Černobylské deníky

• USA Chernobyl Diaries (více)

Černobyl, 1986: Když vypukla nejhorší jaderná katastrofa v dějinách lidstva, evakuovaní obyvatelé blízkého města Pripjať neměli čas ani na to, aby si sbalili osobní věci. O 25 let později šest mladých turistů se svým průvodcem navštěvuje Pripjať, aby tu společně prozkoumali trosky zničeného a zdánlivě opuštěného města. Když je okolnosti přinutí zůstat na místě přes noc, brzy zjišťují, že tu možná nejsou sami. Spoluautorem scénáře a koproducentem šokujícího filmu plného děsu a hrůzy je Oren Peli, tvůrce snímku Paranormal Activity. (oficiální text distributora)

necrosrandist

Pro mě hodně atraktivní prostředí (jakožto znalce herní série Stalker) přecijen trochu vyvažuje ten zbylý kreténismus. Ale že ho tam je… ()

halberdier

Vždy mě fascinovala opuštěná místa podobné městu Pripjať, kam bych se taky jednou rád vydal. Miluji hru S.T.A.L.K.E.R, proto je mé hodnocení toho spíš podprůměrného horroru celkem vysoké. Herecké výkony za moc nestojí, příběh není vůbec originální, lekačky taky moc nefungují. Ale ty tři hvězdičky za atmosféru Pripjati prostě dát musím (přestože se zde film nenatáčel). Věřím, že se z toho dalo vyždímat mnohem víc. Bohužel se tak nestalo. ()

bezprezdivky

Chápu, že při sledování hororu je potřeba zapojit fantazii, ale tvůrci by aspoň NĚCO ukázat měli. Jinak se můžu jít zamknout do sklepa a spustit představivost, co by tam asi mohlo být a nemusím se dívat na tenhle film. Přitom areál narychlo opuštěného města u Černobylské elektrárny je natolik exkluzivní prostředí, že se původně zdálo, že film ani nejde zkazit. No tak jde ...... ()

Chris_Mike

Hm, tak nic no, je pravda, že jsem od toho nemohl nic čekat a taky jsem nic nedostal. Vážně jsem se nebál, vážně jsem se občas nudil. Vážně? ()

Apaachee

Velké zklamání. Do půlky filmu jsem čekal, že se v tak skvěle atmosférické oblasti stane něco pořádného, nečekaného nebo něco, co tu dlouho nebylo, ale s příchodem bubáků přišla i vlna zklamání. Režie byla nejspíš v jiné oblasti a kameraman se třásl víc než naši američtí "hrdinové" a to radši nemluvím o záběru, protože doteď pořádně nevím, jak vlastně bubáci vypadali. Při souboji nebylo vidět absolutně nic a jednání amíků opět hodně pod úrovní logiky. Těšil jsem se, že uvidím po dlouhé době něco nadupaného, ale opět hrůza. ()

punco

Napriek veľkej zvedavosti( som fanda opustenych miest a budov) ale zároveň žiadnych očakávaní, som dostal film ktorý ani nenadchne, ale ani neurazí. Hororové klišé spojené s aspoň pre mňa príjemnou kamerovou a svetelnou robotou a asi troma ľakačkami má aj nejakú tú atmosféru. Pozretie neurazí, ale vracať sa k tomu netreba. ()

rigby

Horor? Je tohle vůbec film? Pár kamarádíčků si vyjede na výlet do Pripjati, tam si v noci trochu zařvou, sehrajou spoustu uječených hysterických scének, natočí z toho domácí video a pak to vydávají za film. Laciná legrace, která není už ani k tomu smíchu. Takhle opravdu ne! ()

qwertasip...

Atraktivní a tajemné prostředí opuštěného města Pripjať nabízí spoustu zajímavých témat ke zpracování, nicméně toto je klasický příklad toho, kdy dvouapůlminutový trailer překoná celý film - žádné napětí, žádná lekačka, žádná hudba, prostě nic! Nechoďte do kina a ušetřené peníze raději věnujte na výzkum Parkinsonovy choroby, aby byla menší pravděpodobnost, že si zas za kameru stoupne nějakej další rozklepanec... Tvůrci asi museli obdržet pořádnou dávku radiace, jinak si natočení takovéhle připitomělé zoufalosti nedovedu vysvětlit – leda, že by vás bavilo sledovat bandu uječených amíků, která běhá ve tmě po lese… ()

Kusic

Těšil sem se na ,,stalkerovskou" vyvražďovačku, čekal sem něco novýho. Nakonec to byl Resident Evil z Pripjatě. Dlouhou dobu se jen bloudilo prázdnými domy.. takhle to pokračovalo až do konce, jen se k nim přidalo pár zmutovaných a nasraných obyvatelů z okolí Chernobylu. Film nemá skoro ani hodinu a půl a já už tak od půlky vyhlížel, kdy bude konec. Škoda. ()

Ace.A.T.L.

Pokud se na celej film budete dívat tak, že to neni o litrech krve, střevech venku a podobný srágory, tak to neni až tak blbý. Předkládá se nám tady myšlenka, že neni Černobyl a Pripjať zamořenej až tak, ale že drží lidi mimo, z jinýho důvodu. Nezvrhlo se to v nic stupidního a naopak si to udrželo svojí průměrnou hladinu. Určitě bych tenhle film neodsoudil. Jen jsou lidi zhejčkaný potokama krve, digitálníma nestvůrama a efektama a nedokážou to ocenit. Na víc jak 3* to nemá, ale atmosféra zajímavá, herecky taky ušlo, myšlenka lákavá a zpracování ucházející. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

kikin01

Zase tak hrozný to nebylo. Možná už jsem na to starý, ale dejme si ruku na srdce, já jsem byl chvílemi docela nervózní. Kdo se do toho opravdu vžije, dívá se na to v noci a sám, tak mu bude běhat mráz po zádech jako mě, a ty lekačky, to se musí leknout snad každý. Mělo to svoje mouchy, a určitě to mohlo být kvalitnější, ale tak akorát. Horory nevyhledávám, ale byl jsem na to zvědavý a v pohodě. ()

MiniRecenze

Už podle názvu se jistě pozná kde se bude horor odvíjet.Bude to hlavně název k důvodu aby jste se na film podívaly.Budete očekávat zajímavou podívanou a "zábavu".Bohužel,není tomu tak.Přes slibný začátek , film neuvěřitelnou silou spadne dolů.Mezi klady bych zařadil krom nadějného začátku i kameru(ale jen do poloviny filmu) a prostředí samotného Černobylu.Po půlce filmu jde bohužel i kamera do haj***.Záběry jsou kolikrát rozstřesené,že to neuvidíte v kde jakém filmu "z ruky".A když náhodou se Vám podaří zaregistrovat co je tam vlastně nahání,tak budete zklamaní. Z celkového námětu se dalo "vytřískat" daleko víc. NIC MOC!!! ()

Ricko

Celkem originální horor o tom, jak se z nevinného výletu mladých lidí do Černobylu, respektive sousedního města Pripjať stane boj o holý život... Jako nic převratného, ale mně se tyhle filmy prostě líbí :) Ke konci scénáristé teda už dost ztráceli dech, ale všechno to vylepšili a vyšperkovali když ne geniálním, tak určitě originálním koncem. Dávám 3/5 hvězdičky. ()

benqsiemens

Tohle bylo slabý jak čaj. Prvních několik desítek minut to bylo dosti nudné a nezáživné, asi aby se to pak mohlo rozjet. To bohužel nepřišlo a musel jsem přetrpět dalších několik nekonečných desítek minut bídy. Nebylo čeho se bát a když už se něco objevilo, tak to nebylo vidět, no když už to vidět bylo, tak to bylo tak ubohý, že to snad ani nemůže někdo myslet vážně. Prostě a jednoduše blbost. ()

ButchCB

možná kdybych se nezajímal o město Prypjať, svého času nepropařil hodiny u hry S.T.A.L.K.E.R, tak bych i o nějakou hvězdičku dal navíc, ale takhle musím říct, že mě to nikterak nenadchlo a i když mám rád občas nějaký laciný horror, tak tady jsem byl zklamán. To jen, že se jménu dá přívlastek Černobylské, z toho ještě nedělá radioaktivní ... ()

Ondrew

Uplna pohodicka. Pozera sa na to dobre a o ti napriek faktu, ze ide jednoznacne o klasicku jednohubku, ktoru bohate staci vidiet raz. Atmosfera je rozhodne slusna, ako priaznivca vsetkeho industrialneho, opusteneho a este v idealnom pripade aj zamoreneho radiciou... mlask, mlask :). Btw, autori sa urcite nehcali inspirovat pocitacovou trilogiou S.T.A.L.K.E.R., to je dla mojho nazoru uplne evidentne. Zaroven to znamena, ze fanusikovia danej hry si k hodnoteniu mozu pripocitat jednu hviezdu navyse, nakolko celkove prostredie je proste lahodka. Kazdopadne, odomna je to za 65%. ()

Hookins86 odpad!

Byly časy, kdy by se mi to líbilo, ale bohužel už jsem tak rozmlsanej, že to musím jebnout do odpadu. Čekal jsem mutanty ve stylu hory mají oči, ale jsou tu jen špatně namaskovaní blbci, co jen unesou a pak dělaj bůh ví co. Strašně špatně natočená sračka... ()

maluti

Velké zklamání. Jedna hvězda za pár lekáček a druhá za ten konec. A medvěď? Ten tomu filmu dal korunu :D ()