Josh Kovacs je manažerem jednoho z nejluxusnějších hotelů v New Yorku. Nejvyšší patro má pronajaté burzovní magnát Arthur Shaw. Když ho zatkne FBI za podvod, považuje to Josh nejprve za omyl. Pak se ale zjistí, že Shaw zdefraudoval nejen obrovské částky, ale i peníze hotelových zaměstnanců, kteří je vložili do penzijního fondu. Cítí obrovskou vinu, protože on sám Shawa o jeho spravování požádal. Vrátný Lester, který se jako ostatní ocitl na mizině, se pokusí o sebevraždu. Teprve tehdy Josh prozře a v záchvatu vzteku roztříská červené Ferrari, které Shaw vystavuje ve svém bytě. Spolu se dvěma dalšími kolegy je okamžitě propuštěn. Poté se rozhodne vzít odplatu do vlastních rukou. Od agentky FBI se dozví, že v Shawově bytě je ukrytý trezor s 20 miliony dolarů. Josh k připravované loupeži přibere bývalého burzovního makléře, který kdysi v hotelu bydlel, a dávného spolužáka - profesionálního zloděje. Trezor je ale prázdný. Ve chvíli čirého zoufalství si Josh uvědomí, že poničené Ferrari je ze zlata. Teď už jen zbývá vymyslet, jak dostat nepozorovaně Ferrari z nejvyššího patra mrakodrapu. (TV Nova)

korbitch22

Herecky nabitá komedie,co není vtipná,kriminálka co není krimininální a akčňák,co není akční...prostě jen film.Ze začátku to vypadalo opravdu nadějně,i přes absenci humoru to bylo napínavý a zajímavý,hlavně sem po dlouhý době viděl rád Alana Aldu a Stiller,kterého vyloženě nemusim,mi po x letech vyloženě sednul.Já jen nechápu co se Ratnerovi honilo hlavou,scénář totiž má být plný plánování a přepadení a přitom tam z plánování není vůbec nic,jen pár záběrů jak čumej dalekohledem,scénka s trezorem a to je celý.Samotný přepadení stavělo příběh už úplně na hlavu a některé postavy měly tak debilně napsaný charakter a dialogy,že mě to vyloženě otravovalo.Nejhorší byl asi Casey Afleck a negerskou velerybu ani nepočítám.Co se týče Murphyho,tak by si taky určitě zasloužil lepší roli,než ukřičeného podrazáckého zlodějíčka.Film mi nabídnul asi 3 vtipný scény ( dvě z nich má na svědomí Murphy ) a jinak tunu nelogičností,trapné finále bez pořádné gradace a vůbec celý scénář byl tak zoufale nevyužitý,neúplný a prostě odbytý.Ani nevim proč jsem dal 3*,možná je to tim,že jsem se ani nebavil,ani nenudil,jen sem v noci koukal na film,užil si Téu Leoni a sledoval zoufale obyčejnou a průměrnou podívanou,která se tak moc snažila být něco víc,až vlastně zapoměla úplně na všechno.50%. ()

Chrustyn

Ben Stiller sbírá partu zoufalců (mezi kterými nechybí ani zapomenutí Murphy a Broderick) aby okradli cynického Alana Aldu. Výborné obsazení, na komedii atraktivní téma, ze kterého se mohla vyklubat alespoň zábavná komedie. To by však Brett Ratner nesměl stát levou nohou a ukázat, že je pouhopouhý rutinér, jehož občasné úspěchy jsou pouhou náhodou. Smutně slabý film. ()

mcb

Nejenom, že je to dementní jako naprostá většina posledních amerických komedií, ono je to i neskutečně nudné a nezajímavé. Kombinace "vážného" sociálního příběhu a snahy o ukrutně vtipnou verzi Dannyho parťáků vůbec nefunguje. Ratnera jsem nikdy nepovažoval za dobrého režiséra (ani X3 mi tep nezvedlo), po tomhle ho budu mít zapsaného jako unylého rutinéra, který chce rychle bez zápalu odtočit a jít domů (vlastně se ani nedivím, že Oscarovou show přenechali někomu jinému). Víceméně to režii ani nepřipomíná. A navíc - to strašné obsazení složené z největších hereckých odpadlíků poslední doby! Murphy si bude muset na svůj "comeback" ještě chvíli počkat, klišovitá role uřvaného černocha mu k tomu jistě nepomůže. P.S. Pokud scenárista zamýšlel, jak nám ukázat ukázkově nefunkční komedii, opravdu se mu povedl jeho mistrovský plán. ()

Flego

Ak nejaký parkhant niekoho okradne, je to dobrý dôvod okradnúť zase jeho. Banda amatérov sa rozhodne dostať svoje peniaze späť a vymyslia "majstrovský" plán. Vcelku dobrý nápad ( aj vzhľadom k udalostiam, ktoré sa dejú ) sú navždy pochované v nenápaditej réžii. Je to prekvapujúce o to viac, že Ratner vie točiť komédie. Tento nezáživný projekt má totiž od komédii ďaleko, zo začiatku je to dráma a neskôr klasická krimi-zlodejina. ()

honajz

Začátek je strašný a asi tak nejvíc připomíná jeden britský "hotelový" seriál v připitomělém provedení po opici. Ale ten konec je milý a fórky s dostáváním lupu ven z hotelu příjemně pobavily. A oceňuju, že fekalit bylo naprosté minimum a i Ben Stiller se uklidnil ve svém "herectví". ()

eraserhead666

Takové lehké ukradení auta. Svého času jsem měl podobné zlodějské filmy rád. Asi tot rochu vyprchalo. Je ale fakt, že Murphy tady dost bavil, trpím na závratě a při kradení auta jsem měl zažíval fakt nepříjemné stavy a hodně mi film okořenla Téa Leoni v kozačkách. To lahodilo oku. ()

ARI50

Je to sice super plán a člověk i zasměje ale místy mi to přišlo jako by nevěděli jak dál přesto ale dobrý. ()

Morholt

Co mě udivilo především je to, že se nejedná o klasickou stillerovku, takže pokud jsem se připravoval na Benovo trapné jančení, byl jsem překvapen. A to vlastně platí i o Murphym. A líbil se mi i příběh sám. De facto se jedná o klasickou loupežničinu, která je v mnoha nápadech nedotažená, ale která dokáže vzbudit úsměv. Sám způsob, jakým jsou peníze ukryty sice není nijak originální, ale originální je rozhodně styl loupeže. A opět blahořečím autorům, že šetřili nějakými šílenými výstřelky, ačkoliv osazenstvo i situaci si o to vyloženě říkali, ale pojali celou věc střízlivěji. Určitě se nejdná o něco extra, ale rozhodně se nejedná o špatnou komedii. 70% ()

Handle

Film, který Vás vyloženě nenaštve, ale zajímavý není vůbec ničím. Všechno bylo nijaký a za zmíňku nestojí prostě nic. Zbytečnej čas... ()

Gary

Tak špatné vedení herců (RATNER NO MORE!!!), načasování a vystavění filmu jsem zase dlouho neviděl. Hlavní postava absolutně nezajímavá, zábava či snad dokonce humor se jaksi nedostavili (RATNER NO MORE!!!) a já zase promarnil hodinu a půl života nad nevtipnou komedií se znuděným Stillerem a nevyužitým Murphym (zbytek obsazení je úplně zbytečné jmenovat kromě Alana Aldy, který hraje sympaticky jako vždy, ale bohužel ve špatném filmu). RATNER NO MORE!!!!!! Upřímně se víc zasměju při Zamilovaném profesorovi 2, i kdybych si ho pustil třikrát za sebou. ()

