Skupina odhodlaných ruských vojáků se uprostřed zničeného města ze všech sil snaží před nemilosrdnou německou armádou ubránit strategickou budovu. Během obléhání vzniká mezi vojáky a mladou ruskou ženou, která v domě žije, nečekané pouto. Režisér Fedor Bondarčuk ve filmu Stalingrad zkombinoval napínavé bojové scény s lidským dramatem ruských vojáků, několika zbývajících civilistů a německých okupantů. (Bontonfilm)

Grifindoor

vizuál bombastickej, že i hollywood hraje druhý housle, tady před rusákama smekám, ale zbytek nějakej neforemnej, nevim, postrádalo to koule... ()

Ginnidlo

Vizuálně nádherné, film si na nic nehraje, občas s otevřenou pusou sledovat záběry hořících lidí a hlavně si pamatovat, že sovětský svaz nemá pablby..mentálně zaostalé ano, pablby ale ne. Telenovelou bych to nenazvala ani omylem. Natočení takové historické události konečně bez historických událostí je vítanou podívanou. příběh o obyčejných ruských vojácích a obyčejné Káťe. Herecké výkony báječné, kamera dokonalé, efekty super, hudba sedí jak poklice na hrnec. ()

zekon

Velmi nadstandardní ruksý válečný film i když kromě nového kabátu jakoby vzpomínal na hromady rádobyválečných sovětských sraček na které jsme museli chodit se základkou. Válka je tam nějak spíš navíc. Za zpracování 3* jo. ()

Agnostik

Tohle se Rusům opravdu povedlo!Výborné bojové scény které lze srovnávat i ze Spielbergovým Ryanem.Možná přes svoji jistou lyričnost,kterou snímek má,se zde nachází spousta zapudivých komentářů.Je to ale velice dobrej film,a pro mě jistě velmi kvalitní a úderná odpověd na na Americkou produkci.85% ()

teseth odpad!

Za tohle si měl milý Fjodor stoupnout před ten kanón a nechat si tu střelu namířit přímo do míst kam slunce nezasvítí, protože takovou blbost už jsem dlouho neviděl. Nejen, že tu nejde o největší bitvu v dějinách lidstva ono tu nejde ani o válečný film. Sice je pravda, že se párkrát vystřelí ale to jen díky tomu, aby milý soudruzi mohli zkusit zpomalené záběry. Jinak je to plné sračkoidních keců alá mexická telenovela. Zbytečně strávený čas!!! ()

raru

Ale hej,malo to veľa chýb,ale celkom fajn sa na to pozeralo.Vizuál bol naozaj dobrý(samozrejme digitálny),len škoda tej dlhej stopáže. ()

KapitanKuraz

No pravdupovediac, po rokoch asi jediny pozeratelny rusky film. Je to naozaj slusne dielo, ale mohlo byt o kus lepsie, preto len 3*. No ak by som hodnotil len rusku produkciu za par poslednych desatroci, tak s prehladom 5*. ()

gezko

Keď sa povie Stalingrad, človek podvedome očakáva výpravný veľkofilm s masívnymi surovými bitkami, poukazujúci na Sovietsku hrdosť a Nacistickú bezradnosť. Ale už som poučený, že keď čakám špagety bolognese, dostanem akurát cestoviny s kečupom a syrom. Tak tomu bolo aj teraz. Preto kvalitu a realistickosť treba hľadať v Stalingrade z roku pána 1993. Že chcel rejžo osloviť aj ženské publikum je evidentné. Ale povedzme si otvorene, že pre nás chlapov tam predsa len čosi chýbalo. ()

Ms.Iris

Ruský vojnový film, od ktorého nečakáte veľa, ale dostane sa vám toho až dosť. Bol to veru pekný a zároveň tak smutný príbeh. Film má skvelé vizuálne efekty, skvelý výber hercov, pre mňa i dojímavý záver ...a to je ale asi tak všetko. Stále mi tam niečo chýbalo, aby to bolo dokonalé. Dala by som 3*, ale musím uznať, že to bolo lepšie než priemer. Takže 4*! ()

zeromen

Docela slušné efekty ale to je asi vše co je na tom filmu kladné, škoda peněz. Jinak docela škoda padlých, myslím z německé strany. Ruská a americká propaganda si můžou vzájemně podat ruky, toto je totální výplach mozků. Docela se těším na pořádný válečný film kde s německé armády nebudou dělat voly nebo aspoň stejně rovné armády na obou stranách. "Sověti byli docela svině" ()

10doktor10

Závěrem trochu SPOILER: Co k tomu dodat... Je vidět, že to točili Rusové. Bojové scény jsou pěkné, příběh celkem taky, ale ta propaganda, ta propaganda. Kam se hrabe Chuck Norris na to divadlo co ta parta vojáků předváděla. Je to "kapánek" přehnané: ruská děla střílející za roh, ruští vojáci nožem přemůžou Němce s kulomety, ruští vojáci v plamenech a téměř holýma rukama dobývají německé pozice. Korunu tomu nasadil zlý Německý plukovník, který obětuje stalingradské civilisty upalováním, aby jeho armádě přáli bozi.... Za to jen ty ** hvězdy a i to je možná trochu moc. ()

ElectricMan odpad!

Nesmyslná a o to víc nepovedená kravina, co se snaží adaptovat film Stalingrad. Pět rolníků, co přemůže celý Wehrmacht. A ta kýčovitá romantická chvilka je spíš k smíchu, než k pláči. Tohle si fakt nepouštějte. Chudák Kretschmann, nevěděl, do čeho jde. ()

Wez

Vůbec nerozumím tomu hodnocení tady a některým těm debilním havlistickým komentářům-z některých tady by měl vožrala havel a jeho poskoci jako šláfenberk,kocáb,dínsbír a podobný piče fakt radost...Pro tyto lidi jedna rada-pokud na tolik nenávidí Rusko,tak nechápu,proč koukají na ruské filmy a potom sem píšou tyhle pseudointelektuálský,havlistický sračky-proč si radši nestrčí prst do prdele a nejdou čumět třeba na Ramba??? Jinak k filmu samotnýmu:připadal mi velice dobře natočen,dobře vykreslené postavy,výběr herců byl velice dobrý,všichni mi byli sympatičtí(asi největší sympaťák Pjotr Fjodorjov a další Thomas Kretschmann,kterého jsem okamžitě poznal,že už jsem jej někde viděl-á-z filmografie nejznámější role Engelhorn z King Konga,ale viděl jsem s ním asi už pět filmů,bloncka Janina Studilina byla prostě nádherná,ale i zbytek herců se do svých rolí parádně hodil),líbil se mi i ten detail,že Němci mluvili německy a Sověti zase rusky,bojové scény podle mého názoru velice dobře natočené a hodně se mi líbil i vyprávěný příběh,který mi připadl na pozadí války dost dojemný v suprově udělaném,naprosto rozesraném Stalingradu(ta fontána,nebo co to bylo mi byla také odněkud velice povědomá-že by Nepřítel před branami??? :-))..Jediné,co by se snad dalo vytknout scéna se strělbou za roh(v balistice se nevyznám,podle mě je takový zásah,i když s mizivou pravděpodobností možný,ale hádat se o tom nebudu),ale hlavně scéna,kdy Němci vyhodí do vzduchu nádrže z palivem a hořící krasnoarmejci pořád šli hrdinně do boje-tato scéna byla teda fakt přitažená za vlasy a režisér si ji mohl odpustit,stejně byla dělaná jen tak na efekt,ale jinak mě film vůbec nenudil a těch 135 minut mi uteklo jak voda...Já byl na výsost spokojen,to jsem od filmu podle zdejšího hodnocení a komuntů ani nečekal,že mě tak nadchne!!! ()

sibskyn odpad!

Viděl jsem z toho jenom 50 minut, ale i tak musím říct, že tohle je zatím nejdebilnější, nejotravnější a nejhorší ruský film co jsem zatím viděl. ()

Baroque

pre idiotkov s predsudkami, ktorí nechápem, čo je to 30 000 000 mŕtvych a chcú byť nebezpečne in to bude bohapustá blbosť. pre tých, ktorí zabudli, že týchto 30 000 000 ľudí im zachránilo riť, pretože neby ich, nebol by tu nikto z nás je to iba "komsomolský odpad baťušku Putina." takých ľudí by som poslal do jedného do koncentráka. pre mňa takéto filmy znamenajú veľa. sú o človeku, hoci sú pompézne a patetické. tu je na mieste obdiv, rešpekt a úcta. a hlavne vďaka. vždy si treba uvedomiť utrpenie, ktorým bola vykúpená existencia Slovanov. alebo ako povedal partizán vo filmovej trilógii Vojnová generácia: "s Rusmi sa môžeš dohodnúť, Nemci sa s tebou nebudú baviť." na to si pamätajte. ()

renegad

Ruský pokus o priblíženie sa americkej produkcií na počudovanie dopadol nad moje očakávania. Príjemne farebný náhľad do dôležitej bitky Východného frontu za ktorý by sa nehanbil nejeden americký producent. Pri spomalených záberoch som cítil príjemné mrazenie na chrbte a záverečný FIGHT medzi hlavným klaďasom a záporákom tiež dopadol uspokojujúco. Jediné čo by som vytkol sú herci. Síce som zopár tvárí spoznal lebo predtým hrali v ďalšom Bondarčukovom filme 9. rota ale okrem Kretschmanna ktorý svojho nemčúra hraje s prehľadom mi chýbal výraznejší klaďas. Ten vyofinkovaný kapitán totiž počas filmu hádzal ksichty z ktorých som mal chuť schmatnúť Panzerschreck a poslať časť domu k zemi. P.S: Ruský inžinieri zrejme pri stavbe dotyčného domu počítali s intenzívnym ostreľovaním tak ho postavili nezničiteľný. Po toľkých zásahoch by na jeho mieste mala stáť len dymiaca kôpka tehál a nie barák ako fungl nový. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Warneři udali Odyssea

Warneři udali Odyssea

02.07.2014

26. února 2016 nás čeká nová verze Ben Hura, kterou bude režírovat Timur Bekmambetov (Wanted, Abraham Lincoln: Lovec upírů). Půjde již o několikátou adaptaci románu z roku 1880 (ta nejslavnější… (více)