Skupina odhodlaných ruských vojáků se uprostřed zničeného města ze všech sil snaží před nemilosrdnou německou armádou ubránit strategickou budovu. Během obléhání vzniká mezi vojáky a mladou ruskou ženou, která v domě žije, nečekané pouto. Režisér Fedor Bondarčuk ve filmu Stalingrad zkombinoval napínavé bojové scény s lidským dramatem ruských vojáků, několika zbývajících civilistů a německých okupantů. (Bontonfilm)

Lavinia

Záchranář vypráví zasypané Němce v troskách domu o minulosti své matky, která přežila Stalingrad, čímž jí baví během čekání na techniku, aby ji mohli vyhrabat (nevím, jestli bych mu já byla tak vděčná, tématika je tristní) a Němka je z něho celá pryč vděčností, což celkově film hnusně kazí. Obsah vyprávění: Boj mezi skupinou Rusů plus civilistka=matka a fašistickou jednotkou o jeden dům, jehož důležitost spočívá v tom, že přes něj vede cesta k něčemu velerozhodujícímu. Velmi dobře líčené poměry v městě válečném, a chování jednotlivců rovněž hodnověrné. Dále chválím originální jazyk, němčina opravdu pravá, ne jako v amerických smutných huhňavých napodobeninách. Až na rámec moderní doby velmi zdařilé. Doporučuji. ()

Scraffy

Nie tak dobrý, ako pôvodný Stalingrad, ale ešte stále v rámci priemeru. Niektoré scény sú tu dobré a mohlo to byť lepšie, nebyť takého romantického nádychu. Škoda. ()

Ivoman

Nad některými zdejšími komentáři jen žasnu. Podle mne se může jít před tímto filmem schovat i Spilberg s vojínem Ryanem. Takhle si představuju epické bitevní scény !!! Takhle si představuju hrdinské činy !!! A ne jak tady čtu, že se tam tak moc neděje, prý pár přestřelek a dál jen plky. Ukažte mi vojenský film, kde se od začátku do konce jen bojuje, jen si vzpomeňte na mnou zmiňovaného vojína. Kolik je tam těch bitev ? Na začátku jedna velká a pak jen Hanks vykládá jak toho má dost a třepe se mu ruka a kecání prokládáný přestřelkama. Podle mě tedy jde o vynikající film, který vsadil na současnou potřebu vyprávění filmu. Hudba, zpomalovačky, prostě parádní a velkolepá podívaná, která by v americkém pojetí stála ne 30 mega, ale 300 a všichni by jste slintali, jak je to úžasný, protože to natočili američani. A přidávám nový zážitek ze 3D, maximálně super nádhera !!! ()

eagles22

Ach jo! Docela vysokej rozpočet promrhanej a přetvořenej na nerealistickou, digitálně a nevěrohodně působící ruskou šaškárnu. Kam se hrabou Amíci se svým patosem a bušením se do prsou a plácáním po ramenou. Rusové, to jsou teprve nadlidi! A to poskakování ala ninja skříženej s matrixem je fakt šměšný. Fuj, s tím jděte někam... Stalingrad z devadesátýho třetího je nesrovnatelně lepší. ()

CRYPT

Tak takto zprznit valecny film, to snad umi jen rusove. Za prve pet rusaku tam jede po jedne rusce, ktera neni ani sympaticka ani pekna ani nic. Na druhou stranu sympatak Thomas Kretschman sjizdi nadhernou modrookou blondatou rusku Masu (bohuzel nevim ani jak se herecka jmenuje), ktera skonci blede, coz je pro mne sok, protoze jsem se na film vicemene dodival jen kvuli ni. Ale abych neprehanel efekty byly moc pekne a kdyz si odmyslim stupiditu, az absurditu v chovani nemeckych vojaku, lepe receno dustojniku, zpomalovani zaberu kazde 3 minuty a radoby hrdinskeho chovani ruskych vojaku, tak to byl snimek s jistym potencialem. No kazdopadne mohu rici ze jedno vim jiste. Uz se na to nepodivam ()

johnsnow

Brutálny dojímavý a vynikajúci ruský film. Myslel som že amíci vedia točiť vojnové filmy najlepšie ale tento film ma presvedčil o opaku. ()

piglit

Jak němečtí fašisté bojovali se sovětskými nacisty (pokud Rusové nazývají Němce fašisty, je zřejmé, že termín nacismu si schovávají pro svůj internacionální socialismus). Stopáž je nechutně přetažená, ždímačka citů funguje na úrovni argentinské telenovely. Jestli tohle je úroveň hlavního proudu současné ruské kinematografie, tak to snad ať raději reprízují "Pavku Korčagina, černé ucho". ()

