Disk

Určitě nadprůměr, ale nakonec Expendables zůstávají poprázdninovou jednohubkou. Akce na začátku výtečná, ale potom přijde strašně vážně se tvářící "zápletka", kterou zachraňuje na konci přilepené akční inferno. Největším sympaťákem je tu překvapivě Liam Hemsworth, jehož charisma je neuvěřitelné. ()

Deimos

***Celkem 86%***KINO/// Obsazení 10/10 Děj 8/10 Hudba 9/10 Akce 8/10/// PLUS: tři nej: Chuck Norris, Arnold Schwarzenegger, Bruce Willis, ale samozřejmě potěší i Statham, Li, Van Damme, Stallone, Lundgern a nesmím zapomenout na ženský prvek Nan Yu, dále mě hodně potěšil humor a dělání si legrace sama ze sebe, skoro až sebeparodie některých akčních hrdinů, popravdě hodně jsem se zasmál a pobavil, Van Damme jako záporák rozhodně neurazí MÍNUS: přemýšlím co ještě vypíchnout, ale už mě toho moc nenapadá, celkově se mi druhý díl zdá o něco slabší, přes množství postav tu mnohé mají málo prostoru (Jet LI, Statham, ale vlastně skoro všechny), přitom u jedničky mi to tak nepřišlo, dále děj je tu jako na houpačce, chvilku akce, potom kecání nebo nicnedělání, akce je až příliš akční, už vypadá hodně neuvěřitelně, skoro až nesmyslně a přehnaně a do toho občas slabší dialogy nebo kempení na místě, i režie držela v předešlém díle víc pohromadě./// Shrnutí: Expendables 2 je podruhé splněný sen dnes už povětšinou dospělých diváků, kteří dodnes nedají na akční filmy osmdesátých a počátku devadesátých let dopustit společně s jejich hrdiny, kteří na to že nemládnou tady předvádí svůj výborný nadstandard. A zaručeně si každý z vás tady najde toho svého hrdinu./// PS: Už teď se hodně spekuluje kdo bude nebo by mohl hrát ve třetím pokračování, mě by největší radost udělal Clint Eastwood :-) ()

Cappuccino

Ešte o kúsok akčnejšie a syrovitejšie než jednotka, ktorej som dal úctihodné štyri hviezdy. Druhá časť si však zasluhuje jednu navyše. Ani na sekundu som nepostrehol náznak nudy. Výborná práca, Sly! A špeciálny potlesk Stathamovi, ktorého bojové akrobácie, prirodzená mužnosť a sršiaci testosterón ma už niekoľko rokov ohuruje. Lepšieho beta samca týmu si snáď nedokážem ani predstaviť. ()

666teen

Dvojka lepšejší jedničky? No, to se nestává. A když už, tak světlá výjimka se tomu říká. Tohle je ta SVĚTLÁ VÝJIMKA. Yippie ki yay Rambofucker. ()

Ruut

UPDATE 2021: No k večeři si utopence dáš a na Jean Cloada koukáš...----- Pet hvězd, ale fanouskovsky neobjektivnich. Sex ve městě 2 pro muže a vecne kluky v nich. ()

Foox

Víc jsem ani nečekal, plno oprášenejch hlášek, který jsou ještě víc cool než po prví. A Chuck Fuking Norris!!! ()

-OverLord-

Akční výplach, kterej v podstatě na ničem a z ničeho vybudovala parta těch největších legend, dětskejch hrdinů, narubanců a bijců, který tenhle svět spatřil. Stačilo jim k tomu pár vtipů, hlášek, grimas, kopanců, doutníků a jeden epickej fajt a splnili nejeden dětskej sen. Tohle bylo pro nás a my děkujem! ()

Rominator

V Expendables 2 je docela dost nadsázky a to nemusí sednout každému. Je docela škoda, že Jet Li byl pouze v první čtvrthodince. Arnie a Bruce si v porovnání s jedničkou mírně polepšili, ale jde stále pouze o epizodní výstup a nejsou plnohodnotnými členy týmu. Příběh je slabší, ale na akci se dívá dobře a rušivá je pouze digitální krev. Narážky na Lundgrenovo vzdělání a ostatní hlášky se povedly a Norrisův vtip na vlastní účet neměl chybu. Závěrečný souboj mezi Stallonem a Van Dammem mohl být také delší. Na ty slabší čtyři hvězdy to nakonec dopadlo. HODNOCENÍ 70% ()

