Reklama

Reklama

Deník doktorky

(seriál)
  • Německo Doctor's Diary - Männer sind die beste Medizin (více)
Německo / Rakousko, (2008–2011), 18 h 32 min (Minutáž: 44–48 min)

Tvůrci:

Steffi Ackermann

Scénář:

Bora Dagtekin

Hrají:

Diana Amft, Peter Prager, Florian David Fitz, Kai Schumann, Annette Strasser, Zsa Zsa Inci Bürkle, Ursela Monn, Julia Koschitz, Elyas M'Barek, Steffen Groth (více)
(další profese)

Série(3) / Epizody(24)

Obsahy(1)

Seriál mapující citové a kariérní trampoty mladé doktorky úspěšně spojuje dva divácky atraktivní koncepty. Na jedné straně využívá prostředí nemocnice s jeho dramatickými situacemi a spletitými vztahy ve stylu populárních sérií typu Pohotovost a kombinuje je s postupy slavné romantické komedie Deník Bridget Jonesové. Hlavní hrdinka německého seriálu Dr. Grétka Haaseová tedy s nadhledem své britské předchůdkyně glosuje vlastní citovou rozkolísanost, slabost pro sladkosti a především touhu po šarmantních kolezích v zaměstnání. Ocitá se totiž v milostném trojúhelníku mezi sebestředným, ale neodolatelným sukničkářem z chirurgie primářem Marcem Meierem a vnímavým šarmantním gynekologem Mehdim Kaanem. Současně musí Grétka na novém pracovišti, které vede její otec, prokázat své profesní schopnosti a ukázat, že není žádné protekční dítko, nýbrž cílevědomá a samostatná žena. Do toho musí řešit rozbouřenou situaci doma ve vztahu svých rodičů, který se postupem času ukazuje jako méně idylický než se zdá. Nemluvě o tom, že by její přehnaně starostlivá matka Grétku mnohem radši viděla ne v lékařském plášti, nýbrž ve svatebních šatech. Seriál Deník Doktorky se v Německu stal diváckým hitem a v roce 2008 získal Německou televizní cenu pro nejlepší seriál. Grétku, která svou nerozhodnost a své propadání citům dokáže brát s nadhledem, bravurně ztvárnila německá herečka Diana Amftová, která proslula svou rolí jedné z ústředních dívek v teenagerské komedii Holky to chtějí taky a následně se stala hvězdou komediálního seriálu Maja. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (47)

Jitomirka 

všechny recenze uživatele

První série ještě ušla, pobavila, ale s tou druhou už to jde z kopce. Děj je za vlasy přitažený, postavy nesympatické, hlavní hrdinka Grétka se chová jako hysterka a i přesto nemá o nápadníky nouzi. A nemůžu si pomoct, ale na to, že Grétka s Markem tvoří ústřední dvojici, tak se k sobě vůbec nehodí. Ale na Floriana Davida Fitze se aspoň hezky dívá! ()

jasanka 

všechny recenze uživatele

Tenhle seriál by si podle mě rozhodně zasloužil červenou barvu. Řekla bych, že mu trochu škodí titul "německý" a velice malá propagace v ČR. Pokud si ale myslíte, že kombinace Grey's Anatomy a Deníku B. Jonesové může být zajímavá, vřele doporučuji i Deník doktorky. Jeden z nejlepších seriálů posledních let. ()

Reklama

Lenakf 

všechny recenze uživatele

Tento seriál jsem si opravdu velice oblíbila, je to příjemná "oddechovka" a myslím, že se zalíbí každému kdo hledá odreagování a zároveň skvělou zábavu :).Roztomilá Grétka ve stylu Bridget Jones si mně prostě získala a veliký podíl na tom samozřejmě má i sexy Marc ;).Takže mohu jen vřele doporučit!! ()

Frenegonda 

všechny recenze uživatele

Muži jsou ta nejlepší medicína! Pravda podtitulek jak pro Modrou ústřici, ale seriál sám o sobě skrývá netušený potenciál! První série je taková ode zdi ke zdi ale sotva překoná pubertu a dostane se do dvojky je to už úplne jiná káva! Je to vtipný a dobře natočeny seriál s občasným humorem řekl bych mimo záměry tvůrců Haha ne mozek opravdu nevypadá jako najemno namletá paštika;-))) ale stejně mi teď tak nějak doktorka Haasová s Mayerem chybí! ()

Xanthe 

všechny recenze uživatele

První německý seriál, který jsem vydržela sledovat od začátku do konce, resp. jsem od něj dobrovolně neutekla už v půlce prvního dílu. Chemie mezi hlavními představiteli skvěle funguje a hlášky jsou k nezaplacení. "Pane doktore, máme v lednici nějaké rohovky k transplantaci?" "Mám rohovku doma v obýváku, sestro." Už jen za ně dávám 4 hvězdy, ať nežeru... ()

Galerie (356)

Zajímavosti (1)

Reklama

Reklama