Deník doktorky (TV seriál)

• Německo

Doctor's Diary - Männer sind die beste Medizin

• Rakousko

Doctor's Diary - Männer sind die beste Medizin

Komedie

Německo / Rakousko, 2008–2011, 18 h 32 min (Minutáž: 24x44 min)

Bora Dagtekin

Diana Amft, Peter Prager, Florian David Fitz, Kai Schumann, Annette Strasser, Zsa Zsa Inci Bürkle, Ursela Monn, Julia Koschitz, Elyas M'Barek, Steffen Groth, Bo Hansen, Adele Neuhauser, Paula Schramm, Cristina do Rego, Sonja Gerhardt, Frederick Lau, Maria Ehrich, Melika Foroutan, Tobias Oertel, Anja Knauer, Anna Hausburg, Hannes Wegener, Simon Verhoeven, Miguel Herz-Kestranek, Ulrike C. Tscharre, Pegah Ferydoni, Fritz Roth, Ludwig Blochberger, Johannes Allmayer, Stephan Grossmann, Anna Stieblich, Laura Osswald, Isabell Polak, Arnel Taci, Lucas Reiber, Heiko Pinkowski, Philipp Sonntag, Rosa Enskat, Ralph Kretschmar, Johannes Suhm, Robert Schupp, Katharina Kaali, Irene Rindje, Franziska Traub, Margret Völker, Daniel Zillmann, Nikola Kastner, Hannah Schröder, Kida Khodr Ramadan, Marc Benjamin Puch, Manuela Wisbeck, Annika Ernst, Ferdinand Lehmann, Sebastian Schwab, Martina Eitner-Acheampong, Bärbel Stolz, Dominic Boeer, Lukas Schust, Carolin Spieß, Nina Vorbrodt, Eva Mannschott, Mirco Reseg, Doris Kunstmann, Tom Jahn, Talin Lopez, Anja Franke, Hans-Henning Stober, Us Conradi, Elisabeth Baulitz, Marko Bräutigam, Ingrid van Bergen, Alina Ben Larbi, Thomas Fränzel, Christoph Glaubacker, Fabian Oscar Wien, Hans Klima, Marie-Ernestine Worch, Günther Jauch, Nadja Petri, Amina Merai, Maja Maneiro, Alexander Lutz, Achim Hübner, Christoph Bicker, Andre Fahning, Beatrice Kramm, Mina Tander, Christoph Hagen Dittmann, Aaron Hildebrand, Steve Windolf, Tanja Wenzel, John Friedmann, Valerie Niehaus, Nora Tschirner, Xaver Hutter, Winnie Böwe, Max Gertsch, Vincent Krüger, Bernd Stegemann, Irm Hermann, Christian Näthe, Till Butterbach, Ursula Staack, Marjam Azemoun, Lion Wasczyk

Příjemná oddychovka, kde se člověk zasměje nad trampotami sympatické Grétky a fandí jí, aby se dala konečně dohromady s tím jejím jediným, kterého by ovšem zároveň často nejraději nakopala do spodní části zad. Mé sympatie k tomuto seriálu jsou o to větší, že hrdinka není žádná hollywoodská kráska (ani pánové, přestože jsou to sympaťáci, nejsou zrovna krasavci z katalogu...), ale úplně normální ženská :-)(11.1.2012)

Tento seriál mi přijde výjimečně dobrý a vtipný, ani na chvíli jsem se nenudila, znovu a znovu jsem byla mile překvapena skvělými dialogy. Líbilo se mi, že koukám na normální lidi, jeden obtloustlý, druhý pihatý, třetí s velkým zadkem. Konečně žádná plastika, retuše, kde všichni vypadají stejně dokonale, až je to nudné a chce se mi z toho spát a nějak do toho rejpnout, abych jim to pomačkala.(21.7.2013)

• Spielbergo

Německý seriál je prostě německý seriál. Vždy stejný. Když navíc v sobě míchá klasickou německou telenovelu a Deník Brigite Jonesové, jde o koktejl smrtící. Zoufale ubohý děj, nesympatické postavy, přehnané reakce, to vše a mnohem víc. Ač se mi Diana Amft líbí, seriál ve mě přes ujišťování přítelkyně, jaká je to sranda, vzbudil doslova fyzický odpor a tlak mi z něj klesl až po několika hodinách. PS: Už slyším klasické: "když se ti to nelíbí tak to nehodnoť!" Omyl. Právě proto hodnotit musím. Kdyby každý hodnotil jen to co se mu líbí, mělo by tu všechno 100% a ČSFD by se mohla zrušit. Věřím, že si seriál své diváky najde. Pro mě je to ale humor z hodně cizí dimenze.(5.12.2010)

Přiznaná německá variace na Bridget Jonesovou překvapí vtipem, střeleností a – což je fakt šok – velmi koukatelnými chlapy. Parodie na nekonečně otravná melodramata z nemocničního prostředí se našim západním sousedům vydařila, často zabrousili do absurdna, občas to promíchali sentimentem, přesto je tenhle Eintopf hezký na pohled a chutná. Zajímavě obsadil jedny z hlavních herců proti jejich typu. Zatímco Florian David Fitz vypadá jako křehký intelektuál, jeho doktor Marc je sebestředný děvkař se šovinistickými sklony. Zato Kei Schumann je od pohledu živočišný typ, ale hraje gentlemansky jemného gynekologa Mehdiho. U Diany Amft jsem si potvrdila, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou, protože ona jako doktorka Grétka není ani omylem tlustá, jak jí tam každý předhazuje – je to normální hezká holka, která není vyzáblá. Příběhy z německé nemocnice jsou přitažené za vlasy a dávají divákům pořádnou porci milostných zmatků, díkybohu ale okořeněnou nadhledem. SHRNUTÍ: Němci mají smysl pro humor!(17.10.2018)

Nadhled, inspirace Bridget Jonesovou i lehoulinká parodie romantického žánru. Všichni víme, jak to po třech sériích dopadne, leč cesta ke konci třetí série je to překvapivě zábavná a navíc s dobrou ústřední trojicí. Sem tam to skřípe, ale jinak solidní zábava, která překvapivě přišla od našich německých sousedů a která se nebere moc vážně. Odlehčený humor z nemocničního prostředí a trable jedné sympatické doktorky. 65%(13.5.2012)