Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

pierre9

Áno, dobre sa na to pozerá (vrátane M. Robbie), má to napriek 3 hodinám spád a hlavne, DiCaprio si v rebríčku herectva ulietava kdesi 2-3 poschodia nad ostatnými. Napriek tomu, som mal pocit, že je to celé len také pozlátko, ktoré zďaleka neukazuje celého Belforta. ()

majklice

Duo Martina Scorsese a Leonarda DiCapria je spolehlivou zárukou dobré podívané. Výjimkou není ani Vlk z Wall Street, jež je ukázkovým příkladem velkolepé hollywoodské zábavy. Příběh neotřelým způsobem popisuje dobývání finančního světa a ve chvílích, kdy by si běžný divák řekl, že přesně ví, co bude následovat, dokáže mnohým překvapit. Postavy jsou promyšlené a věrohodné každým coulem, naopak četné vtipné scény působí zcela absurdně, zato o to víc komicky. Svou sebejistou absurditou vyniká především Matthew McConaughey, který jako by na Wall Streetu sám vyrostl. Naprosto z něj čiší upřímná láska k penězům a snad i z toho plynoucí vyšinutost. V roli nejlepšího kamarádíčka exceluje Jonah Hill, u kterého divák hned od počátku vidí, že není jenom obyčejný vidlák ve žlutém svetru s kostěnými brýlemi. Jeho zářivě bílý úsměv se zuby až děsivě rovnými by každému dentistovi zlepšil den, naopak každému normálnímu člověku způsobil svíravý pocit v žaludku. První část filmu je především dlouhá jízda na horské dráze plné peněz, drahých aut a lodí, krásných žen a mnohých návykových látek. Nechybí ani nutná milostná zápletka, u níž je však od počátku zcela jasné, že nemůže skončit happy-endem. Neméně zábavná je ale kupodivu ta část filmu, kdy jízda končí a celá firma se začne od základů hroutit. Vlk z Wall Street je 180 minut dlouhý večírek, a to zatraceně dobrý. Snad jediným problémem snímku by paradoxně mohl být jeho všeobecný úspěch a výborný ohlas. Někomu by se snad mohlo stát, že očekává příliš mnoho a některá z jeho očekávání nemusí být naplněna. Vlk z Wall Street totiž nemá žádnou větší hloubku, další rozměr ani morální podtext. To však nemusí být primárně špatně, každý ví, že se jedná čistě o zábavu a každý by k němu tak měl také přistupovat. Protože kdo zábavu chce, ten ji také dostane. A to v desetinásobné dávce, než by mohl čekat. ()

tomino28

Je to jedna velká jízda. Trochu z toho čiší prvoplánovost a jakási vypočítavost v tom smyslu, že lidem se prostě drogy a sex zobrazené tímto způsobem líbit budou. A je to vlastně pravda. Taková totiž byla atmosféra na americké burze 90. let - spousta nul, co chtěly být přes noc boháči. Jako vhled do obchodů na Wall Street film poslouží dokonale a skoro chápu, proč má 3 hodiny, ono to totiž rychleji vykreslit asi nešlo. Přesto se ale nemůžu ubránit pocitu, že kdyby byl Vlk o půlhodinku kratší, vystačil by s dechem a vysokým tempem až do konce. Úplně stranou bych potom ponechal Scorseseho vykreslení hlavní postavy a námitky některých rozlícených puritánů, že ho snad glorifikuje a že jeho styl života je ideálem, ke kterému bychom všichni měli směřovat. To už je snad na každém z nás, aby si udělal svůj vlastní názor, režisér nám přece svůj pohled nenutí. A ještě poznámka k Leovi: ať už toho po*raného Oscara někdy dostane nebo ne, vždycky bude výjimečným hercem. ()

Willynka

Film, který mohl být o hodinu kratší a nic by se nestalo, navíc s hlavní postavou, která vám je vlastně tak trochu u prdele. Několikaminutové motivační proslovy mě po několika opakováních prakticky toho stejného dokola fakt ubíjely a jedna vážně dobrá scéna za půl hodiny to nezachrání. Nebýt spousty nahatých prdelí a fetu, byla by to vlastně docela nuda. Ale aby to nevyznělo až moc negativně. Je to dobrý film. Jenže akorát tak na příjemný sobotní večer strávený u televize. Od Scorseseho tak nějak člověk zkrátka čeká víc. ()