Allien.9

"Expendables 2" jsou akčnější, hvězdnější a vtipnější ("Rest in pieces!"), chyběl mi však dramatičtější, popřípadě emotivnější příběh ve stylu jedničky. Více prostoru pro Lundgrena určitě potěšilo, zato obrat Churche ani náhodou - říkejte si, co chcete, ale nevypočitatelný nepřítel mu seděl 100x lépe než ochotný spojenec. Jinak ale opět paráda a těším se na trojku a na Jackieho Chana, který bude - jak doufám - adekvátní náhradou (?) za odstupujícího (?) Jeta Li.:-) ()

HAL

Sylvester Stallone se svou partou pokousal Chucka Norrise. Po dvou hodinách krutých bolestí... umřeli všichni okolo a stříkala z nich spousta okatě digitální krve. Sebeparodie pro sebeparodii těmhle borcům nesluší, mít nadžánrový nadhled neznamená dělat frašku jako Kameňák - první díl se s tím srovnal důstojně, byť trochu zklamal v moderně nepřehledné akci, druhý díl už stojí na nohou jen velmi vratce. 6/10 ()

Satan

Expendables jsou Slyovo dítko, ale byť měl asi při dvojce velké slovo, je dobře, že přenechal místo režiséra někomu jinému. A pevnější režisérská ruka je znát hned při prvním infernu v Nepálu. Celkově se dočkáme míň střihů, míň velkých detailů a více celistvé akce a hlavně postav. Škoda, že větší a nabušenější akce je vykompenzována patetičtějšími a klišoidnějšími proslovy...na ty však ale po vstupu Chucka Norrise na scénu ihned zapomenete. Kadence hlášek vyšší, takže logicky některé vyšumí do prázdna, některé ale sedí báječně (v podstatě cokoliv od Arnolda, Chuck vyprávějící vtip o sobě, Slyovo "RIP"...). Brutálně vážné okamžiky se musí protrpět a odfacepalmovat, zbytek je snad ještě větší sklon k sebeparodii než u jedničky. A krve a násilí je tu pořád dost. Fanoušky Jeta Liho zamrzí jeho odšoupnutí po 20 minutách, Lundgren je pasován na třídního šaška a Hemsworth ani Yu nejsou špatným zpestřením, jen zbytku solidně nestíhají. To všechno jde z duše fanouška osmdesátkových akčních hrdinů, takže kdo je podobné krevní skupiny, musí stejně jako jedničce naprat plný kotel. Kde byl totiž pro podobně smýšlející v prvním díle pomyslným vrcholem moment v kostele, přestřelka v letištní hale je tady nefalšovaný orgasmus. P.S. Van Dammovi záporák evidentně sedí. [Přesná stopáž: 103 min] ()

liskam

No tak tohle byl ale NÁŘEZ!!! Špičkově uděláná akčňárna která hravě překonala první díl. Chjtěl bych vyzdvyhnout pár herců, kteří mě nejvíc dostaly, ale ono to nejde. Všichni byli prostě perfektní a zjevně jim role šili na míru. Za mě 95% ()

Goldbeater

Negativní prvek z jedničky se opakuje - je tu tak moc postav, že každá jednotlivá má strašně málo prostoru a i finální souboje musí být rozkouskované do dvojic. Ovšem to všechno se dá omluvit. Líbila se mi velká míra odlehčení a humoru (vyloženě parodický vstup Chucka Norrise), bez čehož by to ani vlastně nešlo. Akce je velmi povedená a dočkáme se několika opravdu povedených inverzí klasických hlášek. Postradatelní 2 jsou o třídu zábavnější než první díl, za což dávám palec nahoru. ()

mzss1

Perfektní akční podívaná se skvělým hereckým obsazením. Tentokrát mám podobný názor jako někteří uživatelé, dvojka je o trochu lepší než jednička. Příběh je o něco jednodušší, ale o to vůbec nejde. FIlm má oproti jedničce skvěle zvládnuté akční scény, kde vůbec není otřesená kamera, jaká byla v jedničce. Akce je zde víc a je velkolepější. Zhruba dvacetiminutový začátek a dvacetiminutové finále. Hudba je opět skvělá a ještě lepší než v jedničce, Brian Tyler mě opět nadchnul, jehož soundtrack z tohoto filmu často poslouchám. Kromě skvělé akce zde bylo dost vtipných momentů - mám na mysli samozřejmě skvělé hlášky. Prostřední část filmu jak někteří říkají je méně akční. A to je chyba ? Není, naopak, už jen vidět několik skvělých herců pohromadě je skvělý zážitek. Sylvester Stallone hrál opět správného drsnáka, skvěle hláškoval s Jasonem Stathanem, který se zde opět dost předvedl, hlavně s uměním s noži. Jet Li zde hrál menší roli, ale přesto potěšil krátkým soubojem s několika protivníky. Liam Hemsworth se zde moc neohřál, ale padnul mi do oka, což je dalším kladem tohoto filmu. Terry Crews a Randy Couture opět potěšili - skvělá dvojka s dobrými hlášky. Nan Yu překvapivě zapadla do týmu. Záporák Jean-Claude Van Damme podal skvělý herecký výkon, zahrál opravdu mimořádně, finální bitka Van Damme vs Stallone velmi slušná, není dlouhá, ale zajímavá. Další záporák Scott Adkins opět skvělý. Bruce Willis mě také bavil, ke konci si aspon zastřílel a měl především povedené hlášky. Arnold Schwarzenegger vypadá furt na svůj věk drsně, měl povedené hlášky a popichování, zastřílel si slušně, což beru jako jeho velký COMEBACK. Dolph Lundgren mě zde bavil ještě více než v jedničce, měl spoustu bláznivých hlášek, kdy jsem se opravdu v kině smál. A na závěr Chuck Norris. Hrál tu dostatečně na to aby mě pobavil, vtip byl celkem slušnej o něm, ve filmu mi to nevadilo, jinač ty vtipy o něm nemusím. Celkem si dost zastřílel, pořád na to má. Film jsem shlédl v kině a jsem nadšený, film nemá téměř žádné zápory. Délka filmu je akorát. Nostalgie zde také fungovala, v jedničce o chlup víc, ale zde taky. Takže film hodnotím na zasloužených 100% = ***** ()

DJ Obelix

Expendables 2 jsou dárkem pro všechny milovníky akčních béček 80. let, prvoplánového humoru a trochu (pár kýblů) té umělé krve. S prvním dílem je to téměř k nerozeznání, ale přibylo pár kladů, které musím zmínit. Kameramanovi konečně někdo podal stativ, takže většinu akčních scén si můžete vychutnat, aniž by se vám po pár vteřinách dělaly mžitky před očima, nově přidané hvězdy (Norris, Van Damme a další) odvádí poctivou práci a kupodivu se opět dostalo na všechny postavy dostatečně filmového pásu (možná jen fanoušci Jeta Li budou lehce zklamáni). Příběh netřeba řešit, ten je na filmu to nejméně zajímavé. Užívejte si nepokrytě prvoplánové narážky na slavné trháky vašeho dětství z úst těch nejpovolanějších, příjemné akční scény (především úvodní sekvence je parádní) a bavte se. O ničem jiném Expendables 2 nejsou. Nutno však podotknout, že na některé hlavní představitele už je vážně trochu smutný pohled (Lundgren! Van Damme!!!). A neuškodilo by film tak o 20 minut zkrátit - to je ostatně důvod, proč jsem nakonec nedal plné hodnocení. Hluché scény tu bohužel jsou a není jich úplně málo... (((Cinema Pine, Sainte-Adéle, Quebec, Canada))) P.S.: Kdo neviděl (nebo neuvidí) v kině, jako by nebyl. Další z filmů, který byl pro velké plátno stvořený. ()

