Grave Encounters

všechny plakáty

uprchlice

Grave Encounters je duchařinka plně nabitá adrenalinem. Divákovi se zpotí čelo i celé tělo. 90 minut hrůzy s ruční kamerou najdete pouze v Grave Encounters. Druhy díl takové štěstí neměl, ale co na tom. Grave Encounters vyděsí na maximum a 2 dny si budete léčit své tělo s hrůzou v posteli a pocitem, že s vámi žije nadpřirozená bytost. Foundfotage si nezískal mou pozornost. Za to Grave Encounters ano. V temných stínech žijí monstra a to je pro mě to pravé ořechové. Grave Encounters je super a vždy skvěle vyděsí. ()

Holly_Molly

Škoda tý poslední cca čtvrthodinky...film se pak už jen táhne a nic nebuduje...Do tý doby je to ale tak intenzivní, že je to schopný diváka solidně vycucat ;-) ()

umbada

Prvých pár minút som tomu dokonca uveril, že to môže byť podľa skutočnosti, postupom času tam boli fakt pekné duchárske scény. Naozaj dobrý duchársky film, len nedoporučujem ho pozerať večer a keď viete, že budete doma sami (môj prípad). Len naozaj ma naštvalo keď tvorcovia tak v 3/4 filmu spravili, neviem ako to nazvať...keď vychádzali ruky zo stien, to mi úplne zničilo autentičnosť snímku. Ale naozaj dobrý hororík, ja osobne dávam za 5*, Pred nedávnom som videl podobné filmy ako The Tunnel a Atrocious všetko sú to Handcam horory a veľmi dobrej kvality. Dokonca môžem povedať že Paranormal activity môže ísť kade ľahšie :) Vrelo doporučujem. ()

Igwar

Základným princípom filmov typu doku handy cam movie (ako je aj tento) je, že na díváka majú pôsobiť ako záznam reálnej udalosti. V Grave Encounters sa to príliš nedarí. Prvá polovica je nezáživná, čo dokladá aj obsah takmer každého druhého komentáru, ktoré tu sú. A pri tom stačilo lepšie sa inšpirovať nejakou tou skutočnou duchárskou šou ako napr. Lovci prízrakov a "okukať" ako sa lovia duchovia aby to bolo zaujímavé po "strašidelnej" i technickej stránke. Veď Mr. Preston a jeho skupina v podstate nič nadprirodzené nezaznamenali, až kým sa duch pred nich nepostavil. Druhá polovica sa rozbieha veľmi sľubne, ale od určitého času som sa nemohol zbaviť dojmu, že to autori až príliš prepískli. *** SPOILER *** Už veci typu prečo východ nie je tam kde bol a prečo je v oknách stále tma, keď hodinky ukazujú poludnie dávali tušiť, že nepôjde o klasický doku horror. Ku koncu to vyzerá, ako by tam autori napchali úplne všetko, čo ich v súvislosti so strašidelným bláznincom napadlo: duchovia pacientov, doktorov, krvavá vaňa kde miznú ľudia, satanistická svätyňa, tajomná hmla, ktorá kradne ľudí... A najhoršie je, že všetko sa deje a zjavuje úplne chaoticky bez akejkoľvek myšlienky, takže divák ani nemá prehľad, čo sa vlastne deje, alebo čo sa v minulosti v nemocnici stalo. Ďalší zarážajúci faktom je, že zo záveru a ani z úvodného producentovho príhovoru nie je jasné, čo sa vlastne so všetkými tými ľuďmi stalo a ako boli získané ich nahrávky. A to je veľká chyba, pretože pekná prúpovídka o dodatočne dakde nájdenom zázname predchádzajúcich udalostí je základnoou črtou doku hororov. Btw.: V úvode producent tvrdí, že záznam bol iba zostrihaný a nie UPRAVOVANÝ. Napriek tomu má punkerka pri interview s Prestonom "zaštvorčekovaný" ksicht, čo musel predsa niekto urobiťí dodatočnou ÚPRAVOU v postproddukci. :-)) ()

loki3016

jedna spotena hviezda to, ze z obrazu mizli asi najnechutnejsi herci akych som kedy videl...ultra shit...este aj Blairwitch mal viac stavy ako toto pochodovanie po jednej chodbe s nekonecnymi bateriami/fakt som v zaverecnych titulkoch cakal reklamu na duracell/ a hlaskami o ubolenych nohach... ()

redme

Prvních cca 45 minut je hodně o ničem. Ono se to vlastně rozjede až v poslední půlhodince. Ale ta stojí zato. Jak říkají naši slovenští bratři ,, mal som riadne zimomriavky ,, . Film pro mě znamenal příjemné překvapení, a i přes počáteční nudu se ho dle mého skromného názoru vyplatí vidět. ()

