Campbell

Pro mě stejně dobré jako první díl, a větší role Swchwarziga a Willise rozhodně potěšila. Jedné se sice o neuvěřitelný klišé , který bylo 100x viděné ale rozhodně ne v takovéhle formě. Bál jsem se protože West poslední dobou točí blbosti. Nicméně tady ukázal že umí. Humor je povedený a nejvíc mě pobavil Norris který použil i pár jeho meme hlášek. Herci nejsou nijak špatní, předvádí to co mají. Co mě trošku zklamalo byl Li který tu byl všeho všudy 7 minut. Van Damme se ukázal že hrát hajzla celkem umí. Akční scény jsou výborné a já jsem opravdu spokojen, jediné co bych vytkl byly ty pokusy o navázaní emocí, ty mi vůbec nesedly. Ale i tak dávám 5*. Paráda. ()

predators

V rychlosti...hodně starých dobrých tváří automaticky neznamená úspěch. Nečekejte nic vážného, tady se hraje čistě na komediální notu a hlášky nebo vtípky zde mají prim. Ano, u těch se budete popadat za břicho, protože fungují bezvadně...viz. Terminátor, McLeine, Chuck Norris a další. Jenže! Přejdu-li k akci, která měla být stěžejní, tak tady je to jedno velké zklamání. Ve skratce...záběr na střelce-střih, záběr na rozcupovaného vojáka-střih, atd. Nemyslím si, že by tihle chlapíci patřili do muzea, své hodnoty jistě mají, ale až na kněze Stathama a pár dalších kontaktních scén je vše ostatní přirovnatelné k béčkovému paskvilu. Shrnuto...myslím si, že akce je zde málo, dialogy mnohdy nudily a příběh taky žádný extrém. Zaplatit všechny ty hvězdy taky nebyla sranda, takže levné bulharsko si můžou strčit někam. Potěší fórky, srandičky, Chuck Norris a spol.. Pro mě zklamání...jednička byla o dost lepší. PS: Po druhé projekci v domácím prostředí jsem byl více spokojen a jednu hvězdičku přidám. 70% ()

nascendi

Nie som fanúšikom týchto superakčných filmov a tých osem superhrdinov tiež nemusím. Otázkou je, prečo som ten film vôbec pozeral? Nuž to je iba preto, že som sa rozhodol pozrieť si každý film, ktorý má hodnotenie nad 80 %. Buď preto, aby som sa dostal ku kvalitnému filmovému zážitku alebo, ako je tomu v tomto prípade, aby som svojim hodnotením prispel k reálnejším percentám. Inak, tie dve hviezdičky sú z vďačnosti za to, že sa im nepodarilo zohnať Seagala. ()

Zodd

Tohle se prostě musí brát jako pocta akčním klasikám i starším akčním béčkům, protože to byl účel. Jednička se trochu tvářila vážně, dvojka skoro vůbec. A myslím si, že tenhle háv sluší filmu lépe a známí hrdinové (+JCVD, jen že v tomhle filmu prostě za hrdinu není) si to více užívají. Pokud nemáte trochu nostalgického ducha a cit pro nadsázku, ruce pryč. ()

PetrPan

Jedinou vadou téhle hravé akční komedie ( a vzhledem k hereckému ansámblu té nejlepší na světě:) je, že trojka už nemůže být lepší:) ()