Lacike

Ze vraj komedia. A kde sa stratili vtipy? Tym nemyslim kvalitne vtipy, ale aspon nejaky naznak o vtip. Proste z tohto hladiska tu nic nie je. Celu dobu sa zapletka snazi tvarit seriozne, ale nie natolko, aby sa to dalo oznacit za dramu. Je to len vlazne monotonne nic bez spadu alebo akychkolvek emocii. Az v poslednej tretine, kedy sledujeme samotnu lupez, tak to zacne byt aspon trochu napinave. Sice su vam postavy stale uplne ukradnute, ale aspon ste zvedavi ako ta lupez dopadne. Len vdaka tejto casti si film u mna horkotazko vybojoval 2*. Celkovo sa jedna o velke sklamanie najmä kvôli Ratnerovi, ktory sice nikdy nebol nejaky vynimocny reziser, ale komedie mu skoro vzdy sli. P.S. Comeback Eddie Murphyho sa stale nekona. Sice nepredvadza nic tak trapne ako v Norbitovi a spol., ale ani nie je nijak zabavny. Je len nudny rovnako ako cely film. 4/10. ()

Terva

Nejdřív jsem nevěděl, jak na film pohlížet. CITÁT - Chcete se ožrat......... Pěkná hudba, ale zatím příběh, nic moc. Asi okolo 40 minuty se to začalo lehce formovat. Ale nějak jsem se nemohl dostat do děje. Po hodině sledování jsem zjistil, že se nudím a příběh mě nebaví. CITÁT - Vzal jsi kradené auto na krádež ?....... Ve filmu a hlavně v provedení není moc logiky. Tvůrci se spíš soustředili na poentu. Slabota. ()

corpsy

Celkom dobre fungujúca komédia. Očakávania boli veľké ( Eddie Murphy ), ale sklamanie nebolo nijako bolestné. Síce sa na tom človek nenarehoce akoby podľa špičkového hereckého ansámblu mohol, ale katastrofa to nieje. ()

liquido26

Přehnaná komedie, která má sice několik vtipných momentů, ale jinak jsem se moc nezasmál. Podruhé už to vidět nemusím. Alan Alda, na kterého člověk moc ve filmech nenarazí mě docela potěšil. ()

Kryton

Sestava co měla budit dojmem komediálních AVENGERS, tak výsledně dopadla jako ochotnický ansámbl. Paradoxně všem těm komikům vyfoukne doslova vše Alan Alda, který i ve svých letech zahraje, co má. Mistrovský plán je nudný, předvídatelný, nezábavný a hlavně špatný klon Dannyho parťáků. Problém je hlavně na straně vysloužilých komiků, kteří už neutáhnou ani samostatný film. Stiller už tak musí lízt do animovaných filmů anebo do nekonečna točit Fotry. ()

VojinRyan

Myslel som si, že to bude lepšia komédia. Najviac ma prekvapil asi výkon Eddieho Murphyo. Po dlhej dobe mal aspoň nejakú lepšiu postavu, aj keď vám počase lezie na nervy.. Ale ako celok my to vôbec neprišlo ako komédia. Ratner je známy tým, že komédie vie točiť ale tento počin mu dva krát nevyšiel. Solidných 35% - 2*. ()

Eddie Murphy touží po Oscarech

Eddie Murphy touží po Oscarech

07.09.2011

A dostane je. Protože je bude moderovat. Jistě, je to především součást kampaně před uvedením pestře obsazené krimikomedie Mistrovský plán, kterou natočil Brett Ratner. A Ratner je i jedním z… (více)

Brett Ratner v Spielbergových službách

Brett Ratner v Spielbergových službách

12.05.2011

Posledním filmem, který jsme od něj viděli, byla Křižovatka smrti 3 z roku 2007. Pak měl velké plány se čtvrtým Policajtem v Beverly Hills, ale nic z toho nebylo. Momentálně dokončil krimikomedii… (více)