Reklama

Reklama

24 hodin: Dnes neumírej

(seriál)
  • USA 24: Live Another Day (více)
Trailer 3
Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2014, 9 h (Minutáž: 45 min)

Hudba:

Sean Callery

Hrají:

Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Kim Raver, William Devane, Giles Matthey, Gbenga Akinnagbe, Benjamin Bratt, Yvonne Strahovski, Tate Donovan (více)
(další profese)

Epizody(12)

Vysloužilý agent Jack Bauer se skrývá v Londýně. Už jsou to čtyři roky od té doby, kdy začal utíkat před spravedlností. Nyní musí opustit svůj úkryt a naposled riskovat život, aby odvrátil hrozící globální katastrofu... (TV Prima)

Videa (62)

Trailer 3

Recenze (109)

Dharter 

všechny recenze uživatele

Vzhledem k tomu, že se mi značně nelíbila osmá série, jsem rád, že tvůrci se vrátili ke kořenům seriálu (první série). Někdo by sice mohl říct, že válka proti teroristům, je nudná (každej už ví, že s teroristy se nebojuje, ale, že se s nima uzavírají dohody), ovšem nyní je to pojato i s odkazy na WikiLeaks, nebo 2. světovou (viz útok na Londýn). A celkově je to na hraně, a nelze říct, jestli zlejší jsou USA, nebo jimi vytvořená Al-CIAida (což je záměr vyvolat v ovčanstvu zmatení, aby akceptovalo daný směr myšlení). ✔ ()

Bauer 

všechny recenze uživatele

Nedávno jsem si připomněl všech osm výborných řad skvělého seriálu 24 hodin! Každá řada měla něco do sebe a na to, že od první řady uteklo již 18 let, tak nic neztratila ze svého kouzla. Každá řada dokázala něčím prekvapit, něčím zaujmout a něčím člověka dostat. U deváté poloviční řady jsem měl trošku strach. Přece jen 24 hodin je 24 hodin, což znamená 24 dílů a jeden den Jacka Bauera. Musím říct, že jsem se velmi spletl. 12 dílů byl dobrý nápad a to především, že se stále něco děje a není zde téměř žádné zbytečné místo. Například šestá řada měla pár naprosto zbytečných dílů. Za mě tedy super nápad s méně díly. Konec byl opět šokující. Jen to vypadá, že žádná další řada s Jackem Bauerem pravděpodobně nevznikne a mě nezbyde se čistě ze zvědavosti podívat na 24 hodin: Nezastavitelný (celý nadšený jsem z toho). 24 hodin bez výborného Kiefera Sutherlanda? Nesmysl! V této řadě mě mimo perfektního výkonu překvapil Benjamin Bratt. Krásná Yvonnne Strahovski. Nevadila mi ani více než jindy odporná Mary Lynn Rajskub i s tím bordelem, který měla kolem očí. A konečně se také dostalo na záporáka v podobě ženy, i když ne zcela tak hlavního nepřítele. Jednoznačně pět hvěz a velmi důstojné rozloučení s Jackem Bauerem. ()

Reklama

InJo 

všechny recenze uživatele

Skvělý koncept funguje i po čtyřleté pauze (navíc to zkrácení na poloviční počet epizod spíš prospělo než uškodilo) a Jack je pořád absolutní frajer. Tvůrci dokázali, že tahle politicko-špionážně-akční klasika má hodně co nabídnout i v dobách GAME OF THRONES, BREAKING BAD, TRUE DETECTIVE a dalších současných seriálových megahitů. 90 % (na 5* zaokrouhluju především kvůli závěrečným třem dílům) ()

mm13 

všechny recenze uživatele

Príjemný návrat! Je tu všetko, čo robí 24-ku 24-kou a nič, čo by rušilo. Bonusom sú vyzreté, aj v najmenších detailoch a najkratších záberoch brilantné herecké výkony Kiefera a Kim (to jaká LÁSKA!!), čo v rozhodujúcich chvíľach dodáva celej sérii nečakaný emotívny náboj. K tomu sympaťáčka Yvonne a mne neostáva iné, než si ešte pár dní chrnieť blahom a v duchu už dopredu lámať palicu nad plánovanými pokračovaniami bez Jacka Bauera. Pretože 24-ka je len jedna... ta s ním. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Návrat Jacka Bauera by dával větší smysl, pokud by se tvůrci dokázali poučit z chyb v „původním" seriálu. Ale oni si řekli rázné NE a tak je tu vše tak jak tomu vždy bylo. Namísto soustředění se na Jacka tedy opět ztrácíme čas s kravaťáky u počítačů, co hlásí rádoby technické a v minulých sezónách stokrát slyšené žvásty o ničem, opět je tu politické podhoubí a.. A prostě vše. Nepůsobí to, že by tvůrci měli co říci nad rámec již v minulosti vyřčeného a tak recyklují to nejlépe fungující z nejlepších sezón. Ovšem je nutno uznat, že to i tentokrát umějí náležitě prodat a tak to nabere záhy tempo nevídané. Škoda že nevydrží a v závěrečné čtvrtině dochází dech; což zamrzí dvojnásob, když již víte jak to ve Čtyřiadvacítce funguje a je tedy jasné "kdo a jak zradí/zemře apod." Úplný závěr by nebyl zlý, kdyby tedy nedostal celý seriál do nemlich shodného bodu, ve kterém již (ne)jednou byl. Prostě se to chce smířit s tím, že jde „pouze" o devátou sezónou se vším dobrým i špatným z osmi předchozích. Nic více a nic méně. ()

Galerie (278)

Zajímavosti (6)

  • Seriál se natáčel v Londýně. (Yardak)
  • Hned v první epizodě si tvůrci nedali pozor na čas, který je jedním z důležitých prvků seriálu. Ke konci 1. epizody  je na digitálních hodinách vidět, že je krátce před dvanáctou. Po několika dalších záběrech je možné všimnout si ruky pilota, jehož hodinky ukazují čas 13:30. (Shadowrat)

Související novinky

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

09.09.2021

Tento týden se objevily zprávy, že producenti, televize Fox a zřejmě i Kiefer Sutherland jednají o možnosti oživení dnes již kultovního akčního seriálu 24 hodin. Veškerá jednání jsou údajně teprve v… (více)

Jack Bauer konečně ve filmu?

Jack Bauer konečně ve filmu?

02.09.2014

O filmovém pokračování seriálu 24 hodin se mluví řadu let. Hodně se o něm spekulovalo především po osmé sérii, která v roce 2010 seriál zakončila, nakonec se ale nikdy nedostal z plánovacích fází.… (více)

Stihne Jack Bauer celý den za 12 hodin?

Stihne Jack Bauer celý den za 12 hodin?

15.05.2013

Zní to jako velký návrat. Akčně-špionážní seriál 24 hodin, pracující s konceptem „reálného času", vydržel na obrazovkách úctyhodných osm sezón a jeho poslední část měla premiéru přesně před třemi… (více)

Filmový Jack Bauer ještě drsnější?

Filmový Jack Bauer ještě drsnější?

30.01.2012

Kiefer Sutherland se minulý týden úspěšně vrátil na televizní obrazovky v pilotu Touch, mysteriózního dramatu, ve kterém hraje otce chlapce se schopnosti předpovídat budoucnost. Přesto se podle… (více)

Reklama

Reklama