Šakal

Nostalgická tsunami na léta (ne)dávno minulá a (téměř) splněný vlhký sen pro milovníky notně zaprášených VHSek. Expendables 2 na nic nečekají a hned od samotneho úvodu to řádně nakopnou (přičemž hned zde je jasně patrný West(ův) přehledný rukopis projevující se "v znovuobjevení kouzla stativu a vyvarující se epileptických záchvatů" a i přes mírné opadnutí tempa v prostřední pasáži tihle zresuscitovaní dědoušci (co se neberou smrtelně vážně a umí si (sami ze sebe) udělat prdel, zachovají důstojnost a přesvědčí (vás), že TO mělo smysl. Přičemž stěžovat si na zcela prostinký příběh (zápletku), to snad nemůžete (dříve narození) myslet vážně?! To už je u vás Alzhaimer v tak v pokročilém stádiu, že vám dočista zatemnil mozek a vy jste zapomněli, na banální zápletky (u) jeho bratříčků resp. tatínků resp. dědečků?!Výsledný resultát: přehledná a přikladně dávkovaná akce jdouci ruku v ruce s nápaditým hudebním doprovodem (btw, úvodní intro v Nepálu je tím NEJ, co jsem měl za hodně dlouhou dobu (v současných akčních snímcích) možnost vidět), nostalgické vzpomínání prošpikované vzájemným poštuchováním s daleko větší intenzitou a zejména dopady na úrodnou půdu než v případě 1-čky, záporák resp. -ci J.C.V.D. resp. S. Adkins bez sebemenších námitek (příjemné to zjištění a značný posun oproti předchůdci), dostatečné (snad s vyjímkou Jet Li(ho), který ovšem dokonale naplňuje rčení, že odejít se dá s plnou parádou, jen je nutné dokonalé načasování) poskytnutí prostoru pro všechny stěžejní hráče, k tomu drobet potřebných mouder v podobě dosavadního bilancování a .... ....(sebe)parodující "samotář(ská) kobra" Chuck Norris. Na plnou palbu to (prozatim) neni (ostatně rád si ponechám něco málo v zásobě pro pokračování popř. repete), nicméně účel světí prostředky, očekávání min dorovnána a já už se teď upřímně těším, až (cca za půl roku) uspořádáme pánskou jízdu, jako menu se budou podávat potřebné "plechy" popř. něco ostřejšího a zlatým hřebem večera bude tahle nepostradatelná partička kolem Slye, která si mi (jako dlouho nic za poslední dobu) přesně trefila do nálady. Zajimavé komentáře (pro mě) uživ. Enšpígl,Trustme resp. SoolenJV s dovětkem, že já bych se pokrač. nebál. Tahle partička totiž do starého železa rozhodně nepatří a troufám si jednoznačně tvrdit, (divákovi) má stále co nabídnout. Pokud chcete důkaz, řekněte si Slyovi,ale dejte si dobrý pozor, SPOILER, abyste nedopadli jako bájná medůza. P.S. Jsem moc rád, že Arnie dostál svým slovům:-) Za to náleží Slyovi (mé) dvojité díky, stejně (jak již trefně poznamenal uživ. Enšpígl) je nesmírným zážitkem (pro někoho zhmotněným snem) vidět kultovní trojku v akci pohromadě. 85% p.p.s. Ne a nedá mi to a neodpustím si závěrečnou poznámku. Mám silně neodbytný pocit, že všichni Ti, „se starším datem výroby“, kteří si stěžují na prostinký příběh, si museli nutně splést sál a místo na „dědouškovské vzpomínání na staré dobré časy, šli na filozofickou rozpravu I. Kanta“. ()

IQ Tiqe

Expendables 2 si určitě nepustí člověk, který hledá promakaný děj; dokonce si troufnu tvrdit, že ani člověk, který hledá akci, a to jí tu bylo požehnaně; ale člověk, který hledá zábavu postavenou na spoustě hlášek a narážek na minulé role zúčastněných herců. Ano, zábava je někdy strojená na efekt, ale jindy zas propracovaná. Kupa akce a zástupy mrtvých jsou taky dost na efekt a spíš jsem to bral jako takovou omáčku, živné prostředí pro humor, u kterého jsem se v kině nehorázně řezal. Víc Arnyho, víc Wilise. Z Chucka jsem nemoh! A ostatní se nenechají zahanbit. Zasmál jsem se určitě víc než u „jedničky“; kdybych měl srovnat s něčím z poslední doby, tak při Avangers zhruba stejně, při Diktátorovi víc. A že to trpí neduhem většiny filmů, kdy se déšť kulek vyhýbá hlavním postavám, to mu snímku odpustíme. Nicméně musím vyzdvihnout, že jsem viděl způsob zabití, který se na plátně ještě neobjevil. A koho uvidíme v „trojce?“ # [viděno: kino] # příběh 6 | hudba 7 | humor 6 | akce 8 | napětí 2 | pustil bych si znovu 8 ()

Sobis87

Tyvole, zas to s tím nadšením nepřehánějte... to, že se nám tu sešla téměř kompletní parta borců z osmdesátkových akčňáků, ještě není důvod k tomu, abychom z čirého fandovství přehlíželi všechny nedostatky, kterými druzí Postradatelní oplývají. Fajn, jako taková žánrová raritka ten film ještě funguje, ale o kvalitní dílo se rozhodně nejedná. Akce (o tu jde především) nudná, většina narážek na akční ikony trapná (Willis řekne "I´ll be back", Arnie zase "Jipikájej" a Chuck Norris jeden vtip sám na sebe (!), co takhle něco sofistikovanějšího, proboha?), příběh stojí za prd (ale to se dalo čekat...), no já prostě nevím, z čeho bych měl být tak odvařený. Být mi zase deset let, tak se z toho asi poprdím, ale v soušasné době mi to prostě už moc neříká... a to mě filmy jako Komando pořád baví. ()

Sonnery

...do party jim chybí snad už jen John Wayne. FIlmem se táhne nepostradatelná zábava a to jak z akčních scén, tak i ze záběru, kde Stallone běží. ()

Jordan

jednotke som dal päť hviezdičiek, čo znamená, že budem musieť jednotku znova pozrieť a prehodnotiť svoje vtedy nadšené hodnotenie: dvojka je ultimátny akčný film, dokonalá násilná zábava, pocta osemdesiatym rokom až do morku kostí, radosť sa na to pozerať, vidieť pokope také obsadenie, ktoré si robí srandu zo seba navzájom, zo seba samých, z celého žánru, no pri tom to tam všetko vybuchuje, krv strieka, strieľa sa, bije sa, kope sa, hádžu sa nože, hádžu sa hlášky, odkazuje a cituje sa, chuck norris je chuck norris a reflektuje sa tu fenomén chuck norris, väčší priestor má potešiteľne arnie, ktorý je najvtipnejším elementom... ale aj tak - to je jediné, prečo je ten film "dobrý" - a to je málo, priatelia; jediné, čo ho robí "výnimočným", je to, že nevznikol pred 25 rokmi, ale dnes... a že sa utratilo veľa peňazí na to, aby sa pokope ocitli skoro všetky hviezdy akčného béčkového (ale aj áčkového) žánru v jednom filme - a mne to tak celkom nestačí, presne pre toto mi ani rodriguezova Macheta už nesedela, pretože to už vyprázdňuje žáner a degraduje samotné filmové "umenie" alebo teda "filmovú" zábavu. tých samostatne dobrých vecí je na také normálne 3 hviezdičky, ostatné je hipsterský hype - aj keď si dedkovia povedia, že "patria do múzea" - nejde tu o to, že by tá sebairónia nebola vtipná, ide tu o to, že do múzea to patrí pre to, že to už nič nové neprináša a stratilo to opodstatnenie a zmysel svojej existencie v tomto svete a tomto čase; nie je to až taká bezduchosť ako zbytočný remake total recall-u alebo iných eighties peciek (robocop, conan...), pretože predsa len je to pôvodný, nový film, ale to, o čo mi celý čas ide, je, že to už nie je ani tak "autonómny film dávajúci poctu žánru a ére", ale "pocta žánru a ére, kvôli ktorej - a to je aj jediný dôvod a moticávia (okrem peňazí) - sa nejaký film natočil" - teda trochu opačný a podľa mňa zvrátený postup, ak je vôbec zrozumiteľné, čo tým všetkým myslím... ()

