Er je pětadvacetiletý zombie, pohybující se s ostatními oživlými mrtvolami v letištní hale rozděleného velkoměsta. Nepamatuje si své jméno, ani kdy a jak zemřel. Stejně jako ostatní nemá vzpomínky, nespí a živí se lidským masem. Právě proto je ve městě postavena vysoká zeď, oddělující svět živých a nemrtvých. Jedné výpravy dobrovolníků pro léky do prostoru, kde žijí zombie se zúčastní i dcera velitele lidské obranné jednotky Julie. Jsou napadeni zombie a Er ji před ostatními ochrání. Vytvoří se mezi nimi pouto a to ho začne měnit. Začíná plynuleji mluvit, plynuleji se i pohybuje. Přesto že je Julie ve světě lidí, stále na něj myslí. Er se za ní vydá a je jasné, že se víc a víc stává člověkem. Když Julii podruhé zachrání život, ostatním lidem i otci Julie začíná být jasné, že hlavním nebezpečím pro obě skupiny jsou kostňáci - další stadium zombie - a spojí se v boji proti nim. (TV Barrandov)

javak810i

Celkem dost originální pojetí zombíků. Lidé co si stěžují, jak jde zombie žánr do kytek, asi nepochopili, že se jedná o parodii. Obzvláště vtipné bylo vidět malé cameo Andrewa Lincolna z "The walking dead" a pak narážku na balkónovou scénu z Romea a Julie. Bohužel jsem čekal trochu víc akce a rychlejší tempo. Podle mě trochu nevyužitý potenciál. Takhle jen 3*. ()

Popluh

Na poli pseudo romancí pro teenagery je to samozřejmě o třídu lepší než například Stmívání, na poli zombie filmů se o tom nemá cenu vůbec bavit, tenhle film takové ambice ani neměl. Co se týče postapo kulis, je to hodně muziky za málo peněz a vzhledem k celkovému zaměření (romance mezi zombie a člověkem) tomu pár digitálních úletů s přehledem odpustíte. Problém Warm Bodies je hlavně ten, že nenabídne nic navíc než co slibovaly trailery (i když je pravda, že spousta filmů nedostojí ani tomu) ve kterých navíc byly ukázány kromě celé zápletky i v podstatě veškeré vtipné scény. Film tak nabízí jen výplňovou vatu, která neurazí ani nenadchne. Není to takový průser jako nekoukatelný a nedokoukatelný Hostitel Andrew Niccola, ale i tak bych Levina radši viděl u nějaké sofistikovanější látky. A to nejen na poli filmů pro diváka MTV. ()

Mr. Filuta

Po zhlédnutí ukázek se dostavilo nadějné očekávání. Bohužel, ta velice originální jiskra se ukázala být pro hodinu a půl přeci jen málo a jen je zde servírována klasická pohádka, jak android potká androida, z něhož se stane chameleon, android stratí chameleona a získá krvelačnou mrtvolu... vždyť to znáte. Pro úsporu času doporučuji pilulkový koncentrát v podobě traileru. Nic víc se v tom nenachází. ()

nirvanafan

Po komediální stránce fungují Warm Bodies nejlépe, dokud nás provází jen komentář zombíka popisujícího svůj úděl každodennosti a ještě nedojde ke střetu ústředního páru. Ve fázi, kdy se naše zombie rozhoduje jak na holku, které sežral přítele, je film stále ještě zdařilou satirou. Celý nápad s následnou transformací je neskutečně ujetý a nic bych proti němu neměla, kdyby se snímek alespoň místy pokoušel sám sebe shodit, jenže zhruba po půl hodině se komedie začne zvrhávat v totální nefalšovaný slaďák. Ve výsledku je mi docela líto, že se musím uchýlit k takovému hodnocení, protože originální nápady se tu rozhodně najdou. Jsem však natolik přeslazena, že nemohu jinak. ()

