24 hodin: Dnes neumírej

(TV seriál)
  • USA 24: Live Another Day (více)
Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2014, 9 h (Minutáž: 45 min)

Sean Callery

Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Kim Raver, William Devane, Giles Matthey, Gbenga Akinnagbe, Benjamin Bratt, Yvonne Strahovski, (více)

Epizody(12)

Vysloužilý agent Jack Bauer se skrývá v Londýně. Už jsou to čtyři roky od té doby, kdy začal utíkat před spravedlností. Nyní musí opustit svůj úkryt a naposled riskovat život, aby odvrátil hrozící globální katastrofu... (TV Prima)

Trailer 11

Cervenak

Krasojazda od začiatku do konca. Zosekanie celkového času na polovicu urobilo z tejto série najakčnejšiu a najdynamickejšiu záležitosť v TV vôbec. Zľahka to stratí dych po zvrate nejaké tri diely pred koncom, ale aj potom to má stále besné tempo a finále je emocionálne i po akčnej stránke veľmi intenzívne. Nič tak nepoteší ako náhodne umiestnený stojan s katanami. Chcem ďalšiu sériu. ()

KevSpa

Už je to tak, Jack je zpátky a pořád je ve formě. Fanoušci můžou mít radost, protože se vše odehrává tak, jak jsou zvyklí, každopádně doufám, že se na Jacka bude v dalších dílech soustředit více pozornosti. První 2. díly - 80% V průběhu série to pěkně gradovalo, všichni záporáci potěšili, jen škoda, že v cílové rovince Jackovi a spol. trochu docházel dech a finále už nebylo tak našlapané jako druhá půlka řady. 9. série - 80% ()

DaViD´82

Návrat Jacka Bauera by dával větší smysl, pokud by se tvůrci dokázali poučit z chyb v „původním" seriálu. Ale oni si řekli rázné NE a tak je tu vše tak jak tomu vždy bylo. Namísto soustředění se na Jacka tedy opět ztrácíme čas s kravaťáky u počítačů, co hlásí rádoby technické a v minulých sezónách stokrát slyšené žvásty o ničem, opět je tu politické podhoubí a.. A prostě vše. Nepůsobí to, že by tvůrci měli co říci nad rámec již v minulosti vyřčeného a tak recyklují to nejlépe fungující z nejlepších sezón. Ovšem je nutno uznat, že to i tentokrát umějí náležitě prodat a tak to nabere záhy tempo nevídané. Škoda že nevydrží a v závěrečné čtvrtině dochází dech; což zamrzí dvojnásob, když již víte jak to ve Čtyřiadvacítce funguje a je tedy jasné "kdo a jak zradí/zemře apod." Úplný závěr by nebyl zlý, kdyby tedy nedostal celý seriál do nemlich shodného bodu, ve kterém již (ne)jednou byl. Prostě se to chce smířit s tím, že jde „pouze" o devátou sezónou se vším dobrým i špatným z osmi předchozích. Nic více a nic méně. ()

novoten

Řeči o restartu nebo samostatně fungující minisérii byly falešnější, než bych kdy hádal. Do děje se vrací postavy, co absentovaly už celé roky, vedlejší linky přináší z minulosti nejtemnější duchy a vůbec celé schéma úvodních dílů připomíná klasické dny původní 24 tak moc, jak jen je to možné. Teroristická skupina tak může hrozit světu nejrůznějšími zbraněmi či výbuchy a i ve chvíli, kdy je pro většinu lidí jen pouhou pověstí než reálným člověkem, musí zaskočit Jack Bauer. A přestože jsem se nepatrně zdráhal, nadšení z akčních scén či nostalgických narážek krotil a u technických zkratek či prostředků občas kroutil hlavou, nakonec jsem se nechal pohltit i já. Závěrečné tři epizody totiž nabízí esenci všeho, co mě k těmhle tikajícím hodinám před lety připoutalo. Dokonalou audiovizuální stránku, napětí doslova do poslední vteřiny a emocionální zážitek, z jehož intenzity je mi chvílemi skoro až mizerně. Ty chvíle, kdy nutnost a zápal pro záchranu jiných lidí překročí vlastní potřebu štěstí či dokonce života, fungují perfektně i podeváté. Pátou hvězdu si trochu překvapivě vysluhuje William Devane, který v necelých pětasedmdesáti letech bez problémů charizmatem uzemňuje celý personál Bílého domu. ()

Dadel

9. den **** Jack Bauer je zpátky v jedné z nejsvěžejších sezon. Zkrátit 24 na 12 bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké mohli tvůrci udělat, ale ještě lepší by bylo, kdyby seriál skončil už po 9 dílech, protože vše, co následuje, jen už spíš jen antiklimax. V rámci genderové vyváženosti je tentokrát hlavním teroristou žena, a to dokonce Catelyn Stark, takže feministické organizace budou spokojené. A samotný Jack Bauer je opět tím neohroženým mirekdušínovským supermanem, jak ho máme rádi - neustále riskuje život pro cizí lidi, každých pár minut je zrovna tam, kde je potřeba a jeho nejsprostším slovem je "damn it". ()

• Seriál se natáčel v Londýně. (Yardak)
  • Ve 3. epizodě je v rozporu čas na digitálních hodinách a na hodinkách poručíka Tannera (John Boyega). Zatímco digitální ukazují 13:35, poručíkovy 12:19. (Shadowrat)
  • Postava Kate Morgan pracuje pre CIA. Jej predstaviteľka Yvonne Strahovski si už postavu agenta CIA zahrala, a to v seriáli Chuck (od r. 2007), v ktorom stvárnila hlavnú úlohu. (challik)