Casper001

No nebýt toho přílišného protahování a vysvětlování na začátku co k čemu slouží tak by to bylo super... určitě by tomu neškodila kratší stopáž... ale i tak jsem místy měl opravdu hodně stísněné pocity a na takové místo bych se určitě nevypravil.... ()

TroyCastor

Nechápu kam tímhle autoři zase směřovali...prví polovina filmu naprosto otravná zejména herci. Druhá část se rovná maximálně překopírovanému Blair Witch projektu zasazenému do budovy léčebny, ale už lepší...neoriginální, ale lepší...místy mi fajn nebylo a zdálo se že to bude makat, ale dobré nápady následně tvůrci dokázali dovést do totální trapnosti a přehnanosti, že jsem se ve finále smál. No a konec? Opět...dobrej záběr a následně stupidní strojenej závěr...už by mohli horory přijít s něčím originálním, protože tohle je fakt už děsná pruda! ()

KopTiK

Nebudu se pozastavovat nad tím, že je to to samé jako blérvič, Paranormal Activity atd. a v čem je tento film lepší či horší. Od toho jsou tu jiní odborníci. Rovnou bych chtěl vyjádřit své osobní dojmy po shlédnutí. Ze začátku ( a tím teď myslím dobrou první hodinu filmu ) jsem se těžce nudil. Údivy, občasné výkřiky a spousta fucků při otvírání dveří, nebo padání vozíků mě nikterak neděsí. Jemné grády začínal film dostávat po té, co se ztratil jeden z kameramanů. Dál jsme zjistili, že všichni jsou uzavřeni v jakési časové smičce, že celá budova je nekonečné bludiště a že se jaksi nedá dostat ven. Začali se objevovat první duchové a možná jsem se i poprvé lekl. Jak bych to...no, zajímat se o film jsem začal až když se našel Matt (ten kameraman) a trošku ho popadl rapl. Celou dobu jsem čekal na nějaké to psycho: smích, krev kolem pusy... Dočkal jsem se! A sice můj nejsilnější zážitek z filmu - naprostý konec, když hlavní hrdina žral krysu. :)) ()

Jumper636

tímhle jsem si právě teď (sám doma) vylepšil večer. Ošklivej mazec. Doporučuji zkusit. Nekoukat na trailer a nečíst popis filmu, pak je to ono.. A houkání do palice může začít =) copak romantického se mi teď asi bude zdát. Je to zase o něco víc namakaný než mnoho podobně ztvárněných snímků (real kamery, paranormal aktivity, lekačky). Připomělo mi to Kostku a dokonce je to stejně perfektní. ()

darmik

az na dosti nepovedeny zaber s "temnyma rukama" je film podle me velice povedeny, a jeste konec je takovy spise prumerny... jinak si myslim ze 4h urcite zaslouzi ()

noKOMERZIALL

Negativní reakce?? tak to jste asi neviděli nic pořádného.Mě osobně tenhle horor s velkym H dostal,paranormal activity a další podobné jsou řídká blitka oproti tomuhle kousku,říkám. že z tohohle budete sr-t magi v kostkách a milovníci duchařin si přijdou na své,nelíbil se mi žádný horor natočený tímto stylem až dokud jsem neviděl GRAVE ENCOUNTERS!!Výborná atmosféra,napětí,žádné přehnané lekací scény,žádné přehnané stvůry přesto naprosto děsivá a nervyžeroucí podívaná. ()

RISOvonVODKA

Osobne nie som veľkým zástancom found footage filmov, možno som bol, keď bol tak jeden-dva ročne, teraz už pomenej. Tento patri rozhodne medzi tie lepšie, aj keď nedáva žiaden zmysel. Zmysel nedáva zápletka, zmysel nedáva koniec a ani za boha si neviem predstaviť ako sa dostali k tej nahrávke. Ale atmosféra bola celkom slušná, hlavne zo začiatku filmu. Pri pivku padlo fajn a aj keď je to už nejaký ten piatok, čo som tento film videl, stále mi utkvelo v pamäti zopár silných scén. Čo beriem ako plus... ()

luukaas odpad!

Takhle to dopadá, když někdo natočí Remake filmu Ať, žijí duchové......nechápu co to všechno mělo znamenat, ale škoda, že na konci nebyl rytíř Vilém Brtník z Brtníku.... :)))) Odpad. ()