64B

Pořád sem čekal, až přijde ta nejlepší, nejvelkolepější a nejkrvavější akce roku a ona nepřišla. Ono, nemůžu napsat že by film byl vyloženě o ničem, nenudil, ale spíš sem tak nějak nevěděl, jestli to ti lidé ve filmu hrají a jsou herci nebo jestli si z diváka dělají ruský forky. Zvuky zbraní, akce, to všechno bylo opravdu jak reálné, ale příběh totálně nereálný a navíc tak nějak těžko uvěřitelný. Na druhou stranu filmu nemůžu až tak moc co vyčítat, jelikož jsem na něj koukal jenom pro tu akci a střílení. ()

Brano

Vizuálne dokonale, ale prečo je to obsahovo tak nezmyselné a nudné? Ešte k tomu ten názov Stalingrad, ktorý starej verzii nesiaha ani po päty. Celý film je strašné statický, všetko sa odohráva na jednom mieste. Scenár mi miestami prišiel ako keby ho písal malý chlapec. Najviac čo ma na filme bavilo boli efekty a výborná postava Thomasa Kretschmanna, ktorý si opäť zopakoval svoju starú úlohu nemeckého dôstojníka z pôvodnej verzii. ()

MartinTerran

Dost dobrý válečný film ze Stalingradu. Jestli to tak opravdu bylo netuším, ale zpracované to bylo pěkně, stejně tak i efekty, kostýmy atd. Jde vidět, že i rusové umí natočit film o svých odvážných vojácích, možná to hrdinství už trochu přehnali, ale nevadí. Hodnocení: 74/100. ()

borohub

Film jsem příliš nesledoval, z toho co jsem viděl tak musím konstantovat že film Stalingrad je parodie na jakékoliv válečné filmy. Jedná se skutečně o ruský propagandistický film, který dělá ze sovětských vojáků Ramba, kteří jsou schopní vyřadit několik rot německých vojáků (trošku mi to v tomto připomíná film železná srdce). Zpomalené záběry jsou sice hrozně "cool" ale i příšerně otravné. Konec mi připadal, jako kdyby němci stříleli do rusáku paintbalovkami, protože aby někdo vydržel asi 15 ran pistolí, to si snad ani nedovolí i v tom nejbéčkovějším akčňáku. Tenhle film bych volil asi jako fakt poslední možnost. 15% ()

helrohir

Jeden z najslabších vojnových filmov aké som za posledné obdobie videl. Názov "Stalingrad" je skoro až zavádzajúci pojem, nakoľko najväčšiu bitku druhej svetovej vojny si rozhodne predstavujem v inom svetle, než konverzačný gýč občasne narušený prestrelkou. Romantika vo filme vystrkuje svoje chápadlá snáď z každej miestnosti a takmer všetky dialógy sú plné nezmyselných a nudných žvástov. Filmu úplne chýba atmosféra beznádeje aká by sa v tomto pekle jednoznačne mala vyskytovať. Akčných scén je naozaj pomenej a naviac ich zabíja neustále používanie spomalených záberov. Občasné použitie spomalovačiek na efekt mám rád, ale tu to bolo jednoducho otravné. Obvyklá ruská heroizácia svojich vojakov tu snáď dosahuje maximálnych výšin, čo je zrejmé už pri tej ohňovzdornej scéne, ktorá bola v mojom prípade aj zlomovým momentom, keď som začínal tušiť, že tento film nebude taký aký som očakával. Sklamanie je o to väčšie, že to točil Bondarčuk, ktorý už raz ukázal schopnosť natočiť výborný vojnový film, v ktorom absentuje klišé, propaganda a iné veci, ale v tomto prípade to vyzeralo akoby to točil nejaký B-čkový amatér. Dve hviezdy dám za vizuál a aspoň pár scén, ktoré mi dokázali vyvolať nejakú emóciu. 40%. ()

