24 hodin: Dnes neumírej (TV seriál)

24: Live Another Day

24 hodín: Dnes neumieraj

• Německo

24: Live Another Day

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2014, 9 h (Minutáž: 12x45 min)

Jack je späť a to v plnej paráde. V novom 12-dielnom formáte, ktorý seriálu len a len prospel, uteká pred CIA, zachraňuje Londýn pred útokmi dronov, teroristov vyhadzuje z okien a stína hlavy. Vďaka skrátenej sérii nie je čas na vedľajšie dejové linky, ktoré pôvodnú 24 podkopávali a Jack beží z akcie do akcie. Stačí si k tomu všetkému prirátať ešte emocionálny záver s Chengom, Audrey a prezidentom Hellerom a dostávame jednu z najsilnejších sérii seriálu vôbec. 10. séria po takomto oživení už polomŕtveho seriálu prísť jednoducho musí. 90%(6.8.2014)

Řeči o restartu nebo samostatně fungující minisérii byly falešnější, než bych kdy hádal. Do děje se vrací postavy, co absentovaly už celé roky, vedlejší linky přináší z minulosti nejtemnější duchy a vůbec celé schéma úvodních dílů připomíná klasické dny původní 24 tak moc, jak jen je to možné. Teroristická skupina tak může hrozit světu nejrůznějšími zbraněmi či výbuchy a i ve chvíli, kdy je pro většinu lidí jen pouhou pověstí než reálným člověkem, musí zaskočit Jack Bauer. A přestože jsem se nepatrně zdráhal, nadšení z akčních scén či nostalgických narážek krotil a u technických zkratek či prostředků občas kroutil hlavou, nakonec jsem se nechal pohltit i já. Závěrečné tři epizody totiž nabízí esenci všeho, co mě k těmhle tikajícím hodinám před lety připoutalo. Dokonalou audiovizuální stránku, napětí doslova do poslední vteřiny a emocionální zážitek, z jehož intenzity je mi chvílemi skoro až mizerně. Ty chvíle, kdy nutnost a zápal pro záchranu jiných lidí překročí vlastní potřebu štěstí či dokonce života, fungují perfektně i podeváté. Pátou hvězdu si trochu překvapivě vysluhuje William Devane, který v necelých pětasedmdesáti letech bez problémů charizmatem uzemňuje celý personál Bílého domu.(17.7.2014)

Už je to tak, Jack je zpátky a pořád je ve formě. Fanoušci můžou mít radost, protože se vše odehrává tak, jak jsou zvyklí, každopádně doufám, že se na Jacka bude v dalších dílech soustředit více pozornosti. První 2. díly - 80% V průběhu série to pěkně gradovalo, všichni záporáci potěšili, jen škoda, že v cílové rovince Jackovi a spol. trochu docházel dech a finále už nebylo tak našlapané jako druhá půlka řady. 9. série - 80%(6.5.2014)

Jak na mě působí poslední série 24? Tvůrci si dali pár let voraz, protože jim došlo, že točit dokola to samé už ani nejoddanější diváky nebaví. Tak teda těch pár let přemýšleli a vymysleli velký prd.. místo toho objevili HOMOLAND. A tak si řekli, že tam hoděj nějaký drony a trochu toho arabskýho světa a budou zase na koni. A co má znamenat ta zaporná postava v podání "Catelyn Tully"? Ta její bezcitnost a krutost hraničila s těžkou demencí. Suma sumárum sračka to neni, je to jen slabý odvar mnohem lepšího seriálu.(1.11.2014)

Nehorázná akční pecka, která nemá slabšího místa a stále jede ve zběsilém tempu. Po True detective další letošní špičkový seriál. Z předchozích řad znám asi jen jednu a půl, ale to vůbec nevadilo. Zde stačí znám jen to, že Jack Bauer je borec a není radno ho nas*at. Pro Yvonne Strahovski další agentská role, i když diametrálně jiná než v Chuckovi, ve které je výborná ( a velmi sympatická). Zbytek herců je stejně perfektní, moc potěšil Stephen Fry.(14.9.2014)

• - Hned v první epizodě si tvůrci nedali pozor na čas, který je jedním z důležitých prvků seriálu. Ke konci 1. epizody  je na digitálních hodinách vidět, že je krátce před dvanáctou. Po několika dalších záběrech je možné všimnout si ruky pilota, jehož hodinky ukazují čas 13:30. (Shadowrat)

• - Seriál se natáčel v Londýně. (Yardak)

• - Postava Kate Morgan pracuje pre CIA. Jej predstaviteľka Yvonne Strahovski si už postavu agenta CIA zahrala, a to v seriáli Chuck (od r. 2007), v ktorom stvárnila hlavnú úlohu. (challik)