Er je pětadvacetiletý zombie, pohybující se s ostatními oživlými mrtvolami v letištní hale rozděleného velkoměsta. Nepamatuje si své jméno, ani kdy a jak zemřel. Stejně jako ostatní nemá vzpomínky, nespí a živí se lidským masem. Právě proto je ve městě postavena vysoká zeď, oddělující svět živých a nemrtvých. Jedné výpravy dobrovolníků pro léky do prostoru, kde žijí zombie se zúčastní i dcera velitele lidské obranné jednotky Julie. Jsou napadeni zombie a Er ji před ostatními ochrání. Vytvoří se mezi nimi pouto a to ho začne měnit. Začíná plynuleji mluvit, plynuleji se i pohybuje. Přesto že je Julie ve světě lidí, stále na něj myslí. Er se za ní vydá a je jasné, že se víc a víc stává člověkem. Když Julii podruhé zachrání život, ostatním lidem i otci Julie začíná být jasné, že hlavním nebezpečím pro obě skupiny jsou kostňáci - další stadium zombie - a spojí se v boji proti nim. (TV Barrandov)

Pítrs85

“Nenechte se vysmát, že tohle byla zombie variace na Stmívání! Tam maj všichni víc bledý ksichty a vůbec mrtvolnější výrazy (a herecký výkony, mrk mrk). Tak co to teda mělo být? Nastavení zrcadla na dnešní konzumní společnost, kdy jsme všichni tak trochu mrtvoly? Ne ne, s tím už přišel Romero se svým Úsvitem mrtvých a na toto se vážně nechytám. Počkejte, musím si nanýst novou vrstvu bílýho mejkapu a upravit čočku v levém oku (ano, já jsem totiž přece mrtvej, kdyby jste to náhodou nepoznali. Inu ať žijí filmové masky 21.století!). Takže romanťárna? No ta holka, co vypadala jak ta holka ze Stmívání (a sakra), se jmenuje Julie. A já, i když si pamatuju slova i jejich významy, si sice nemůžu vzpomenout na svoje jméno, ale vím, že začínalo na R… Už stmívá, eh, totiž- už svítá? Jo a taky jsme tam měli úplně hrozný kostlivce, co sice vypadali jak z PC hry z roku 2000 (OK, ať nežeru- z roku 2001 ;-), ale pár týnejdžrů hlavně něžnějšího pohlaví by mohli vystrašit.“ Tak co, je to horor? Nó… není. Je to romantika? Nó… je. Má to alespoň nějaký přesah? Ne, ježiš, proberte se. Je to kravinka? Bingo! Pokud chcete myslící zombíky, radši sáhněte po Fidovi, ani ten sice nebyl kdo ví co, ale aspoň to byla sranda… docela. ()

SOLOM.

Ještě neposkvrněn romantickými srágorami typu Stmívání a spol. jsem šel do tohoto snímku s velkým „odporem“, protože romantiku v hororech vážně nevyhledávám a ještě k tomu jde o zombie komedii. Podle toho jsem k tomu i přistupoval a přestože nejde vyloženě o průser, tak jsem moc spokojený nebyl. Je mi jasné že zombiefilové, metrosexuálové, emo a pubertální děvčata budou u následujících 98. minut vlhnout a to nejen pláčem do kapesníku, ale po hororové stránce tu toho zas až tak moc vidět není. Pokud tedy nepočítám počáteční a finální bitku. Jinak se totiž celý příběh musíme věnovat rozvíjení „lovestory“ a od toho dávám ruce pryč (jako nedivím se, že Teresa Palmer dokáže zaujmout klacek mladého zombíka – je to kus…)…40% ()

ARI50

Ach Teres kde ses to upsala to je blbost v podání že pro zombie komedie kde láska trvá pořád a je silná . ()

Morholt

Spoiler. Když se zamiluje zombie, tam někde v pastvináááách............ tak pak může přijít o to, co jí dělá zombie. To je možná dobře pro zombie, protože jí přestanou nahánět různý guerillový jednotky, ale nejsem si tak úplně jistej, jestli je to dobře pro film. A přitom to mohla bejt pěkně nechutná hnusárna. Bohužel autoři dali přednost až brutální romantice. Na druhou stranu tu bylo celkem sympatický obsazení, pár scén pro zasmání a povedení kosťáci. Nápad dobrej, o tom žádná, ale přimlouval bych se za remake, kterej by vzal do ruky nějakej pořádnej řezník. 50% ()

prome

Příjemné překvapení, které mi naprosto zvedlo náladu. Originální, vtipná a celkově svižná komedie, se sympatickým hereckým obsazením, která tady dlouho nebyla. Některé scény a songy mi zůstanou na nějaký čas v hlavě. ()

Lucasion

Často křičím po originalitě. A velmi zřídka se mi jí dostává. Ovšem Warm Bodies je ledasco. Ale rozhodně je i originální. Začátek má černý humor, pokračujeme klasickým klišé a skončíme u romantiky. Proč ne, za mě mnohem lepší a kvalitnější než takové Stmívání. Nedokázal jsme si představit milostný vztah rozkládajícího se muže a krásné ženy. Ovšem Nicholas je vážně sympatický a svojí roli zombie hraje skvěle. Teresa je sexy a zmatenou a ohroženou dívku hraje taktéž pěkně. Líbí se mi, že za celou dobu se film nezastavil a i když se nevyhnul nějakým čekaným zvratům, tak přesto baví. Od filmu tohoto ražení bych to nečekal. Ale zasmál jsem se, pobavil jsem se a rychle mi to uteklo. Navíc je vztah studených a teplých rukou i věrohodný. Chemie mezi aktéry skutečně funguje. Za mě super překvapení. (75 %) ()

ScarPoul

Jednoduché, ale účinné. Nápadité a bez výraznejších zvratov. Plné láskavého a milého humoru, ale bez poriadne vygradovanej scény. Ale aj tak je to príjemné sprestrenie a skvelá love story. Hoult sa akosi poslednú dobu vyšvyhol a úprimne mi v tejto pozícií mŕtvoly sedel podstatne viacej ako keď zabíjal obrov, alebo keď sa pridal k týmu X-menov. Teresa Palmer si spolu s Analeigh Tipton strihla ďalšiu dychberúcu krásku. Obidve boli jednoducho na spapanie. Potom stoporený a herecky nepoužiteľný Francov brat Dave a znova nevyužitý Malkovich. Levine je zručný režisér s citom pre postavy a atmosféru. Koniec koncov to že vie robiť ľudský príbeh dokázal svojim 50/50. Aj keď Warm Bodies je skôr hororovou rozprávkou, je na tom podstatne lepšie ako Shyamalanove pokusy v tomto odvetví. Určitým spôsobom s tým sympatizujem. Nie je to vec, ktorú by som pravidelne pozeral, ale do nálady ma určite dostala. Občas by možno bolo fajn zatlačiť na pilu, ale ako naivný príbeh s pekným posolstvom absolútne dostačujúce. A Palmerová v spodnom prádle.. občas ticho závidím všetkým hercom, čo majú možnosť videť naživo to, čo nám filmový pás len sprostredkúva. ()

Genero odpad!

Sežrat slečně jejího snoubence je sice poněkud netradiční způsob, jak se jí začít dvořit, ale jak se říká, účel světí prostředky. Pokud je dívka aspoň trochu nekrofil, nejste rozhodně bez šance. Jen musíte rozbelhat tu posmrtnou ztuhlost, abyste na pohřbu jejího tatínka mohli vyzvat vdovu k tanci a při kvapíku a polce si na parketu neutrhli ostudu. Pokročilá nekróza bude vaší nové přítelkyni jistě připadat děsně šik a sexy, obzvlášť pokud jako zombie jen nesrozumitelně blábolíte, takže nehrozí, že snad nevhodně zažertujete na účet její blanky. Vaším esem v rukávu pak může být, když smrdíte jen malinko a tak vaše snaha o zásun brzy přinese své ovoce. Jen pozor, pokud vám při té divoké souloži něco odpadne, je vhodné krotit apetit a konzumovat až po aktu! A když vám odpadne čurák, tak pak už jen doufejte, že vám po smrti ještě úplně nezdřevěněl jazyk... Páni, to zas byla píčovina! Nemám páru, co se to v poslední době vzedmulo za módu romantických vzplanutí k mým milovaným hororovým monstrům, ale jsem skálopevně přesvědčen, že mě to pěkně sere. Je čas na návrat ke kořenům! Nebo jste snad někdy před tím viděli, že by nějaká kikina, byť vcelku šukatelná, vyčadila Lugosimu Karloffa? ()

6thSun

Psal-li bych recenzi v nějakým inťouškým časáku, nemohl bych tomu dát víc než tři hvězdy, kdybych navíc chtěl povýšenecky machrovat (protože bych byl třeba sexuálně nedokojenej), dal bych tomu jen dvě a vozil se po stupidní vnitřní (ne)logice a po zhola zbytečném Malkovichově obsazení. Tohle všechno naštěstí dělat nemusím, páč se nacházím na virtuální půdě serveru, kde je dovoleno vše (není nutně myšleno jako plus), a páč mně film výjimečně sednul, dávám nadprůměrný počet pěticípé červeně a spokojeně doporučuji všem, kteří se chtějí úžasně nenáročně pobavit. 70 - 75% ()

PROROK14

Asi začínam byť trocha sentimentálny, ale mladým som držal palce nech im to vyjde :D. Viem, zombíci, ktorí nie len že začínajú trocha rozprávať, ale dokonca aj cítiť je trocha silná káva aj pre mňa, čoby veľkého fanúšika Walking Dead. Ale prijal som aj tento koncept a treba uznať, že až tak odveci nápad to zas nebol. No čo narobíte, láska lieči :D ()

BoPo

"Som tak bledý. Mal by som chodiť častejšie von a tiež lepšie jesť. Mám príšerné držanie tela. Nemal by som sa tak hrbiť. Prečo nemôžem s ľudmi nadväzovať kontakt? Ááá jasne, pretože som mŕtvy." Úvodný vnútorný monológ Mrtváka mi sadol. Mal som pocit, že sa bude jednať o ironickú, čiernu komédiu, ktorá si bude robiť srandu z módnej vlny upírských love story. Len zamení netopýra za smradľavú mŕtvolu. Bohužiaľ s pribúdajúcimi minútami sa parodovanie vytrácalo a zostala len prach obyčajná romanťárna pre nekrofilné pubiny. Prachy pre Malkovicha mali vraziť do lepšieho scenáristu. Bez tak tam bol plešoun len do počtu. ()

maseer2

když v tom nebudete moc hledat logiku, tak dostanete sympatickou a originální "pohádku" o tom, že láska nejen hory, ale i zombie apokalypsu přenáší.. a mě to ve finále dojalo jako prase, třebaže jsem se tomu hodně dlouho vehementně bránil.. P.S.: to, že se ústřední dvojice jmenuje "R" a Julie, mi zpětně docvaklo až díky zdejším komentářům :) ()

bouncer

Totální destrukce zombie tématiky a poměrně nudný film. Škoda, protože je to zajímavé téma a film má pár vtipných/dobrých momentů, ale celkově spíše průměr. Neurazí, ale ani nenadchne. ()

CiTrus007

Hezký nápad, originální zápletka, trocha vtipu a sem a tam nějaká ta akce. Jen je to na můj vkus příliš zdlouhavé. Rozhodně to ale nedopadlo jako rip-off Twilightu, čehož jsem se na začátku obával a za což si Levine získal mojí sympatii. S tím tempem je to ale problém. Film začíná celkem vtipně a svižně, podobně jako Zombieland nebo Shaun of the Dead. Postupem času jsem ale začal získávat pocit, že ačkoliv příběh postupuje, všechno se víc a víc zpomaluje. A na konci jsem už byl tak trochu unuděným zombíkem i já sám. Je to škoda, scénář i herci fungují dobře a málem mě přesvědčili o čtyřech hvězdičkách, kvůli té dynamice ale dávám jen tři. 6/10 ()

rreal13

Už od první minuty jsem byl ohromen. Skvělá podívaná. Kdo by to čekal, že se dá natočit film o zombie i z druhé strany. Výborné zpracování, příběh mohl být napínavější, ale i tak musím říci, že zombie u mě zase o kus stoupli. ()

JohnCZ

Totally better love story than Twilight aneb jak udělat inteligentní romanťárnu ve stylu Romea a Julie postavenou na naprosto praštěném nápadu, který ve své podstatě nedává smysl, ale ve výsledku funguje více než dobře. Vtipné to je místy hodně, někdy se to bere až moc vážně (hranice sebeparodie je ovšem tenoučká), ale chemie funguje naprosto perfektně. V rámci zombie tématiky jsou Warm Bodies hodně svěžím oživením. ()

ambron

Kráska a zviera na zombie štýl. Slaďučká zápletka, miestami vtipná, miestami nudná, no iné ako oddychovku v tom netreba hľadať. Hviezdička navyše za Terezku Palmerovie, tú by som zjedol. ()