The Captive

Queen of the Night

(neoficiální název)

Thriller

Kanada, 2014, 112 min

Atom Egoyan nám ještě v budoucnu ukáže ! Výborný psycho-thriller s naprosto skvělým úchylákem v hlavní roli, K.Durandem. Hnusná atmosféra toho,co se rodičům Cassandry stalo, je výborně podpořená i prostředím, jelikož stále a všude chumelí, brrrrrr. Hodně zvláštní a netradiční film, který si ale ty správné příznivce musí hned získat - zbytek zdejšího osazenstva se buď špatně vyspal, nebo to nepochopil.................moje hodnocení = 9 z 10.(26.3.2016)

Docela znepokojivý thriller, především díky tématu dětské pornografie, unášení dětí a podobně. Ale na prvni pohled vyděsí hlavně role Duranta se Speedmanem. Durant jako úchylný blond magor a Speedman jako naprosto apatický šílenec, oba na odlišné straně zákona. Tyhle dva sledovat je teda věc, v dobrém slova smyslu. Jinak průměr.(15.8.2016)

Dobré zato trošku táhlé, byl to zřejmě záměr. Mám rád ty kanadské zasněžené krajiny. Rosario Dawson je krásné mulatka a dobrá herečka. Měl bych dvě skromné výtky k scénáři. 1) Když spolupachatelka únosce zpovídala krasobruslaře - copak si nevšimla, že na parkovišti stojí auto tatínka unesené dívky? Ta hrubka bila do očí ! 2) Vadila mně občasná zmatenost mezi budoucností a minulostí. Film je poučný ohledně úchylů na různých chatech, tak pozor dívky! Ke konci konečně trochu gradovalo napětí, byť závěrečná scéna byla dosti chabá. Hlavní záporák vypadal jako 100% úchylný únosce, mělo je to trknout.(6.3.2016)

Absolutně nemohu nic namítat, připadalo mi to téměř podobné filmu Zmizení. Stejné počasí, stejný víceméně děj, akorat zde nebylo tolik akce, to však neznamená, že tu nebylo napětí, ne, naopak, bylo a kolik! Film má zajímavě sestříhané dějové linky, chviličku trvá, než si divák zvykne ale o to víc ho to baví, já se teda bavil skvěle. Byla chyba, že jsem to sledoval ráno, v noci by to mělo zcela jiný, mnohem lepší náboj. Co říct? Opravdu zapeklité drama, které ani na minutut nenudí a kterému vévodí skvělé herecké výkony. Kevin Durand je znám svou vysokou a statnou postavou, nicméně zde zahrál, jak bych to jen slušně řekl, přitepleného uchyla s blond vlasy a uchylkou pro poezii ale v jistém smyslu se dá říct, že se mi ta role líbila, skvěle zahrané. Ne opravdu, měl jsem z tohodle filmu trochu strach, abych se nepodíval na jen tak nějakou sračku (podle hodnocení se mi do toho moc nechtělo) ale musím uznat, že jsem se vážně bavil. Né, že bych si plánoval to omrknout znova, to upřímně asi ne, protože se mi to vrylo do paměti a už jsem ten požitek z toho měl, takže film učel splnil. 4 Hvězdy, zapeklité drama jak se sluší a patří.(12.11.2014)

V momentu únosu mimo obraz použil Egoyan úplně stejný záběr jako Villeneuve v o rok dřívějších Prisoners. Jinak se ale vydává jiným směrem, padouchy i zákulisí s unešenou obětí nám ukazuje hned od začátku, průběžně s představováním hlavních postav. Chronologické rozházení některých událostí dělá sledování filmu zajímavým. Jasno začnete mít až po pár desítkách minut. Následně dojde na působivě mrazivé scény i slušně vyobrazené záporáky, ze kterých naskakuje husina. Slušný, ne úplně typický příspěvek do skupiny podobných žánrovek.(26.3.2020)