Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

Dan

I kdyby jen malé procento obchodníků na burze sdílelo pracovní etiku vyobrazenou ve filmu, přesto můžeme být vděčni, že jsme v posledních letech měl "tak málo" bankovních a burzovních krizí... ()

Tatua

Njn. DiCaprio, peníze, drogy, holky v bikinách, vulgarita, úspěch. Dejte tohle všechno do filmu a lidem se to bude líbit. Jako mě. 85% ()

pirulka

Netvrdím, že je to zlý film a je mi jasné, že sa veľa ľudí na ňom poriadne namakalo, na čele s Leom, ale mne jednoducho nič nedal, nijak sa ma nedotkol...celkovo tá téma burzy, maklérov, akcií mi nie je blízka a preto som pár scén akoby počúvala jedným uchom , ale pár ma naozaj bavilo..no na tú minutáž ich bolo veľmi málo..Leo však podal opäť skvelý výkon ..hoci samotný dojem z filmu nemohol zachrániť ..:) ()

Kritik.

Film, ktorý chcel byť hlboký, zvrátený i vtipný zároveň. Stiahol so sebou síce dav pseudo-filmových fanúšikov, avšak ostal plytkým nevydareným pokusom o úspešný trhák. ()

Ceberus

Mno, pokud chce někdo získat nějaký dojem z filmu na základě mého komentáře, tak to řeknu takhle: mrdačka kurev. Ať už tohle někoho zaujalo, pobavilo, nebo urazilo, získali jste tu správnou představu i o filmu. ;-) McConaughey ve svém krátkém vstupu ukázal, že by to klidně odehrál za DiCapria sám. A pochopil jsem, proč byli všichni unešení z toho, že Robbie bude hrát Harley Quinn. ()

Inozuka

Jako kritika kapitalismu super, o to víc, že většina lidí to ani tak nevezme a nepochopí. Divák se totiž prvotně chytí na všechen ten chlast, drogy a děvky a jen málokdo touhle slupkou prokoukne ... viz většina komentářů zde a obecná popularita Vlka mezi lidem. Jako umění ale veliká bída. Jediné dvě scény, které mají nějaký náboj, je rozhovor na jachtě a bitky se ženou. Jinak je to spíš nuda bez nápadu a náboje. Di Caprio neskutečně přehrává a scénka ochrnutí mozku je spíš trapná než vtipná. Díky poselství a jachtařské scéně čtyři, jinak bych šel i níž ... ()

