Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

Elvis1994

Jednim dechem paráda. Tri hodiny se jen fetuje a píchá nebo v křečích otervíra Lamborghini Countach a to je zabava. Film tak kontroverzni az je to parada navic kdyz se tohle vsechno stalo. ()

gipper

Sex, drogy a peníze... O ničem jiným tenhle film není! Maynard mi dá za to prej do držky, ale já si tenhle koment prostě nemůžu odpustit. První hoďka celkem dobrý. Příběh, jak se z chudáka Lea, kterej málem musel prodat prstýnek svojí manželky, stal téměř přes noc pracháč s obrovským sídlem, Porshem a jachtou mi přišel celkem zajímavej. Potom se to ale začalo točit jenom kolem prachů, a to už pro mě nebylo. Klidně to mohl pan Scorsese trochu zkrátit. Jordan byl parchant. Do auta se sice doplazit parádně, ale i tak Vlka z Wall Street už nejspíš nikdy neuvidím. ()

maty40

Při pohledu na stopáž se mi řádně protočily panenky. Ale tuto výzvu tříhodinového čtení titulků nezbývalo, než přijmout. A rozhodně to chyba to nebyla, za celou dobu filmu jsem se podíval na hodinky jednou, což lze považovat za jistou Scorseseho výhru. Tato sonda do kapitalismu se vás chytne a nepustí. Docela si dokážu představit obraz, kdy se po dokončení filmu sešel celý štáb a každý se shodnul na tom, že 180 minut je moc. A tak dumali, dumali, až přišli na to, že vystřihnout nic nepůjde. Skutečně, každý záběr má své místo, a kdybychom jeden výjev z filmu vystřihli, spadlo by vše jak domino. I když o relevanci některý scén můžeme pochybovat, například ztroskotání jachty či dušení kouskem šunkové rolky, které toho mají s realitou společného asi tolik jako čabajka s racionální výživou, ale to už je tak trochu i výraz Scorseseho osobitosti. Jediný problém je tak v obsahu Jordanových slov. Řekne toho víc než dost, ale utkví vám tak maximálně třetina (a z té třetiny je alespoň půlka nepublikovatelných). Co se zde ale povedlo, tak je výběr vedlejších rolí. Ty totiž k DiCapriovi výborně zapadli, a ač jsem si podle původních informací myslel, že budou tvořit jeho křoví, není tomu tak. Co je rozhodně nezapomenutelné, tak to je epizodní úloha McConaugheyho. Resultát je tedy někde mezi čtyřmi a pěti hvězdičkami, ale díky neuvěřitelné kráse Margot Robbie jdu s hranicí výš :-) ()

halberdier

Hned v lednu přišel do kin film, který bude určitě patřit mezi ty nej v roce 2014. Doufám, že už si Leonardo diCaprio konečně odnese Oscara, protože jeho výkon vtomto filmu je špičkový. Celkově herci jsou v tomto filmu vynikající. Kromě DiCapria potěšíl mě Matthew McConaughey (sice na malém prostoru) i Jonah Hill byl snesitelný. Ač film trval 3 hodiny, nenudil jsem se ani chvíli. (9/10) ()

sonule36

takový "všehomix" - prachy, sex, drogy a alkohol. Herecký výkon DiCapria naprosto famózní! Nejlepší fet scéna s větou "objevil jsem stádium mozkové obrny". Za mě zasloužilých 5*! ()

BoKo_CzT

Pre mňa opäť film, ktorého vysokému hodnoteniu nerozumiem. Áno remeselne je film skvelo zvládnutý, no to som u filmu od pána Scorseseho už akosi automaticky očakával. Čo však osobne nemôžem prehryznúť je nezaujatie akéhokoľvek postoja, aj keď chápem že umelec a kór režisér niečo podobné pri filmovom diele nemusí. Takže moja výtka možno ani nesmeruje k Scorsesemu, ale skôr k celkovému duchu doby, keď ľudia na podobne tragické figúry bez chrbtovej kosti ako je hlavný hrdina hľadia s obrovským rešpektom. A to mi verte, že nie som ani moralista, ani ježišista. Tretiu hviezdičku dávam za scénu telefonátu z vestibulu, ktorá ma aj napriek znechuteniu dokázala rozosmiať. Film však rozhodne odporúčam ako psychologickú a sociálnu sondu do americkej nekultúrnosti a do kultu ega (samozrejme to nemyslím generálne, aj v americkej spoločnosti sa nájde mnoho kvalitného, rovnako ako v akejkoľvek inej). Pre rodičov dodávam, že film je samozrejme absolútne nevhodný pre deti. ()

SvobiQ

Mít film o hodinu míň užívám si každý moment...3 hodiny stejných drogových zážitků a povídání o fungování Wall Street to přeci jenom podtrhávaj....nicméně film si svojí kvalitu i tak udržel ()

v.indruchova

Ve třech jednoduchých bodech se dozvíte čeho ve filmu bylo opravdu hodně: Děvky, drogy, a žádné zábrany: kreatury bez skrupulí. Bez přestřelek, přeslazených scén, záhadných scén a šťastných konců. Morálně s takovým stylem života nesouhlasím, ani mě neláká. Film nemoralizuje, vypráví. Realita s pořádným soustem humoru a spoustou dalšího. Doporučuji. Připravte si jídlo pití dobrou společnost na tři běžící hodiny. Jelikož zahlédnete i reálného padoucha jsem ráda, že ho hraje Leonardo, ten opravdovej měl tu moc manipulovat s lidmi jako např: vůdce třetí říše, ale řekněme si upřímně moc krásy nepobrali ani jeden. Nemyslím si, že film oslavuje tento neodpustitelný hnus a kdo si to neumí přebrat (děti,puberťáci) tak aby hned po filmu nezkoušel podobně zbohatnout ať se tomu filmu vyhne obloukem. Bohužel asi se najde víc takových lidí, kteří jsou psychopaty, když se jim nepovede burza zase se stanou politiky :) ()

brasek

Je mnoho filmov, ktoré sú plné nadávok, drog a sexu. Tie filmy idú stranou, pretože tam nefiguruje dvojica Scorsese & DiCaprio, ale tu sa ich obdivovatelia uhviezdičkujú, lietajú v oblakoch nadšenia a pritom ide o priemerný film, ktorý začne nudiť a stáva sa nezáživný, pretože dej sa nerozvíja a celé sa to ani nemá kam pohnúť. ()

petr.al

Pokud divák očekává bláznivou jízdu plnou okázalosti, sexu a nekonečných lajn koksu, přijde si na své. Filmové řemeslo má režisér Scorsese bez diskuse v malíku. Problémem je, že příběh, jenž vypráví o nezbedném a rozšafném makléři Belfortovi a jeho povedené partičce, pojal Martin Scorsese jako čirou zábavu bez jakékoliv hloubky. Spousta diváků může tak nabít dojmu, že hlavní ,,hrdina,, je vlastně sympaťák a správný úleťák. Ovšem jedná se o velkou mýlku! Jordan Belfort byl pěkný lump, všivák a vůbec špína chlap, kterému byste své poctivě vydělané peníze dávali jen s velkou neochotou. Tří hodinová podívaná, která postrádá dramatické scény a když už, tak je jich jako šafránu, je prostě špatné. Obecně filmu chybí jakási férovost a pan režisér své dílko nasnímal jako oslavu gaunerství. P.S. DiCaprio a spol. jsou na jedničku s hvězdičkou.....scéna zdrogovaného Belforta snažícího se dostat do svého bílého Lamba, paráda. ()

xCindy

Asi špatná konstelace hvězd, ale za mě jedno velké FUCK! Koukat tři hodiny na obarvenýho DiCapria (a to ho mám fakt ráda), který jen fetuje a xxx. Scorsese mě zklamal, jeho Skrytá identita, Prokletý ostrov ad., bomba, ale tohle bylo jak co? První hodina naprosto zbytečná, zbytek pomatený, strašný střih, nesmyslný dialogy. Leo herecky docela vyniká, ale to v takový skvadře neni moc těžký. Třeba se s odstupem času na to ještě jednou mkrnu, zatím ale jen jedna hvězdička za scénu v country clubu a s Lambem. Ta se hodně povedla, ze tří hodin je to ale docela málo. Druhá hvězdička za Lea a možná trochu kameru, abych zas nebyla úplně negativní. A to jsem se na tenhle film tak moc těšila ... ()

RealHonza

Od filmu jsem měl větší očekávání, ne že by to byl špatný film, příběh je vcelku zajímavý, DiCaprio hraje dobře, ale vadí mi, kam se ubírají americké filmy v poslední době ... film má naprosto nepochopitelně 3h, ve kterých se furt dokola točí drogy, prostitutky atp. Veškerý humor je založen jen na nadávkách a trapném chování. Prostříháním na dvě hodiny o zbytečně trapné scény by film byl třeba i na 4*, ale jenom možná. ()

kokofek

Příjemné napětí po celé tři hodiny dokáže udržet jen takový rejža jako je Scorsese.Neskutečně skvělý DiCaprio, ještě pořád mi v hlavě znějí některé jeho hlášky. ()

Adolfik10

Pro člověka co neviděl film Riziko to musí bejt výbornej film, jinak je to jenom trochu rozšířený. Bohužel nápad už někdo natočil, takže za mě průměr. ()

sheffy

Jako milovník filmů z Wall Street jsem se premiéry tohoto filmu nemohl dočkat a čekání se opravdu vyplatilo. Vynikající efekty, vtipné scény a hlavně čím dál tím neuvěřitelnější Jonah Hill ve spojení s kilogramy koksu, desítky ,,kočiček" a spoustou sexu dělají tento snímek, aspoň pro mě, vážně nezapomenutelnou podívanou. Dávám plný počet. ()

sinjakupre

První třetina filmu se pozvolna táhne seznamováním hlavního hrdiny a jeho života. Pozvolna nabíhá na obrátkách, kdy člověk neví, jestli se může smát nebo je smích krajně nevhodný. Od třičtvrtě filmu už i vedle sedící dáma v letech se nebrání emocí v podobě smíchu. Film je dle mého názoru natočený velmi kvalitně. Někomu se nemusí líbit čerpání z příběhu "zločince", ale to je čistě na úhlu pohledu. Film dá nahlédnout do drsné reality, přitom pobaví a pár okamžiků si najdou i křehká, ženská srdce v romantických scénách. Leo ztvárňuje postavu na výbornou jako tomu je vždy a spolu s Jonah Hillem drtí divákovu bránici v roli "hadry zemovky". Film na mě působil skvěle, pobavil, ale něco mi brání mu dát 5hvězd a proto dávám čtyři. PS: Všimnuli jste si podoby herečky Margot Robbie s Jaime Pressly ze seriálu "Jmenuji se Earl"? ()

Johanita

Chvílemi jsem měla až pocit naprosté nereálnosti. Svět, kde se fetuje k snídani, k obědu i k večeři, a ženy si rády a bez požádaní sedají nahé na klín, je mi na hony vzdálený; miliardu dolarů si prostě nedovedu představit. Leonardo di Caprio byl úžasný a myslím, že v téhle roli čerpal ze všech dosavadních zkušeností (i Gilbert Grape tam chvílemi vykukoval :-) ). Scéna, kdy se plazí po schodech k autu mě úplně roztrhala a scéna s dcerou v autě mi nahnala husí kůži. Zajímavá a velmi výživná exkurze do světa peněz a moci, která hned po shlédnutí rozpoutá diskusi, nicméně časem na ni člověk rád zapomene... Jinak by musel začít přemýšlet, jakto že v takovém světě žije a je s tím v pohodě... ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení