Skupina odhodlaných ruských vojáků se uprostřed zničeného města ze všech sil snaží před nemilosrdnou německou armádou ubránit strategickou budovu. Během obléhání vzniká mezi vojáky a mladou ruskou ženou, která v domě žije, nečekané pouto. Režisér Fedor Bondarčuk ve filmu Stalingrad zkombinoval napínavé bojové scény s lidským dramatem ruských vojáků, několika zbývajících civilistů a německých okupantů. (Bontonfilm)

+sfinx+

Úžasná podívaná. Rusové někdy opravdu umí udělat velkolepý film i z mála. Není zapotřebí rekordních rozpočtů ani velkých holywoodských star k natočení výborného filmu. Zajímavé bylo i kolik prostoru dali Skopčákům. Nečekal bych že se tam vejde tolik "mouder" od toho hrdiny - filosofa, ani jakousi kritiku vlastních řad. Jestli se to někomu i přesto zdálo jako neobjektivní vyzdvihování obránců, tak doporučuji rozhovor s někým, kdo o daném tématu něco ví. ()

F_Sanchez

Jako milovník válečných filmů jsem toto dílo netrpělivě očekával. Konečně bude také ruský filmový pohled na bitvu u Stalingradu (když nepočítám ten komunistický velkofilm z 80. let). Zpočátku jsem věřil, že to bude kvalitativně obdobné německému Stalingradu z roku 1993. Zmínky o Pavlovově domě, čerpání ze vzpomínek účastníků i počáteční fotografie z natáčení vypadaly velmi slibně. Nicméně vzápětí přišly zvěsti o přepisování scénáře a informace, že hlavní zápletka se bude točit okolo pomoci a ochrany mladé a údajně krásné obyvatelky domu, tak moje nadšení šlo rapidně dolů. Bylo naprosto jasné, že se bude jednat o typický průměrný ruský válečný film, které na nás rusové chrlí poslední roky (napadá mě např. Bílý tygr). Po technické stránce je film velmi povedený a dá se říci, že i poměrně historicky věrný (uniformy, zbraně), až na ty pseudotanky PzKpfw IV. Bojové scény, kterých je zde kupodivu poměrně málo, mají pěknou choreografii a zejména střelba protitankovým kanonem na raketomety odrazem o věž T-34 mě velmi pobavila. Některé scény však byly nesmírně přestřelené nebo naprosto zbytečné, např. útok hořících ruských vojáků, nebo úvod filmu při záchranných pracích v Japonsku. Celkově je to film plný patosu a gerojství, technicky dobře udělaný, ale povrchní, postrádající nějakou hlubší myšlenku. Tři hvězdy naprosto odpovídají jeho kvalitám. S úctou nejvyšší Sanchez. ()

jaroush

Těžká slabota. Takové ruské to je, no... Hrdinný patos z toho kape. Každá bojová scéna ve zpomalovačkách?! Starý Bondarčuk by se asi divil. Chybí už jenom opakovačky, jak ve fotbalu při vstřeleném gólu. Chvílemi jsem si říkal, že se někde vyřítí Jackie Chann. Před tím tenorem kombinovaným s masovým vrahem by se musel pobát i Rambo. Chytal jsem se za hlavu, když jsem tady četl jeden komentář, že je to lepší, jak Spielbergův "Vojín Ryan". To byla těžká urážka jednoho z nejlepších válečných filmů. Normálně bych dal jednu hvězdu, tu druhou si to zaslouží za scénu. Ta je věrohodná, zbytek je дерьмо... ()

Mach Tom

Rozhodně jeden z nejlepších válečných filmů poslední doby. Sice se tam nebojuje na velkých pláních, ale jednotlivé bitky jsou dobře vizuálně natočené. Film připomíná Nepřítel před branami, ale jde svou vlastní cestou a to je dobře. Poslední dobou se z klasického válečného filmu stává mrtvý žánr, stejně jako z westernu, ale myslím si že stále má co říct a je škoda, že se podobných filmu již moc netočí. Takže jednoznačně palec nahoru. ()

Iveta47

Nebolo to úplne zlé,ale chýbalo tomu niečo nové a originálnejšie.Dej neposkytol nič nové a zaujímavé čo by sme už o obliehaní Stalingradu nevedeli a práve pri čítaní obsahu filmu som čakala niečo viac.Viem,že je to citlivá téma,ale čakala som viac akčných scén pri obliehaní a dosť my tam chýbalo civilné obyvateľstvo v konfrontácií z Nemcami.Tá časť filmu,kde nahnali matku z dieťaťom do nejakého nakladiaku a upálili ich bolo asi jediné čo bolo nad moje očakávanie inak nič čo by ma úplne položilo.Priemerný film 3* ()

walchinos

Ne tak dobre jako nemecky jmenovec z r. 93, ale porad nadprumerne valecne drama a k tomu vyborny Thomas Kretschmann. Za mne poctive 4* ()

Sandai

Půjdu proti názoru většiny, ale mě se ten film líbil. Kdo čeká hodně velkých bitev, osobních soubojů a děsí se ruské "široké duše", bude zklamán. Kdo se spokojí s dobrým filmem, který má dvě dějové linie, pár skvěle udělaných bojových scén, dobrý zvuk a doprovod, bude příjemně překvapen. Název Stalingrand je silně zavánějící. V tomto filmu o něj vůbec nejde. Jde o dva příběhy, které se k sobě postupně přibližují. ()

renener

Film o par bezmennych ludoch akych zahynuli miliony a casto sa beru len ako cisla. Je to vlastne rozpravanie a pohlad do oboch stran behom par dni bojov....bez zbytocneho patosu, bez zovseobecnovania dobrych a zlych. Pre ludi co vyznavaju americky styl kde je jasny hrdina, jasni ti zli, kde su kozy na kazdom rohu, dobri cernosi a na konci sa tlieska tento film nebude. Ukazuje len to co sa mohlo v skutocnosti odohrat. Hlavne tento film splnil to co ma film alebo umenie plnit, donutil zamysliet sa. ()

sobol1

asi jsem čekal víc ani nevím co napsat jen že bych dal asi 3 hvězdy kdyby tam nehrály kulečník se střelou z děla o tank a strílely za roh. tech blbostí tam bylo víc. a celkově to bylo nějak divné tod vše ale neusnul jsem (((((-: ()

Chenile

Uff.. Tak smisene pocity jsem dlouho nemel... Zacatek je spicka, vyborna kamera, moc se mi libi barvy... Pak ale film upadne k nejakemu konverzacnimu jakoze dramatu s docela vtipnou propagandou... V pulce filmu jsem si za ruske vojaky dosadil americke a rikal jsem si "tak do, americke filmy byvaji taky takove" ale i tak to nestacilo... film je skvele natoceny, ale scenar je spatny, dej nesmyslny a propagande je cim dal silnejsi.. skoda.. ()

Drslw odpad!

Vydržal som to pozerať 44 minút a potom som to musel vypnúť, lebo by sa mi oči pretočili dovnútra hlavy a už by sa nikdy nepozreli späť. Neuveriteľná blbosť plná historických lží, nezmyslov, totálne nemožný príbeh v totálne vymyslených kulisách a okolnostiach, z vojenského hľadiska hlúposť prekonáva hlúposť a každému z hlavných "hrdinov" som od začiatku prial škaredú smrť. Stále platí, že lepší film o Stalingrade, než je ten nemecký http://www.csfd.cz/film/26591-stalingrad/ z roku 1993, ešte nikto nenatočil (ďalšia, ale predsa len menšia blbosť, je Nepriateľ pred bránami) - a keď sa chcete dozvedieť, ako to tam v Stalingrade naozaj vyzeralo, prečítajte si pamäti Vasilija Zajceva. Áno, TOHO Vasilija Zajceva... ;) ()

Onanista

Gerojové. Toto slovo by asi mělo charakterizovat tento film, kde hrstka statečných Rusů mocně vzdoruje armádě krutých Němců. Mě to ovšem přijde strašně přehnané. Štvou mi tam zpomalovačky, který se moc nepovedly a pohyby gerojů ... je to jak kdyby vylezli z Black Ops. Zásah munice Němců, která byla schovaná za rohem, ANO za rohem, ale není to nic nepochopitelného, protože střílel zkušený již osmnáctiletý střelmistr ze střeleckého učeliště, nebo kde se ten sympatický soudruh vyučil střílet odrazem o věže tanků. Každopádně atmosféru Stalingradu mám rád a to je jedíné, co u mě ten film zachránilo. Triky bída. ()

ma2sko

Pôsobivé vykreslenie udalostí mesta obliehaného vojnou. Nebyť vizuálu, ktorý ako-tak približuje situáciu, je tento film dejovo súci na skartovanie. Hľadať ale dej v jasnom kontexte vojny je obtiažne, no film sa sústreďuje skôr na prežitok ako pôžitok. Zle zachytené spojenie úvodnej scény s celkovou líniou filmu. Znovu ale vyzdvihujem vizuálne spracovanie, preto slabšie 3*. ()

JanniV

Taková partička uvědomělých sovětských Rambů s debilníma kecama střílí Němčoury po stovkách a dokonce to zvládá i palbou za roh. Buzárem o tank. Hovadina. ()

MirecRKK

Mne sa ten film velmi páčil, jediné čo by som vytkol deju je to že to začína a končí v súčastnosti, stále sa to odohráva na jednom mieste a tá klasická smrť za vlasť, preto ten film odomna nemá 5 ale "len" 4* ;) ()

Aresko123

na rusov celkom dobre zvladnuty filmik. ale jedna pripomienka nejedna sa o Stalingrad. Ide len o jeden pribeh asi 15 rusov v jednom jedinom dome a asi 50 nemcov v dome oproti. Dej sa odohrava stale na 100 m2 a nejde nikam. Mohlo sa to smelo volat Moskva, Pariz, Berlin, Madrid a nikto by nemohol namietat ze to tak neni. ()

eexDon

Für mich - 65%, - /takové dosti povrchní, v americkém stylu, no, a ty zpomalovačky kde čeho každou druhou scénu mě moc nenadchly - bylo jich prostě moc/, + /digitální Stalingrad se mi docela líbil, efektní souboje a akce docela šly/, hodnocení - velice efektní, povrchní střílečka připomínající Rusův, jak skvěle jsme postavili ty bídné Němce za války do latě, dosti průměrné, ale, že je to ten Stalingrad, tak teda hodnotím mírně, poznámky - to střílení za roh, to se tedy moc nepovedlo, já myslel, že střílení za roh vymyslela fantastická americká armáda a ono hle, za roh stříleli už Sověti ve Stalingradu.. ()

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

Zemřel skladatel Angelo Badalamenti

13.12.2022

Warneři udali Odyssea

Warneři udali Odyssea

02.07.2014

26. února 2016 nás čeká nová verze Ben Hura, kterou bude režírovat Timur Bekmambetov (Wanted, Abraham Lincoln: Lovec upírů). Půjde již o několikátou adaptaci románu z roku 1880 (ta nejslavnější… (více)