Freemind

"Mrtví a neklidní" rozhodně neurazí a příjemně víří zatuchlé vody zombie tématiky, s "Twilight" bych to tedy rozhodně nesrovnával. Souhlasím ale s JASM-em, že by to chtělo jasnější pravidla, pevnější kostru. Takhle z toho vznikla příjemná, místy docela zábavná romance s lehkým, hnilobným zápachem. ()

Lum3n

Netradiční romance, která svým námětem působí mezi všemi těmi teen upířinami osvěžujícím dojmem. Sice se to nakonec nepodařilo tak úplně dotáhnout a film místy působí prázdně, ale i tak jsem si to díky sympatickému obsazení a pár výborným apokalyptickým vtípkům užil. 70%. ()

Tony.cs

Příjemná a inteligentní komedie. Originální až do morku Kostlivců a opravdu dobře natočená. Takovej Zombieland naruby. Teresa Palmer je anděl. Hlavní dva zombíci velice sympatičtí. A už jsem mluvil o Terese? To je kočka, nádherná dívka. ()

ABLABLABLA

Můj 2000. film... woouhooo:) A myslím, že jsem si vybrala velmi dobře. Bylo to přesně to, co jsem čekala podle trailerů. Zábavná, místy napínavá podívaná se sympatickým Nicholasem Houltem a k němu do dvojky krásnou Teresou Palmer. Četla jsem komentáře a moc lidí to tu srovnává s Twilight alias nová postava do které se žijící dívka zamiluje, místo upíra zombík. No nebudu to komentovat, každý má svůj názor, ale mě už tohle neustále přirovnávání věcí k Twilight začíná nudit. Prostě tento film je "hororová" komedie s kapkou "romantiky", kdy když zombíci vidí, jak se někdo drží za ruce, začnou měknout a znova jim to rozpumpuje srdce. Celý film mě ale udivovala jedna věc, že R začal mluvit mnohem dříve a tím pádem měl umět mluvit lépe, když měl na to dost času, než jeho kámoš (hrál ho R. Corddry). A i přestože tento kámoš mluvil souvisleji. No a všechno to skončilo happyendem... nečekaně a an světě zase zavládl mír a pohoda, protože všichni kostlivci byli pozabíjeni. Plných 5*, protože já se u toho smála z plných plic. ()

Neffy

Velké zklamání. Původně jsem chtěla jít do kina, nakonec jsem ráda, že distributor tento film ani v kině neuvedl a já tak ušetřila čas i finance. Je to jeden z dalších filmů, kdy nejlepší (nejvtipnější) scény byly v traileru a při filmu jsem se pak jen nudila. Zaujal mě nápad a to chválím, přesto bych raději se nedržela až tak urputně příběhu Romeo a Julie - je to už kýčovité, když se z každé romantiky udělá skoro totožný příběh - chce to vlastní nápady. ()

René.girl

K mému překvapení mě film dost bavil a velmi oceňuji originalitu, s kterou tvůrci přistoupili s tolikrát omílanému tématu - Zombies. 78% ()

suicide

Už na základě trailerů půl roku před premiérou mi bylo jasné, že chci tenhle film vidět. protože to bude skvělá zábava. Viděl jsem a skutečně byla. Zombíci se plouží po letišti, jeden ale trochu vybočuje, sbírá hudební desky a poslouchá je. Jednou se na ni pokusí sbalit lásku svého posmrtného života a jeho srdce zase začne bít. Co tomu ale předchází, je lehce pikantní. Dá se říci, že kdyby se předtím chudák R nenažral jejího předchozí přítele, žádná láska se nekonala, naštěstí ale láska skutečně žaludkem prochází, takže i zombie Romeo může získat svou Julii i bez toho, že by musel sníst její mozek. No a pak je to už jako v pohádce. ()

Kaluž

Shakespeare dle mého gusta. Originální, působivé, hřejivé. Kdyby se Rickova parta furt neoháněla mačetama a zkusila zombíkům občas naslouchat, možná by se celá ta patálie s apokalypsou vyřešila raz dva. Robert Kirkman evidentně lásce nepřeje… Jonathan Levine má našlápnuto, po loňském majstrštyku další perla. ()