davistercz

Očekávání bylo veliké. Nakonec jako vždy, jsme byl opět zklamaný, ale tentokrát hodně zklamaný. Už to vypadalo, že se z toho vyklube kvalitní film válečný film se vším všudy. Ale znáte Rusy.. Když už to vypadá, že se z toho může něco vyklubat.., tak to nakonec pohnijou. Nejsou to jen Rusáci ale i Amíci. Ve filmu mi strašně vadily scény,když němečtí vojáci mluvili tak tam šoupli ruský dabing a vlastně tu němčinu tam překryli. Nehorázná stupidita, kdyby aspon titulky tam dali, tak neřeknu. Druhým problémem tohohle filmu je to, že film je až moc naplněný efekty, až příliš moc .., to už pak není válečný film ale spíš jak "Alenka v říši divů". Efekty mi tak u válečných filmu nevadí, ale když se to přežene.. je z toho malér. Poté tu máme zpomalený záběr, především výborný nápad a u některých scén to vypadá hodně luxusně. Samozřejmě, později jsou všechny scény zpomalené, což je pak obrovská nuda. A snad nejdůležitější problém totohle filmu bylo to, že postrádá "akčnost", napínavost u akčních scén, těch si tu moc neužijete, protože jsou až příliš krátké a objevují se tam tak po cca 20 minutách. Nevím jeslti jsem koukal na film nebo na něco jiného. Nicméně musel pochválit za vyzobrazení Stalingradu, což je nádherná podívaná. A především některé scény jsou tu opravdu velkolepé.., však uvidíte sami. ()

DonBraso

Díru do světa to neudělalo,ale špatný film to nebyl určitě .Trailer namlsá všemi digitálními skvosty,bohužel co mi nejvíc vadilo na filmu byla pro mě naprostá ztuhlost a důvěryhodnost,že tam doopravdy válčí.Nebýt tam Thomase Kretschmanna,tak nemám tam herce,se kterým bych soucítil(stejně jak v Německým Stalingradu).Cílovost na diváka je vskutku zaoblena do směsi lehčího dramatu,akčních krátkých pěkných zářezů a milovníku love story.Film je vyprávěn,což není na škodu,ale mě ty mrtví na obouh stranách byly vskutku šumák,jestli na mě měla dolehnout ta surovost jaká bitva ve Stalingradu byla,tak bohužel ani za mák.Film je to jak pro mladistvé do 3D kina,aby aspoň koukli na dějiny.Podle mě tvůrci chtěli nasekat do filmu moc věcí a ani jedna není stoprocentní.70% ()

a0001 odpad!

Veľmi zle a zavádzajúco skreslený film a navyše veľmi chabo spracovaný. Opäť učesaná rozprávka pre detičky. 0% ()

Reiner

Vítězové napsali pravdu dle sebe. Přitom nechyběla ani naprostá zaujatost. Předně: Ruští vojáci jsou jak jsem pochopil nesmrtelní, neboť běží jako hořící pochodně několik desítek metrů - a bojují. Necítí, nebolí je nic. Ani když prostě hoří. Za druhé: Několik vojáků brání budovu asi nějakého významu. To bych pochopil. ALE! Proč vylézají, když Němců je několika násobná přesila? Aha, vím. To proto, že Němci prostě neumí střílet, neumí se bránit a tak hrstka Rusů vymlátí velmi početnou skupinku WH. Ale ani to nestačí. Ruský voják coby odkojen SPECNAZ umí vždy sejmout alespoň pět Němců (letadlo). Přitom nevadí, že je kryté Německým kulometem na balkóně kousek od nich. Němci jak jsem pochopil, jsou naprostí debilové. Skvělý moment byl, když se střílelo dělem za roh, odrazem od tanku. To jako fakt? Nastavit takový úhel by bylo spíše nemožné, než pravdivé.Ale opět, Rus dokáže všechno. Němci místo zničení domu ze kterého se střílí a vedou ofenzívy si raději nastrkají rakety ke svému domu a odpalují rakety daleko na Volhu. Proč taky používat logiku, když zde ji Němci prostě nemají. Což se ukázalo při střelbě z tanku ... Bože copak jsou ti Němci "jen PC boti"? No asi ano ...Zkrátím to. ZKLAMÁNÍ. Závěrečná scéna boje obou důstojníků mi připadala jako scéna z nějakého plátku. Kdepak, tudy cesta nevede milí ruští přátelé. Tohle se prostě nepovedlo. Nicméně skvělé byly efekty - zvuk, hudba, kamera a speciálně efekty a právě za tyto věci dávám 2** ... ()

Uragan

Abych řekl pravdu, tak jsem čekal daleko víc od tohoto filmu... A zklamání je hlavně z děje... vůbec mi tam takový nesedí :-P ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Warneři udali Odyssea

Warneři udali Odyssea

02.07.2014

26. února 2016 nás čeká nová verze Ben Hura, kterou bude režírovat Timur Bekmambetov (Wanted, Abraham Lincoln: Lovec upírů). Půjde již o několikátou adaptaci románu z roku 1880 (ta nejslavnější… (více)