Johnny English byl po neúspěšné akci propuštěn z MI7 a nyní žije mezi tibetskými mnichy, kde se už pátým rokem pokouší zocelit své slabiny a vyrovnat se s traumatem z profesního selhání. Z meditování ho vytrhne až rozkaz z domovské Anglie. Tajné služby potřebují Englishovu pomoc. Při mezinárodní schůzce hlav států má dojít k atentátu na čínského premiéra. A protože se šéfová MI7, Pamela Thorntonová, nemůže na nikoho spolehnout, neboť se to v jejím revíru hemží dvojitými agenty, vsadí vše na jednu kartu - na Johnnyho Englishe. Aby zajistila dodržování protokolu, Pamela přiřadí k Englishovi naprostého nováčka, agenta Tuckera. Johnny při rozplétání případu opět nadělá spoustu chyb a trablů, ale nakonec přece jen přijde na to, kdo atentát plánuje. (TV Nova)

DocBrown

Jednička nebyl žádný zázrak a tohle není lepší. Atkinson s šedinami vypadá lépe a občas tu už není takový šašek (honička po střeše a lodí je to nejlepší ve filmu), jeho RR se skutečnou experimentální V16 je parádní, bývalý Atkinsonův parťák McInnerny tu má pěknou malou roli, ale tím klady končí. Chybí záporák formátu Malkoviche, Bough a hlavně Natálka. ()

Hanys_

Oproti jedničce přímo spektakulární. Atkinson už střídá destinace jako správný agent, balí mladičkou Pike a celé je to takové pohodovější, úsměvnější. Stopy Clouseaua jsem našel i tady. Zákeřná asijská babča, to byl přece celý Kato. ()

Stružák

Martně přemejšlím, pro koho je tenhle film určenej... Fanoušci Bonda si tuhle parodii asi nepustí, fanoušci Atkinsona najdou jeho lepší filmové role (ať už Mr. Bean 🐻 nebo mnou oblíbený Maigret), jako komedie druhý díl Johnnyho Englishe taky moc nefunguje. On by i fungoval nebýt příšerně přemrštěné stopáže. Takhle ne. Nezachrání to ani docela slušně nadupaný obsazení a slušný herecký výkony (jenom právě Atkinson mi přijde, že se ve své roli vyslověne trápí a nebaví ho). Pár docela zábavnejch scén ve filmu najdu, ale nejsem si jistej, jestli si je budu pamatovat za pár tejdnů... ()

Lionheart

Skvělé, už dlouho jsem se tak nepobavil... Spousta vtipů, britský akcent a i nějaká ta šílená akce. Atkinson i přes šediny má charisma, které by mu mohl i James Bond závidět. Bonda upomíná i obsazení Rosamund Pike a také to, že v tomto dílu se mi zdál English mnohem šikovnější... ()

David661

Rowan Atkinson se po osmi letech vrací do kin ve filmu Johnny English se vrací. Johnny English za tu dobu stačil zešedivět, koupit si Rolls Royce a stát se ninjou. Rowan Atkinson nevytvořil snímek, který se stane kultovním děditstvím Británie, vytvořil však film, na který se všichni rádi podíváme, když poběží v televizi a nebudeme stydět smát se u něj nahlas. Film začíná v tibetském klášteře, kde vrchní mnich učí Johnnyho Englishe táhnout kámen na provázku a chodit na rozžhavených uhlících. Johnny English se pak vrací zpět do Londýna, aby mohl znovu bojovat za svou vlast: zmlátí pár babiček, proletí se v helikoptéře nebo rozbije židli. Tyto scény rozdělují diváky na dva tábory. Jedni tvrdí, že Rowan Atkinson se po několikáté znovu opakuje, a že ani zdaleka není tolik vtipný jako poprvně. (On už jmenovaný vtip s židlí se objevil již jednou a to v TV filmu The trouble with mr. bean) Druhá skupina se stále směje a nevadí jim, že se smějí již po druhé stejnému vtipu. Já oceňuji, že se tento díl povedl mnohem víc než ten první, ať už je to více akcí nebo absencí fekálního humoru. A oceňuji i to, že Rowan Atkinson se umí opakovat velice dobře. "Výborná" hudba vystřižená jako z opravdové bondovky a mrkající Johnny English, aby prohodil nějaký ten sarkasmus, dělají tento film skvělou parodií na nudný zimní večer. V průběhu sledování filmu jsem se ani jednou nepřistihl, jak se nudím, což se o prvním dílu říct nedá, proto 75% ()

Marrty3

s jedničkou se to nedá vůbec srovnat...tohle hodně pokulhává a chvílema i nudí...Rowan je skvělí a děj stojí za prd...pro mě velké zklamání,protože u jedničky jsem brečel smíchy...Malkovich asi věděl proč v tom nehrát... ()

Teabag

O stupeň rychlejší tempo a o stupeň větší zábava než v prvním dílů. Atkinson zase válí a na Gillian Anderson s Rosamund Pike se prostě hezky kouká :-) Takže 7/10. ()

Xavi6

Už to není taková kvalita jako byla jednička. Na začátku mě přišli některé pasáže strašně ubohé a trapné, ale v pozdější fázi už to byl zase ten chytrý humor jako za dob jedničky, možná ještě lepší. Bohužel režisér si mohl odpustit některé pasáže typu znovuzrození Johnnyho, bohužel to tam bylo, tak s tím nic nenaděláme. I přes menší (očekávané) zklamání bych rád uvítal trojku Vracení Johnnyho Englishe, který se vrátil. :) ()

iampatrik

60% Někdo může namítat, že se jedná o laciné, předvídatelné vtípky s jasně nalinkovaným dějem a vlastně bude mít pravdu. Na druhou stranu Johnny English na tomto stylu humoru a příběhu stojí a jako oddechová, nenáročná podívaná stačí. ()

Warle

Johnny je zpátky a pozitivní věci z prvního dílu se přenesli do nového, ještě povedenějšího pokračování, pokud teda berete film s nadsázkou.. Jako kritik bych musel jít hodně dolů, ale jako fanoušek se neudržím a musím říci, že jsem se bavil, a dobře. ()

Harapes

Na stejném principu prvního dílu funguje i díl druhý.Různé skeče,záměny osob a imitace dílny Jamese Bonda.Odpočinková komedie,která pobaví,ale nenadchne. ()

Itar

O něco slabší než starší bratříček, přesto stále svižně ubíhající a místy velmi vtipná komedie. Gillian Anderson a Rosamund Pike potom jako bonbónek navíc. ()

Prochy38

Musím přiznat, že jak se mi líbil první díl, tak tento se mi líbil ještě víc. Johnny E. si je sebou natolik jistý, že to fakt funguje hodně dobře. Hned první akce, kdy honí toho borca mě fakt hodně pobavila. Celkově děj byl hodně dobře vymyšlený. Agent Tucker fakt dobrej. Hodně mě zaujala G. Anderson, která, jak se mi zdá, je s každým rokem navíc krásnější a krásnější. Jo, zasmál jsem se, akce byly dobré a celkově nemohu dát méně *-ek. ()

peetriss

Pokračování Johnnyho Englishe bylo nevyhnutelné. Tato parodie na špionážní filmy a především na Jamese Bonda ve svém druhém pokračování začíná poměrně slibně, ve vysokém tempu s příchutí humoru a gagů čtyřhvězdičkové kvality, avšak asi po půlhodině dochází komedii dech a vše upadá do obyčejného průměru. Přesto je film zábavný a je svěžím vánkem ve skomírajícím (demencí tvůrců téměř zahubeném) žánru filmové bláznivé parodie. Skvělá byla čínská uklízečka/čistička, která má velký podíl na zábavnosti filmu. ()

Crackonosc

Ne až takový propadák, jak jsem se bál i těšil zároveň. Vlastně jsem se i celkem bavil. S partou dobře naladěných lidí to neuškodí, najde se i pár opravdu povedených vtipů a celkově z toho druhá špiónská mise vychází líp než druhý celovečerák pana Beana. ()

TERRORDROME

Veľmi som chcel aby to bolo dobré, ale zdá sa že Atkinson v celovečernom filme akosi nemá šancu. Na začiatku to bolo fajn keď v Tibetskom kláštore ťahal kamene uviazané o svoje vajcia, ale potom začne chrliť neskutočné infantilnotrápne "fóry", ako keď si sadne na fitness loptu a prevráti sa dozadu, či následne vyhodí von oknom mačku a potom predstiera že ju drží na rukách a hladká. Keby som mal 6 rokov tak sa zasmejem,asi je škoda že nemám. V duchu takéhoto "humoru" sa nesie prakticky celý film, Atkinson proste hrá vymletého debila ktorý všetko akože srandovne kazí a to je celé. Ostatný herci vedľa neho potom vôbec nemajú čo hrať a trebárs taká Gillian Anderson sa len tak ukáže aby bolo vidieť že vyzerá sakra dobre a inak jej postava akoby tam ani nebola. Aj debilný humor treba vedieť robiť a je to ťažšie než by sa zdalo. Keď potom vo finále Džony vypije nejaký sajrajt kvôli ktorému ho môžu zločinci ovládať a on si začne rúžovať ústa, tak som si hovoril nech to už preboha skončí lebo tá detinská prostoduchosť začína vážne fyzicky bolieť, Za poslednú pol hodinu filmu ma pobavilo iba to Shaolinské kopanie do rozkroku a tým sa asi nedá chváliť. Jedna z mála podarených scén je naháňačka na strechách, ktorá je vtipná práve preto že na to ide úplne opačne než zbytok filmu. Čínsky gangster v nej zúfalo uniká parkourovým štýlom, ale Johnny má navrch a elegantne ho dobieha bez vynaloženia väčšieho úsilia. Zabijácka čínska upratovačka tiež občas pobavila, hlavne keď použila vysavač ako motorovú pílu. Návrat Ďžonyho Ingliša je ale tak či tak len milióntym potvrdením že Bondovské paródie ( až na Óstina Paursa ) stoja za chlpaté guľové a ani Rowanov ksicht to nespasí. ()

Wishkah

Oproti jedničce slabší, ale i tak zábavné. Není to sice jediný proud smíchu po celý film a spoustu času se spíš člověk jen lehce usměje, ale některé gagy jsou vskutku neuvěřitelně dokonalé. A Rowan Atkinson by si zasloužil dostat vážnou roli. Opravdu zasloužil ()

Paldiny

Tunajšie komentáre nechápem, minimálne o triedu lepšie než prvý diel. Johnny English Reborn obstojí čoby komédia aj ako špionážny film. Príbeh dostal konečne kontúry, s ktorými sa oplatí počkať až do konca a nechýba v ňom hotová nálož gagov, napínavých scén, kaskadérskych kúskov. I napriek tomu, že rozpočet nepatrí k najvyšším dovolí postavám striedať pestrú paletu lokalít od Šaolínskych palácov až po zasnežené hory. Rowan je stále vo forme a množstvo eskapád mi privodilo úprimný smiech, s ostatnými zúčastnenými rovnako nemám problém. Taký záporák v rukách Dominica Westa je dokonca vierohodnejší než John Malkovics, nesmiem opomenúť ani vražednú upratovačku s vysávačom. Akcie je rovnež dostatok a nielen vďaka rezkému soundtracku, má tie správne grády. Scenáristi počkali s pokračovaním takmer 10 rokov a oplatilo sa, množstvo neotrelých nápadov preplesknutie babičky, Johnnyho záblesk inteligencie či jazda na invalidnom vozíku jednoducho pobaví. Rowanovi sa tak podarilo poslednými filmami uzatvoriť nejednu kapitolu vo veľkom štýle. P.S. na titulky sa oplatí počkať, hlavný hrdina niečoho dobrého navarí. ()

Borci z The Raid vymlátí Hollywood

31.12.2010

Znovuzrozený Johnny English

Znovuzrozený Johnny English

18.09.2010

Právě tento týden začalo ve Velké Británii natáčení špionážní komedie Johnny English Reborn, v níž se Rowan Atkinson vrací jako neohrabaný agent s povolením zabíjet záchvaty smíchu. Později se štáb… (více)