Mikita

Hmmm, s dvouletým zpožděním hodnotím, ale přesto si pořád pamatuju, jak jsem se nasmála. Skvělá a docela chytrá parodie a přitom i netradiční romantika, která nepůsobí ani tak směšně, jak by se dle popisu mohlo zdát. ()

slunicko2

Romeo a Julie jako zombícké dobrodružství pro teenagery z pomocné školy. 1) A pak že v zombických filmech neexistuje inovace. Naši zombíci poslouchají gramofonové desky, řídí auta a zamilovávají se. Ovšem pozor! Mohou to být taky kostňáci (bonies), co běhají jako srnky a napodobují černé divadlo._____Lehce ozbrojení teenageři shánějí léky, zatímco armáda odpočívá._____Dívku můžete mít, pokud předtím jako zombie zabijete jejího přítele. Nezapomeňte sníst jeho mozek, získáte tak jeho (bývalého nositele mozku) paměť. Připomíná to přírodní magii, kdy lovci zkonzumováním zvířete přebírají jeho vlastnosti._____Pokud najdete rychlý sportovní vůz, můžete se v něm projet, ale ani nepomýšlejte na to v něm zombíkům uniknout._____Dojemný je strážce, který použije oční scanner k ověření totožnosti velitelovy dcery, zatímco jejího průvodce, cizince a zombieho, nechá projít bez povšimnutí._____A to nejlepší nakonec: zombickou apokalypsu lze odvrátit pomocí plakátu, zobrazujícího dva lidi, jak se drží za ruce. 2) Nedejte se ale zmást prvním plánem filmu. Edion13 na IMDb našel ve snímku netušenou hloubku._____Zombická apokalypsa je metaforou dehumanizace naší společnosti. Zombíci představují běžné apatické občany, procházející svými životy bez výrazných známek skutečného lidství. Jsou jako dnešní teenageři, posílají si jen textovky nebo si hrají s mobily. Aby něco pocítili, musí "eat a brain", tedy ukrást myšlenky druhých vlastních nemajíce. Nejsou sami sebou, nejsou svobodni, jsou otroky myšlenek druhých. Když R na letišti prochází přes detektor kovů, kontrolor - zombie stále vykonává svou práci podobně jako skutečná ochranka. R popisuje svůj život - prochází okolo, s nikým nemluví, hledí do země, ponořen do své vlastní bubliny. Když se objeví skutečná živoucí Julie, apatický emocionálně mrtvý Romeo začíná opět něco cítit._____ 3) Od 24letého Nicholase Houlta bych se nechal kousnout, ne, že ne._____ 4) Závěrem se připojuji k výzvě, která zazněla ve filmu vícekrát: Say something human. ()

MATADOR

Svým námětem je Warm Bodies (český název po dlouhé době silně ignoruji) neuvěřitelně stupidní, ale zpracováním a přístupem k zombie tématice, ukazuje neuvěřitelné kouzlo. Zpracování postapokalyptického světa vypadá parádně a v některých scénách jsem si připomněl "Já. legenda". Romantická část je součástí, ale nepůsobí vtíravě a naopak poměrně baví. S akcí už je to slabší, přesto se ve výsledku jedná o vážně příjemné překvapení, které jde tak trochu proti proudu většiny filmů o zombících navíc se skvělým soundtrackem. ()

Helo

Zase zombíci... Ale tentokrát velmi originálně pojatí - Aneb jak sbalit holku, které jsem snědl přítele. Napůl komedie, napůl skoro depkařské drama a to celé postavené okolo myšlenek a problémů dnešní společnosti, u kterých je zombie téma jen a pouze metafora nesoucí se na dnešní vlně oblíbenosti tohoto žánru. Nebýt to místy trošku roztahané, tak dávám za 5*. ()