Na nože!

(pořad)
Reality-TV / Soutěžní
Česko, 2010, 13x50 min

Nová soutěžní reality show, ve které postrach všech špatných restaurací Zdeněk Pohlreich známý z pořadu ANO, ŠÉFE! spolu s majitelem pražského kulinářského institutu Romanem Vaňkem a autorkou kuchařek Evou Filipovou vyberou z profesionálů i amatérských kuchařů jeden objev, který dostane titul Superšéf a obdrží finanční prémii 1 000 000 Kč. Účast Zdeňka Pohlreicha zaručuje, že celá soutěž bude pro všechny kuchaře NA NOŽE! (Granade)

ondrula

Dlouho jsem sledoval americkou předlohu a přestože mám Pohlreicha rád, Gordon Ramsey to přeci jen není a jeho show je docela něco jiného. A Roman Vaněk je možná hodný člověk a gurmet a všechno, ale na obrazovky nepatří; ty jeho pateticky pronášený rádobyvtipný hlášky jsou hrozný. ()

Oyer

Určitě povedená soutěž. Nechybí emotivnost, napětí a skvělé hlášky Polreicha. Jen pár věciček by to chtělo ještě doladit. Kupříkladu mě rozsekl díl, kde si sami soutěžící vyřadili soupeře... :-s a nebo díly, kde je opravdu sporné rozhodnout o kvalitě, kdy každý připraví výborné papů po svém, jen hold to někomu zachutnalo jinak. Soutěž nakonec včera vyhrál Robert před ambiciózním Jardou... ()

Illy

Koukám na to z profesního hlediska, bavím se, ale stačil by Pohlreich - ten co vypadá jak panda a ta chytrá paní - VEN!!! ()

Kratoc

Špatné. Kromě toho, že se nejedná o originální koncept (to by tak nevadilo), tak má i tragické zpracování. Doporučuji se podívat na americkou verzi Masterchef s Ramsey, kde můžete vidět, jak se to má správně udělat. Tady se Prima (asi v nějakém flashbacku k Vyvoleným) pokusila nakombinovat tyto dvě reality show a vyšel z toho paskvil, kdy ať jste kuchař jak dobrý chcete (o kvalitě všech účinkujících raději pomlčet, je vidět, že česká gastronomie nemůže být nikdy na světové úrovni, když nám vaří v kuchyních něco takového a to by měla být vlastně elita), ale stejně vás mohou vyřadit třeba spoluhráči (jak se stalo v jednom díle). Pohlreich je určitě odborník, ale Vaněk a ta ženská nejsou profesionálové, ale působí jako samo-vzdělaní amatéři. O nudných úkolech, které mnohdy s kuchařským uměním souvisí jenom velmi nepřímo, raději pomlčím. Pro mne rozhodně zklamání. O to větší, když tomu předcházela zajímavá reality show Ano, šéfe! ()

crozet

Nebýt nepříjemných Pohlreichových nohsledů v porotě soutěže (disneyovský Rafan a asociální komisařka) a pochybném morálním profilu některých soutěžících jde o pořad s kvalitním scénářem, jehož napětí díl od dílu graduje a bonusově kultivuje publikum v oblasti gastronomie i obecně vztahu k práci. ()

lili6

Kdyby se pani Eva Filipová neúčastnila, člověk by byl hned o něco šťastnější a pořad by nabyl na hodnotě. Ta pani, tam byla opravdu zbytečná! Jinak zajímavá kuchařská soutěž, ovšem nejsem si jistá, že titul superšéf bude mít nějakou hodnotu! A výhra milion korun? Co to je v dnešní době za peníze;) Ale jo, na chodníku to nenajdete, pravda;) ()

Košoun

Když vám Prima slibuje něco ve stylu Pekelné kuchyně, tak je pak zklamání o to větší. Pohlreich nehláškuje tolik jako v Ano, šéfe! (co si budeme povídat, na tom ten pořad stál) a když, tak mi to nepřijde moc vtipné. Samotná soutěž pak spočívá jen v tom, že banda typických čecháčků, kteří se pohádali už první den první díl, přináší před porotu svá jídla a ty je stručně hodnotí. Přínos pro diváka? To je dost častá otázka, kterou si kladu při sledování současných pořadů. Zábava asi těžko, nějaké kuchařské fígle taky neokoukáte, recepty taky asi ne. Co na to říci? Ambiciózní pokus, který nedopadl dobře a je zcela zbytečný. Sice méně zbytečný než Prostřeno nebo Dům snů, ale být lepší než tyhle propadáky není žádná výhra. Pusťte si raději Pekelnou kuchyni Gordona Remsyho! ()

Luk Skywalker

Podle mě je to soutěžní pořad než reality show, protože jinak by to stálo za houby a tady soutěžící musí něco umět. Nic co by jste museli vidět, ale dívat se na to dá. Účast Zdenka Pohlreicha je ku prospěchu věci. ()

Olík

Primácká ždímačka nečekaně nabyté popularity šéfa Zdeňka Pohlreicha. Je dobře, že pořad Áno, šéfe! po druhé sérii na našich obrazovkách skončil (neberte to špatně, byl jsem jeho oddaných fanouškem, ale druhá řada šla kvalitativně volným pádem dolů), ale honem, honem vymyslet jak něco vytřískat ze Zdendy než se pod ním slehne zem-no nevím! Slabý odvar Masterchef Gordona Ramsayho, kterému nemůže Pohlreich nabídnout to co dával pořadu Áno, šéfe!, nemluvě o dvou zbytečných postavičkách Filipové a Vaňka. Každopádně je kuchařský souboj a milión korun českých dobou večerní uspávačkou. ()

kacirek_

Netradiční reality show z prostředí kuchařů, člověk se pobaví a ještě se občas naučí nějaký vychytávky do kuchyně. Líbí se mi, že šanci dostali i amatéři a zatím jak vidno se celkem drží, aspoň je vidět, že dobře vařit není žádná věda:-). ()

Ukubumbahoo

Ano Šéfe, se mi líbilo rozhodně víc. Na nože! je určitě zajímavým nápadem, jen mi místy přijde, že už z toho dělají až moc velkou komedii. ()

agassi68

Koho už môžu zaujímať kuchári neschopní sa vyjadriť? Zdeňda len občas hodnotí a je tam len kvôli sledovanosti, ktorú táto relácia veľmi rýchlo stráca lebo to nie je Ano šéfe. Pozrieť raz a dosť! ()

Redix

Za Pohlreicha jednu hvězdu, druhou za pořad a třetí za účinkující. Bohužel 2 hvězdy musím strhnout a to za toho očouzenýho borce a tu Barbie, ty jsou fakt na ráno oba! ()