Pod kupolí

Mysteriózní / Drama / Sci-Fi / Horor
USA, (2013–2015), 27 h 57 min (Minutáž: 43 min)

Tvůrci:

Brian K. Vaughan

Předloha:

Stephen King (kniha)

Mike Vogel, Rachelle Lefevre, Alexander Koch, Dean Norris, Mackenzie Lintz, Colin Ford, Eddie Cahill, Nicholas Strong, Aisha Hinds, Natalie Martinez (více)

Série(3) / Epizody(39)

Na americké městečko Chester's Mill se jednoho dne snese obří průhledná, ale zvukotěsná a nezničitelná kupole, která městečko odřízne od ostatního světa. Místní obyvatelé tak jsou odkázáni pouze sami na sebe a pomoc okolního světa nelze očekávat. Odkud se kupole vzala a proč tu je? Stojí za tím síly z vesmíru nebo jde o tajnou akci armády? (TV Nova)

soarka

Bohužel postupem času se seriál stává průměrným.. z původních 4* musím snížit na 3*. Edit: Chtěla jsem na 2*,protože poslední série mě opravdu nudila.. nechávám 3* za "snahu". ()

AltairAhad

První dva díly - "fajn, tohle vypadá slibně", třetí díl: "nůůda...", ale vydržím u toho, aby se nestalo, že se seriál rapidně změní a bude akčnější a koukatelnější. Zatím to hodnotím tak na 60-65%, ale jelikož mne tyhle typy seriálů baví, doufám, že se dočkám nějakého překvapení. ()

SkeeveTulp

Velmi výrazný odklon od knihy, vlastně tam z ní zbyla jen ta kupole, a sem tam nástřel chování některých postav, který je ale nelogický a nepřesvědčivý. Hercům to moc nejde. Když už z Barbieho udělali vymahače dluhů, tak ať se tak chová. Junior je hodně špatný herec. Velký Jim se chová jak hrdinný předseda MNV. Prostě další nekonečná sága typu Ztraceni. ()

stLukaz

Pilotní díl docela dobrej, zatím se nenudím. EDIT: Hmm.... dokoukal jsem první sérii a jsem šokován, přímo nasrán. Hodnocení nechám takové jaké je snad se to nějak zlepší. ()

Quick222

Shlédnuta celá 1.série a je to tak akorát na 4*. Tísnivá atmosféra zůstává, navíc se čím dál víc ukazují charaktery postav, které korespondují s nenadálou situací a myslím, že je i vidět určité poselství seriálu, kde má být viděna paralela s "venkovním světem". Konec série samozřejmně nezklamal a vše je otevřené. Ale určitě se v několika směrech najdou rezervy. Těším se na 2.sérii... ()

Faldicek

Zhlédnuto devět dílů a zatím jsem se seriálem na rozpacích, nějak extra mě to nenadchlo, ale zároveň nenudí. Koukat se na to dá, na přežití okurkové sezóny stačí... ()

Hannibal

Musim říct,že je to pecka tento serial,vynikající děj, atmosféra ,napětí jsem u 8 dílu a rozhodně se nenudím. ()

srada

tak jsem strávil celó sérii a byl jsem skoro spokojen.Vzhledem k tomu že bylo dlouho dopředu známo,že bude další série,tak nám tam jebli tvůrci parádního klfouše,ale pátej šuriken jsem tam nebouchl,páč mě celou sérii brutálě lezla na nervy ta přitroublá buchta v uniformě :P ()

RoyBatty444

Po prvej sérii sa seriál javý ako priemerná zábava s pregnantnými postavami a zaujímavým dejom. Čo sa mi nepáči je silný duch tajomna a trochu práca s postavami. ()

tuctovychlap

som úplne do Kinga (pre tých nechápavejších - do jeho kníh), takže som sa tešil..ako píše Dadel, veru - nie je to podľa knihy..napriek tomu sa to dá pozrieť..a mňa osobne to nenudilo..tri hviezdy, percentuálne - 70.. ()

numan

Relativní úspěch UTD není daný tím, že jde o poměrně solidní sci-fi drama, ale především přímo úzkostlivým dodržováním schémat amerických seriálů ze strany autorů. Tím pádem můžete dopředu hádat a tipovat, kdy přijde ten díl s porodem, kdy přijde ten díl, ve kterém jedna z hlavních postav zví "strašnou" pravdu o svém biologickém rodiči atd. atp. Nadějně rozjetý začátek se potom logicky časem překlopí do vztahové soap opery, ve které by klidně mohli pod kopulí exhibovat naftaři z Dallasu. Chtělo to víc sci-fi a míň telenovely - ale i tak lehký nadprůměr. ()

weca

Ne, tohle se nepovedlo. Jasně, tisíci stránkovou knihu nelze porovnávat s její seriálovou adaptací, ale přesto si myslím, že se z námětu dalo vydolovat daleko víc. Achillovou patou seriálu je, že působí naprosto ploše a postavy jsou až na výjimky úplně jalové, o jejich prdelních xichtech a hereckých výkonech ani nemluvě. Seriál postrádá jakoukoliv výpravnost a co je u takovéto jednohubky horší, že není ani napínavý a - aspoň co se mě týče - nenavnadí na další díly. Velké zklamání. ()

Hacune

Nerada hodnotím seriály po prvních třech dílech, ale vzhledem k tomu, že nadále se na to dívat nehodlám, udělám výjimku. Nemá to nic (krom kupole) společného s knihou. Nevím co víc k tomu říct, než že je to ohavné prznění jinak dobrého námětu (hvězdička za lásku k předloze). Jediné na co se ptám - jak tohle ksakru King mohl dovolit? ()

Dvyt

Celkem povedená adaptace dobré knihy, najde se tam i napětí, člověk přemýšlí co bude v dalším díle, což není moc časté. ()

gostly

Když někdo začne opravovat něco, co není rozbité, může to dopadnout asi jako "Under the Dome". Promyšlený sled událostí a vlastně celý námět se pod prsty neohrabaných tvůrců nezadržitelně drolí a přetváří do pseudo zápletky podtržené mizernými hereckými výkony a zoufale napsanými postavami, které ztvárňují. Zejména pak konec série je doslova prošpikovaný WTF momenty, jež hodnotím bezmocným kroucením hlavou se zoufalým výrazem ve tváři. O to větší bolest pro velkého fanouška Krále hororu. 2*? Asi z úcty k mistrovi, který se té taškařice účastní... ()

dalver

S druhou sériou ide seriál kvalitatívne rapídne dolu a to ani prvá séria nebola žiadna sláva. Trápne barličky, ktorými si scénaristi pomáhajú sa dajú občas prekusnúť. Horšie je to vtedy, keď Vás tvorcovia majú za úplných debilov a robia z postáv pajácov, ktoré sa každý diel chovajú inak. ()

Fallstar

Druhá sezona se zcela vymkla z kloubů a místo psychologického dramatu okořeněného trochou sci-fi servíruje překomplikovanou ságu o svítícím vejci. Třetí sérii (pokud bude odsouhlasena) už asi vynechám. ()

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy

Hráči se smrtí, kteří nenávidí ženy