Černobylské deníky

• USA Chernobyl Diaries (více)

Černobyl, 1986: Když vypukla nejhorší jaderná katastrofa v dějinách lidstva, evakuovaní obyvatelé blízkého města Pripjať neměli čas ani na to, aby si sbalili osobní věci. O 25 let později šest mladých turistů se svým průvodcem navštěvuje Pripjať, aby tu společně prozkoumali trosky zničeného a zdánlivě opuštěného města. Když je okolnosti přinutí zůstat na místě přes noc, brzy zjišťují, že tu možná nejsou sami. Spoluautorem scénáře a koproducentem šokujícího filmu plného děsu a hrůzy je Oren Peli, tvůrce snímku Paranormal Activity. (oficiální text distributora)

Majo12061989

Celkom super nízkotozpočtové béčko ktoré sta oplatí vidieť. Napínavý dej hustá atmosféra a klasický koniec. Nič nové ale za tie peniaze je to paráda.... ()

luukaas

Docela podařený námět, jen zpracování kapičku pohořelo, ale i tak to nebylo špatné. Chybělo mě větší propracování zrůd, více lekaček a hlavně kdyby pořád všichni neřvali kolem sebe..................:)))))) ()

eklokan

Chválim námět, prostředí Chernobylu a tak mě docela zajímá, film měl ale několik naprosto nesouvisejících scén. Například medvěd co vyběhne v paneláku na lidi. Jinak celkovej dojem je takovej, že jsem čekal víc obrazů jak se radiace projevuje na zvířata, divocí psi a nějací zmutovaní lidé mi opravdu nestačili. ()

-krusty-

EHF: Chápu, že černobylologové kroutí očima, ale já - jakožto na historické reálie ne až tak hledící divák - jsem byl víceméně spokojen. Pochválil bych v první řadě fajnový námět, protože vše kolem Černobylu a Pripjati je zajímavé a dodnes plné lehkého tajemství. Že se v Pripjati nenatáčelo bych štábu protentokrát prominul :-):-) Pokud nebudete k filmu přistupovat jako k mnohamilionovému projektu, musí vás uspokojit. Je to prostě moderní béčko s herci, kteří nejsou zas tak dobří a v in/exteriérech, které nejsou zas až tak vychytané. Je pravdou, že partička není zrovna sympatická a už první setkání s dokonalými děvčaty, z nichž blondýna nám cpe svůj dekolt až pod nos, jasně ukáže která země stojí za tímto filmovým kouskem. Film se rozjíždí relativně pozvolna a něco se začíná dít až po návratu k "mikrobusu". Nezastírám, že z námětu se dalo vyždímat více, ale doufám, že brzo vznikne další podobný film s podobným námětem a ČERNOBYLSKÉ DENÍKY budou hrdým průkopníkem a učitelem, jehož překonal žák. Atmosféra tam je, lekačky taky, mutanti útočí, povědomá architektura taky dělá své...jo, proč ne? ()

klobasa

Ale jo.Dalo se na to koukat.Sice je to natočený za pár šupů a o Černobylu nemůže být ani řeč, ale i tak.Možná je to daný jen tím,že jsem dlouhou dobu neviděl žádný horor,ale u mě to na ty 3 * bylo. ()

bakda

Mám rád takovéhle horory na jedno zkouknutí a zasmání se. Musím říct že na filmu se mi líbilo především prostředí a... no to je asi vše jen to prostředí :D Mám sice rád mutanty ale komparzista s gumovou maskou z výprodeje není mutant :D ()

pravda1

Pokus o horor sa tomu nedá uprieť ale bohužiaľ to pri tom pokuse aj zostalo.Nápad vcelku dobrý,lokácie tiež zaujímavo strašidelné ale pri tom sa to končí.Preto že tak nelogicky ako sa správajú postavy ,ako sú rýchlo unášané a zabíjané bez toho aby bolo niečo vidieť začne po čase nudiť.Jediná scéna z filmu čo stála za to je bežiaci medveď po chodbe opusteného paneláka.U mňa veľmi slabé.... ()

Edge_666 odpad!

Je mi líto, ale nenašel jsem nic, za co bych dal byť jednu jedinou hvězdu. (Jedině song Marilyna Mansona při závěrečných titulcích). Námět ála Hory mají oči nebo snad nějakého zombáckého vyvražďováku. Jenže ty mutanty uvidíme asi sekundu na závěr. Lidé se ztrácí a všichni víme proč, jen nám to neukáží. Nevidíme jedinou vraždu a někdo se možná sem tam lekne. Ne, takto se horor nedělá. Využití katastrofy v Černobylu s klasickým vyvražďovákem studentů (chytrák, jeho "horší" brácha, zhulený bohém, chytrá studentka a kozatá blondýna) v tomto případě opravdu nezabírá. Ne, ne a ne. Je to ztráta času. ()

eldedkus

Tak jo. Tohle je mazec. Špatný dějová linka bez nápadu zasazena do reálného prostředí, o kterém se ovšem autor scénáře, ani režisér nepokoušel zjistit ani základní informace. Výsledek? Nuda plná neskutečných nesmyslů. Koukat na tohle je asi jako porada s pologramotným šéfem. Film slibuje, že nás vezme do slibné kulisy, kterou nejen že nevyužije dějově, ale navíc ji totálně zmrší naprostou neznalostí reálií. Vrcholem všeho je, když tvůrci filmu zavádí skupinku "tajnou chodbou" z Pripjati přímo k reaktoru... Jedna scéna za pár světlejších momentů. A autorům scénáře vzkaz: nepište, když jste líní si cokoliv přečíst. ()

Eclipsis___

"Spoluautorem scénáře a koproducentem šokujícího filmu plného děsu a hrůzy je Oren Peli, tvůrce snímku Paranormal Activity." Myslím, že viac netreba dodávať. Strach som dostal jedine z toho, že tento film neskončí. Lacná, bezefektná tupoidnosť bez logiky, napätia a pritom tak sľubný námet. ()

SkyWolf

Pro mnohé může jít o laciný film natočený víceméně přes noc na koleni. Já si ale myslím, že atmosféra prostředí byla využita docela dobře. Nicméně po shlédnutí to ve mně nenechalo žádnou velkou odezvu. Mám rád tento styl hororů, protože člověk se většinou dočká lekaček, pár mordů a několika mutantíků na závěr. Levná atmosféra ale z celého filmu přímo sálala, a to je škoda. ()

Kaloon

Zážitkový výlet do černobylu se promění v útěk před agresivním zlem neznámého původu. Poctivý katastrofický horor druhé kategorie. Od filmu jsem nic nečekal a o to více mě potěšil. Uvěřitelné lokace (výborné podzemní pasáže) i kvalitní uvození atmosféry strachu jsou sráženy některými méně podařenými pasážemi a poslabšími hereckými výkony. Překvapí i relativně zajímavý (snad až béčkově vtipný) konec. ()

Edith

Podle ukázek to vypadalo na dost skvělý horror, ale bohužel je to jen pokus o horror, u kterého se má člověk bát,ale toho jsem se za celou dobu filmu nedočkala. Příšerky, které vypadají něco jako " zombíci" vás mají vylekat k smrti. I toho jsem se nedočkala, spíše jsem u toho ještě brečela smíchy. Název filmu by pak vypadal uplně jinak! ()

Lightning

Čekal jsem víc.. mnohem víc. Prohlídka "Prypjatě", se mi líbila, nicméně po zabití Juriho, jsem toho už moc neviděl, protože tam snad ani nic skoro vidět nešlo.. Konec tomu dal korunku úplnou.. hodnocení? 1/10.. nikdy víc tohle. ()

Hektor.Troy odpad!

Nedal som si povedat...chernobyl a mutanti?plus skvely plagat?PARADA....do zotmenia super partia mladych ludi,vyzeralo to velmi nadejne.A po zotmeni?-tupy,tupy,blby,hlupy TUPY film.viem si uzit aj beckove horory s hercami-nehercami,viem si uzit aj nelogicky sa chovajuce osoby v takomto type filmu.Ale toto bolo moc aj na mna.Ved tie scenky boli ako z rozpravky scooby doo,ked ich nahanaju strasidla-ani smajlika nedam.Vazne si neviem predstavit ze by sa to dalo natocit horsie. ()

Babbsi

Jeden z filmů, od kterého očekáváte přespříliš mnoho a nakonec nedostanete ani pětinu. Hvězdu si zaslouží tajemné prostředí. Mutantíci si hvězdu nezaslouží - ukázat se na dvou záběrech v mizerném světle není bůhvíjak dobrý výsledek. ()

lolicek123

FILM ČENOBYLSKÉ DENIKY FILMU BYCH DAL SPÍŠE JMÉNO Paranormal Radioactivity csfd 47% zamně 25% Film klame už názvem ve filmu se žádný deník neukázal ... Hororové klišké s blbým příběhem a vývojem ,nesympatické hlavní postavy .. I když atmosféra je celkem fajn i tak je to blbost.. Takže jednoduše řečeno zase ten hloupý styl amatérské kamery i když v tomhle filmu se moc netřepe. A opět utíkání, křik, zmizení obětí a opět jde HOVNO VIDĚT!! pak je + to že mám rád opuštěná místa a ve filmu jich bylo až dost takže taky dobrý ()