Áno, šéfe!

(pořad)
Reality-TV
Slovensko, 2011, 50 min

50 horúcich minút plných dobrých aj zlých jedál, čašníkov i flákačov, kuchynských tajomstiev... Ktorej reštaurácii pomôže legenda medzi šéfkuchármi Jaro Žídek ako prvej? Kto dostane vytúženú nálepku s jednou prípadne viacerými hviezdami? (oficiální text distributora)

fabecc1222

Slovenská verze pořadu, která není tak úderná, jako ta naše. Český kuchař, žijící v Maďarsku a pracující na Slovensku se určitě nestal takovou personou, jako u nás Zdenda. Chybí tomu ta přidaná hodnota v hláškách a humoru, jako je u nás. ()

m.a.t.o.

Oproti českej verzii má tá slovenská jedno veľké plus - Jaroslava Žídeka, ktorý je už na prvý pohľad sympaťák a nesnaží sa za každú cenu robiť z relácie show ako Polreich, ktorý, minimálne na mňa, pôsobil niekedy až trápne. ()

ghatos

Žídek jde na to jinak, než Pohlreich. Jeho Show je klidnější. Není to o tolik horší, jako české Ano, šéfe. 1. série: 67%. 2. série: 67%, celkem = 67%. ()

Herzeleid

Na první díly se skoro nedalo koukat, pár dalších už šlo a postupem času i začalo bavit. Ale není to Pohlreich a je to slabší než česká verze. ()

tommy187

Na český veľmi úspešný program vznikla slovenská "replika", ktorá bola aspoň pre mňa veľmi milým prekvapením. Jaroslav Žídek mi je oveľa sympatickejší ako Z. Pohlreich. Spracovanie rovnako zaujímavé ako to české. Nevidím medzi nimi veľký rozdiel. Ľudia evidentne áno. 65%. ()

BMAJTZ

Nebudu to nějak rozpitvávat a hned na začátek řeknu, že slovenská verze Ano šéfe se mi prostě líbí. Je příjemné vidět, že koncept je pojat¨ trochu jinak a velkou zásluhu na tom má samotný šéf Jaroslav Židek, který je mimochodem opravdový sympaťák. Pohlreicha jakožto českého šéfa mám rád, ale co mi na něm osobně vadilo, byla občas až přemrštěná teatrálnost a to, že se snažil ve velké míře z každého dílu udělat show. Za to ale mohla z velké části produkce, která vybírala občas až obskurní restaurace snad jenom pro to aby šéfa nasrala a měla co ukazovat. Nebyl to špatný koncept, ale občas se tak odpoutával od důležitějších témat. To nic nemění na tom, že i česká verze je jedním z nejlepších reality pořadů, které na české televizi kdy běžely. Vraťme se ale zpět, velké plus ode mě slovenská verze získává i tím, že se šéf nezaměřuje jenom na kuchyni, ale snaží se nastínit celkový nový koncept restaurace, ale je schopen se pořádně opřít i o obsluhu. Aniž bych chtěl shazovat českou verzi připouštím, že pan Žídek má rozhodně zajímavé motivační metody, nesnaží se vydobýt výsledek silou případně řevem, ale dělá víceméně rádce a i když se mu něco nelíbí podá to poklidnou formou, která na lidi zapůsobí natolik až je jim to nepříjemné. Jsem zvědav jak dlouho si šéf udrží vážnou tvář než někde opravdu vybouchne. Každopádně za mě osobně palec nahoru, slovenská verze se mi líbí minimálně stejně jako ta česká a nevidím jediný důvod proč nesledovat dál. Poznámkou na konec budiž informace, že hodnotím po prvních TŘECH dílech, takže se kvalita může ještě rapidně změnit a tudíž mé hodnocení je třeba brát s respektem. EDIT: Tak kvalitu si to drží i v dílech dalších (dokoukaná celá první série). Možná bych ale jednu připomínku přeci jenom měl, podle mého názoru je pan Žídek poměrně měkký co se konečného hodnocení týče (a tím myslím opravdu měkký), některým restauracím které dostaly hvězdy třeba dvě by takový Pohlreich nedal vůbec nic (a ani ja ne :-D), ale je to jenom můj názor. ()

Zemi11

Velice sympatické. je to trochu jiný formát, borec tolik nesejčkuje jako Zdena, ale maká a učí. Proč ne. Princip zachován. Díly sympatické. ()

Carlinhos

Srovnání s českou verzí se přímo nabízí, podle mě za ní ta slovenská výrazně zaostává, a to kvůli postavě šéfkuchaře. Na rozdíl od Pohlreicha není Žídek vtipný, má nulové charisma a celý pořád kvůli tomu tak trochu připomíná leklou rybu, i když v jádru je to dobrý formát. K tomu to jeho z českých úst strašně směšně znející "hej" za každou třetí větou... Takhle ne. ()

jakeer

Páči sa mi to viac, ako česká verzia. Židek sa naozaj vyzná a má príjemné vystupovanie - nerobí z toho estrádu, ako Pohlreich. ()

B4TM4N

Paradox televizního formátu: na rozdíl od české mutace je zde primárně ukazována (velmi sympatická) snaha restauratérům pomoct. Je ovšem možné, že náš vulkán Zdenda dělá taky něco podobného, jenom jaksi do finále se poté sestříhá to pravé televizní, a to je SHOW. A tady čistě kuchařskému Žídkovi ne že dochází palivo, ale on snad nemá ani natankováno. Pokud se někdo nezasměje nad jeho čechoslovenštinou (která má asi přibližně stejnou zásobu, jako když si já utahuju ze Slováků), tak hlášku aby člověk pohledal. Jakožto primárně gastronomický pořad se mi Áno celkem zamlouvá, ovšem v tom případě mu škodí jeho vlastní jméno a s ním spojený očekávaný obsah. ()

Cement73

Celý koncept je velmi dobry, odhalovat slabiny jednotlivých restauracii a sledovat reakcie jednotlivých zamestnancov od majitelov az po posledneho pikolika. Zidek to robi dobre a v pohode dorovnava ceskej verzii, dokonca sa mi zda ako ovela vacsi profík. Jednoducho ma to baví. ()

chessbeer odpad!

Trapná kopie, kdy si vzhledem k absenci schopných lidí, museli slováci vypůjčit našeho šéfkuchaře. Celkově, ale o ničem, protože Pohlreich je jenom jeden. ()

mira007

Pan Žídek je sympaťák, ale jeho civilnější přístup je v kontrastu s teatrálním Polreichem je hodně kamarádská šou, na kterou si nejprve divák zvyklý na českou verzi musí zvyknout. Po všech dílech si říkám jestli není lepší než Polreich. Zatímco v české verzi jsou většinou vybírány restaurace úplných tragédů ( asi aby byla bžunda ), kterým ve většině případů nepomůžou už žádné rady protože jsou tak zadlužení nebo tupí, tak ve slovenské verzi jsou vybíráni restauratéři, kteří opravdu chtějí něco změnit a taky v drtivé většině následně změní i za cenu celkem velkých investic. Osobní nasazení pana Žídka i mimo vypnuté kamery svědčí o promyšlené a cílené snaze těm lidem opravdu pomoci - klobouk dolů. Pohlreich je jen jeden a udělal toho hodně, ale Žídek mne přesvědčil, že tento typ pořadu může přesáhnout tv formát do reálného života těch restaurací. ()

wampire23

Myslím, že Žídek je ako kuchár aj ako človek lepší ako konkurenčný Pohlreich. Zo začiatku som bol skeptický ale každým ďalším dielom som si bol istejší, že je to lepšia voľba ako arogantný Zdeněk. Škoda, že odchádza do konkurenčnej televízie. ()

Skarface

Slovenská verze pořadu ano šéfe mi přijde o něco slabší než ta česká ale co mě potěšilo že Jaroslav není takovej hulvát jako zdeněk sice né o moc ale je to lepší . jen co se mi moc nelíbí že do toho obsadily českého kuchaře možná kdyby obsadily slovenského bylo by to na lepší urovni ()

CiPR

Židek tomu zřejmě rozumí, po 3. dílu mohu hodnotit a mohu dopředu říci, že je to dobrá podívaná na jedno zhlédnutí. Na toho našeho českého Pana Polreicha prostě nemá. Jak jsem řekl, jednou se podívat, ale víc už asi ne. Ale což, 67% si to zaslouží. ()

Olík

Porovnání s miláčkem národa Zdeňkem Pohlreichem se Jaro Žídek nevyhne i kdyby se rozkrájel tím nejostřejším nožem co má ve své kuchyni. A ač si oba jmenovaní po stránce kuchařské nejsou nic dlužni, Pohlreichovo televizní charisma se „slovenskému“ šéfovy bohužel nedostává a ani geniální hlášky tipu „buchty s mákem šťouraný ptákem“ z jeho úst nezasahují terč na těch správných místech. Přesto držím panu Žídkovy všechny palce, kterých se mi dostává, protože i přes fakt, že zatím vše co stačil předvést, vyznívá jako nepovedené kopie šéfa Zdeňka, působí jako velký sympaťák. ()