Hrabka

Pro mě lepší než jednička, měl jsem z toho lepší pocit. Žádný megadobrý film to ale rozhodně není. Je to spíš taková estráda těch opravdu nejlepších akčních hrdinů minulosti. Na nějaký ten děj se celkem kašle, není vůbec důležitý (i když tentokrát docela ušel). Srdce kterého filmového fandy by nezaplesalo při pohledu na společné scény Sylvestera, Arnolda a Bruce Willise... Tentokrát tomu navíc ještě zvedá laťku Ten co umí dělit nulou, takže o zábavu je postaráno. Komu by vadilo, že se tihle střetávájí vlastně naprosto stupidně, když vždycky vytáhnou nějakou uzemňující (legendární) hlášku. Spíš než akčňák (akce mi přišla lepší jak v jedničce) je to místy skvělá komedie. Já jsem si film i díky nepříliš dlouhé stopáži rozhodně užil. 80% ()

kinej

Asi tím nejlepším na Expandables 2 je, že se castingu podařilo nashromážit snad všechny myslitelné hvězdy akčních béček (sem tam i nějakého toho áčka) do jedné akčnárny. Už to samo o sobě je veliká zásluha, pro mě osobně naplnění jednoho velikého filmového snu z dětství. Když k tomu i připočtu, že to scénaristé ani režiséři nijak nezmršili, máme tu titul, který konkuruje a u některých i předčí tvorbu, kterou tito veteráni coby sólisti natočili. Sice si už nevybavím jedinou akční scénu, ale nástup Chucka, nebo Arnieho repliky jsou nezapomenutelné. ()

LiVentura

Chjo... opět pokračování uměle vytvořené pro poslední záblesk původních akčních hrdinů, kteří opravdu už připomínají "bandu dědků na nebezpečném výletě"..! Van Damme coby záporák je příjemný... jinak klišovité a opravdu zbytečné, trojky se bojím moc.!!! ()

Fiftis

Nič lepšie akčnejšie nenájdete. A bude tomu tak asi veľmi dlho. V každej druhej sekunde herecká hviezda. Navyše je to aj sakramentsky vtipné. Ono celkovo je tu oproti jednotke viac humoru a myslím, že to nie je na škodu. Je to také odľahčenie od bitiek a prestreliek. Najlepšia scéna s Chuckom Norrisom na bežiacom páse na kufre. Dvojka nemá chybu je o mnoho lepšia než jednička. Dvojka sa "našim" akčným veteránom naozaj náramne podarila. Tak zábavnú akciu som snáď ešte nevidel. Film som videl v pôvodnom znení s titulkami, ()

Hunt

Je paráda vidět Stalloneho, Schwarzeneggera, Van Damma, Willise opět v akci a navíc pohromadě. Člověku se vybaví doba, kdy hltal snímky s těmito hvězdami, kdy jejich svítivost byla obrovská a do kina vplouvali podstatně častěji než tomu je nyní. Rozhodně se však neopakuje nadšení, které nám před dvěma lety Stallone připravil. Scénář je slabší, hlášky oposlouchané a celkově to působí, že už to není tak vymazlené, jako byla jednička. Tu Stallone opravdu vyladil a evidentně ji věnoval dlouhodobější přípravu, která dozrála v roce 2010. Nyní už Stallone přenechal režijní pozici někomu jinému a na scénáři pouze spolupracoval. Ta radost, lehkost a humor už se v takové síle neopakuje. Rozhodně pochvalu zaslouží Van Damme, který si svou roli užívá a poslední chlapácká rvačka s hlavní hvězdou je super. ()

Shakers

Boom time! To zas bol nášup, dokonca ešte väčší ako prvý diel. Veď si len prečítajte znova tie mená - Rambo, Frank Martin, Jet Hero Li, Ivan Drago, Luc Deveraux, Yuri Boyka, John McClane, T-800 model 101 a Chuck Norris! Ťažko ale povedať, ktorý je diel je lepší. Jednotka je viac vážnejšia a dvojka viac uvoľnenejšia a vtipnejšia. Takže záleží na vás. Dosť veci sa zmenilo k lepšiemu, ale aj tak je čo doháňať. Ale zoberme si to pekne po rade. Čo sa týka filmu a jeho príbehu, tak je opäť jednoduchý a priamočiary ako jeho predchodca, čo ale nie je žiadne prekvápko, pretože od takého žánru sa to dalo čakať a dokonca aj sám Sly sa vyjadril, že príbeh je len pozadie pre akčné ikony. Na prvý diel nadväzuje pekne a vo filme funguje fajn. Najväčšia zmena je tu asi Simon West na režisérskej stoličke. Akcii je viac (pochopiteľne aj kvôli väčšiemu rozpočtu), je efektívnejšia, zábavnejšia a lepšie natočená, čo je asi najväčšie plus oproti prvému filmu, ale viac fightov jeden na jedného by nezaškodilo. K týmu Expendables sa pridali aj nové postavy Billy the Kid (Liam Hemsworth) a Maggie (Nan Yu), ktoré prekvapivo zapadli perfektne aj keď zas moc priestoru nedostali. Predošlé postavy sa vrátili a okrem toho, že bolo zase na nich radosť pozerať, tento krát dostal každý svoj priestor, hlášku a náboje. Sly zo Stathamom opäť perfektné hlaškujúce akčné duo, Jet Li vela priestoru nemal, ale aj tak sa stihol predviesť, Lundgren prekvapil a jeho rolu "psychopata" si perfektne užíval a skvelo mu sedí, tento krát ma viac priestoru a je sním väčšia sranda, čo je len plus, zvyšný dvaja Crews a Couture robia presne to čo vedia a hlaškovo sa tiež dokážu uchytiť. Na zápornej strane je to tiež rozhodne plus. Jean-Cladude Van Damme je ako záporák úplne perfektný (mal som vlhko v gatiach keď ho oznámili) rola mu neskutočne sedí a je vidno, že si to užíval. Scott Adkins ako Van Damme-ová pravá ruka ma tiež niečo do seba, na pohľad správny drsňák len škoda, že sa moc nepredviedol a ukázal sa až na konci filmu. Záporná strana je oproti prvému dielu rozhodne lepšia. Čo sa týka tých menších rolí, tak to je jedna perfektná scéna za druhou. Chuck Norris hraje sám seba a aj keď ho moc nemám v láske, tu mi sadol perfektne, Willis a Schwarzenegger už len vyplnili čas, zahlaškovali, kryli Stallonemu chrbát a vystrieľali za málo minút vela nepriateľov a stihli za vryť divákovi do pamäti ďalšou akčnou scénou. Brian Tyler kryl zas chrbát celému filmu a rovnako ako aj v prvom filme, hudba je opäť perfektná a som rád, že sa zachoval hlavný motív. Už dlho som nepočul tak dobrú hudbu v akčnom filme. Efekty sú tiež rozhodne lepšie, aj keď stále je čo vylepšiť. A tiež škoda krátkej stopáže, pretože je ešte kopec vecí, ktoré by sa sem dali pridať, alebo napríklad vylepšiť akčné scény. Expendables 2 sú pre fanúšikov akčného žánru povinná jazda a zároveň chrám, ktorý sa určite bude často navštevovať, hlavne kvôli ten nabitej spoločnosti, ktorá už nikde nebude pokope v takomto zložení. Už dávno som sa tak pri akčnom filme nebavil. Oblúbený soundtrack: Making an Entrance, Preparations, Escape. 95% - 5* () (méně) (více)

DJ_bart

asi ta nejvýbušnější kompilace akčního žánru.... prostě béčkový akčňák plný béčkových herců - tudíž béčkovost z toho cáká, až z toho jde granát s hlavou kolem. ()

lamps

Značně vypiplanější než docela matná jednička. Hlavně proto, že scénář více vsadil na odlehčenost a místo toho, aby standardní akční vzorce tupě následoval, umí si z nich udělat velkou legraci. I když největší zásluhu mají samotní protagonisté, kteří ztělesňují svá kariérní alterega z obdivuhodnou vervou a nadhledem (bláznivé cameo Norrise v tomhle naprosto kraluje). A přestože se příběh vyloženě plácá na místě, když dojde na nějaké dialogy a osobní roviny, akční stránka je natolik vydařená a vygradovaná a záporáci v čele s chladnokrevným JCVD povedení, že se moc nudit prostě nebudete. Tentokrát spokojenost. ()

ladynka

Další díl a mám s ním obdobný problém jako s předchozím. Kromě akční scény Jeta Li s nádobím a Jasona Stathama s noži zbytek nestojí za nic (dialogy, logika děje, výprava). Dobrá, u akčního filmu se dá leccos prominout, ale když většina snímku připomíná to nejhorší od Seagala, nemíním mu odpustit jistý standard jen proto, že se tam sešla parta (skoro)bývalých akčních hvězd. Navíc masové scény na začátku a zejména na konci opět Postradatelné pasují do role nechutných sociopatů, co se do akcí vrhají s nadšením a sadisticky si vychutnávají masové vraždění (btw na letišti bezstarostně střílejí mezi nevinné cestující). Pokud akce ve fimu bude připomínat tohle, nehodlám jí fandit - 50%. ()