GTS_PUNK

Život burzového makléra z Wall Street nie je prechádzka ružovou záhradou. Vlastne, ako sa to vezme... Jordan Belfort (Leonardo DiCaprio) založil spoločnosť obchodujúcu s cennými papiermi a netrvalo dlho, aby sa z malej garáži predrala až na ulicu, z ktorej sa riadi svetová ekonomika. Kto zväčša rýchlo zbohatne, nedostane sa k peniazom zrovna legálnou cestou a to je aj prípad spoločnosti, ktorej vzostup a pád môžeme sledovať v tomto filme. Všetko na základe skutočných udalostí, ktoré v svojich knihách opísal samotný Jordan Belfort potom, čo sa dostal von z väzenia. Nuž, filmové príbehy založené na skutočných udalostiach majú vždy niečo viac do seba, než ostatné filmy a potvrdzuje sa to aj v tomto prípade. Hoci má film tri hodiny a metráž sa môže javiť ako desivá, divák sa nemusí ničoho obávať. Film má veľmi dynamický začiatok, v ktorom hlavná postava, čiže Belfort, opisuje jeho ranné začiatky v biznise. Keď sa už táto dejová línia poriadne rozbehne, nehrozí jej, že by sa do konca filmu zastavila. Všetko poriadne šľape a divák môže cítiť samotnú dynamiku, akoby bol na rovnakom množstve kokaínu ako postavy vyobrazené vo filme. A hoci je storytelling urobený veľmi dobre, v samotnom deji však chýba niečo skutočne poriadne, čo by diváka priam dostalo a prinútilo ho povedať si "áno, toto je fakt dobré". Deju filmu niečo takéto chýba, ale to neznamená, že nedokáže baviť. Ba naopak, darí sa mu to veľmi dobre a tento malý-veľký nedostatok kamufluje za iné, pre niekoho možno menej podstatné filmové aspekty. Jedným z nich je kamera doplnená šikovným strihom, pričom obraz celú dobu hýri pestrou paletou farieb, ktorá udržuje divákovu pozornosť a všetky scény "pri živote". Niekedy sa vďaka nemu objaví aj nejaká tá filmová chyba, ktorá je ľahko zaregistrovateľná a v celom filme je ich niekoľko. Herecké výkony, na ktorých samozrejme stojí každý film, sa pohybujú na značne solídnej úrovni. O kvalitách Leonarda DiCapria sa ani nemusíme baviť, zaujala však aj pestrá plejáda jeho hereckých kolegov vo vedľajších roliach. Najviac samozrejme šialený Jonah Hill a veľmi pohľadná Margot Robbie. The Wolf of Wall Street je filmom, ktorý sa síce zakladá na skutočných udalostiach, ale nemožno o ňom povedať, že by mal vysokú výpovednú hodnotu. Samozrejme, jedná sa o veľmi dobre natočený film pod taktovkou režiséra, ktorý už má niečo za sebou, ale divákovi v konečnom dôsledku po jeho skončení vlastne nič podstatné nedá. Snáď len poučenie, aby nerobil podvody s cennými papiermi na Wall Street alebo kdekoľvek inde. Na druhú stranu sa však jedná o totálne šialený film s množstvom zábavných scén, takmer nekončiacou hromadou nádherných žien ľahkých mravov, na ktoré sa veľmi dobre pozerá a aj napriek trom hodinám ho možno označiť za oddychovú záležitosť. Určite sa tak jedná o nadpriemerne kvalitný počin s vynikajúcim soundtrackom ako čerešničkou na torte. ()

alienemo

Jeden z filmov pri ktorých nechápem ten humbuk, čo vznikol. Prehypovaná vtákovina bez akéhokoľvek deja. Vlastne celý film sa len droguje, kradne a trtká takže máte pocit sledovania vysokorozpočtového porna nízkej kvality. DiCaprio je síce skvelý herec a v tomto filme je to vidno, bohužiaľ to je jedno z mála pozitív. Ďalším môže byť krásna Margot Robbie. Zvyšok hereckého ansámblu je priemer. Po filmárskej stránke to Scorsese drží pevne v rukách ale keď máte točiť porno veľa umu tam netreba a tak ani Scosese nedokáž tomu filmu dodať nejaký výraznejši náboj. V skratke: nahypovaná nuda. ()

loveless

Scorsese a DiCaprio je v podstatě záruka kvality. Jako obvykle se jedná o film vizuálně dokonalý, s dobrými až výbornými hereckými výkony, skvělým DiCapriem v roli titulního Jordana Belforta. Film o jeho životě je zajímavý, má spád, má všechen ten sex a nahotinky, všechny ty drogy, hromadu peněz... Ale není to úplně můj šálek kávy. ()

Klajondr

Jediné, co musím hned tak na začátek filmu vyčíst, je jeho možná až přepísknutá délka. Některé scény totiž občas unaví. Ale jinak se jedná o jednu velikou jízdu plnou šlapek, kokainu a hlavně peněz. No a to vše pod vedením úžasného DiCapria, který snad neomrzí v žádném filmu. Pecka s velkým P. ()

rublik05

Absolutní vrchol herecké kariéry Leonarda DiCapria a jedna z jeho nejlepších a zároveň nejzábavnějších rolí. Film mě neskutečně bavil, je to výborně natočená šílená jízda, které dominují skvělí herci a filmařsky ne tak okoukané prostředí bankovnictví a burz. Jednoznačně palec nahoru, velmi povedený snímek. 10/10. ()

Gardenboy

Zatiaľ čo Kill Bill je masaker v pravom slovazmysle, toto je masaker čo sa týka vulgárnosti a vychcanosti. Ak toto je skutočný príbeh tak potom ďakujem pekne, v takom svete sa mi ani veľmi nechce žiť. Martin Scorsese je režisér s mimoriadne zvláštným štýlom filmy ktorého si musíte odsedieť. Ale že to potom stojí za to. ()

Nix

Prostě Leo. To si tak zapnete film a vlastně ani nevíte, kdo tam hraje, jen víte o Leovi a dostanete tohle. Jo tohle Leovi fakt sedne jak hrnec na prdel, je to skvělý, opravdu se díky takovým filmům Scorsese u mne posunul v žebříčku oblíbenosti a Matthew skvěle sekunduje Leovi a jsou fakt dobrá dvojka. Škoda, že nejsou i jinde spolu. A film jsem bral jako komedii, opravdu se zasmějete a skvěle Vás to vtáhne do děje. ()

junxi91

No tak k tomuto filmu jsem se dlouho odhodlával, protože jsem se bál toho, jak se tam bude oslavovat dravost, nenažranost, dominance a tah na branku, tak vlastní tomu nejtvrdšímu kapitalismu. Příběh Jordana Belforta, který si nejprve odnesl cenné rady od Matthewa (je třeba honit a brát kokain), následně si založil svou vlastní malou makléřskou firmu Stratton Oakmont, kde se jeho společníky se staly pochybné existence, živící se prodejem trávy a jiných důležitých produktů. Z obyčejné dílny se dostanou až do proskleného mrakodrapu, protože umí investorům nabulíkovat, že ty akcie vlastně potřebují nakoupit. S jídlem roste chuť a Komise pro cenné papíry, stejně jako FBI jim začne jít po krku, protože jejich aktivity jsou dost nelegální. Hlavně to praní peněz ve Švýcarsku. Ale sebevědomý, kokainem a všemi možnými jinými látkami (lurd nebo metakvalon) povzbuzený Jordan se ničeho nebojí. Jako vrchol filmu vnímám scénu, kde se totálně sjetý ve stavu tělesné obrny snaží dostat do auta a odřídit to až domů, kde si užije drama se svým nejvěrnějším vypaseným Donniem, který mě svou dětskou rozmazleneckou umíněností, tvrdohlavostí a totálním nedostatkem respektu vůči čemukoliv tak sral, že bych mu dal každý den bombu do jeho zkurveného bachoru. Ve filmu vidíme spoustu drog, koz, a slovo fuck tady zní tak často, že i dlaždiči by se zastyděli. Konzum, neznalost míry v ničem, pohrdání obyčejnými lidmi, a hlavně ten Jordanův proslov v půlce filmu mě dost znechutily, obzvlástě při vědomí, že takto uvažuje spousta lidí, které znám, byť jsou to stejně jen chudé nuly, které mají akorát nabubřelé ego, kouří zahřívaný tabák a jednou za týden si dokážou, že na to taky mají tím, že utratí půlku výplaty za 50% omítku z ulice. Ale zase to byla sranda a tandem Scorsese - DiCaprio opět nezklamal, ale Skrytá identita byla aspoň trochu decentní a vyžadovala jisté přemýšlení při sledování. A Maggot Robbie mi není moc sympatická, typická sexbomba nové doby s štětkovsky nakřáplým ochrapělým hlasem. ()

Nemmonn

První polovina je za mě úžasná, ta druhá je už jen zbytečné natažená, dalo by se to dát pod 150 minut jednoduše. DiCaprio je skvělej ale to nemá na úžasnou Margot. Humor tu lítá všude kolem a za mě je výborně povedený. 9/10 ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení