věčinově veledílům, která ani přes přemáhání nevydržím do závěrečných titulků, tady jsem teda vydržela, ač se mi prsty kroutily, huba otvírala a oči věčně kmitaly ve směru hodinových ručiček, ale beztak musím říct, že jsem takhle stupidní zhovadilost dlouho neviděla a to mě jednička celkem překvapila a chvilkama na mě i zabírala. Tady jsem málem několikrát zabrala já. ()

Pilda17

Jsem mile překvapen, čekal jsem obrovské zhoršení, ale myslím si, že se zhruba drží na úrovní prvního dílu. Jasné není lepší než první díl a dalo se už zhruba očekávat co se stane. O stupeň horší než jednička, ale odpad to není. Lekačky jako v prvním díle vynikající a párkrát jsem z postele málem vyskočil... 5/10 = 55% ()

666teen odpad!

No páni, to byla fakt síla. Vymazlené homevideo o hovně. Pro příští díl doporučuji kameru umístnit do špajzu a natáčet jak tvrdne chleba. Bubububububu. ()

Allien.9

"Paranormal Activity"? Za mě spíš "Abnormal Passivity". Záběry na diváky, kteří si po vzoru mistra Beana div nenasazují kelímky od popcornu na hlavu, jsou k smíchu, stejně tak celá tahle grandiózní propagace ničeho. To i "Záhada Blair Witch", kterou nijak zvlášť nemusím, je minimálně o dvě třídy lepší než tenhle bazén-dům-zahrada-bazén-dům-zahrada realitní dokument, který jsem, upřímně, dokoukala jen do dvou třetin, a bojím se, že napodruhé už to nedám ani tam... ()

Vančura

Proč jen musí každý trochu originální horor trpět syndromem minimálně dvou dalších pokračování, a to už od 80. let... Jestliže jsem ještě u jedničky přistoupil na hru, že se mám bát na povel - a ono to skutečně docela v kině fungovalo - u dvojky už k tomu nenacházím sebemenší ochotu. Po originalitě ani stopy: nejenže dvojka vykrádá a přežvejkává jedničku, on je problém už v tom, že samotná jednička vykrádala jiné filmy a se jen vezla na vlně podobných filmů, kterou nastartovala kultovní ZÁHADA BLAIR WITCH. Vyloženě krajně nesympatické herecké obsazení dvojky, spolu s nesnesitelně dlouhou stopáží, mi v kině způsobilo hodinu a půl utrpení. Tenhle film by nefungoval ani samostatně, kdyby žádná jednička nebyla, a to je jeho nejhorší průšvih. PARANORMAL ACTIVITY 2 je dokladem nefunkčnosti opakovaného vtipu. A jako by to nestačilo, letos má mít premiéru trojka - spaste svoje duše! ()

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

Cusack a Jackson versus apokalypsa z mobilů

06.11.2013

A opět tu máme adaptaci románu Stephena Kinga, tentokrát jednoho z jeho novějších kousků, apokalyptického hororu Cell (česky vyšlo jako Puls). Kniha vyšla v roce 2006 a od té doby se marně pokoušela… (více)