Pepinec

"Vidím hrdost! Vidím sílu! Vidím pořádný chlapy, který se s ničím a s nikým neserou!" Jupíjajej, šmejdi, největší filmovej nářez všech dob k nám přiletěl z planety Sly. Vážně nemám ani tu nejmenší potřebu pohoršovat se nad scénářem nebo kvalitou a kvantitou akčních scén. Nejsem magor! Tenhle biják je tu od toho, aby se pravej filmovej fanda mohl podělat štěstím z toho, že všecky ty namakaný borce, na který si za mlada hrál na zahradě za barákem, vidí teď na stříbrným plátně vyřádkovaný vedle sebe, jak Světu znova dokazujou svoji nesmrtelnost a přitom si vzájemně střílej jeden ze druhýho se stejným gustem, s jakým pálej po Van Dammoj. Kdo v tom chce hledat víc, je buď blázen anebo jsou Expendables prvním filmem, kterej kdy viděl. Na trojku si vezmu do kina nočník. ()

Big Bear

Předesílám, že jedničku jsem neviděl. Starší pamětníci prvních akčňáků se Slym, Árnym ad... Musejí u této orgie chrochtat blahem. Řadím se k nim a celý film jsem bral jako neskutečnou oddychovku a prdel, kterou si koneckonců ze sebe dělali všichni zůčastnění. Staré páky k sobě vzaly mladší kusy a vznikl vysoce třaskavý koktejl. Navíc zůstal i původní dabing což vždy pozvedne film ještě o jeden level... Tak to máme rádi (Bruce - Pyško, Árny - Soukup, Sly - Rímský, Van Damme - Pomeje...) prostě lahůdka. Hned od začátku film najede dost akčně a svižné tempo si drží celou dobu. Je tam spousta keců navíc nebo i různejch blbostí, ale ruku na srdce - nebyl by bez toho takovýto film kompletní ? .-) !!! Myslím ty vážně míněné kecy, nehovořím o hláškách hrdinů, kterých je tam nepočítaně a jsou fakt vtipný, protože kolikrát narážej právě na ty prapůvodní akčňáky... Od tohohle prostě nemůžete čekat vážnost! Rambo by také nepokosil ty stovky kongů ve skutečnosti a přesto je to hero .-) !Velká spokojenost. Balancoval jsem na třech a půl hvězdě, ale nakonec dávám 4 za Chuckův vtip s kobrou ! :-)))))))))))))) Čtyři kontejnery plůtonia . * * * * ()

JohnnyD

Príbeh je síce jeden veľký bolehlav a niektoré okamihy sú až za hranicou stupidity (vstup Churcha do príbehu a dialóg, ktorý nasleduje), no zároveň je to bezkonkurenčná nepredstaviteľná kanonáda hlášok, masakrov a bohovskej duniacej akcie. Chémia medzi postavami je úžasná a skvelo zapadajú aj nové prírastky do gangu. Je ale niečo zvláštne s týmto žánrom, keď šesťdesiatnici točia najväčšie akčné pecky... ()

Nin

Velké překvapení. Tentokrát nepříjemné. Pro jistotu - jednička se mi líbila. S přivřenýma oběma očima, ale líbila. Proto když jsem četl nadšené recenze, že tentokrát už tu máme opravdové Expendables, které jsme tak chtěli, tak jsem se docela těšil. A bohužel, tohle nebylo pro mě. Akčních scén tu není málo a jsou fajn, ale opravdu pouze fajn. Spoustu jiných akčních filmů nám ukazuje, že akční scény můžou být mnohem nabušenější (např. Raid) či vtipnější a nápaditější (např. Red). Samotná banda je docela sympatická, ale spíš proto, že už většinu z nich tak nějak známe a přirostli k nám srdci z jiných filmů, protože zde nepředvedou téměř nic zábavného - hlášky průměrné a některé skoro až trapné ("Kdo ještě chybí? Rambo?"). Kdybysme si odmysleli to několikaleté vtipálkovské glorifikování Chucka Norrise a hodnotili ho pouze v tomto filmu, tak působí jako mimózní dědeček hříbeček, co mezi těmi svalovci nemá co dělat. Na padoucha Van Damma jsem se těšil a ten byl hodně dobrý - bohužel se ale předvedl v podstatě jen ve dvou scénách a to je zatraceně málo. Příběh je šíleně průměrný a horší než v jedničce - je to naprosto šílený slepenec všech možných klišé (smrt mladíka - trápení se hlavního hrdiny kvůli tomu - strašení atomovkama - vesnice hodných - gang zlých). Když to shrnu, tak Expendables 2 pro mě představuje naprostý průměr, u kterého se snažím moc nemyslet na promrhaný potenciál a spíš myslet na tu trochu poctivé akce se sympatickou skvadrou. Ale bohužel - takhle si nepředstavuju nabušený akční film. (6/10) ()

Boogeyman

Každý Arnieho, Bruceův a Chuckův výstup jsou klenoty. Tam kde se jen Sly se svou bandou snaží zachránit chudinky Bulharky s děckama to dost skřípe. Akce je svižná, ale levná, stále stejná a plná nepovedených CGI efektů a ten příběh je zbytečně tuctovej, tady se mohlo jít mnohem víc přes hranu. Ale hlášky i nostalgie fungovaly, to je nejdůležitější. ()

Madsbender

Rozhodne omnoho lepšie oproti pre mňa pomerne chudobnej a nudnej jednotke, ktorá béčkovú bezbrehú akciu vypĺňala vatou Mickeym Rourkeom... Akčnejšie, drsnejšie, dramatickejšie a zábavnejšie prekvapivo aj po príbehovej stránke - pomsta za mŕtveho kumpána je predsa len zaujímavejšia ako boj proti diktátorovi 765.-tej variácie banánovej republiky. Príchod Chucka Norrisa či akcia v podaní Schwarzeneggera je skvelá a film strieľa o triedu vyššie. Sakra, dúfam že trojka už bude medzi špičkou akčného žánru. Má na to ten najlepší nábeh, aký len takáto filmová séria môže mať. ()

sheen

Po dnešku mám jasno, který film je pro mě peckou roku, Stallone a jeho domov důchodců zakopal Hulka i jeho bandu tři metry hluboko. Tihle hláškující a všenicící páprdové, kteří si ze sebě dělají srandu jsou naprosto k sežrání, hlavně teda Chuck Norris, víc prozrazovat nebudu. Jestli se v takovém duchu ponese i pokračování, tak se máme na co těšit, první díl byl pocta starým akčním klasikám, druhý díl je doslova oslava a origie:) Jako tolik hlášek, kolik se sešlo tady, které budu citovat jěstě nekolik let jsem ještě nezažil. Btw: Chuck ač nejstarší ze všech vypadal tak o 10 let mladší než Stallone i Arnie, holt steriody si vybraly svoji daň. "That thing belongs to the museum ...We all do" ()

Indiana

Líbilo se mi to o něco víc než jednička, ale tenhle film bych bohužel neměl sílu odsoudit, ani kdyby stál sebevíc za hovno. Ne samozřejmě bylo to super, potěšil Arnold s Willisem a v kině sem se nenudil ani minutu, ale stejně jako u jedničky sem už neměl chuť si to pustit znovu. ()

Beckett51

Tolik zapamatování hodných scén (jasně vede nástup božského Chucka za doprovodu hudby stejně božského Ennia), tolik opravdu vtipných hlášek ( "Rest in pieces"), tolik odkazů na staré akční fláky (Arnieho legendární "ľll be back."), tolik všeho, že to snad ani není možné. ()

Stegr

90% - Je opravdu málo filmů, na které chodím do kina 2x, ale u Ex2 to nešlo jinak. Tahle akční bomba, plná hláškujících nabušených důchodců, je pro fanouška žánru splněný sen... ()

Pilda17

Expendables 2 o stupínek lepší než jednička a to díky skvělému obsazení a humoru. Akční stránka byla stejně dobrá jako v předchozím díle. Tady dostaly větší prostor i vedlejší postavy, což bylo naprosto skvělé. Navíc si někdo nechal záležet a postavy skvěle zasadil do děje a příběhu. Bavil jsem se jak už dlouho u akčního filmu tohoto typu ne. Dvě věci, které mě nejvíce pobavily jsou, když Arnold přijede zachránit povedenou partičku hvězd a prohlásí "I am Back!!" Tato scéna mě v klidu nenechala. Druhá scéna, která dostala byla s Chuck Norrisem, když všem došli náboje, po sléze se s vážnou hudbou ukáže a začne vtipkovat na svůj účet. Scén, které jsou naprosto famózních a nezapomenutelných je daleko více, a proto nemohu jinak než 10/10 = 100% ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky