Deník doktorky

(TV seriál)
  • Německo Doctor's Diary - Männer sind die beste Medizin (více)
Komedie
Německo / Rakousko, (2008–2011), 18 h 32 min (Minutáž: 44–48 min)

Bora Dagtekin

Diana Amft, Peter Prager, Florian David Fitz, Kai Schumann, Annette Strasser, Zsa Zsa Inci Bürkle, Ursela Monn, Julia Koschitz, Elyas M'Barek, (více)

Série(3) / Epizody(24)

Seriál mapující citové a kariérní trampoty mladé doktorky úspěšně spojuje dva divácky atraktivní koncepty. Na jedné straně využívá prostředí nemocnice s jeho dramatickými situacemi a spletitými vztahy ve stylu populárních sérií typu Pohotovost a kombinuje je s postupy slavné romantické komedie Deník Bridget Jonesové. Hlavní hrdinka německého seriálu Dr. Grétka Haaseová tedy s nadhledem své britské předchůdkyně glosuje vlastní citovou rozkolísanost, slabost pro sladkosti a především touhu po šarmantních kolezích v zaměstnání. Ocitá se totiž v milostném trojúhelníku mezi sebestředným, ale neodolatelným sukničkářem z chirurgie primářem Marcem Meierem a vnímavým šarmantním gynekologem Mehdim Kaanem. Současně musí Grétka na novém pracovišti, které vede její otec, prokázat své profesní schopnosti a ukázat, že není žádné protekční dítko, nýbrž cílevědomá a samostatná žena. Do toho musí řešit rozbouřenou situaci doma ve vztahu svých rodičů, který se postupem času ukazuje jako méně idylický než se zdá. Nemluvě o tom, že by její přehnaně starostlivá matka Grétku mnohem radši viděla ne v lékařském plášti, nýbrž ve svatebních šatech. Seriál Deník Doktorky se v Německu stal diváckým hitem a v roce 2008 získal Německou televizní cenu pro nejlepší seriál. Grétku, která svou nerozhodnost a své propadání citům dokáže brát s nadhledem, bravurně ztvárnila německá herečka Diana Amftová, která proslula svou rolí jedné z ústředních dívek v teenagerské komedii Holky to chtějí taky a následně se stala hvězdou komediálního seriálu Maja. (oficiální text distributora)

JFL

Ve svém žánru skvělé dílko, které dobe vyvažuje divácky vděčné prvky a nadhled. Ve druhé sérii se tvůrci vydali trochu jiným měrem, což výmluvně dokládá vedlejší postava sestry Sabiny. Zatímco v prví sérii byla obrazem cílového diváka, ve druhé z ní udělali čistě bláznivou komickou figurku. V souladu s tím i vyprávění místo původní důmyslné reflexe schémat růžové knihovny přešlo k jejich třeskutému karikování. ()

Garson

Super seriál u kterého je lepší nic nejíst,protože je tam tolik humoru,že divákovi zaskočí ani neví.Všechny díly jsem viděl mnohokrát,ale úplně nejlepší díl je ten s názvem:Skandál!Svatební noc ve třech 2.část...Tento díl je Top z těch 24 dílů a kdo se chce pobavit tak sledování tohoto dílu není promarněný čas. ()

1frida2

Tento seriál mi přijde výjimečně dobrý a vtipný, ani na chvíli jsem se nenudila, znovu a znovu jsem byla mile překvapena skvělými dialogy. Líbilo se mi, že koukám na normální lidi, jeden obtloustlý, druhý pihatý, třetí s velkým zadkem. Konečně žádná plastika, retuše, kde všichni vypadají stejně dokonale, až je to nudné a chce se mi z toho spát a nějak do toho rejpnout, abych jim to pomačkala. ()

rikitiki

Přiznaná německá variace na Bridget Jonesovou překvapí vtipem, střeleností a – což je fakt šok – velmi koukatelnými chlapy. Parodie na nekonečně otravná melodramata z nemocničního prostředí se našim západním sousedům vydařila, často zabrousili do absurdna, občas to promíchali sentimentem, přesto je tenhle Eintopf hezký na pohled a chutná. Zajímavě obsadil jedny z hlavních herců proti jejich typu. Zatímco Florian David Fitz vypadá jako křehký intelektuál, jeho doktor Marc je sebestředný děvkař se šovinistickými sklony. Zato Kei Schumann je od pohledu živočišný typ, ale hraje gentlemansky jemného gynekologa Mehdiho. U Diany Amft jsem si potvrdila, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou, protože ona jako doktorka Grétka není ani omylem tlustá, jak jí tam každý předhazuje – je to normální hezká holka, která není vyzáblá. Příběhy z německé nemocnice jsou přitažené za vlasy a dávají divákům pořádnou porci milostných zmatků, díkybohu ale okořeněnou nadhledem. SHRNUTÍ: Němci mají smysl pro humor! ()

Frenegonda

Muži jsou ta nejlepší medicína! Pravda podtitulek jak pro Modrou ústřici, ale seriál sám o sobě skrývá netušený potenciál! První série je taková ode zdi ke zdi ale sotva překoná pubertu a dostane se do dvojky je to už úplne jiná káva! Je to vtipný a dobře natočeny seriál s občasným humorem řekl bych mimo záměry tvůrců Haha ne mozek opravdu nevypadá jako najemno namletá paštika;-))) ale stejně mi teď tak nějak doktorka Haasová s Mayerem chybí! ()