Wilfred

• USA Wilfred
USA, (2011–2014), 18 h 47 min (Minutáž: 23 min)

Elijah Wood, Jason Gann, Fiona Gubelmann, Dorian Brown Pham, Chris Klein, Allison Mack, Rodney To, Gerry Bednob, Ethan Suplee, Al Sapienza, Maxim Knight (více)

Série(4) / Epizody(49)

Ryan nemá přátele ani práci, zato má sebevražedné sklony. Zlom v jeho životě nastane, když ho krásná sousedka požádá, aby jí hlídal psa. Wilfred je sice úplně obyčejné zvíře, ale Ryan v něm vidí o hodně víc... Osamělý a deprimovaný právník Ryan (Elijah Wood) se marně pokouší o sebevraždu a ani snaha jeho vystresované sestry Kirsten (Dorian Brownová) sehnat mu novou práci nepomáhá. Celý Ryanův život se obrátí vzhůru nohama, když ho energická sousedka Jenna (Fiona Gubelmannová) poprosí, aby se postaral o jejího psa Wilfreda. Ryan se nezmůže na protest, Jenna se mu totiž líbí a rád by se s ní sblížil. Jaké je však jeho překvapení, když na prahu místo domácího mazlíčka uvidí vysokého nevrlého Australana v nepříliš přesvědčivém chlupatém psím kostýmu (Jason Gann). Usadí se mu na gauči, kouří cigarety a trávu, chlemtá pivo, hltá nezdravé jídlo a mluví šíleně sprostě. Zdá se, že všichni ostatní lidé Wilfreda vnímají jen jako obyčejného psa, takže Ryan věčně přemýšlí, jestli se nezbláznil. Manipulativní Wilfred se stane Ryanovým mučitelem i učitelem a společně se vydají vstříc mnoha vtipným dobrodružstvím. Ryan dostane lekce důvěry, oddanosti, respektu a mnohé další, ze kterých by asi obyčejný pes nebyl moudrý. Wilfred je ale také intrikánská potvora s mnoha psími vlastnostmi a mimo jiné Ryana přesvědčí, že hlídač psů obtěžuje nejen jeho, ale i vycpaného obřího medvěda. Nebo že by se měl snažit sbalit Jennu tím, že bude soupeřit s jejím agresivním přítelem. A dát se do rvačky s naštvaným motorkářem, aby Ryan prokázal svou dominanci. Wilfred Ryana dost drsnými metodami naučí, jak překonat strach a čelit výzvám a absurdním situacím, které život přináší. Zrodí se jedno trochu nepravděpodobné, ale o to upřímnější přátelství. (TV Prima)

kinghome

Bál jsem se, jak to zahraje Wood ale potěšil mě. Je to skvělý komediální seriál, ve kterém dominuje Ethan, který tam hází jeden vtip za druhým. Mě se to vůbec nezdálo nudné nebo trapné, jak tu někteří píší. Ale každý má jiný smysl pro humor a mě tenhle styl sedl. Škoda, že se seriál nechytl celkem mě to začínalo bavit. Originál jsem neviděl, takže s tímhle remakem nemám problém. ()

geklon

Horká jehla je na této prapodivně rádoby konkrétně nekorektní zoufalosti cítit na každém stehu, ze kterých zpoza jejich nedokonalostí čouhaj kusy vnitřností. Za mě zatím ne-dotažený, nezábavný, nedostačující na tři hvězdy.... ()

Kicune

Není to špatný nápad interakce se psem, který je sprostý, hulí trávu, krade a oblejza žensky. Je ovšem potřeba přistoupit na netradiční humor a překousnout hlavní postavu Wifreda, smířit se se stále ustrašeným výrazem Elijah Wooda a nenechat se unudit k smrti. Toto soudím po dvou dílech seriálu, který mě ničím nezaujal a nedonutil se podívat na další díly. ()

sskrblik

Život je pes a pes je nejlepší přítel člověka. Ztělesnění zvířete do lidské podoby můžeme najít v bajkách. Jen s tím rozdílem, že většinou se v těchto knihách nesetkáte s postavou psa, která by hulila, chlastala, mluvila o sexu a zároveň dokázala i racionálně uvažovat. Přitom Wilfredovi pořád nechybí zvířecí instinkt. Eljážo se taktéž vyjímá ve své roli neurotického mladíka a hraje přesvědčivou roli. Všeho všudy to dává dohromady dobrej a vtipnej seriál. Místo "nastavované kaše" tak má divák možnost shlédnout pikantní rychlou podívanou prošpikovanou černým humorem a sarkastickými narážky. ()

