24 hodin: Dnes neumírej (TV seriál)

24: Live Another Day

24 hodín: Dnes neumieraj

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2014, 9 h (Minutáž: 12x45 min)

Sean Callery

Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Kim Raver, William Devane, Giles Matthey, Gbenga Akinnagbe, Benjamin Bratt, Yvonne Strahovski, Tate Donovan, Michelle Fairley, Stephen Fry, Colin Salmon, Miranda Raison, Michael Wincott, Emily Berrington, Sean Knopp, Jd Roth-round, Kevin McNally, David Avery, Ross McCall, Raed Abbas, Julian Kostov, Leila Wong, Joseph Millson, Tzi Ma, Charles Furness, Jennifer Armour, Aaron McCusker, Stanley Townsend, David Bark-Jones, Sacha Dhawan, Tehmina Sunny, Fraser James, Liam Garrigan, Muzz Khan, Lasco Atkins, Adam Prickett, Jozef Aoki, Alexandra Doyle, Christina Chong, Branko Tomović, Martyn Mayger, Nigel Whitmey, John Boyega, Tamer Hassan, Miroslav Zaruba, Corey Johnson, Attila G. Kerekes, Martin McDougall, James Allenby-Kirk, Alex Lanipekun, David Yip, Richard Banks, Denis Lill, Christopher Hatherall, Mick Slaney, Arkie Reece, Rhashan Stone, Mandeep Dhillon, Duncan Pow, Jace Desay, Alec Newman, Aksel Hennie, Adam Sinclair, Shelley Conn, Joel Surnow, Tony Basgallop, Mark Dexter, Philip Winchester, William Ellis, Alexis Rodney, Graham Curry, Ronan Summers, Tobias James-Samuels, Alex Ferns, Nicholas Khan, Kola Krauze, Daniel Hill, Pamela Betsy Cooper, Jon Wennington

Tak jak bylo po úvodním dvojdíle, tak bylo nakonec i po posledním díle. Spokojenost. V průběhu to mělo koule a spád a drajv a dokonce riskovalo (předpokládaně) s životy všech, ale nakonec silent clock byly jen jedny. Zamrzí šablonovitost, tolikrát propraná v každé sérii, a zamrzí, že velké finále se nekoná, protože Jackovi na stará kolena začalo píchat v plicích. Celkově přesto sezóna lepší než šestá či sedmá, ale na nejlepší duo na vrcholu zdaleka neměla. Bylo to tak nakonec příjemné připomenutí, že Jack Bauer je skorobůh a že Čtyřiadvacítka na obrazovce by byla pěkná záležitost (ale jen s JB). Ale dokud se tvůrci nenaučí zariskovat v příběhu a jeho vyprávění, sklouzne nakonec i nadšení z návratu velkého seriálu do stereotypního scénáře Čtyřiadvacítky, a příliš tak nenadchne. Uspokojí, to ano. Ale že budu chodit a říkat, že Live Another Day je totální bomba, jako jsem chodil po čtvrté nebo páté řadě 24ky, to rozhodně ne. Možná je tak dobře, že se Jack už vrátit nemusí, ačkoliv každý jeho fanoušek by mu už přál klid a dožití a happy ending.(6.5.2014)

Po finální epizodě převládá spokojenost, po slabším rozjezdu, začíná seriál nabírat na obrátkách po příchodu teroristů a v průběhu překvapí nejedním zvratem. Akčnější a spádnější seriál v současnosti stěží naleznete, děj sice má své mouchy i časový rámec je značně nadsazený, ale to vynahrazuje neustálá dějová nálož, kde hlavně ke konci již není hluché vteřiny. Jen mi přišlo, že první polovinu seriálu jasně dominuje agentka Kate Morgan, v podání skvělé a překrásné Yvonne Strahovski, poté už žezlo přebírá Bauer. Jelikož jsem předchozí série neviděl, mám toho v nejbližších měsících spoustu co dohánět. Navíc by mi sequel právě s Yvonne vůbec nevadil.(8.5.2014)

Krasojazda od začiatku do konca. Zosekanie celkového času na polovicu urobilo z tejto série najakčnejšiu a najdynamickejšiu záležitosť v TV vôbec. Zľahka to stratí dych po zvrate nejaké tri diely pred koncom, ale aj potom to má stále besné tempo a finále je emocionálne i po akčnej stránke veľmi intenzívne. Nič tak nepoteší ako náhodne umiestnený stojan s katanami. Chcem ďalšiu sériu.(3.9.2014)

Jak na mě působí poslední série 24? Tvůrci si dali pár let voraz, protože jim došlo, že točit dokola to samé už ani nejoddanější diváky nebaví. Tak teda těch pár let přemýšleli a vymysleli velký prd.. místo toho objevili HOMOLAND. A tak si řekli, že tam hoděj nějaký drony a trochu toho arabskýho světa a budou zase na koni. A co má znamenat ta zaporná postava v podání "Catelyn Tully"? Ta její bezcitnost a krutost hraničila s těžkou demencí. Suma sumárum sračka to neni, je to jen slabý odvar mnohem lepšího seriálu.(1.11.2014)

Tramtadadááá!!! Svá nejlepší seriálová léta jsem strávil právě s Jackem Bauerem a nebyl to čas strávený nadarmo! Tohle je splněný sen fanouška původní série a mám jen dvě výtky: 1. Jen 12 (slovy dvanáct) dílů?! Herdekfilek, klidně bych snes plnohodnotnou řadu! 2. Konec? Bohužel od 4. řady končí každá série obdobně... je sice fajn nechat si otevřená vrátka "co kdyby náhodou", ale šlo by to určitě i jinak... Kiefer skvělej, Kim Raver jsem viděl jako Audrey opravdu moc rád, Michelle Fairley nám místo Lady Stoneheart ve Hře o trůny nabídla výborného padoucha (v původním seriálu byli lepší, ale rozhodně i horší) a výborná trefa do Yvonne Strahovski, která se podle mě musí líbit každýmu normálnímu chlapovi!(9.2.2015)

• - Postava Yvonne Strahovski se jmenuje Kate Morgan, má tedy stejné příjmení jako hlavní postava seriálu Dexter (od r. 2006), kde si Yvonne zahrála Dexterovu (Michael C. Hall) milenku. (Dharter)

• - Postava Kate Morgan pracuje pre CIA. Jej predstaviteľka Yvonne Strahovski si už postavu agenta CIA zahrala, a to v seriáli Chuck (od r. 2007), v ktorom stvárnila hlavnú úlohu. (challik)

• - Seriál se natáčel v Londýně. (Yardak)