Scott and Bailey (TV seriál)

Krimi / Drama

Velká Británie, 2011–2016, 24 h 45 min (Minutáž: 45 min)

Ben Foster

Suranne Jones, Lesley Sharp, Nicholas Gleaves, Sean Maguire, Rupert Graves, Vincent Regan, Judith Barker, Louise Delamere, Amelia Bullmore, Sian Breckin, Ben Batt, Zaraah Abrahams, Nicola Walker, Pippa Haywood, Kathryn Hunt, Liam Boyle, Rayna Campbell, Jordan Murphy, Jennifer Hennessy, Joe Duttine, Mina Anwar, Katherine Dow Blyton, Pooky Quesnel, Ralph Ineson, Lucy Dixon, Nicholas Blane, Reece Noi, Steve Huison, Shola Adewusi, Janice Acquah, Tony Pitts, Kevin Doyle, Richard Riddell, Ken Bones, Darren Morfitt, Judy Holt, Mark Sheals, Paul Bergquist, Patricia Winker, Luke Neal, Margaret Jackman, Rosie Sansom, Juliet Ellis, Adjoa Andoh, Ian Mercer, Ellie Haddington, Angela Lonsdale, Jennifer James, Tara Moran, Sandra Huggett, Julia Deakin, Ian Bonar, Rolan Bell, Shaun Mason, Steve Cooper, Robert Emms, Nichola Burley, Kierston Wareing, Steve Evets, Louise Delamere (vyp.), Iain McKee, Adrian Dunbar, Oliver Milburn, Finlay Robertson, George Costigan, Josh Bolt, Clare Holman, Delroy Brown, William Ash, Danny Webb, Anna Calder-Marshall, Eileen Davies, Steve Toussaint, Andrew Knott, Jing Lusi, Gregg Chillin, Anthony Flanagan, Wunmi Mosaku, Cal MacAninch, Rupert Procter, Chris Wilson, Daniel Ben Zenou, Mark Chatterton, Camilla Beeput, Will Thorp, Rebecca Manley, Nina Toussaint-White, Kate Rutter, Curtis Flowers, Andrew Sheridan

Sara Jones

Scénografie:

John Collins

Kostýmy:

Rhona Russell

Tenhle seriál má všechno to, proč jsem si oblíbila britské krimiseriály. Příběhy jsou napínavé, mají spád, postavy jsou přesvědčivé a výborně zahrané. Hlavní hrdiny máme příležitost sledovat nejen po pracovní, ale i po osobní stránce, což nám umožňuje je lépe pochopit a zároveň sledovat jejich vývoj v průběhu seriálu. Nechybí nejrůznější morální dilemata, dobře napsané dialogy a vtipné hlášky. Nejsou zde superhrdinové bez bázně a hany, ale lidé z masa a kostí se svými přednostmi i nedostatky a slabinami, což je činí o to uvěřitelnějšími. Po zhlédnutí všech pěti sérií nemohu dát jinak než plný počet. A škoda, že seriál skončil, bude se mi po něm stýskat a určitě se na něj časem podívám znovu.(23.6.2016)

Na můj vkus chvílemi moc feministický, ale jinak hezký seriál.(23.8.2019)

Viděl jsem a propadl jsem tomuto seriálu. Jeden případ v sérii a a vkaždém díle jeden případ sólo a ten je vždy vyřešen. Velmi reálným, a opravdovým způsobem - především vedenými výslechy.(20.9.2017)

Síce som iba v polovici prvej série, ale začínam na tom dosť frčať. Zatiaľ teda dávam 4 a po dopozeraní uvidím...update po dopozeraní poslednej série: Tak ako som na tom približne do konca tretej série frčala, ma na začiatku štvrtej toto nadšenie akosi postupne opúšťalo. Našťastie už sa to schyľovalo ku koncu a posledná piata séria mala len tri časti. Milovníkom kriminálok s hlavou a pätou však môžem naozaj len vrele odporúčať.(23.1.2018)

Konverzační vtipné britkrimi, které si na nic nehraje. 1. sezóna - 80%, 2. sezóna - 80%, 3.sezóna - 75%, 4.sezóna - 75%, 5.sezóna - 70%.(11.8.2015)