Anderton

Je to tak vedome tupé, až je to zábavné. Potreboval som poriadne vypnúť a Expendables 2 je film stvorený presne na tento účel. Zo začiatku sú dialogy velmi slabé, ale časom sa to trochu zlepší a hlášky začnú fungovať. Ano, oproti v mojich očiach velmi slabej jednotke je to posun k väčšej súdržnosti a väčšej uvedomelosti si vlastnej takmer až extrémnej béčkovosti. Konečne hrá nesympatický Van Damme záporáka, ja som mu tých rozštepov schopných trénerov aerobiku nikdy neveril. Aj zato sa prikloním k trom hviezdam. A kvôli tej dnešnej neznesitelnej presýtenosti hrdinov s nadprirodzenými schopnosťami zo stránok komiksov. Len ked už boli v tej dedine plnej žien, tak to mali využiť aj na niečo iné, ako iba na jej ochranu. Bohvie, kedy budú mať zase podobnú príležitosť. ()

Frajer42

Expendables 2 jsou bezesporu nejvtipnější akční komedií posledních let. Moc jsem od filmu očekával a musím říct, že moje očekávání byla snad dokonce překonána. Od prvního dílu nám jednak přibylo známých tváří a jednak známé tváře dostávají mnohem více prostoru. Každého diváka jistě potěší účast Chucka Norrise. Přibylo více akce. To vše se dalo čekat. Rozhodně jsem však nečekal, že film bude přibližně o 173,254874136889412 % vtipnější než díl první. Jediným negativním prvekm tedy zůstávají některé digitální efekty, které nebyly naladěny na stejnou frekvenci, jako moje oči. Nicméně o udělení plného počtu jsem byl přesvědčen snad už před zhlédnutím, takže to nebudu komplikovat. Již teď se těším na další díl. ()

Dzeyna

Je to celkem nadupaná pecka! V kině jsem se bavila po celou dobu, myslím, že tam nebyla ani minuta nudy. Herecké obsazení je famózní, hlavně když se přidá Chuck Norris a Arnold Schwarzenegger. Mohla bych zde básnit o všech těch sexy tělech, svalech a všech chlapech, kteří tam jsou, ale to bych tady psala ještě do zítra, zkrátím to na to, že je to také skvělá podívaná pro ženské pohlaví. Pro chlapi jsou tam zase zbraně, střílečky, letadla a tak. Jediné co bych vylepšila je jediná hlavní aktérka, která by mohla být víc sexy, když už tam teda je, ale jinak jsem spokojená. ()

MikeCool

Nejsem sice fanda akčních filmů tohoto typu, ale zaujalo mě hvězdné obsazení a tak jsem se rozhodl, že se na to půjdu podívat do kina a myslím si, že jsem určitě neudělal špatnou volbu. Neskutečné výkony filmových legend a v skutku fascinující akce. Ve filmu mě pobavili různé hlášky např. Schwarzeneggerovo - I'm back, nebo skoro každá scéna s Chuckem Norrisem :) PS: Po čase musím trošičku upravit komentář a říci, že druhé Expendables jsem sledoval s kamarádem po požití uklidňující "cigarety"! Musím uznat, že to byl velkolepý a velice humorný zážitek. Jelikož si mariánku dám tak maximálně jednou, dvakrát do roka, účinek byl o to větší. Nejhorší pro mě bylo, když na scénu přišel legendární Chuck! :-D ___ (Cinestar, Hradec Králové) ()

Kudly4

Orgasmus. Je to až neuvěřitelný pohled, na všechny ty akční hvězdy. Absolutní spokojenost se Stathamem a parádní Van Damme, kde u finálové bitky, vypadal znovu na 28 let, v té nejlepší kondici. ()

AppleCore

Každá jednotlivá hláška (parodující ať už herce samotný nebo jejich předchozí filmový hity) je tak suše, nudně a bezvýznamně podaná, že spíš něž úsměv vzbudí v divákovi hněv. Když k tomu pak přepočtete naprostou nelogičnost celých scén a nudnou tupou akci, tak se v rámci akčního žánru jedná o hovno roku, kterýmu nepomáhá JCVD ani Chuck, dokonce ani cáry krve lnoucí se napříč obrazovkou. A třebaže nadsázka už mnohý filmy z kaše vytáhla, tady praskla nit už někdy po dvaceti minutách. ()

boshke

Expendables nejsou pro mne. Pochválil bych jen skvělou sympaticky nadsazenou úvodní akci. Jinak si všichni tvrďáci pořád nahrávají na rádobyvtipné poznámky, emočně se vylévají, vedou osudové řeči a to všechno je zalito okatě digitální krví... 60% ()

Kothy

Naprostá pecka! O dost lepší než 1. I když děj není nijak závratný akce a vtipy jsou opravdu špičkové. Team opět posílil o pár akčních hvězd. Hlavně sympatický je návrat Arnolda Schwarzeneggera. Tentokrát mají i dámského člena týmu a to Yu Nan. Jean-Claude Van Damme je kvalitní záporák. V Srbsku totiž skladuje 5 tun čistého plutonia. Je tedy na týmu Expendables, aby ho získali zpět. Ale všechno pochopitelně nejde podle plánu. Když jsou v obklíčení, z ničeho nic se objeví Chuck Norris a všechny vykosí.:) Pak ale stejně padnou do zajetí i se srbskými dělníky. Z něj je ovšem zachrání Arnold, ve svém buldozeru a prohlásí legendární větu: "I'm Back!" Pak se k nim na letišti ještě přidá Bruce Willis a teroristi už nemají šanci. Dost dobrý je finální souboj Sylvestera Stalloneho a Van Damma. ()

AllShallFall

Chá chá chá...tak jestli jste byli spokojeni s jedničkou....tak se teprve těšte na tohle. Z EX2 budete doslova nadšeni! Hned z úvodní akce budete sedět na prdeli a nebo se blahem rozplývat, tak jako já. Opravdu hutná atmosféra přišla ve chvíli setkání s Van Dammem a Adkinsem. Nebudu rozepisovat dále co se odehrálo. Nechte se překvapit. Ale každopádně to byla spoušť pro děj celého filmu, která pak nabrala takové otáčky, že úvodní velmi vydařená scéna, byla slabý odvárek. No za zmínku dále stojí dost vtipné scény. No úplně nejvíc mě zničilo "beautiful morning" HA HA :-D :-D To prostě byla šleha. Příchod Chucka "Walkera" Norrise byl našláplý. A největší prdel na tom je, že fakt vystupujue jako "Walker" Ja myslel, že padnu z postele. :-D. No ale.....velmi...ale velmi výborný závěr. Nástup Arnieho - SUPER! a Wilise. Jen mě mrzí, že se na začátku ztratil Jet Li. A bohužel už se nevratil. Malá mínus jsou i dva finální boje se záporáky. Čekal jsem je delší a kvalitnější. Jsou to ale opravdu drobnosti. No ale v žádném případě to nemá vlic na celkový děj filmu. A vůbe mě ani netrápilo, že EX2 nebyli vulgární, jak si sám Chuck Norris vydupal. Neboť film je tak našlápnutý akcí, že se tam stejně moc nemluví ale jen se jedná. A to film katapultovalo mnohem výše než první díl. Jedno je jasné. Sylvester Stallone se již po třetí v historii zapsal filmovým jménem do síně akčních hrdinů. Byl to Rocky Balboa, John Rambo a nyní je to Barney Ross. Sly je veleakční mág. Dokázal z prachu a popela vznést, jako Fénixe, zpátky ke hvezdám staré dobré akční hrdiny. Sice už víc jak půlka je v důchodovém věku. Ale zde nám jasně ukázali, že stále na to mají. Herce 80-tých a 90-tých let nazýváme od nového tisíciletí jedním slovem. A to - Expendables. Sly název vystihl s naprostou přesností. Protože až tito herci nebudou, budeme je opravdu postrádat. Tak jak jsem se vznášell do nebe blahem, když jsem sledoval Expedables jedničku, tak mnohonásobně výše jsem létal teď. Chci opravdu větší TOPku pro své filmy. Teď musím totiž jeden dát pryč. Jeho místo zaujme Expendables II. 100% A už těď se teším na EX3 ()

