24 hodin: Dnes neumírej (TV seriál)

24: Live Another Day

24 hodín: Dnes neumieraj

• Německo

24: Live Another Day

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2014, 9 h (Minutáž: 12x45 min)

Sean Callery

Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Kim Raver, William Devane, Giles Matthey, Gbenga Akinnagbe, Benjamin Bratt, Yvonne Strahovski, Tate Donovan, Michelle Fairley, Stephen Fry, Colin Salmon, Miranda Raison, Michael Wincott, Emily Berrington, Sean Knopp, Jd Roth-round, Kevin McNally, David Avery, Ross McCall, Raed Abbas, Julian Kostov, Leila Wong, Joseph Millson, Tzi Ma, Charles Furness, Jennifer Armour, Aaron McCusker, Stanley Townsend, David Bark-Jones, Sacha Dhawan, Tehmina Sunny, Fraser James, Liam Garrigan, Muzz Khan, Lasco Atkins, Adam Prickett, Jozef Aoki, Alexandra Doyle, Christina Chong, Branko Tomović, Martyn Mayger, Nigel Whitmey, John Boyega, Tamer Hassan, Miroslav Zaruba, Corey Johnson, Attila G. Kerekes, Martin McDougall, James Allenby-Kirk, Alex Lanipekun, David Yip, Richard Banks, Denis Lill, Christopher Hatherall, Mick Slaney, Arkie Reece, Rhashan Stone, Mandeep Dhillon, Duncan Pow, Jace Desay, Alec Newman, Aksel Hennie, Adam Sinclair, Shelley Conn, Joel Surnow, Tony Basgallop, Mark Dexter, Philip Winchester, William Ellis, Alexis Rodney, Graham Curry, Ronan Summers, Tobias James-Samuels, Alex Ferns, Nicholas Khan

Jack is back! Sice už nejde o 24 hodin, ale o 12, nicméně o to našlapanější tahle série mohla být. Potěšila výprava do Evropy, návrat starejch známejch, spoustu slušný akce, depresivní atmosféra a taky nehollywoodskej závěr. Jedinou výhradu bych měl k počtu zvratů, kterejch bylo za těch pár hodin přece jenom dost a minimálně ten poslední (číňani) si mohli tvůrci odpustit. Jinak ale jednoznačná spokojenost, čtyři silnější hvězdy. PS: Kdyby se Jack vrátil ještě aspoň na jednu sezónu, vůbec bych se nezlobil.(14.3.2015)

Jack Bauer se (po čtyřleté pauze) přesunul na pár hodin do Londýna, ale ani to příliš nezabránilo stále narůstající jednotvárnosti, kterou 24ka v posledních sériích začínala trochu nudit. Po pár nakoukaných sériích dokážete předvídat většinu zvratů, které se stále opakují podle zavedeného vzorce, ale díky svižnému tempu to stále skvěle šlape. Místo 24 hodin tentokrát s Bauerem strávíme pouze 12 hodin. Tempo tím ještě zrychlilo, ale jako by v tom velkém spěchu už nebyl čas na psychologii. Osobní linie jsou zredukované na minimum a veškeré vztahy mezi postavami jsou jen načrtnuté (sám Bauer tu překvapivě nemá moc prostoru), takže výsledkem je mírně sterilní akční jízda. Pro hardcore fandy 24ky (jako jsem já) povinnost. Ostatním to asi nic moc neřekne.(15.7.2014)

Jack's back! Můj oblíbený seriál se vrací po čtyřleté pauze ve své deváté sérii a stále má, co říct. Pravda, mnohé scény jako bych už někde viděl :-), ale co na tom, když se královsky bavím. Hodně se mi líbila lokace - přesunout seriál z USA do reálných ulic Londýna byl skvělý nápad. Druhým kladem byla Jackova nová parťačka - trochu takový Jack v ženském provedení. Jinak se vyplatí vidět předchozí série, zejména k bližšímu pochopení vtahu Jack - Audrey. Závěr - ač hra na WW3 mi přišla už trochu přes čáru - byl docela emotivní. Další (polo-)řadou bych nepohrdnul :-)(2.11.2014)

Krasojazda od začiatku do konca. Zosekanie celkového času na polovicu urobilo z tejto série najakčnejšiu a najdynamickejšiu záležitosť v TV vôbec. Zľahka to stratí dych po zvrate nejaké tri diely pred koncom, ale aj potom to má stále besné tempo a finále je emocionálne i po akčnej stránke veľmi intenzívne. Nič tak nepoteší ako náhodne umiestnený stojan s katanami. Chcem ďalšiu sériu.(3.9.2014)

Už je to tak, Jack je zpátky a pořád je ve formě. Fanoušci můžou mít radost, protože se vše odehrává tak, jak jsou zvyklí, každopádně doufám, že se na Jacka bude v dalších dílech soustředit více pozornosti. První 2. díly - 80% V průběhu série to pěkně gradovalo, všichni záporáci potěšili, jen škoda, že v cílové rovince Jackovi a spol. trochu docházel dech a finále už nebylo tak našlapané jako druhá půlka řady. 9. série - 80%(6.5.2014)

• - Postava Kate Morgan pracuje pre CIA. Jej predstaviteľka Yvonne Strahovski si už postavu agenta CIA zahrala, a to v seriáli Chuck (od r. 2007), v ktorom stvárnila hlavnú úlohu. (challik)

• - Seriál se natáčel v Londýně. (Yardak)

• - Ve 3. epizodě je v rozporu čas na digitálních hodinách a na hodinkách poručíka Tannera (John Boyega). Zatímco digitální ukazují 13:35, poručíkovy 12:19. (Shadowrat)