Deník doktorky (TV seriál)

• Německo

Doctor's Diary - Männer sind die beste Medizin

• Rakousko

Doctor's Diary - Männer sind die beste Medizin

Komedie

Německo / Rakousko, 2008 - 2011, 18 h 32 min (Minutáž: 24x44 min)

Bora Dagtekin

Diana Amft, Peter Prager, Florian David Fitz, Kai Schumann, Annette Strasser, Zsa Zsa Inci Bürkle, Ursela Monn, Julia Koschitz, Elyas M'Barek, Steffen Groth, Bo Hansen, Adele Neuhauser, Paula Schramm, Cristina do Rego, Sonja Gerhardt, Frederick Lau, Maria Ehrich, Melika Foroutan, Tobias Oertel, Anja Knauer, Anna Hausburg, Hannes Wegener, Simon Verhoeven, Miguel Herz-Kestranek, Ulrike C. Tscharre, Pegah Ferydoni, Fritz Roth, Ludwig Blochberger, Johannes Allmayer, Stephan Grossmann, Anna Stieblich, Laura Osswald, Isabell Polak, Arnel Taci, Lucas Reiber, Heiko Pinkowski, Philipp Sonntag, Rosa Enskat, Ralph Kretschmar, Johannes Suhm, Robert Schupp, Katharina Kaali, Irene Rindje, Franziska Traub, Margret Völker, Daniel Zillmann, Nikola Kastner, Hannah Schröder, Kida Khodr Ramadan, Marc Benjamin Puch, Manuela Wisbeck, Annika Ernst, Ferdinand Lehmann, Sebastian Schwab, Martina Eitner-Acheampong, Bärbel Stolz, Dominic Boeer, Lukas Schust, Carolin Spieß, Nina Vorbrodt, Eva Mannschott, Mirco Reseg, Doris Kunstmann, Tom Jahn, Talin Lopez, Anja Franke, Hans-Henning Stober, Us Conradi, Elisabeth Baulitz, Marko Bräutigam, Ingrid van Bergen, Alina Ben Larbi, Thomas Fränzel, Christoph Glaubacker, Fabian Oscar Wien, Hans Klima, Marie-Ernestine Worch, Günther Jauch, Nadja Petri, Amina Merai, Maja Maneiro, Alexander Lutz, Achim Hübner, Christoph Bicker, Andre Fahning, Beatrice Kramm, Mina Tander, Christoph Hagen Dittmann, Aaron Hildebrand, Steve Windolf, Tanja Wenzel, John Friedmann, Valerie Niehaus, Nora Tschirner, Xaver Hutter, Winnie Böwe, Max Gertsch, Vincent Krüger, Bernd Stegemann, Irm Hermann, Christian Näthe

Příjemná oddychovka, kde se člověk zasměje nad trampotami sympatické Grétky a fandí jí, aby se dala konečně dohromady s tím jejím jediným, kterého by ovšem zároveň často nejraději nakopala do spodní části zad. Mé sympatie k tomuto seriálu jsou o to větší, že hrdinka není žádná hollywoodská kráska (ani pánové, přestože jsou to sympaťáci, nejsou zrovna krasavci z katalogu...), ale úplně normální ženská :-)(11.1.2012)

• chrispe

Deník doktorky klame tělem. První řada, ještě vcelku uvěřitelná a vtipná, by byla i za tři hvězdičky. Nicméně s dalšími díly stoupá míra hysterie hlavní postavy doktorky Grétky Haaseové a člověk si říká, kdy už bude překročena ona hranice, kdy si Grétka uvědomí, jak se to proboha chová (a jak se lidé chovají k ní). A nakonec se zamyslí nad tím, jestli ho to vážně zajímá až tak moc, aby s tou protivnou hlavní postavou vydržel celých 44 minut.(17.12.2011)

Varování: Tento seriál zcela jistě není pro chlapce, chlapy a muže. Jak já miluju německé seriály - a to myslím naprosto vážně! Možná divná úchylka, ale je to tak:-) No a nejvíce miluji Grétku. Sice při mě sledování seriálu chytá neuvěřetelný záchvat chuti na čokoládu, který většinou neovládnu, ale i přesto vřele doporučuji:-)(30.5.2013)

Tento seriál mi přijde výjimečně dobrý a vtipný, ani na chvíli jsem se nenudila, znovu a znovu jsem byla mile překvapena skvělými dialogy. Líbilo se mi, že koukám na normální lidi, jeden obtloustlý, druhý pihatý, třetí s velkým zadkem. Konečně žádná plastika, retuše, kde všichni vypadají stejně dokonale, až je to nudné a chce se mi z toho spát a nějak do toho rejpnout, abych jim to pomačkala.(21.7.2013)

Ve svém žánru skvělé dílko, které dobe vyvažuje divácky vděčné prvky a nadhled. Ve druhé sérii se tvůrci vydali trochu jiným měrem, což výmluvně dokládá vedlejší postava sestry Sabiny. Zatímco v prví sérii byla obrazem cílového diváka, ve druhé z ní udělali čistě bláznivou komickou figurku. V souladu s tím i vyprávění místo původní důmyslné reflexe schémat růžové knihovny přešlo k jejich třeskutému karikování.(18.11.2010)