BalbiJirka

Strašně se opakující momenty a navíc, každých 20 minut polonahá ženské a nosy od kokainu, to není můj šálek čaje, čekal jsem mnohem lepší práci, ale musím říct, že Leo se toho zhostil dobře. ()

el_chorro

Je to film o hovadu a přece vás nechává klidným. Je to film o sexu a drogách ale stejně si sem tam zívnete. Je to film, který má tři hodiny a klidně by mohl mít 90min. POZITIVA: Leo je dobrý, což ostatně od dob Titanicu prokázal daleko zásadněji v Chyť mě, když to dokážeš, Skryté identitě, Krvavém diamantu, Prokletém ostrově, Počátku či Djangovi. Jonah Hill je míň trapný než kdy jindy na rozdíl od Matthew McConaughey, který je na můj vkus příliš afektovaný. A TEĎ TO NEGATIVA: Děj by se dal shrnout do jedné věty, což u filmů nemám rád- obzvláště s touto metráží a když všichni ví, jak to dopadne. HLAVNĚ ale film není komedií, protože jsem se pousmál třikrát, není životopisný, protože je občas divně přitažený za vlasy, není drama, protože nudí a ano- je to kriminálník, po kterém jde FBI, takže krimi snad. Závěrem proto uděluji jednu hvězdu za Lea, druhou za tři vtipné momenty (první prodej penny stock, FBI na jachtě, jizda v lambu) a třetí jako milost panu režisérovi za jeho dosavadní geniální tvorbu. Smutné... ()

Desmi

Tříhodinová oslava okádání, fetování a mrdání. Nic víc, nic míň. Kdyby nešlo o skutečný příběh, hodím tam plný počet... ()

rigby

Scorsese a DiCaprio, to je zkrátka spojení, které si nemohu nechat ujít. Špičkový filmový zážitek, který sice má chvílemi slabší místa, ale stále je na co se dívat, vnímat každý detail. V tomto filmu hraje všechno, od sebemenší věcičky po vydařenou hudbu. Ale nejlépe hraje božský Leonardo, v jehož očích lze zahlédnout něco, co tam dosud ještě nebylo. Určitě jeho nejlepší role, kterou se dotýká hvězd. Uvěřitelný od první chvíle, splývající s hlavní postavou a ztrácející se ze své civilní role. Ale stejně dávám drobné minus za ty výše zmiňované drobnosti. ()

Blackborne

A stejnak je Leovi jedno, že toho oskara nedostal. Tolik koksu a peněz totiž nikdo jinej nemá. A vesele se může všem smát ze své padesáti metrové jachty. ()

Erico

Drogy, chlast, peníze, Martin Scorsese. První věc co mě napadla byl film Goodfellas a v podstatě srovnávat s ním jsem ho začal ve chvíli, kdy Leo začal rozjíždet Straton. Podobná situace, jediný rozdíl byl v tom, že se prostředí mafiánů vyměnilo za wall street. I když sem se většinu filmu bavil díky skvělým scénkám a hláškám, přecejenom koukat na to jak si někdo tři hodiny šňupe koks a jiný nesmysly, společně s absencí nějakýho většího zvratu ve filmu, mě už ke konci začínalo nudit. Co trochu nechápu je mínění dost lidí, že by si za todle Dicaprio už konečně zasloužil oskara... To že by si ho zasloužil s tim souhlasim, ale za Vlka? Sice to zahrál sakra parádně jako vždycky, ale měl ho dostat za jiný filmy - například to jak zahrál Hughese v Aviatorovi bylo nepřekonatelný, to samé další jeho filmy. Vlk pro mě osobně patří zrovna k těm slabším (druhá věc je že i jeho slabší role patří mezi nejlepší ve srovnání s ostatními herci.) Ve výsledku to prostě pro mě byli slabší Goodfellas. ()

wesker

Rozhodně stojí za shlédnutí Caprio exceluje jako vždy trošku zdlouhavé kvůli stopáži u mě asi na opáčko ne ale bavil jsem se výborně. Co s člověkem udělají peníze.. toť otázka :) ()

DekaDance

U některých scén se dokonce povedl i vtip a bylo se čemu zasmát. Každopádně tříhodinová blbografie s Leem je silný kafe, i když to vypadalo na nadějný konec jak v Titaniku. Přemotivovaní, nenažraní, sjetí makléři, co hrajou na city, zatímco si myslej něco o vagínách a penisech. Trochu mi připománají ty chudáky studenty, co mi furt volaj a snažej se mi prodávat propisky, protože je moc potřebuju, i když mám svoje dobře píšící péro! ()