cukorek

Moje očakávanie, že tento film by mohol byť najlepším vypáleným projektilom v tomto roku sa nenaplnilo. Od úvodnej akcie ubehlo príliš veľa času kým sa spustil ďalší dôveryhodný kolotoč, čo u takých filmov by to malo fungovať vo vysokých otáčkach takmer bez prestávky ako to ponúkli tvorcovia filmu The Raid. Pre mňa minimálne rozdiely v porovnaní s prvou časťou Expendables a celkovo by som povedal, že dokonca o niečo slabšia, pretože kým prvá bola originálna hereckým obsadením tu, už to pôsobilo okukane a privzatím do partie Yu Nan som sa tiež čudoval, pretože na "ženskom trhu akčných hrdiniek" je podstatne lepší tovar. Tiež úloha a zapojenie Chucka Norrisa oslabovalo výkon ozbrojeného komanda. Našli sa momenty, ktoré stály za to, keď ironickým dávkovaním viac krát odznelo, že roky už ukrojili silu a exkluzivitu starším hrdinom a v takom "stareckom" tempe to ozaj občas aj pôsobilo. Najlepšie pôsobila dvojica Arnold a Willis ich krátka spolupráca mohla trvať podstatne dlhšie a aj konečný boj Stalloneho a Van Dammeho patril k tým lepším momentom. Hodnotil by som menej, ale za bohatú účasť starých hrdinov, ktorí sa pomaly lúčia s filmovým plátnom dávam 70%. ()

nash.

Pokud překousnu fakt, že kdyby byl Jean-Claude Van Padouch opravdová padouch, tak by Slyho partu pobil když ji měl na lopatkách a film by skončil ve 39 minutě (nehledě na to, že příčetný Ross by neudělal to, co udělal), tak jsem si po celý zbytek filmu spokojeně užíval. Akce, akce, akce a k tomu parta osmdesátkových přeborníků dokazuje, že na ně žádní současní týpci pokoušející se o akci nemají. K tomu obrovský kopec nadsázky, vtípků, narážek, hlášek a vzájemného špičkování pro zasvěcené. A navíc je to všechno jako splněný sen. Svatá trojice Sly, Arnie a Willis bok po boku kosí padouchy a k tomu hláškuje, a všechno to jistí Chuck Norris, který právě napočítal do nekonečna. Dvakrát. Bylo to nelogické, bylo to nesmyslné? No a? Bylo to svižné, zábavné a nikdo se tu nebral ani chvíli vážně. Takže se s touhle partou ještě určitě uvidím, a myslím že ještě nejednou. ()

Ratemus

Více akce, a absolutně precizní humor, postavy si dělají srandu sami ze sebe a vypadá to opravdu výborně. JCVD ztvárnil asi nejlepší roli ve svém životě a post padoucha mu sedí, akorát ta závěrečná bitka mohla být delší, udělal jednu hlavičku, pěstí, dvě otočky a konec a stejně tak talentovaný Scott Adkins nic nepředvedl. Konečně se do boje zapojí i Arnold a Willis, spolu se Stallonem tak uvaří jednu nejlepší a nejočekávanější přestřelku, protože vidět tyhle tři po boku byl sen snad každého. Dědkové válí a jde jim to a prosím, více prostoru pro Lundgrena.....Norris a vtip o kobře byl taky výbornej prostě povedené pokračování, tam už prostě chybí jen Snipes a Seagal...takhle má vypadat akční film.... ()

Tomco

Jednotka to skúsila, ale dvojka to dokázala. Splnil sa mi sen. Pocta VHS legendám dokonaná. A to množstvo vtipov na vlastný účet, veteráni u mňa to máte za 100% ()

Slarque

Dědci v akci jsou opět zábavní, brutální, nekorektní a trousí dobré hlášky. Nejvíc pozornosti na sebe vždycky strhává Chuck Norris, a to se vlastně objevuje jenom párkrát a vždycky na chvilku. Celkově mi to přijde na úrovni jedničky, možná víc akce, ale zase nic, co by připomínalo scénář. A jestli si dobře pamatuji, Stallone jako scenárista v rámci žánru patříval mezi ty lepší. ()

Rocky62

Abych pravdu řekl, byl jsem během projekce několikrát zmocněn rozporuplnými pocity. A to jednak z důvodu režie, střihu a hereckých účastí. Pěkně popořadě. Westova dynamická a po akční stránce jedinečná režie v Con Air měla největší podíl na tom, že se z filmu stal kult. Nevím zda to byla náhoda či nikoliv. Zde jsem však tu jeho vytříbenou režii postrádal. Nevídaně zbrklý střih (á la nezdařená inspirace stylem P. Greengrasse) působí v tomto případě chaoticky. Některé scény jsem měl chuť přetočit, abych zjistil, kdo koho vůbec zabil. Možná je to moje chyba, ale ten nepřehledný střih mi zkrátka vadil. Pro všeobecné nadšení z přítomnosti hvězdných tváří mám velké pochopení. I mě některé scény vyvolaly hřejivý úsměv na tváři. I přesto si myslím, že ačkoliv to byl skvělý nápad, přece jen nebyl dotažený do konce. Jsem si vědom, že valná většina se vzhledem ke svému věku umí ještě celkem ohánět. Pochopitelně je však na tom nejlépe, co se týče boje Jet Li. Proč právě on se rozhodl účinkovat v tak bezvýznamné roli mi zůstává záhadou. Je to jediná výtka, kterou mám k herecké stránce, avšak v případě Jeta Li zásadní. Druhý díl však přišel s velkým počtem pozitiv. Významnější účast Arnieho a Willise je nesmírně potěšující, hlavně ve chvílích, kdy pronesou své legendární hlášky. Přítomnost Chucka Norrise je rovněž zajímavým zpestřením. Příběh mi přišel trochu odbytý, ale naštěstí to zdařile kompenzuje jak humor, tak brutalita. Tyto dva aspekty jsou spolu s účastí hereckých legend tím nejlepším, co může film nabídnout a za tím si stojím. Pokud má divák vrozený smysl pro černý humor, tak ho čeká velká porce zábavy. Je to spíše průměr, ale vzhledem k feelingu, který vyvolává právě onen výskyt akčních hvězd, nemohu jít s hodnocením níž, než pod 75% ()

Happens

No, přidal se do party JCVD, ale řekněme, že je to přes kopírák první díl, což už po epické stránce trochu slábne. Tuctová béčková střílečka s nabitou hereckou flotilou. ()

Claw

Mírné zklamání oproti jedničce... Málo Lundgrena, málo Jet Liho, necharismatická ženská postava členka týmu, film působí levně, neatraktivní prostředí východního zapadákova... Hlavní mínus je, že film se bere chvílemi velmi vážně, tzn. že tady fakt padají tuny nepřátel k zemi, odlétají ruce, hlavy, stříká krev do kamery, ale z toho si ze sebe dělá až neuvěřitelnou legraci a parodii (nástupy Chucka Norrise jsou geniální, Arnold s Willisem hláškami, i když vtipnými, film vyloženě degradují atd...). Úžasné scény: vše s Norrisem, úžasně hrající Van Damme, souboj snů Adkins vs Statham, souboj snů Stallone vs Van Damme, Arnold s brokárnou. Je to superakční nářez, ovšem působí levně, omšele a nevyrovnaně... Každopádně plný počet si to opravdu zaslouží, jen jsem chtěl zdůraznit, že jednička je prostě lepší. /90% + FILM ROKU/ ()

Chrustyn

Bývalá parta se vrací a tentokrát dává prostor i těm, kdo se minule příliš nevyjádřili. Pokračování Expendables se i s výměnou režiséra a jinou vizuální stránkou drží pevně pravidel "osmdesátkových" akčňáků, což znamená mozek nechte doma a vezměte si jen oči a uši a tentokrát to platí dvojnásob. Celý druhý díl je totiž zběsilejší a zmatečnější oproti předchozímu a ve své podstatě se zaměřuje na téma pomsty. Ale velké množství postav a časté střídání lokalit dává celkovému vyznění filmu zbytečně uspěchaný dojem, který ještě potvrzuje fakt, že se zde musí objevit postavy na které film láká, stůj co stůj, nehledě na logiku, (Chuck Norris má nástup stylový ale určitě by nedělalo problém z jeho náhlého vstupu udělat nový vtip) což sice fandy může potěšit ale zároveň to přináší řadu wtf momentů, které chtě nechtě donutí k použití šedé kůry mozkové. Naopak určitě potěší větší (nikoliv velký) prostor pro Arnieho a Bruse, kteří si konečně také urvou pár "skalpů". Všeobecně by se zde dalo o postavách popsat tisíce řádků, protože převážně na nich Expendables stojí ale pokud vynecháme celou tu akční partu (která kdyby film točila před 15 lety, tak by se producenti nedoplatili) zůstává stále kvalitní akční podívaná, kde se pro výbuch ani výstřely nechodí daleko a ani o krev nejsme ochuzeni (a máš to Chucku). Pro příznivce prvního dílu jasná volba, pro fandy klasických akčnňáků (což jsou vlastně všichni příznivci prvního dílu:)) také a pro milovníky komorních dramat učiněná noční můra. P.S. věřte nevěřte ale Van Damme je zde ku*va cool. ()

