Sword Art Online

• Japonsko Sôdo Âto Onrain (více)
Japonsko, (2012–2020), 37 h 59 min (Minutáž: 23–48 min)

Režie:

Jošijuki Fudžiwara, Tomohiko Itó, Manabu Ono, Takaši Sakuma (více)

Předloha:

Reki Kawahara (kniha)

Kóiči Jamadera, Takehito Kojasu, Ken Narita, Tomokazu Seki, Jošicugu Macuoka, Natalie Hoover, Cherami Leigh, Ajahi Takagaki, Tóru Ókawa, Terujuki Tanzawa (více)

Série(4) / Epizody(96)

Bassko

Dobre, tak to trošku upravím. Sword Art Online je asi najväčší mainstream japonského anime (nepočítam nekonečné série Naruto, Bleach atď.) A teda už len názov prináša sledovanosť. Prvá séria by sa mohla rozdeliť na dve časti. Tá prvá bola príjemná, dobrodružná, romantická a neviem čo všetko. Tá druha ani nestojí za zmienku. Polo incestné, úchylné a dá sa povedať, že aj celkom nudné. Dávam slabšie tri hviezdy, za tú prvú časť, ach, prečo sa jej len nedržali po celý čas? ()

Chiaky

Tohle anime mě nijak nezaujalo, akce tam sice je, ale je děsně suchá, příběh se mi zdá zajímavý, ale celý ten děj je pěkně na prd. Láska těch dvou se mi zdá roztomilá a všechno, ale co se týče celého anime, je to jen na dvě hvězdičky, pořádná akce tam vůbec není, jen nějaké ty souboje a podobně, humor dost omezený... ()

GreenFlag

Dlouho jsem neviděl něco zpočátku tak úžasného a to normálně na anime nekoukám. Něco tak brilantního a epického a to vše až do mrazivého bodu 14tého dílu, kdy je fantastické finální završení "první série". Tímto končí moje nadšení a přichází studená sprcha, kterou jsem opravdu nečekal. Od patnáctého dílu je to pravý opak toho, co jsem prožíval po celou dobu sledování seriálu. Říkám si, to snad není možný, jak mohli autoři všechno to zahodit a udělat z toho takovou klišojidní, trapnou, zvrácenou, úchylnou sprosťárnu. Kdybych to měl hodnotit na díly, prvních 14 za jasných ***** 5 bodů, ale od 15tého do 24 odpad až 1*. Průměr 3. Totálně promrhaný potenciál na skvělý seriál, kde autoři mohli více rozebrat původní svět. Místo toho ho rychle završili se 14tým dílem a rozhodli se přidat jiný svět a experimentovat, co divák snese. No dopadlo to tak jak to dopadlo. ()

Nicek

Začátek Vás pohltí a nepustí...naprostá senzace online - virtuálního světa v budoucnosti...avšak jak se zdá, první zápletka Vám vezme dech, druhé fandíte, od třetí čekáte něco epochálního, ale ke vší smůle nic takového se neděje...jako fanda akčních scén v anime zde neustále čekám a musím trpět absencí těchto scén i když by člověk předpokládal, že v online hře o ně nebude nouze...scénáristé s příběhovou gradací jdou spíše od konce k začátku a to je příčinou úpadku příběhu...nicméně má toto anime rychlý spád a přes všechny nedostatky stojí za zhlédnutí... ()

mpet

Výborný nápad, který bohužel není dotažen k dokonalosti a přitom by tomu chybělo jen pár bodů 1) první díly jsou trochu chaotické a skáčou moc v ději, takže se v tom ze začátku dá docela lehce ztratit. 2) 80 pater zdolaných během 14 dílů to je fakt moc, mohlo to být aspoň trochu víc natažené a víc rozmanité. 3) měla se tam ukázat i reakce realného světa na to, že jejich blízcí jsou uvězněni v online hře, kde mohou zemřít. (např.: živí přenos z online hry se přímo nabízel) 4) druhá půlka seriálu ztrácí neskutečně na kvalitě a hlavně výměna SAO za nudnou onlinovku s vílami a kouzli je zlá, hlavně v tom smyslu, že už tam o nic moc nejde. Celkový dojem proto ze seriálu mám trochu smíšený na jednu stranu skvělá jízda na druhou stranu je tam spousta hluchých míst, kde se divák ukouše nudou. ()

RyuzakiSE odpad!

