Paranormal Activity 4

• USA Paranormal Activity 4 (více)

Příběh hororu Paranormal Activity 4 volně navazuje na druhý díl, v němž démonem posedlá Katie vyvraždila rodinu své sestry s výjimkou nemluvněte Huntera, které unesla neznámo kam. Uběhlo pět let a tahle dvojice s velice pohnutou minulostí se přistěhuje na poklidné americké předměstí, které záhy poklidné být přestane. Paranormální sílu na vlastní kůži pocítí především matka s dcerou, které žijí v sousedství Katie. Po prvních nevysvětlitelných událostech instalují v domě kamery a další bezpečnostní prvky a nestačí se divit tomu, co na nich uvidí. Jenže u toho se temné síly, které se nad nimi stahují, nezastaví. (oficiální text distributora)

lobo87

Z prekvapivo chutného jedla sa postupne stalo opakujúce menu a nakoniec zostala len riedka omáčka bez chuti... 40% ()

blondboss

Ja neviem, či pozerám nejaký iný film na rozdiel od poniektorých komentujúcich, ale opäť nemôžem dať iné ako vysoké hodnotenie. Opäť zimomriavky, opäť napätý až do konca, skvelá nadväznosť na dvojku a správnym spôsobom vygradovaný koniec to len zavŕšil. Oproti predchádzajúcim dielom dávam o jednu hviezdičku menej, ale to len kvôli tomu, že tvorcovia už balancujú na tenkej hrane toho, že film sa pomaly stane okukaným a neprinesie nič nové. Takže hádam tých pokračovaní nebude veľa, aj keď ja osobne ako milovník hororov túto sériu mám jednoducho rád. 83 % ()

J.Mayen

Čtyřka je pro mě nejslabším článkem celé série, dá se říct, že se tu nedočkáme ničeho nového, stejně jako ve Trojce se tu objevuje podivný kult čarodějnic,který ve scénáři dostává víc míst než samotná entita, která se jednou posunutou židlí a jedním spadlým nožem ze stropu jenom ztraňovala. Scénář také bere diváka jako rukojmího a vsází jenom na laciné lekačky, které sice vždy čekáte,ale přesto se leknete. Zpočátku roztřesená kamera je upevněna,takže si oči mohou na chvíli odpočinout.Příběh je klišé,unesený bejby Hunter ze trojky se objevuje jako adoptivní syn u pěstounské rodiny v L.A. Kolem domu se pohybuje podivný 10 ti letý hoch Robbie,který začíná Huntera (přejmenovaného rodinou na Ryana) stolkovat. Robbie se do rodiny na chvíli vetře, chvíli s nimi žije a poté co Ryana uhrane tak zase odchází, mezitím to schytají zbylí členové rodiny a dál už to znáte. Příští rok nás čeká páté pokračování. ()

Hezonja7

Nejhorší díl ale chápu že Paranormal Activity pořád táhne, ikdyž to byl propadák tak dávám * i za tu sympatickou holčinu. ()

Nikolas__

Paranormal Activity 4 byl první díl co jsem viděl, asi proto mi přijde lepší než ostatním. Mně se to docela líbilo. Ale konec není prostě dobrej. EDIT: Po opáčku 2021 - opravdu dobré, hodně podhodnocený horor, který sice do série nepřináší moc originality a nic nového, ale i tak se mi líbil. Na silnější tři hvězdy se to určitě vytáhne, a tak můžu čtvrté PA celkem doporučit. Negativa ale samozřejmě pořád platí - hlavně to není vůbec děsivé. ()

Arigato

Stejný problém jako u dvojky, jen zde to docela drží sympatická Kathryn Newton. Bohužel bubákovských momentů je tady velmi poskromnu, hodně dlouho se na ně čeká a ve finále ani nestojí za to. Konec byl na jednu stranu vcelku efektní, ale tak nějak nic neznamenající. ()

Kudeat

Rovnou říkám, že tuhle tématiku mám docela rád. Teda měl jsem, až do teď :( Stačí aby jste jednou viděli každej díl, a víte už na začátku filmu jak to skončí, kdy se co stane apod. Největší zážitek pro mě byl asi to, když v kině nějákej týpek prohlásil : " Hej, vypněte to ! To už není sranda! ". U filmu jsem se tím pádem spíš pobavil, a lekl jsem se snad jenom jednou paní na ulici, která vypadala tak na 300 ... Hodně slabý to je .. A taky se mi líbil závěr filmu ve stylu koncertu KISS .. ()

josefklimes

***Rozpočet-$5 miliónů***Tržby víkendové-???***Tržby celosvětově-???***Nevím jestli je to kvůli atmosféře kina (na předchozích třech dílech jsem totiž nebyl), ale byl to neskutečný mazec. Souhlasim s tím, že je konec trošku rychlejší, ale je to jediný konec série PA u kterého jsem si řekl WTF!! Doporučuju si počkat na scénku po titulcích, která je docela zajímavá ... Ten kdo čeká, že se příběh nějak zvlášť posune, tak ať se ani na čtyřku nedívá.*EDIT*Časem kvalita padá na 3 zkurvené hvězdy. Soo.. Ale je to pořád lepší než jednička ()

Jamall

Domácí video s často očekávanými lekačkami (lekl jsem se spíš křičících puberťaček, kterými jsem bylo skoro obklíčen, v závěru jsem díky nim skoro přišel o sluch). Navíc je tu bleskurychlé finále, které si člověk stěží vychutná a odpovědí nula. Musím naprosto ovšem smeknout před tvůrci - vezmou jeden dům, nacpou ho kamerami, nechají neznámé herce odříkat text, semtam přijde "nadpřirozený" trik pak rychlým střihem odbýt konec a je vyděláno. Tomu se říká marketingové myšlení! ()

Rodriguess

Zhliadnute v kine. Co sa da cakat od stvrteho dielu. Nesiel som do kina s velkymi ocakavaniami ale vobec ma to nenudilo a bolo tam presne to čo som cakal. V tejto serii sa uz neda toho vela vymysliet. Ale keby zaverecna scena ( kde som uz mal zimomriavky) bola o 10 minut dlhsia tak by to bolo velmi fajn. Inak klasicke paranormal. ()

HouseFan

(POZOR OBSAHUJE SPOILERY): Již počtvrté jsme se stali svědkem osudu rodiny terorizované démonem. Opět to mělo vlastně ten samý motiv - nadpřirozené jevy se pokouší unést Huntera (syna z 2. dílu). Tento díl sice volně navazuje na PA2, ovšem padl do ruky jiným režisérům a bylo to znát. V celém filmu mi chybělo takové to napětí, i když to mohlo být tím, že člověk prostě už ví co přijde. Také mi chybělo pohybování věcmi a dveřmi (nicméně scéna s létajícím nožem byla dobrá), ale hlavně a především jsem nebyl schopný pochopit zápletku tohoto filmu. Prostě vůbec netuším jak se stalo to, co se stalo. A závěr filmu s cca. 1000 démonských žen mi už vůbec nedával smysl. I přes toto však noví režiséři dokázali snímek obohatit něčím svým. Moc se mi třeba líbily hovory přes Skype, které dodávaly na autentičnosti. Nová zde byla také jakási komunikace s démonem (zvuk pískal když duch "mluvil"). Těšte se také na super efekt s X-Box'em 360. Jinak se zde dočkáte v bledě modrém toho, co jste již shlédli dříve. Musím uznat, že jsem sám za sebe na film šel pouze a jen ze zvědavosti, sice mám rád find-footage, ale tohle už od předchozích dílů prostě trochu kleslo, když to ale vydělává, můžeme to shlédnout... ()

misacvrk

Hororek je to stále atraktivní, přes den je to takové to mluvení co se v noci stalo atd, atd. Noc už je ale jiné kafe, po tomto 4. díle, kde se "opakují" noční strašení z předchozích dílů, vám stále poleze mráz po zádech. A ten konec, to je taková třešnička na dortu, jak s oblibou říkám. Těším se na 5. díl! ()

Jason13

Ještě že sem na tohle do kina nešel. Byl bych akorát zklamanej. Jednička byla pro mě hodně pecková, 2 a 3...no řekněme slušný pokračování.. Ale tohle je neuvěřitelně naaataaaahooovaaaanýýý a dost zbytečný! Pár dobrých momentů nevyváží tu nudu ze zbytku filmu. ()

morwen odpad!

Co to kurva bylo. Už od začátku bylo jasné, že Paranormal activity jako série bude pouze průměrná ale i tak koukatelná. Ale po téhle frašce odmítám uznat existenci jakéhokoliv dílu počinajé touhle zrůdnosti. Nejenom že logika byla doslova zadupaná do země (ne že by tam někdy nějaká byla) oni dokonce vyjebaly s tím co tuhle serii dělalo celkem slušnou a to byly převážně scény v noci v uzavřeném domě bez všelijakých pičovin a udělátek. Ten konec jsem si přehrál asi tak 5krát a u každého jsem se smál a říkal si, že tohle nemoůžou myslet vážne. Alespon ta blondýnka bylo dobrá. 10% ()

nightstalker

Rozhodně jde vidět velký vývoj. Jako v každém díle je zase o něco navýšený rozpočet - to se podepsalo na lepším prostředí a vizuálních efektech. Celé PA je paskvil, ale popravdě nejvíce jsem se bavil u tohoto dílu. Největší zásluhu na tom má asi sympatická blondýnka (o které doufám ještě uslyšíme). Na čem však film ztroskotal je atmosféra. Za celý film jsem nepocítil ani jedno zamrazení ba dokonce leknutí! To už si myslím je trochu dost velký fail u hororu tohoto typu. Konec je v podstatě identický jako v minulém díle, což z jedné strany potěší, protože je to tahák na další díl, z druhé strany naštve, protože se ve filmu nedozvíte nic nového. Celkově mám tedy smíšené pocity...5/10 ()

MiniRecenze

První díl vyvolal v lidech nejistotu a druhy ještě taktéž,jenže od třetího to jde s touhle sérii z kopce.Čtvrté pokračování je už o zoufalství diváka.Do poloviny filmu budeme svědky hýbajících židlí a otevíraní dveří-nuda.Poté co hl.hrdinka nainstaluje kamery na které se potom neobtěžuje zpětně podívat vypovídá o kvalitě lacině podaného příběhu.Dokonce se nám režie už nesnaží vnutit názor,že jde o pravdivé záběry.Pokud čekáte,že se alespoň dočkáte nějakého rozluštění a zakončení,tak se mýlíte.Obávám se,že nás čekají další díly.A to nemluvím o snaze režie Vás vylekat,lekačky jsou předvídatelné a také laciné. PROZÍVANÉ!!! ()