SeBig

Můj nejvíc očekavaný film už od konce jedničky jsem se na tohle těšil jak malý kluk protože jednička byla pro mě nejlepším akčním filmem vubec, než vznikla dvojka. Čekal jsem na každou novinku, trailer, obrázek a když jsem se dozvědel že muj nejoblibenejší herec Van Damme si zahraje hlavního záporáka měl jsem největší radost a když nastal ten den když jsem na to šel do kina samozřejmě jsem si predtim jeste pustil jedničku už jsem se nemohl dočka že jsem seděl už vtom sedadle a už to začalo a já s popkornem v ruce. A ted konečně k názoru na film. Tak můžu říct že to co jsem čekal bylo nic oproti tomu co z filmu vzešlo můžu říct že akce tam je opravdu nonstop!! Hlášky co vás dostanou na kolena vymakanější akční scénky než v prvním díle, začátek, konec pruběh, hlavní postavy, záporáci, zvuky střílení, výbuchy!!!!! Byl jsem v sedmém neby jenom jsem se kochal s otevřenou držkou. Odkazy na starší filmové klasiky hvězd které měli role Arnie a jeho Im back! To se smálo celé kino a já se smál pět minut v kuse, pak jupi a jej no musim říct že Arnie hláškoval nejvíc pak Stallone a jeho tvrdý hlas, Dolph mě rozesmával celý film těma jeho gestama, Liho jsem si moc neužil a Van Damme? Samozdřejme pro mě nejlepší postava! Jeho hlášky a mluvení o ovcích, tetování na krku ,,nice knife"! Bitky Stallone vs. Van Damme nejlepší scéna filmu a to jich tam bylo tolik skvělých nebo Adkins vs. Statham a Adkins tam hrál pěknýho sráče až jsem si ho teda ani jako jeho postavu neoblibil ale to je jedno všichni byli skvělý a to jsem nezmínil ani Chucka Norrise s kterýho se chlámalo celé kino. Film má to co všechno akční film má mít plus jeste neco navic, plus nejlepší akční herce všech dob, plus kulervoucí hlášky, plus parádní soundtrack! Nestačím se divit! Prostě pecka...kdo dal mín jak tři nerozumí akčním filmum.. ()

klerik

Na jednotku to samozrejme nemá. Je to tupá rumunská báchorka, aké točí SS či JCVD aj bez veľkých prachov (scenár je vyslovene dementný). Lenže tu veľké prachy sú a hneď to vyzerá trochu živšie. Akcie nie sú moc výnimočné (takto obyčajne natočiť súboj Statham vs. Adkins je fakt umenie), finálna účtovačka Stallone vs. JCVD však stojí za to. To, čo film drží nad béčkovou priepasťou je sebazhadzujúci humor... ()

korbitch22

A zase zklamání. Přesto,že jsem se v kině s kumpány bavil nad trefnými hláškami a uznávám posun od prvního dílu směrem kupředu,nic to nezmění na faktu,že jsem očekával tenhle film jako nic jiného v životě v rámci kinematografie, a dočkal jsem se opět tupého a primitivního příběhu,který po 15ti minutách stopáže postrádá jakoukoliv výpravu a všechno za co vy udělujete 5* je jen prvoplánovaná změt hlášek,sentimentu a starců,kteří nemají ani půlku hereckého nadání Van Damma,který zde má nulovou roli o pěti minutách a jednom mizerném souboji. Film postavený na sentimentu,který opravdu občas funguje a nutí diváka prskat smíchem (Chuck Norris) ,ale to je tak celý. Žádná pořádna gradace děje,střih i režie je na blití a všemu nasazují korunu násilým narvané scény s Churchem a Trenchem. Odmítám se podílet na přehodnocování tohodle kultovního žvástu,který sice pobaví jako komedie a vzpomínka na staré fláky,ale opět zůstal za možnostmi dobrodružnějšího scénáře a šancí udělat z akčního žánru něco s rozumem a grácií. West je nula a Sly pako,který zazdí i to neskutečné množství hereckých es na plátně. Jak už sem řekl,jako nostalgická vzpomínka a komedie to funguje,jako akční film je to urážka,která má děsný příběh,strašný střih a pohřbívá hlavního záporáka Vilaina a co víc ho degraduje na figurku pablba,jen aby si mohli ti tupci zahrát,bouchnout a za hláškovat. Zklamání nejen roku,ale i zabití posledních nadějí o filmařině,legendách a duchaplnosti.Jistě rozlývejte se nad těmi blbci,kteří vás sebeparodií pobaví,ale že to celé mohlo a mělo být epičtější už vám je jedno. Tenhle film si zaslouží hodnocení objektivní co se do možností týče a né 87% z nostalgie,je to tupé,zábavné,ale mělo to navíc a zklamalo to. hotovo. 60%. zajímavé komentáře : Tuxedo,Choze,Cervenak,Lateef. ()

Scalpelexis

And I say: Why not? Bezmozková akční jízda za pomstou, kde hustota drsňáků na metr čtvereční je až fyzicky nemožná. Nejdříve k drobným výtkám: Akce bych řekl, že je tu míň, než se všeobecně čeká, a tak první scéná do nás pumpuje adrenalin zmixovaný s popcornem v takových dávkách, abychom filmu odpustili tu 2. 1/4, které chybí jiskra. Závěrečné ikonické souboje postrádaly kreativitu a větší kolosálnost, kde jsem čekal hlavně větší vzepření padouchů. Hodně mi chyběl i Jet Li, který měl nejlepší počáteční fight ze všech. Plusů je naopak mnoho, k nejpodstatnějším: Téměř 100% absence citů, obrovská hustota hlášek, kde si aktéři dělají legraci sami ze sebe, Chuck Norris, přehnanost, van Dammovi otočky a nekonečná salva kulek + potu. Prvnímu dílu jsem dal 4*, takže zde slabších 5; pokud máte rádi akci a potřebujete někdy vypnout, Expendables 2 jsou trefou do černého. Jen mě zajímá koho Sly může tak zmasit v dalším díle? Gora? [Trench]: "I'll be back!" [Church, leaving]: "You've been back enough. I'll be back." [Trench]: "Yippee-ki-yay." [Cinema City Slovanský Dům, 12.9.2012] ()

Jirka_Šč

Ono by to bylo na dvě nebo tři hvězdičky, kdyby to nemělo obsazení, jaké má. Spousta nejlepších vtípků spočívá v tom, že se někdo nový objeví nebo prohlásí něco souvisejícího s (jeho) dřívějším hereckým obsazením. Doufám, že podobných filmů nebude víc, protože pak by tento jeden (jedničku jsem neviděl) nebyl tak odlišný. ■ Po druhém vidění odebírám hvězdičku. Prostě mi to už nepřipadne být tak dobré jako napoprvé. ()

Yardak

Lepší než první díl! Sly udělal velmi dobře, že předal režisérskou taktovku Westovi. Simon West takový film potřeboval jako sůl! Příběh je sice jednoduchý jako facka, ale to není přece u akčního filmu mínus, pokud má dobré akční scény a vtipné hlášky, což zde najdeme. Z hvězdného obsazení tentokrát kraluje Chuck Norris, ale i Schwarzenegger, Willis a záporáci Van Damme a Adkins dali o sobě pořádně vědět! Tuhle akční jízdu jsem si opravdu užil, takže za slabších 5. ()

ExpendaBelles: Pravé blondýnky

ExpendaBelles: Pravé blondýnky