Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

pan_ponozka

Snad poprvé souhlasím s Verbalem. Glorifikování člověka, který okradl a napakoval se na tisících lidí střední vrstvy mi nepřijde morálně vhodné. Donnie v jednom momentu močí na dokumenty a vyřvává u toho F*ck America, čímž vytunil svoji omezenost ad absurdum. Pokud by celý příběh byla jenom fikce, má to úplně jiný rozměr. Do té doby je to navoněný, barevný a tunami prachů zásobený odpad. film odmítám hodnotit (pro pseudochytráky: jestli se filmové ceny mají udílet jenom za technickou stránku filmu, pak jsou nějaké hodnocení a vyhlašování úplně zbytečné. Dejme tedy všechna ocenění apriori snímku, který měl největší rozpočet a tím si zajistil megalomanskou pompéznost). ()

Stellbory

Úžasné ! Do kina jsem vstupoval s opravdu vysokým očekáváním a to se nejen naplnilo ale i převýšilo, a proč ? Důvodů je několik, jedním z těch nejpodstatnějších je samozřejmě Leova herecká brilantnost, jednoduše nevěřím v to že jiný herec by do tohoto snímku mohl vložit tolik "kvality" jako právě Leo. Dále bezpochyby scénář a Scorseseho režie, bez těchto faktorů by Vlk z Wall Street nemohl působit tak propracovaně, s mnoha zvraty které k mému překvapení až do konečného vždy do karet Jordana Belforta, již tak realně působící postavy člověka který se dostane do kolotoče Wall Streetu z nějž se jen těžko dá dostat. The Wolf of Wall Street sice divákovi ukazuje pravdivost starého přísloví „Kdo seje vítr, sklízí bouři“ ovšem na druhou stranu, nezlákal vás také život Jordana Belforta ? Úspěšného makléře který se z nuly vypracoval až na vrchol "potravního řetěžce", přátelé nevím jak vy ale mě ano. Já bych příjmul jeho 7 letý život na Wall Street v luxusu a nevšedních zážitků a neřestí výměnou za 3 roky vězení... Jednoduše z mého hlediska dozajista jeden TOP snímek roku 2014. ()

Jyrka

(Můj názor:) Jedinej dobrej film od tohoto režiséra, docela mile mě překvapil. Jen s tou délkou to přehnal. ()

Roxeet

I přes svůj pomalý a pro mě celkem nic neříkající start se jedná o dobrý filmek. Víc než dobrý. Leonardo DiCaprio je ten typ herce, který umí perfektně zahrát skutečně žijící postavy. Ty postavy, který zažily obrovský vzestup, svých deset minut slávy, ale i strmý nápad. Vlk z Wall Street není výjimkou. Jordana Belforta si zamilujete a někdo se v něm na začátku filmu i uvidí. Nezkušený klučina se svými sny a přáními, posléze mašina na vydělávání velkých peněz, geniální maniak, feťák...těch osobností bude mít spoustu. Třetí a závěrečná etapa filmu pak sice nehraje na city, ale přesto budete smutní z toho, jak se hlavnímu hrdinovi všechen ten Americký sen rozplyne. A Leonardo? Proč ten člověk sakra už nedostane Oscara? :) ()

MaxQ69

Vlk z Wall Street je tak jiný. A v tom se myslím skrývá jeho kouzlo. Vulgarity, sex, drogy v každé vteřině - originální, proto příjemné překvapení. Scorsese je génius a jeho tvorba bezesporu patří mezi špičku současné kinematografie. DiCaprio svým výkonem opět stvrzuje, že je právem považován za jednoho z nejlepších herců všech dob. Ale...!! Rovnice tohoto tříhodinového snímku vypadá asi takto: Vlk z Wall Street = jak se vydělávají těžký prachy + jak oblafnout úřady + jak bohatství dokáže zničit život. Bohužel nebo bohudík? Pro mě bohužel. První hodina byla našlapaná, rozjezd společnosti neměl chybu. Druhá hodina, kde všichni utrácejí milióny dolarů za neuvěřitelné nesmysly, příběh posouvá už někam zcela jinam, ale funguje to. Třetí hodina, kde figuruje DiCaprio vs. FBI a jeho hluboko ukrytá morálka vs. přesvědčivý zevnějšek kapitalisty bez kouska svědomí, z filmu dělá trochu mišmaš. Některé scény jsou přespříliš dlouhé, některé jsou zbytečné úplně. Příběh o světě, kde jsou peníze opravdu vším, ukazuje, jak moc se snaha udržet v takové společnosti nemusí vyplatit. Opouštění, zrada a udávání - těmito slovy by se dalo popsat závěrečných pár minut, které poslední kapitolu uzavírají. Musím říct, že jsem se po dvou hodinách docela nudil a začínalo mi lézt na nervy, že se o Wall Street už hodinu nemluvilo. Když se objevily titulky měl jsem smíšené pocity, protože se jednalo o pocitvýho Scorsese, zároveň jsem však postrádal vysvětlení některých významných kroků, které směrovaly příběh do samotného konce. Asi jako byste koukali na tři hodiny na detektivku a těsně před titulky jste zjistili, že vrahem je zahradník, ale nikdo by nevysvětlil, jak to udělal a hlavně proč to udělal. Ke všemu, a to mě mrzí asi nejvíc, nemám potřebu tento snímek vidět podruhé. A to je asi hlavní důvod, proč ode mě dostává pouze 80%. ()

Sever

Filmově super, první půlka filmu naprosto geniální. Druhá půlka mi přijdu už trochu za hranou. Nejsem žádný moralista, ale dělat v dnešní době hrdinu z člověka, který toho dost "vytunil", mi přijde dost. Zajímalo, kolik diváků se v něm zhlédlo a budou k němu vzhlížet jako k idolu. POpravdě druhá půlka už nebyla o ničem jiném, než zvrhlosti, fet, alkohol a sex. Budiž, někomu to může imponovat, mě to spíš začalo nudit a vyhlížel jsem konec filmu. Tento film bude rozdělovat na dva tábory. Ti co ho budou milovat a ty co pohoršovat. Já se asi dostal nějak mezi, proto ty 3* ()

rekurseman

K tomuto filmu není moc dodat. Možná jen to, že byl velmi dlouhý, možná bych některé části vyhodil, aby to zůstalo v koukatelném stavu a šlus. Výborná kamera, výborný příběh, výborné scény, excelentní Margot a samozřejmě nenapodobitelný Leonardo. Myslím si, že Vlk bude něco jako třešnička na dortu ve filmové tvorbě pro tento rok. Prostě 5/5 kámo;). ()

LuKiss

Sex, drogy a bití do hrudi, co chcete víc? Taková malá ukázka toho, jak že to vlastně s akciema je a neni. Leonardo jako zdrogovanej obchodník co by i tak dokázal jablko přesvědčit, že je meloun na mě udělal fakt dojem, prostě výborný herecký výkon. Možná je v tom trochu tý americký idee, jako že co si zamanu to mám, ale v tomhle případě se to celkem hodí a příběhu to nijak neubližuje. U mě určitě plnej a myslim že těch 180 minut dramakomedie stojí rozhodně za to. ()

iceworld

Námet nijak originálny, len znova tá istá šablona len tentoraz oblečená do burzového šatu. Vývin ako pri každom "based on a true story" filme kde účinkuje na jednej strane ten zlý a na druhej strane ten dobrý poker face policajt/ FBI agent. Pri všetkých podobných filmoch zvyknem fandiť tomu "zlému" ale tu som si tým nebol vôbec istý. Aj ked Leo hral ako vždy super (dajte mu už konečne toho Oskara) Ale aj napriek všetkému som sa po celý čas nenudil, hudba bola dobrá, zmienka o slovensku taktiež potešila ale ako celok to nebol film ani zďaleka výnimočný. ()

nat.

Takže je to isté. Spravodlivosť na svete neexistuje. Môžete podvádzať,drogovať, kurviť sa a nakoniec si budete veselo hrať tenis s kamošmi vo väzení. Yes ! Ešte radšej mám,keď sa stále američania považujú za prudérnych a pritom tak posúvajú hranice ,že skutočne netuším ,čo príde ďalej. Inak film má spád, nenudí, Leo si to viditeľne užíva, ale na mňa to bolo všetko príliš. Chápem , že mužské osadenstvo to vníma inak. ()

Sealteam6

Film u kterého nevíte, jestli se smát nebo se zhrozit. Film ukazuje příběh člověka, který dovedl lidskou vychytralost k dokonalosti. Asi nikdo by ho nezahrál lépe než skvělý DiCaprio, který může Scorsesemu děkovat, že ho svými filmy vymanil z role toho klučiny v Titanicu. Troufnu si říct, že to je jeho nejlepší role. Někdo by řekl, že je to film pouze o kokainu a děvkách, ale co je realita, je realita. ()

Flamik

Zajívavý, dlouhý jak páteční šichta, celkově zklamání. Po tom co se všude psalo, říkalo, tak prostě očekávání bylo na nejvyšší úrovni. Bohužel zůstalo nenaplněný. ()

bmolko

Jedna hodne velka parba ve snehu. Obrazove skvely ale povrchni film, ale bez hlubsich myslenek a bez pointy. Nosnym motivem je casto opakovane tema raketoveho vzletu a padu jednoho cloveka. Diky nekolika perverznejsim scenam ze Straton Oakmont 3,5* ()

kyrysar

Trošku jsem se děsil těch tří hodin, ale nakonec jsem se ani chvilku nenudil. Jonah Hill byl poděs téměř jako vždy, ale tentokrát ukázal, že není jen herec do komedií. A Leo byl výborný, ostatně jako vždy. ()

Nyanka odpad!

První hodina a půl filmu by se dala šoupnout do přehnaných patnácti minut plný sexu, drog a otrevného telefonování o akcie. Prostě plošný záznam život brokerů tehdejší doby, a dál nic víc. Dala bych hvězdičku aspoň za Leonarda, protože to je prostě báječnej herec, ale ten film si to prostě nezaslouží. ()

cinemafil

Scénárista se moc nevyznamenal, film by potřeboval sestřihat. LdC se předváděl jako exhibicionista. Kniha , aby se prodávala musela být nacpaná sexem a expresivními scénami. Film připomínal zaseklou gramodesku, hypertroficky nadsazené scény drogových mejdanů, sex z filmu přetékal přes okraj. Poloviční stopáž by určitě stačila. Tipuju 1 Oscara za hl. mužskou roli, nic víc si nezaslouží. 2*. Z úcty k M. Scorsesemu. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení