24 hodin: Dnes neumírej (TV seriál)

24: Live Another Day

24 hodín: Dnes neumieraj

• Německo

24: Live Another Day

Akční / Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller

USA, 2014, 9 h (Minutáž: 12x45 min)

Sice se tahle série nevyšplhala k nejlepším třem, za které považuji 1.,2. a 5. To však není překážkou k tomu plně si ji vychutnat. Protože do nich neměla daleko a mít kompletních 24 dílů, tak si myslím, že by se k tomu vyhopsla. Konečně méně střílení a opět silný konspirační příběh. Návrat mnoha starších postav potěší. Jen doufám, že se Kiefer jednou odhodlá pokračovat, takhle si jeho konec nepředstavuju :).(15.3.2016)

Príjemný návrat! Je tu všetko, čo robí 24-ku 24-kou a nič, čo by rušilo. Bonusom sú vyzreté, aj v najmenších detailoch a najkratších záberoch brilantné herecké výkony Kiefera a Kim (to jaká LÁSKA!!), čo v rozhodujúcich chvíľach dodáva celej sérii nečakaný emotívny náboj. K tomu sympaťáčka Yvonne a mne neostáva iné, než si ešte pár dní chrnieť blahom a v duchu už dopredu lámať palicu nad plánovanými pokračovaniami bez Jacka Bauera. Pretože 24-ka je len jedna... ta s ním.(27.1.2016)

Po finální epizodě převládá spokojenost, po slabším rozjezdu, začíná seriál nabírat na obrátkách po příchodu teroristů a v průběhu překvapí nejedním zvratem. Akčnější a spádnější seriál v současnosti stěží naleznete, děj sice má své mouchy i časový rámec je značně nadsazený, ale to vynahrazuje neustálá dějová nálož, kde hlavně ke konci již není hluché vteřiny. Jen mi přišlo, že první polovinu seriálu jasně dominuje agentka Kate Morgan, v podání skvělé a překrásné Yvonne Strahovski, poté už žezlo přebírá Bauer. Jelikož jsem předchozí série neviděl, mám toho v nejbližších měsících spoustu co dohánět. Navíc by mi sequel právě s Yvonne vůbec nevadil.(8.5.2014)

• 14neo11

Jack si udržel svoji laťku, ale jinak byl "pilot" nové serie plný klišé. To co trapí 24 hodin už posledních 5 sezon. Neustále opakující se prvky, akorát obsazené jinými herci. Každý kdo viděl předešlé show, tak ví o čem mluvím. Nehážu flintu do žitu, na Jacka dokoukám, když už jsem odkoukal 8 sezón a film.(13.5.2014)

Mé první 'oficiální' setkání s Jackem Bauerem. A pro mě osobně určitě ne poslední. Zatím nevím jak jsou na tom předešlé série kde je klasicky 24 dílů, ale tady těch 12 sedlo naprosto perfektně. Nikde totiž není žádné výraznější hluché místo a tak se skoro pořád jede na plný plyn až do konce. Podobnou intenzivní sérii jsem už hodně dlouho neviděl. Možná po shlédnutí předchozích řad uberu, ale momentálně je to zasloužených 5* u kterých to doufám zůstane.(28.9.2014)

• - Hned v první epizodě si tvůrci nedali pozor na čas, který je jedním z důležitých prvků seriálu. Ke konci 1. epizody  je na digitálních hodinách vidět, že je krátce před dvanáctou. Po několika dalších záběrech je možné všimnout si ruky pilota, jehož hodinky ukazují čas 13:30. (Shadowrat)

• - Ve 3. epizodě je v rozporu čas na digitálních hodinách a na hodinkách poručíka Tannera (John Boyega). Zatímco digitální ukazují 13:35, poručíkovy 12:19. (Shadowrat)

• - Jedná se o druhý film, kdy Kim Raver hrála manželku šéfa prezidentova štábu. (vercza)