Děj nezáživný a nudný, asi to bude proto, že nejsem gamer. SAO se mi zdá moc přeceňované, ničím výjimečné. Zkoukla jsem 5 dílů a naprosto mi to stačilo. ()

LightBlue

Začátek a rozjezd je famózní a nebál bych se je nazvat téměř dokonalými. Když se ovšem Kirito dostane ze Sword Artu, příběh se stane nezajímavým a divák je smutně frustrován nevyužitým potencionálem zdejšího virtuálního světa. SAO jsem nedokoukal. ()

IronicY

Viděl jsem všechny série SAO a kdybych měl porovnat + a - tohoto anime, tak by negativa lehce převažovala. Jediné kladné bodíky dávám za souboje, hudbu a styl animace. Záporné bodíky SAO zasluhuje hned několika věcmi - 1. Otravný Kiritův harém- koruna byla, když se *spoiler* do harému přidala jeho vlastní sestra *konec spoileru* . 2. Je tu příliš mnoho nelogických situací, které příliš bijí do očí, než abych to v klidu přešel (např.: neodůvodnitelná dobrovolná smrt v 1. epizodě 1. série). 3. Síla přátelství. Dostává někdo z kamarádů hlavní postavy klepec a každou chvíli umře? Přilétne Kirito a pokusí se všechny zachránit. A co když Kirito dostává na budku? "Příhodným načasováním" mu přijde posila a nepřítele zničí. 4. Výskyt postav, z nichž některé umírají ten samý/následující díl. Dochuceno emocionálním zhroucením Kirita, který brečí nad tím, že je nemohl zachránit, i když v danou by si proti soupeři ani neškrtl. Lepší by bylo, kdyby jednodílné postavy zůstaly o trošku déle, aby si k nim divák stihl vybudovat sebemenší náznak vztahu. 5. Flashbacky (75 % z nich zbytečných) a kdejaké nepotřebné výplně. - Osobně si myslím, že No Game, No Life (TV seriál) (2014) využilo prostředí her daleko lépe. ()

paveltommy

Jak tak koukám, tak SaO se většinou dělí na fanoušky pro které je to modla Anime, nebo na ty druhé které nechápou proč je tak oblíbený a vlastně jej ani nedokoukají do konce. Každý máme své důvody, a přestože si nemyslím že je to v něčem vyloženě revoluční seriál, rád jsem si ho po roce shlédl celý znovu. Seriál není dokonalý, ale sám nemohu najít moc věcí co vylepšit či změnit - z pohledu více osob není totiž žádný seriál vysloveně dokonalý. Za mě je to krásná podívaná mísící akci, pohodu, trochu té romantiky a sympatického záporáka. Hudba krásně podkresluje celou animaci, a u některých akčních scén je to vysloveně epické. Pro mě je to krásně rozvíjející se série s příjemným zakončením. Druhá série pochopitelně není tak povedená, ale pokud vám sedne akce a humor z té první, stojí určitě za shlédnutí včetně Alizication. Za mě je to ale moc povedená série, která na sebe hezky navazuje. První sérii bych ohodnotil díky originálnímu pojetí až na 90-95%, další série spíše kolem 85%. Pokud máte rádi fantasy MMO anime, tak z mého pohledu je tohle takový prototyp jak by to mohlo vypadat. ()

RealGaze

O SAO toho bylo řečeno a napsáno mnoho, takže zde budu hodnotit SAO spíše obecně, a jednotlivé série rozeberu v odpovídajících sekcích komentářů. Sword Art Online se proslavil hlavně tím, že nikdo nemá rád protagonistu Kazuta Kirigayu (alias Kirita), tím, že v každé sérii je nevyhnutelná rape scéna, tím, že druhé poloviny sérií jsou spíše za trest a hlavně tím, že i ve světě, který řídí program je možné přemoci nepřítele silou přátelství (???). Moje celkové hodnocení všech sérií jsou 4* se zavřenýma očima a zklopenýma ušima, protože jsem neměl to srdce hodnotit hůře, ačkoli by si to některé pasáže zasloužily. ()