Koryntos

Dneska jsem viděla Méďu a já naivka jsem si myslela, že to bude o hodně lepší, než Wilfred, ale Wilfred je ten nejlepší oplzlej hafan, jakej se kdy narodil. Díl s plyšovou žirafou je best. ()

skinny

Na toho malýho modrovočku se dobře dívá :) jinak to je nepobavilo, jestli teda mělo...jako film to mohlo mít grády ale jako seriál je to příliš rozevláté nudné....nic moc, prostě ()

Hydra Foy

Pôvodného Wilfreda som nevidela, tak nemôžem porovnávať a čo som videla tu, nuž... rozhodne to nie je pre každého. Ak vám Wilfredov humor sadne a pristúpite na jeho hru, potom sa (ako ja) určite zabavíte. Každý diel nebol dokonalý a niektoré som úprimne ani ja tak celkom nepochopila, ale postupne som si Jasona Ganna jednoducho zamilovala aj s celým jeho podivným psím životom a protivnou povahou a ku koncu série som sa už prichytila pri tom, že sa na jeho ďalšie dobrodružstvá teším ()

feeme

Předstírám, že netuším o 2. sérii, jelikož první se mi zdá tak schopně ucelená, že není třeba pokračování. Na poměry jiných současných seriálů, které jsou tolik vyzdvihovány mi bere Wilfred nejednou dech, směle provokuje, popichuje, dotýká se lidských stránek osobnosti, o kterých kolikrát jakože nic nevíme, přestože jsou zásadní. Ke všemu mi to celé dobrodružství psa s člověkem připadá mnohem víc humoruplné, než například povrchní vtípky newyorčanů v HIMYM (nic proti HIMYM samozřejmě). ()

Greg25

Teda ono je to vtipné, ale tak zvláštním způsobem, že jsem si na to dlouho nemohla zvyknout. Hodně netradiční humor s pořádnou dávkou černého humoru a depresivní kamerou, který tedy rozhodně není pro každého (a troufám si tvrdit, že doopravdy skalních fanoušků, co by viděli jeden díl desetkrát bude docela málo). Ani nevím, k čemu by to šlo přirovnat (vynecháme-li původní seriálovou předlohu). Každopádně netuctový seriál se skvělým Elijahem Woodem a Ethanem Supleem, ale přiznvám se, jednou vidět ano, podruhé vidět nemusím. Ten humor přeci jen není úplně šálek mého čaje. Ale doopravdy oceňuji fakt, že se do tohoto seriálu američtí tvůrci pustili, na amerických TV obrazovkách s relativně tradičními seriálovými koncepty musí WIlfred působit jak sněžení na Sahaře. 65% ()

Blue.Shark

Wilfred je tak trochu jiný komediální seriál. V tom se mi líbí. V jednom případě vám seriál nenaservíruje vtipy přímo před nos a vy je tak musíte pochopit, popřípadě pro jejich pochopení použít google. V druhém případě přichází na řadu místy až záchodový humor v podání chlupáče Wilfreda. Zápletky dílů jsou na komediální seriál hodně originální a dokážou vyvolat i jiné emoce, než jen smích. Potlesk si potom seriál zaslouží za závěry řad, které patří k tomu nejintenzivnějšímu, co jsem na poli komediálních seriálů mohl vidět. Elijah Wood na mě zpočátku působil trochu nepatřičně, protože ho mám stále zafixovaného v roli Froda (Ještě aby ne! Vždyť ten chlap se asi rozhodnul nestárnout, nebo co). Za pár dílů ten pocit ale byl pryč a já si mohl vychutnat umění obou ústředních postav, kterým role sedly jako prdel na hrnec. Jsem zvědavý na poslední řadu. ()

Košoun

Australský originál, stejně jako většina zde, jsem neviděl, ale americký Wilfred mě dostal. Sarkastický Wilfred a dokonalý Elijah Wood, který mě jako člověk baví mnohem víc než jako hobit. Není to ten typ sitcomu, kde byste se smáli v dlouhých křečích, ale spíš lehký propracovaný humor, těžící ze psa v lidské podobě. HAF! ()

Loooki

Každému by občas bodol nejaký ten Wilfred! A tým nemyslím skutočného psa, ale týpka na húlenie, poprípade na poposunutie, či vyčkanie zlého rozhodnutia v živote. Wilfred je neskutočný pohoďák aj keď niekedy jemu a Ryanovi chcete riadne prijebať! Veľmi ma dostali všetky cliffhangere v jednotlivých sériách a záverečnú časť ani nebolo treba :/ Hodnotené po absolútnom finále seriálu. ()

Olík

"Pes, který hulí, nekouše" Tak tenhle "vořech" mě opravdu baví.........takovým čpějícím, oplzlým, zablešeným a koncepty počurávajícím způsobem. Bongem prohnat zelený list, lízat si genitálie a vést existencionální moudra o modrookých hobitech, to je Wilfred........nejlepší přítel, ne úplně každého člověka. ()