Ghoroth

Strhující biják, který konečně nekončí po hodině a půl a člověk si u něj pořádně užije! Z jedné třetiny porno, z druhé drogové doupě a z třetí biografie jak se stát z nuly hrdinou. Co víc si může člověk přát? Je to úžasně natočené, člověk se při tom pobaví, a i když se to táhne 3 dlouhé hodiny, člověk se ani na chvíli nenudí. I když sem dlouho litoval Leonarda, že po těch letech toho oscara nedostal musím říct, že být na místě akademiků asi bych ho nakonec taky nevybral. Ale nic to nemění na tom, že to zahrál perfektně a film si určitě zaslouží čtyři* a možná kousek k tomu. ()

JackStrange

Asi jsem viděl jiný film než všichni ostatní. Možná že po troše koksu bych tu také rozhazoval hvězdičky jako někteří, bohužel ale nejsem Leonardo DiCaprio, takže jsem ty kurevsky dlouhé tři hodiny musel vydržet ve bdělém stavu. Začnu tím co se mi líbilo. Konec. A myšlenkové konverzace se švýcarským bankéřem, ty mě málem srazily ze židle. No a teď k tomu co mě donutilo dát tak málo hvězdiček. Narace, kdyby Leo popisoval co se děje ještě trochu víc, nemuseli tu knihu zfilmovat, pustil bych si audiobook. Podivné televizní spoty, které byly jenom otravné a první u kterého jsem se zasmál byl taky ten poslední. Dále, bylo tam málo čehokoli. Když mám tři hodiny sedět u obrazovky očekávám že se budu buď aspoň bavit (intelektuálně nebo prostě jen záchodovým humorem), nebo má film nějaké hluboké poselství a změní zbytek mého života. Jenže na mě film působil jen jako nudná reklama na porno. I když vynechám fakt, že to co film zobrazuje je totální humus, tak mi pořád zbyla průměrně vtipná, tři hodiny dlouhá komedie. ()

R.R.R.Remeck

Tento film nemá chybu od začiatku až po koniec. Leo vo filme dominuje a s Jonahom Hillom sú perfektný tím. Scénka (fáza mozgovej obrny) kde sa obidvaja pre drogovali až im mozog úplne vypol graduje. Lea, mi je ľúto že nezískal oskara, minimálne za túto scénku a za celkový výkon vo filme by si ju určite zaslúžil. Je to perfektne zrežírovaný, natočený film, ktoré nemôžem nič vytknúť. ()

Tomik00

O čem byl tento film? O boháčích, podvodech, děvkách a sexu. Dicaprio se té role ujal skvěle. Já si takový život mohu jen představovat.:( ()

Hookins86

Miluju filmy podle skutečný události a kord, když tam jsou děvky, prachy a drogy. Akorát škoda, že ne každá pohádka končí happyendem... ()

VideoTuti

Pro mě nedosahuje film úrovně filmu Wall Street Olivera Stoneho z roku 1987. Oba dva filmy ale ukazuji jedno, bankovní sektor a celý Wall Street je jeden velký bezohledný podvod s prázdnými papíry, ženoucí svět odčerpáváním peněz pro úzkou skupinu lidí od krize do krize. Leonardo DiCaprio se zhostil své role se ctí. ()

MorraEddie

Ono se ani nechce věřit,že by tenhle příběh mohl mít reálné kořeny. Jde vidět,že v Americe je prostě možné cokoli. Scorsese natočil příběh zlodějíčka a svým způsobem manipulátora Jordana Belforta tak,že mu po celý film fandíte a jen tiše závidíte co vše si mohl dovolit a jak byl schopen zfanatizovat lidi kolem sebe. Ve vlkovi možná vyhrála forma nad obsahem,ale komu to vadí? Film je skvělej,vtipnej až vulgární a plnej barev až mě z toho bolely oči. Leo opět zahrál jako největší pán a Jonah Hill ukazuje,že už to dávno není ten odpornej tlusťoch ze Superbad,ale herec se kterým se prostě musí počítat a na závěr musím zmínit,že Margot Robbie je prostě krásná a skvěle se na ní dívá. Vlk z Wall Street se rozhodně řadí mezi to nejlepší co bylo natočeno v roce 2013. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení