Deník doktorky (TV seriál)

• Německo

Doctor's Diary - Männer sind die beste Medizin

• Rakousko

Doctor's Diary - Männer sind die beste Medizin

Komedie

Německo / Rakousko, 2008–2011, 18 h 32 min (Minutáž: 44–48 min)

Bora Dagtekin

Diana Amft, Peter Prager, Florian David Fitz, Kai Schumann, Annette Strasser, Zsa Zsa Inci Bürkle, Ursela Monn, Julia Koschitz, Elyas M'Barek, Steffen Groth, Bo Hansen, Adele Neuhauser, Paula Schramm, Cristina do Rego, Sonja Gerhardt, Frederick Lau, Maria Ehrich, Melika Foroutan, Tobias Oertel, Anja Knauer, Anna Hausburg, Hannes Wegener, Simon Verhoeven, Miguel Herz-Kestranek, Ulrike C. Tscharre, Pegah Ferydoni, Fritz Roth, Ludwig Blochberger, Johannes Allmayer, Stephan Grossmann, Anna Stieblich, Laura Osswald, Isabell Polak, Arnel Taci, Lucas Reiber, Heiko Pinkowski, Philipp Sonntag, Rosa Enskat, Ralph Kretschmar, Johannes Suhm, Robert Schupp, Katharina Kaali, Irene Rindje, Franziska Traub, Margret Völker, Daniel Zillmann, Nikola Kastner, Hannah Schröder, Kida Khodr Ramadan, Marc Benjamin Puch, Manuela Wisbeck, Annika Ernst, Ferdinand Lehmann, Sebastian Schwab, Martina Eitner-Acheampong, Bärbel Stolz, Dominic Boeer, Lukas Schust, Carolin Spieß, Nina Vorbrodt, Eva Mannschott, Mirco Reseg, Doris Kunstmann, Tom Jahn, Talin Lopez, Anja Franke, Hans-Henning Stober, Us Conradi, Elisabeth Baulitz, Marko Bräutigam, Ingrid van Bergen, Alina Ben Larbi, Thomas Fränzel, Christoph Glaubacker, Fabian Oscar Wien, Hans Klima, Marie-Ernestine Worch, Günther Jauch, Nadja Petri, Amina Merai, Maja Maneiro, Alexander Lutz, Achim Hübner, Christoph Bicker, Andre Fahning, Beatrice Kramm, Mina Tander, Christoph Hagen Dittmann, Aaron Hildebrand, Steve Windolf, Tanja Wenzel, John Friedmann, Valerie Niehaus, Nora Tschirner, Xaver Hutter, Winnie Böwe, Max Gertsch, Vincent Krüger, Bernd Stegemann, Irm Hermann, Christian Näthe, Till Butterbach, Ursula Staack, Marjam Azemoun, Lion Wasczyk

Poslední dobou jsem sledovala samý náročný filmy a seriály. Takže tohle bylo, jak závan svěžího větru. Hodně mě to překvapilo. Takhle, jsem se u seriálu hodně dlouho nepobavila. A vznikla celkem silná závislost a je škoda ,že je dokoukáno. Herecky vynikající. Oceňuju opět ten brilantní evropský přístup nadhledu a přirozenosti herců. Hlavní hrdinka není vůbec dokonalá, je prostě normální a myslím, že se v ní vidí spousta ženských. Je příjemný se dívat, jak se v podstatě celým seriálem projí k touženému štěstí. Pak tu máme sebestředného, arogantního, šovinistického a neskutečně sexy dobytka Marca Maiera. Co si budeme líčit, která ženská by ho nechtěla předělat k obrazu svému, zkrotit a učinit ho lepším. Střelení rodiče Grétky, romantický a vnímavý Dr.Kaan, intrikánská Gábi, ušlápnutá a zakřiknutá věčná panna Sabina. Mimochodem její příběh byl docela mazec a dost objasnil její počínání. A další postavy, které byly nepostradatelné a dotvářely celkový obraz. Je to neskutečně vtipné, černý, sarkastický humor z pusinky Marca si člověk užije fakt hodně. Je to prostě milé, romantické, kýčovité, sentimentální a dojemné. Normálně se tomuto žánru vyhýbám, ale tohle mě prostě dostalo. A happy konec jsem tady vyjímečně ocenila. A ty pecky co celým seriálem zní, přesně na míru dané situaci, jsou třešnička na neskutečně dobrém dortu.(4.11.2019)

Takový roztomile ujetý romantický seriál. Když se řekne německá romantická produkce okamžitě si představím tu strašnou nekonečnou limonádu Sturm der Liebe, takže jsem byla ze začátku skeptická, ale asi po deseti minutách, kdy jsem se smála v kuse, tak mě to přešlo. Rozhodně to není žádné světové veledílo, ale jako odpočinkový seriál po náročném dni je to to pravé ořechové. Ano je předem jasné jak to dopadne, ale ty postavy jsou tak parádně napsány, že si je člověk nemůže nezamilovat. Navíc postava Grétky se svým věčným bojem s kilem navíc a problémy se sebedůvěrou je mnohem sympatičtější než ty fyzicky dokonalé kreatury z mnohých romantických seriálů americké produkce. A co si budeme povídat, Florian David Fitz je snem mnohých dam/slečen/matek/dcer/...Za mě 9/10.(21.11.2013)

Přiznaná německá variace na Bridget Jonesovou překvapí vtipem, střeleností a – což je fakt šok – velmi koukatelnými chlapy. Parodie na nekonečně otravná melodramata z nemocničního prostředí se našim západním sousedům vydařila, často zabrousili do absurdna, občas to promíchali sentimentem, přesto je tenhle Eintopf hezký na pohled a chutná. Zajímavě obsadil jedny z hlavních herců proti jejich typu. Zatímco Florian David Fitz vypadá jako křehký intelektuál, jeho doktor Marc je sebestředný děvkař se šovinistickými sklony. Zato Kei Schumann je od pohledu živočišný typ, ale hraje gentlemansky jemného gynekologa Mehdiho. U Diany Amft jsem si potvrdila, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou, protože ona jako doktorka Grétka není ani omylem tlustá, jak jí tam každý předhazuje – je to normální hezká holka, která není vyzáblá. Příběhy z německé nemocnice jsou přitažené za vlasy a dávají divákům pořádnou porci milostných zmatků, díkybohu ale okořeněnou nadhledem. SHRNUTÍ: Němci mají smysl pro humor!(17.10.2018)

Tento seriál jsem si opravdu velice oblíbila, je to příjemná "oddechovka" a myslím, že se zalíbí každému kdo hledá odreagování a zároveň skvělou zábavu :).Roztomilá Grétka ve stylu Bridget Jones si mně prostě získala a veliký podíl na tom samozřejmě má i sexy Marc ;).Takže mohu jen vřele doporučit!!(27.12.2012)

Příjemná oddychovka, kde se člověk zasměje nad trampotami sympatické Grétky a fandí jí, aby se dala konečně dohromady s tím jejím jediným, kterého by ovšem zároveň často nejraději nakopala do spodní části zad. Mé sympatie k tomuto seriálu jsou o to větší, že hrdinka není žádná hollywoodská kráska (ani pánové, přestože jsou to sympaťáci, nejsou zrovna krasavci z katalogu...), ale úplně normální ženská :-)(11.1.2012)