kingik

Akční film by potřeboval pořádnou infúzi. Z muzea pro akční hrdiny a veterány se podruhé vrací Stalloneho parta s novým náročným, a pro jiné neproveditelným úkolem. Žádný strach o ně mít nemusíte. Tihle "řízkové" dají nakládačku a pořádnou porci olova svým protivníkům do těla, ještě si u toho pěkně zahláškují a chlapáctví dají to pravé synonymum. Testosteronová akční řežba může začít. Klady: Stalloneho parta, invenční akční scény mající náboj, Van Damme v roli hlavního záporáka, Willis se Schwarzeneggerem v akční sekvenci, souboj Stallone vs. Van Damme, propašování ženského prvku do celistvé mužské party, pár menších zvratů v ději. Zápory: scénář nižších kvalit, rutinní režie,"béčkové a málo atraktivní lokace, upozadění případné vynechání některých stálých členů týmu (Jet Li, Lundgren), příliš krátký souboj Statham vs Adkins, komorní první polovina filmu, kdy se dlouho čeká na akci, zbytečně přehláškováno, krátká minutáž, nevkusné hadry hrdinů, zbytečný Chuck Norris. Mé hodnocení: 60% ()

sochoking

''Track them, find'em, kill them!'' Tak, ako taliansky žrebec sľuboval, tak akcia bola ešte masakrálnejšia, ako v ''jednotke''! Hned' úvodný rozstrel v Nepále s kárami nesúcimi názov Bad attitude a Himalajčíci v adidas tepláčkach na Babetách a bicyklíkoch rozhadzovali rukami nohami ( a od radosti to nebolo!) ma totálne usadil! (Jasné, Slájov kútik ovysnutý nechýbal!) Arnie sa na okamih ukázal a hned' zmizol a vôbec neviem kedy a ako, takže to vidím tak, že na to musím ísť znovu. Nečakal som, že najsympatickejšou postavou mi bude Billy The Kid ( Liam Hemsworth) , ktorý by to do kopca veselo natrel Patizonovi v Tvajlajtovi , no a potom kalifornsky guvernér( fakt mega hlášky)! No a všetky tie vtipy o Chuckovi Norrisovi, ktoré poznáme, tak všetko to je pravda! Uvidíte sami! Ak by som to mohol v skratke zhrnúť, tak to bola: akcia, akcia, akcia, zase akcia, nejaké tie kecy o nepripúšťaní si človeka na telo, nejaký ten vtip, chichi chi, hahaha, a zase akcia až do konca! Teším sa na trojku! ''Rest in pieces!'' ()

InJo

The Boys Are Back (in Bulgaria). Chvílemi božské (úvodní akce a skoro každý moment, v němž se to akčními legendami jen hemží), většinu času "pouze" dobré. Scénáristicky to působí o něco méně "slepeně" než v případě jedničky, ovšem některé pasáže jsou opravdu ztělesněním 'deus ex machina'. To se týká zejména nástupů na scénu Chucka a Arnolda (jakkoliv jsou stylové a vtipné). Akční scény jsou ve vrcholných momentech přesně takové, jaké je fanoušci chtějí - zběsilé a přitom přehledné (v tomto ohledu trochu zklame snad jen chaoticky natočená a sestříhaná havárie letadla), nápadité (Stathamova virtuózní práce v chrámu, přestřelka v letištní hale), řádně krvavé a solidně nahláškované. Lehce mě zklamalo, že Van Dammeův záporák nemá moc prostoru a že dva klíčové souboje nedostojí přehnaným očekáváním (jeden je odbyt rychle, druhý těží víc z toho, kdo jsou jeho aktéři, než z propracované choreografie a pečlivé realizace a gradace). I to patří mezi důvody, proč se ani tentokrát nekoná plnohodnotný dramatický oblouk, přestože snaha o něj je nepřehlédnutelná (téma pomsty patří nejen v akčním žánru mezi nejvděčnější, ovšem dobře ho uchopit také není jen tak)... Celkově nepatrně lepší než předchůdce (zdejší pětihvězdičkové záchvaty docela chápu), opakovaná zhlédnutí jsou naprostou samozřejmostí... BTW Mým soukromým favoritem je (opět) Lundgren (ten chlap je zkrátka kouzelnej) a vizuál je na můj vkus poněkud "ošuntělý" (východoevropské kulisy holt nepůsobí zrovna 'honosně'). 80 % ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky