Reklama

Reklama

24 hodin: Dnes neumírej

(seriál)
  • USA 24: Live Another Day (více)
Trailer 11
Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2014, 9 h (Minutáž: 45 min)

Hudba:

Sean Callery

Hrají:

Kiefer Sutherland, Mary Lynn Rajskub, Kim Raver, William Devane, Giles Matthey, Gbenga Akinnagbe, Benjamin Bratt, Yvonne Strahovski (více)
(další profese)

Epizody(12)

Vysloužilý agent Jack Bauer se skrývá v Londýně. Už jsou to čtyři roky od té doby, kdy začal utíkat před spravedlností. Nyní musí opustit svůj úkryt a naposled riskovat život, aby odvrátil hrozící globální katastrofu... (TV Prima)

Videa (62)

Trailer 11

Recenze (106)

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Krasojazda od začiatku do konca. Zosekanie celkového času na polovicu urobilo z tejto série najakčnejšiu a najdynamickejšiu záležitosť v TV vôbec. Zľahka to stratí dych po zvrate nejaké tri diely pred koncom, ale aj potom to má stále besné tempo a finále je emocionálne i po akčnej stránke veľmi intenzívne. Nič tak nepoteší ako náhodne umiestnený stojan s katanami. Chcem ďalšiu sériu. ()

Dadel 

všechny recenze uživatele

9. den **** Jack Bauer je zpátky v jedné z nejsvěžejších sezon. Zkrátit 24 na 12 bylo to nejlepší rozhodnutí, jaké mohli tvůrci udělat, ale ještě lepší by bylo, kdyby seriál skončil už po 9 dílech, protože vše, co následuje, jen už spíš jen antiklimax. V rámci genderové vyváženosti je tentokrát hlavním teroristou žena, a to dokonce Catelyn Stark, takže feministické organizace budou spokojené. A samotný Jack Bauer je opět tím neohroženým mirekdušínovským supermanem, jak ho máme rádi - neustále riskuje život pro cizí lidi, každých pár minut je zrovna tam, kde je potřeba a jeho nejsprostším slovem je "damn it". ()

Reklama

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Už je to tak, Jack je zpátky a pořád je ve formě. Fanoušci můžou mít radost, protože se vše odehrává tak, jak jsou zvyklí, každopádně doufám, že se na Jacka bude v dalších dílech soustředit více pozornosti. První 2. díly - 80% V průběhu série to pěkně gradovalo, všichni záporáci potěšili, jen škoda, že v cílové rovince Jackovi a spol. trochu docházel dech a finále už nebylo tak našlapané jako druhá půlka řady. 9. série - 80% ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Návrat Jacka Bauera by dával větší smysl, pokud by se tvůrci dokázali poučit z chyb v „původním" seriálu. Ale oni si řekli rázné NE a tak je tu vše tak jak tomu vždy bylo. Namísto soustředění se na Jacka tedy opět ztrácíme čas s kravaťáky u počítačů, co hlásí rádoby technické a v minulých sezónách stokrát slyšené žvásty o ničem, opět je tu politické podhoubí a.. A prostě vše. Nepůsobí to, že by tvůrci měli co říci nad rámec již v minulosti vyřčeného a tak recyklují to nejlépe fungující z nejlepších sezón. Ovšem je nutno uznat, že to i tentokrát umějí náležitě prodat a tak to nabere záhy tempo nevídané. Škoda že nevydrží a v závěrečné čtvrtině dochází dech; což zamrzí dvojnásob, když již víte jak to ve Čtyřiadvacítce funguje a je tedy jasné "kdo a jak zradí/zemře apod." Úplný závěr by nebyl zlý, kdyby tedy nedostal celý seriál do nemlich shodného bodu, ve kterém již (ne)jednou byl. Prostě se to chce smířit s tím, že jde „pouze" o devátou sezónou se vším dobrým i špatným z osmi předchozích. Nic více a nic méně. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Řeči o restartu nebo samostatně fungující minisérii byly falešnější, než bych kdy hádal. Do děje se vrací postavy, co absentovaly už celé roky, vedlejší linky přináší z minulosti nejtemnější duchy a vůbec celé schéma úvodních dílů připomíná klasické dny původní 24 tak moc, jak jen je to možné. Teroristická skupina tak může hrozit světu nejrůznějšími zbraněmi či výbuchy a i ve chvíli, kdy je pro většinu lidí jen pouhou pověstí než reálným člověkem, musí zaskočit Jack Bauer. A přestože jsem se nepatrně zdráhal, nadšení z akčních scén či nostalgických narážek krotil a u technických zkratek či prostředků občas kroutil hlavou, nakonec jsem se nechal pohltit i já. Závěrečné tři epizody totiž nabízí esenci všeho, co mě k těmhle tikajícím hodinám před lety připoutalo. Dokonalou audiovizuální stránku, napětí doslova do poslední vteřiny a emocionální zážitek, z jehož intenzity je mi chvílemi skoro až mizerně. Ty chvíle, kdy nutnost a zápal pro záchranu jiných lidí překročí vlastní potřebu štěstí či dokonce života, fungují perfektně i podeváté. Pátou hvězdu si trochu překvapivě vysluhuje William Devane, který v necelých pětasedmdesáti letech bez problémů charizmatem uzemňuje celý personál Bílého domu. ()

Galerie (278)

Zajímavosti (6)

  • Postava Kate Morgan pracuje pre CIA. Jej predstaviteľka Yvonne Strahovski si už postavu agenta CIA zahrala, a to v seriáli Chuck (od r. 2007), v ktorom stvárnila hlavnú úlohu. (challik)
  • Seriál se natáčel v Londýně. (Yardak)

Související novinky

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

Tvůrci zvažují oživení seriálu 24 hodin

09.09.2021

Tento týden se objevily zprávy, že producenti, televize Fox a zřejmě i Kiefer Sutherland jednají o možnosti oživení dnes již kultovního akčního seriálu 24 hodin. Veškerá jednání jsou údajně teprve v…

Jack Bauer konečně ve filmu?

Jack Bauer konečně ve filmu?

02.09.2014

O filmovém pokračování seriálu 24 hodin se mluví řadu let. Hodně se o něm spekulovalo především po osmé sérii, která v roce 2010 seriál zakončila, nakonec se ale nikdy nedostal z plánovacích fází.…

Stihne Jack Bauer celý den za 12 hodin?

Stihne Jack Bauer celý den za 12 hodin?

15.05.2013

Zní to jako velký návrat. Akčně-špionážní seriál 24 hodin, pracující s konceptem „reálného času", vydržel na obrazovkách úctyhodných osm sezón a jeho poslední část měla premiéru přesně před třemi…

Filmový Jack Bauer ještě drsnější?

Filmový Jack Bauer ještě drsnější?

30.01.2012

Kiefer Sutherland se minulý týden úspěšně vrátil na televizní obrazovky v pilotu Touch, mysteriózního dramatu, ve kterém hraje otce chlapce se schopnosti předpovídat budoucnost. Přesto se podle…

Reklama

Reklama