Okara

Prequel byl co se týče únosnosti akčních scén na vrcholu. Dvojka, s předcházejícím ohlasem daleko většího nářezu, tedy už z toho důvodu nevypadala dobře. Když se k tomu ještě připočte dvojnásobek filmových drsňáků, z nichž každý už jen z důvodu své přítomnosti musí dostat na příděl alespoň třicet padouchů, stává se z toho přeplácaná řežba až to bolí. Nikdy není nikdo z all star týmu trefen, naopak všichni vždy zásah do černého, předvídatelný děj, chabá zápletka a neuvěřitelně hloupé klišé s odkazem na Norrisovu popularitu či Schwarzeneggerova Terminátora. Tím jsem pravděpodobně vyčerpal většinu negativ, i když bych se nedivil, když by jich někdo našel ještě daleko více. Když se ale v mysli dokážete přes tyto (byť značné) nedostatky přenést, čeká Vás jeden z nejnadupanějších akčních filmů všech dob. I když jsem tedy mírně zklamán, méně jak tři hvězdy nemohu dát už z toho principu, že ten promakaný vizuál a epičnost všech charakterů to zkrátka táhnou celou dobu nahoru. P.S. Van Damme rules. Rest in piece(s). Nejlepší soundtrack z filmu 60% ()

swamp

Tak Chuck Norris ("'I've heard another rumor, that you were bitten by a king cobra?' 'Yeah, I was. But after five days of agonizing pain, the cobra died.'") i JCVD (a jeho vyhlášený kop, několikrát za sebou) vyslyšeli mé prosby a propůjčili se do tohoto výborného pokračování, ve kterém je kromě krve prolita i spousta nostalgických slz chlapů narozených v 80. letech a dříve. Příště snad přikývne i ten Seagal. Popichování Willise s Arniem v závěrečné scéně výborné ("'I'll be back.' 'You've been back enough. I'll be back.' 'Yippee-ki-yay.'"). A Stallone se Stathamem to všechno vedou! :) "Rest in pieces!" ()

DwayneJohnson

Objektivně je to čistá čtyřka, ale už jen z nostalgie, dám nakonec plný počet. Tolik starých, známých tváří, spolu, v jednom filmu, to už možná nikdy neuvidím. Akce je jasnější, než v prvním díle, přibylo pár nových tváří a hlavně skvělých hlášek, které už jsem slyšel v tolika jiných filmech. Postradatelní 2 si vůbec na nic nehrají a servírují v rámci žánru, opravdu skvělou podívanou, kterou hned tak asi něco nepřekoná. Většině herců v tomhle filmu je určitě jasné, že už mají svůj zenit za sebou a že na své největší filmové trháky můžou už jen vzpomínat, ale to jim vůbec nebrání v dělání si legrace ze sama sebe a posouvání hranice do hereckého důchodu na velmi neurčito, což platí hlavně o Stallonem, který na svůj věk vypadá fantasticky. Je to podívaná, kterou člověk nemůže brát vůbec vážně, ale mě osobně uspokojila skoro na sto procent. ()

Ant

Větší jízda jak první díl a to ve všech směrech. Umírala jsem smíchy a všichni kolem mě taky. Kdo milujete 80's a tyhle nesmrtelné vazouny, tak musel mít v kině stejně blažený úsměv jako já. Neskutečná pecka. ()

Geralt z Rivie

Musím se přiznat, že tuhle svoji recenzi jsem psal dávno před tím, než jsem viděl Expendables 2 v kině. Protože jenom když jsem slyšel hlásku „I am back“, tak jsem byl z toho hotový. A věděl jsem, že 5 hvězdiček pro mě bude jasnou volbou. A teď, když jsem viděl tuhle souhru špičkových akčních hvězd, tak tam chci narvat ještě jednu hvězdičku navíc, poraďte někdo, jak se to sakra dělá? Děj sám o sobě by určitě nedal za 5 hvězdiček, ale když dáte dohromady takové legendy a jejich „mladší následovníky“ a vidíte tu jejich souhru na plátně, budete nadšení. Samozřejmě musíte někde přimhouřit oči, ale s tím se počítalo. A ty hlášky, no prostě bomba. --- KINO ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky