Legenda Korry

• Česko Avatar: Legenda o Koře (více)
USA, (2012–2014), 19 h 56 min (Minutáž: 23 min)

Janet Varney, Jeff Bennett, Dee Bradley Baker, P.J. Byrne, David Faustino, J.K. Simmons, Seychelle Gabriel, Mindy Sterling, Logan Wells, Kiernan Shipka (více)

Série(4) / Epizody(52)

Desítky let poté, co Avatar Aang zachránil svět přichází do moderního Republic City upřímná 17letá dívka jménem Korra, aby trénovala a poznala svůj osud. (SkyShowtime)

Recenze uživatele TheDarKnig k tomuto seriálu (1)

Legenda Korry (2012)

Book 1: Svět benderů je zpět! Od úžasného a nebezpečného dobrodružství Aanga a jeho Avatar týmu uplynulo už 70 let a mnohé se změnilo. Celá říše živlů zažívá nebývalou prosperitu, sjednocení a mír. Hlavním městem se stalo nově založené Republic City, skvostný památník všeho, co vydobyl hrdinný poslední Avatar. Vývoj nastal i ve sféře techniky - doby, kdy vražedné stroje, vzucholodě, tanky a roboty měl pouze národ ohně, už jsou dávno pravěkou minulostí a doba industrializace je v plném proudu. Do tohoto světa je uvedena nová mladá hrdinka Korra, 16tiletá příslušnice vodního kmene, která jako další v řadě převzala sílu Avatara, udržovatele rovnováhy. A brzy bude muset využít všech jeho schopností, protože doby míru začíná ohrožovat hnutí Equalistů s tajemným mužem s maskou v čele.. No, to by byla taková moje anotace a taky způsob jak zvětšit komentář, neboť první kniha Korry je skoro o polovinu menší než tomu bylo minule. A vadí to? No, k tomu se dostanu. Musím říct, že na tohle jsem se opravdu moc a moc těšil. Jelikož jsem se, jako k mnoha dalším věcem, dostal k Last Airbenderovi ne až tak dávno, měl jsem ten úžasný zážitek s ním a jeho posláním zastavit Lorda Ozaie ještě živě v paměti, popravdě tak hrozně smutno, jako mi bylo v okamžiku, kdy jsem finálně seriál dokončil, mi nebylo snad ještě nikdy. První trailer na Korru jsem tedy sežral i s navijákem, nápad přesunout děj do "průmyslové revoluce" byl logický krok a záběry vypadaly epicky.. A tak, když vyšel první dvoudíl, vrhnul jsem se na něj jako tyranosaurus rex na svou nebohou kořist - iguanodona. A byl jsem ohromně... zklamán.......... Ne, jenom snaha o to být vtipný. První dvoudíl mně vtáhl a pak jsem už hltal další a další díly a přes maličké výhrady kvůli až moc dokonalému předchůdci jsem dostal přesně to, co jsem chtěl. Další velkolepé dobrodružství z sakra přitažlivě vytvořeného světa. Korra je obstojný nástupce Aanga, sice není ani tak vtipná, ani tak rozpolcená a člověk si ji nezamiluje tolik jako 12tiletého roztomilého mnicha provádějícího parádičky na vzduchové kuličce, ale přinejměnším sympatická je. Nejhorší proto zůstává ta romantická linie, která kvůli mnoha faktorům vůbec nefunguje a vyzní do ztracena kromě úplného závěru. A to i kvůli dalším postavám, tvůrci se snažili a je to vidět, ale vytvořit tak parádní charaktery asi není tak snadné a at jsem dělal, co jsem dělal, přišlo mi to obsazení opravdu charismatických a důležitých postav nějaké bídné - když si vzpomenu na to množství oblíbenců minule, je mi trochu smutno. Ale to nepovažuji za nějakou velkou chybu, protože z toho zase byla cítit láska a propracovanost.. A v některých okamžicích jsem se cítil zase jako v nebi - příchod Asami a spol na ostrov.. Co se týče děje, tu se to až na úplný a řekl bych urychlený závěr povedlo velmi.. Jsou využity všechny faktory a změny, postupně se dozvídáme různé střípky z minulosti, odkazů je tu taky dostatečně a graduje se výtečně. Nechybí dramatičnost, emoce, osudovost, škoda jen, že právě kvůli těm 12 dílům není místo pro žádné odbočky a oddych, a možná i proto si člověk ty postavy nedokáže tolik užít. Amon je výborný záporák, na úrovni Ozaie, líbilo se mi, jak byl většinu času nad věcí a jenom tahal nitky a nikdo ho nebyl schopen doběhnout (přechytračení Korry na ostrově a přepadení arény vrcholy knihy), no zase tu vyvstal na konci problém toho rozdělení děje a toho počtu dílů.. A proto finále u mně o třídu horší než to minule, ke kterému jsme se dostali přes vyčerpávající výlet napříč kontinenty, přes vyždímání všech psychických i fyzických sil, přes pot a dřinu. Ale na druhou stranu, dávám stále 5, protože i horší třída je v tomhle případě stále blízko tomu, co považuji za bombu :)) A návštěva z minulosti na konci byla úžasná a i se známým motivem. Takže ve finále děkuji všem, kdo se na tomto návratu podíleli a těším se na druhou sezonu. () (méně) (více)