Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

RAFT

Scorsese film dobře natočil, jedním slovem wau ,prostě dokonalé ani nachvilku sem se nenudil. Dicaprio přesvědčuje stále a stále víc ,prostě pan herec. 3 hodiny a žádná nuda .Dost sem se nasmál. Uvidíme, jestli si herec odnese oscara. Poslední film ,který sem viděl v tomhle roce a skvělé zakončení 2013. ()

KillerZeli

DiCaprio a Jonah Hill jsou překvapivě dobrá dvojice a oba podávají velmi dobré výkony, ale nemůžu si pomoct - prakticky vše v tomto filmu jsem již někde viděl a bohužel i v mnohem horších filmech. ()

No Remorse

První dvě hodiny naprosto parádní jízda, která vás nepustí - osobitej humor přesně takovej jakej mám rád a film vás baví. Bohužel příliš dlouhá stopáž vás odrovná přeci jen 180 minut je dost a na to sezení v kině je to fakt dlouhý, možná proto mi přišla ta poslední hodinka trochu slabší. Jinak celkově 90 % kde musím zaokrouhlit nahoru ***** !!! ()

singone

Tříhodinová porce zábavy, zahrnující opravdu srandovní vtípky, hlášky s dostatečnou porcí krimi i dramatu, režírovaná Scorsesem, s excelentním DiCapriem v hlavní roli. Co víc si přát. Just awesome! ()

Tosca

Neuvěřitelná "jízda" Mistra Scorseseho a Pana herce DiCapria. Dejte mu už konečně toho Oscara! Co byste, vážení akademici, k***a ještě víc chtěli? Jeho výkon je omračující. Nepamatuju, že by mě nějaký herec v nějakém filmu na několika místech za poslední roky tak dostal, že mě mrazilo v zádech a vlhly mi oči, protože jsem si říkal, je to vůbec možný?? Ten příběh je samozřejmě naprosto odporný, ale film nemoralizuje, jen ukazuje a tím odstrašuje i kritizuje, ale i otevírá oči. Nesmírně se mi líbily ty zcizující prvky a občasné komentáře hrdiny oslovujícího diváka - jako čtenáře v klasickém románu, jenže tady to bylo vtipné a ironické. 90% ()

Franche

Tří hodinový epos, který strhujícím výkonem Leonarda nechává všechny mužské herce daleko za sebou. Brutální obraz toho, že peníze jsou dobrý sluha, ale špatný pán. But who the hell cares ! 5* Edit: viděla jsem to 2x, potřetí už bych to asi nedala ()

john.h

V hodně slabém filmovém roce máme dva krále, tohle a Gravity. Tyto jediné dva filmy jsou moji favoriti na Oscary. Jestli Leonardo DiCaprio nedostane Oscara za hlavní herecký výkon, tak je ve Spojenych statech neco spatne. Lepsi vykon za rok 2013 proste k videni nebyl. Tecka. Jonah Hill si pak zaslouží minimálně další nominaci. ()

Shredder

Myslim, ze mame vitaza v kategorii najlepsi film za rok 2013. Viem si vsak dost dobre predstavit, ze DiCapriovi sa soska na Oscaroch zase neujde. Ale podme k zakladom. Scoresese vzdy vedel spracovavat zivotopisy interesantnych osobnosti. Jeho Goodfellas aj Casino su bezpochyby majstrovske diela. The Wolf of The Wall Street sa nesie v rovnakom duchu. Italoamericanov, mafiu a drsne praktiky podsvetia v ramci obohacovania sa nahradzaju zidia, burza a menej krute, ale rovnako spinave a vynosne akcie financnych zralokov. Struktura je podobna ako pri Scorseseho starsich filmoch, nenapadny uvod, rychly vzostup, dekadentny vrchol, pocas ktoreho sa odohravaju tie najblaznivejsie udalosti a na zaver strmy pad na dno. Napriek tomu, ze ide o odisne prostredie, mnoho prvkov je podobnych ba az zhodnych s jeho predchadzajucimi zivotopisnymi filmami. To vsak nic nemeni na tom, ze Scorsese to stale v sebe ma. Dekadenciu, mamon, nihilizmus a hedonizmus financnikov vmieta do tvari divakov so silou hurikanu. Rypne si pritom trochu aj do drogovej tematiky, perverzity kapitalizmus a medzikulturnych vztahov a vysledkom je konkzventna a rydza filmarina, ktora napriek svojej dlhej stopazi ubehne ako voda. ()

Mahowny

Přiznám se, Scorsese a DiCaprio jsou moje oblíbená kombinace. Jejich spolupráce se opět vyplatila a přinesla jeden z nejlepších Scorseseho filmů. Přál bych DiCapriovi Oskara, protože líp už asi nezahraje. Na to že to má 180 minut jsem se ani jednou nenudil a vyloženě mi to uteklo. Film mě krásně vytáhl do výšin a pak nechal spadnout na zem. Scéna v Country Clubu je naprosto perfektní. Je to hrubý, je to sprostý, jsou tam krásný ženský a drogy - víc si už nemůžu přát. :D ()

Bgraphy

Natěšení bylo přespříliš veliké, pochopitelně proto následovalo po zhlédnutí zklamání. Nekonečný film, nekonečný příběh na téma kolik višní, tolik třešní... dokola mišmaš sexu, drog, chlastu a slova fuck... Vůbec jsem nepochopila smysl, ale takových filmů možná ještě bude hodně. Mám pocit, že pocházím z úplné samoty zapadlé vesnice, že tento tříhodinový vzestup a pád ujetých okamžiků z někým vytoužené moderní doby, úskalí kapitalismu v myšlenkách filmu jdou zcela mimo mé chápání. Nezaujalo, nebavilo, nelíbilo, nerozumněla. Je mi líto. ()

IEO10

Totální nářez, kterej mi v hlavě rezonuje ještě teď, profuckovaná kokainová smršť u který se nejde nepozastavit nad tím jak dynamicky je zvládnutá i ta nejbanálnější scéna, k tomu přidejme naprosto smrtící timing vtipů, kterej dodává filmu tu správnou příchuť, která pozvedá film do nadmořskejch výšin, ve kterejch zdatně sekunduje nejpovedenějším Martyho kouskům. Osobně si neumím představit, že ještě někdy dostane Leo příležitost ztvárnit tak herecky vděčnou postavu jako je John Belfort. Zkrátka a dobře Wolf of Wall Street je ukázkou naprosto přesnýho skloubení absurdního humoru a dramatu, kde si najde každej svojí oblíbenou část.....PS : Scéna s vyfetovanym Leem jak se snaží dostat do svýho bílýho lamba, mě odrovnala natolik, že jsem přes slzy neviděl na plátno, to se nepovedlo žádný komedii na který jsem kdy byl v kině. ()

DjangoDoe

Myslím si, že toľko peňazí, kuriev, drog a kriminality dokáže do 3hodinovej frašky natlačiť len Scorsese s asistenciou DiCapria. Samozrejme, že kto nevidel tvorbu Scorseseho nepochopí, ale pre tých, ktorí vedia o čom kecám vie, že je to najlepši Martinov film od Casina. Už ma unavuje písať, že nové duo Scrosese+DiCaprio skvelo funguje a verím, že toto nebol posledný spoločný projekt. Film je dosť kontroverzný a snaží sa necenzurovať a to pri dnešných Disney pravidlách dosť oceňujem. ()

TEKAS

Drive, zběsilé tempo, vtipné momenty, skvělé dialogy a ještě mnohem víc. Leo by si nějakou tu sošku konečně zasloužil. ()

newstedson

Na film som išiel s veľkými očakávaniami a môžem povedať, že film ich aj naplnil, no nie v plnom rozsahu. Tri hodiny pozerať na kolotoč sex-drogy-ženy-peniaze, začínalo byť miestami naozaj vyčerpávajúce. Film vykresľuje špecifické prostredie Wall Street, no mal som pocit, že miestami sa zrážal s absurdnosťami a jeho vierohodnosť skĺzla do marginálnych čísel. Film bol cítiť Scoreseseho jedinečnosťou, a tiež skvelým humorom a za DiCapriov brilantný výkon, si film 4 kapitánske hviezdy určite zaslúži. ()

Martini98

Resume - celé 4 minuty slovo FUCK, kila kokainu, prášků na spaní, nespočet ku*ev, sexu a hlavně tuny dolarů s tím, že se budete opravdu královsky bavit v celkem zběsilém tempu. Ke konci příjde zklidnění a ubrání plynu, ale i tak TO SE MUSÍ VIDĚT! ()

hero_bk

I've never seen anything like this before! Oproti nudné Wall Street Gordona Gekka je tohle ultrazábavný, šíleně zvrácený a zvráceně šílený film, kdy si každý z nás přeje být aspoň na chvíli Jordanem Belfortem. Jenže... On má na to strašně úderné jméno! Kdybych se jmenoval Jordan Belfort, tak to taky dotáhnu dál :) J*A*S*M to tady přirovnává k Social Network, která byla šíleně nudná a totálně o ničem, zatímco Vlk z Wall Street je superzábava! No is not the answer! You will speak with 'em till he buys or dies! ()

hyundai

Jordan Belfort začíná jako normální člověk s hodnou manželkou, který vám velice rychle naznačí, že chce od života něco víc, respektive něco jiného. Svižně promění dům, rodinu, práci i životní styl a vy ho začnete obdivovat za jeho um prodávat všechno od propisek po slibné akcie a za schopnost ovlivňovat a motivovat lidi. Nabydete vlastně dojmu, že se tisíce dolarů sypou Včkovi do kapsy sami od sebe. Následuje část, kdy se jen bavíte a zíráte někdy i s otevřenou pusou, jak se dá v Americe žít. Ovšem po několika přemrštěných lumpárnách si vlastně začínáte přerovnávat myšlenky, přemýšlíte o tom, že je to vlastně jen drogově závislý pitomec, který nemůže dobře skončit. Tyto dojmy máte v průběhu cca 2,5 hodin, kdy film nese téma peníze, sex, drogy, v závěru filmu nám na scénu nastupuje rodinná i pracovní krize. Ze strany Jodna se vyskytne udávání i domácí násilí vůči jeho krásné ženě, kteréžto násilí je pro Scorseseho tolik typické. Takovýhle závěr jen posílí váš negativní názor na Belforta samotného, ALE film sám o sobě nic neodsuzuje a na druhou stranu částečně zesměšní i poctivý život, který vede například hlavní vyšetřovatel FBI. Pokud to mám všechno spořítat a dvakrát podtrhnout, film je originální, vtipný, Leo DiCaprio si podle mého názoru může klidně dělat zálusk na Oscara, režisér se na stará kolena překonal a stvořil nadčasovost. ()

Nešpi

Tak takhle dobře jsem se dlouho nebavil, přiznám se, že jsem měl ze 3 hodinové stopáže velký strach, ale během prvních minut jsem se jaksi zapomněl bát. Scorsese to zrežíroval tak dobře, že vás film ani na chvilku nenudí, dialogy jsou vtipné herci odvádějí vynikající práci a všechno ostatní šlape jako hodinky. Pro mnoho konzervativních jedinců je ve filmu příliš moc sexu, vulgarismů atd., ale pro mě to rozhodně trn v oku nebyl. Leo toho oscara prostě dostat musí a kdy jindy než při tomhle filmu, je to jeho nejlepší uhrání postavy od Letce.Výborný, výborný, výborný ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení