To Kapitola 2

• USA It: Chapter Two (více)

V pokračování nejúspěšnějšího hororu všech dob, se do města Derry vrací zlo a členové Klubu smolařů spojují své síly na místě, kde to všechno začalo. Uběhlo dvacet sedm let. Nyní již dospělí přátelé se dávno rozešli a žijí vlastní životy. Mike, jediný, který zůstal v jejich rodném městě, ale svolává ostatní členy klubu domů. Přestože jsou poznamenaní hrůznými zážitky z minulosti, musí každý z nich překonat svůj nejniternější strach… a čelit klaunovi, který je nyní mnohem nebezpečnější než kdy jindy. (Vertical Entertainment)

Kienast

Kde je chemie postav z jedničky? Proč jsou tam ty flashbacky, když jsem všechno potřebné viděl v jedničce (135 min). Proč tak málo Pennywise, Bill Skarsgard ho hrál naprosto skvěle a tady je ( nepočítám CGI upraveného) max 3 min z celého filmu (165 min) .... nerozumím a nechápu. Přepálenou stopáž 165 minut, v druhé půlce se film celkem dost vleče. Abych jen nekritizoval chválím vydařené obsazení dospělých hrdinů, obzvlášť Bill Hader jako Richie a to málo co je ve filmu z původního čistého herectví Billa Skarsgarda jako Pennywise. Určitě to není takový průšvih jak to někteří zde píšou... jen ty očekávání po výborné jedničce zůstaly nenaplněny. 6/10 ()

bari68

Lepšie 3*. Predne píšem : predloha IT je u mňa knižnou bibliou a jeho samotné sfilmovanie je pomerne ťažké, hlavne svojou formou, ktorá úplne nezapadá na rozdelenie filmu na 2 kapitoly, keď kniha je úplne inak stavaná. Avšak film si ide trochu svojou cestou a u mňa podstatné detaily, či dejové scény, ostali vo filme bez povšimnutia, či inak uchopené. Takže suma sumárum, nemožno porovnávať s knihou, ale u filmu mám pocit veľkého nevyužitého hereckého a príbehového potenciálu klauna, či pomalšou dynamikou u takmer trojhodinového filmu. .......Kniha má 1000 strán, film ( 1. a 2. kapitola spolu cez 5 hodín ), čiže obšírnejšie opisovanie je tu zbytočné. ()

iXtr3m3

No tak som si počkal na to pokračovanie a rátal som s hodnotením vyšším, ale očakávania boli prehnané. Kvôli dobrému kastingu a celkom slušnej kombinácii dvoch časových línii a stále na pomery hororov dokonalému technickému spracovaniu dávam rovnako štyri hviezdy, ale objektívne to bolo slabšie ako jednotka. ()

LEATHERFAC

Druhá kapitola trpí bohužel stejným problémem, jako druhá kapitola starší verze z 90. let. A to mnohem méně zajímavými představiteli hlavních postav. Zatímco u starší verze šla kvalita dolů, stále to bylo ještě koukatelné. Nicméně v nové verzi je rozdíl charismatu dětských a dospělých tak propastný až to bolí. Mezi postavami najednou nefunguje ani žádná chemie, prostě nic. K tomu uzoufale sáhodlouhý nezáživný děj a dokonáno jest. Opravdu jsem se těšil, ale po první třetině jsem usnul a po probuzení si uvědomil, že mě tento film vlastně dál už vůbec nezajímá...Asi je něco špatně. ()

Devadesát Dva

Je to vždycky potrat, když se má adaptovat něco absolutně mimo svoji dobu (v případě tohohle dílu 33 let od vydání knihy a filmařem, co nemá cit pro 80's a postavy, jako spíš pro CGI efekty a laciné hororové lekačky). V tomto ohledu mi připadala i starší TV verze věrnější a lepší, než tahle rozpočtem nabouchaná, efekty přeplácaná a šablonovitě natočená rutineřina. King udělal skvělej tah hlavně tím, že vám hrdiny přiblížil a skutečně vás nechal se vcítit do jejich životů a pak gradoval finále svojí dlouhatánské knihy tím, že přeskakoval časové linie tam a zpátky do úplného závěru mezi tím, jak skupina porazila TO v dětství a pak v dospělosti, takže jste do konce neměli ponětí, jak to dopadne ve dvou časových liniích. To samozřejmě nesedělo filmové produkci, která rozsekla ten nejlepší prvek na knize tím, že udělali jednu linii v prvním díle a druhou v druhém. Ale film je lacinost sama o sobě s kabaretním herectvím trollícího Billa Hadera a automatickým přehráváním zbytku ansáblu. Jediný prvek, jehož nadsázka mě bavila byl Pennywise Billa Skarsgårda, který mě sice neděsil, ale alespoň mě svým výkonem bavil. Je to béčko, co podobně jako letošní Netflixovský Zaklínač absolutně nepochopilo svoji předlohu. Postrádá to celé to budování postupně narůstajícího strachu a paranoie, vyloženě skvělá ukázka výborného námětu, který je obtížný převést na plátno i pro zručné režiséry, natož pro ty průměrné. ()

Han22

Hodnocení na ČSFD opět nezklamalo, kdejaká sračka je vyhypovaná do nebes a klasický, tradiční horor sražen do bahna průměru. Jak už jsem psal u originálu i prvního dílu remaku, To prostě miluju. Miluju všech sedm postav, Pennywise, miluju to jak se v dětství banda loserů postaví strašlivému zlu a v dospělosti sužovaní vlastními strachy a neúspěchy na to se spoustou pochybností navážou, stejně jako na své přátelství. Čekal jsem to od remaku no a dočkal se. Tak v čem je problém? Remake nabízí totéž co originál a jelikož má skoro tři hodiny, je tu mnohem více času na prokreslení všech postav, na jejich minulost i současné strachy a životy. Líbilo se mi postupná a prokreslená změna charakterů od toho utéct co nejdál po rozhodnutí bojovat, jak k tomu každý dospěl skrz něco jiného, jak se někteří ani po těch 27 letech nezměnili (Richie) a bavili mě i herci, které jinak moc nemusím (McAvoy, Chastain). K tomu nádherné dovětek ve finále a Ben a Bev :) A po hororové stránce? Inu straší se, tak jak se strašilo kdysi - armádou různých monster, nechutností, kouzel a nadpřirozena. Některé monstra jsou pravda trošku k smíchu (důchodkyně či oživlá socha), ale závěrečný monumentální souboj v Pennywisově jeskyni je fantastický. Takhle to mělo vypadat, takhle by to vypadalo kdyby v roce 1990 na to měli tvůrci peníze a možnosti dnešních efektů. Vyčítat tomu digibordel je do nebe volající blbost, já jsem naopak šťastný, že jsem zase viděl horor plný opravdového nadpřirozena. Dostal jsem přesně co jsem chtěl, takže 5* a pro mě o fous před druhým Zombielandem horor roku 2019. ()

borec999

Jednotka bola fajn, dvojka je naozaj tak ako spomína v Roasted Citrón ctrl c a ctrl v prvého dielu. Navyše natiahnutá na neúmernú dĺžku a plná CGI nefunkčných strašiacich scén, v ktorých mal dostať miesto technológie určite viac priestoru samotný Skarsgard a jeho herectvo. Nehovoriac o tom, že záverečné vysporiadanie s Pennywiseom je regulérne na smiech. Ľahké sklamanie, ktoré na 3* udržím len preto, že technicky je to na úrovni kino filmu a že v tej monštróznej dĺžke sa nájde pár scén, ktoré zaujmú (napr. scéna s Pennywiseom predstierajúcim že je starenka). Premrhaný potenciál. 55% ()

Sayko

Tohle se prostě nepovedlo ve všech směrech. Po stránce hororové jsem čekal snímek podobný prvnímu dílu, což znamená pohodové tempo a v některých momentech nečekané, rychlé střihy a jumpscary, které dělali film originální. Zde jsem se toho avšak bohužel nedočkal. Jumpscary každých 5 minut, některé absolutně bezprostřední a "useless" pro příběhový či postavový vývoj. Při některých lekačkách jsem měl dokonce pocit, že si ze sebe dělá film srandu záměrně, jako by vzdal snahu o vytvoření atmosféry a dobrého leknutí bez zbytečného CGI (kterého je tam požehnaně) a dementních, sprostých vtipů. Vtipy jsou odstavec sám o sobě, kam se ztratila ta atmosférická komedie s vkusnými komediálními prvky? To vážně cílovou skupinu 13-18 zaujme jen jak moc sprostý to ještě bude? Protože na mě to vážně bylo málo zdálo se mi, že tvůrce zaslepila masovost výdělku, tak se ani nesnažili o originalitu. Po výborném prvním díle musím konstatovat, že zde jde jen o klasický, peníze tahající brak a nudnou, hloupou hovadinu. ()

666Carnage

Nevím proč je všeobecně okolo tohohle snímku takový hate. Jako, že je dlouhý, nudný, zbytečně vtipný a nebo že obsahuje scény které jsou repetitivní. Ale mě to nevadil. Humor je posunutý o level víš a tím myslím dospělost a nijak mi tam nevadil. Že tam je jedna hodina věnovaná artefaktům a je to skoro to samí? Taky mi to nevadí prostě je to rozšíření každé postavy a nijak mi to tam nepřekáželo. Nudu jsem nezaznamenal a celý snímek jsem si užil. Herecké obsazení skoro z 90% sedělo jako puklice na hrnec tomu dětskému a všechny prolínačky a flashbacky se mi líbili. I hraní na smutnou strunu mě bavilo a být trochu víc v jiné náladě možná by kápla i slza. A s čím jsem spokojený je finále protože u původního TO jsem byl velice zklamaný protože bylo krátké nudné a vše vyřídil jeden kámen. Film je u mě na stejném hodnocení jako ten první protože já jsem fakt odešel z kina spokojený a ty tři hodiny byly rychle pryč. Cameo role Kinga potěšila jako vždy. Jak říkám stejný hodnocení jako jednička a to 90%. ()

Janega

Nechce sa mi veriť, že si celé To 2 vystačilo s trápnymi, lacnými a hlavne predvídaľnými ľakačkami. Jediná hororová scéna, čo stála zato, bola hneď na začiatku, kde To vytiahlo z rieky toho gaya a zaživa ho zubami roztrhal. Táto scéna len svojou atmosférou strčila do vrecka všetky ľakačky. A v takomto duchu sa mal niesť celý film. ()

AdamesWWE

[6/10] Oproti prvému dielu TO z roku 2017 jednoznačne v mojich očiach slabší film, ktorý ma vo veľkej časti zklamal. Popravde ani trailer ma príliš nenavnadil na toto pokračovanie vcelku dosť dobrého hororu, ktoré prinieslo pred dvomi rokmi do hororového žánru niečo nové, neokukané a vcelku originálne, vdaka čomu môžme dakovať hlavne Stephenovi Kingovi a ľudom, ktorí sa rozhodli knižku sfilmovať. Silný úspech prvého dielu predpokladal silný úspech druhého dielu, čo sa mu tržbách aj celkom darí, ale kvalitatívne sa jedná o slabší diel, či sa snažím nato pozerať objektívne alebo subjektívne. Po každej stránke sa jedná o kvalitne natočený horor, kde hudba, prostredie, kostýmy, kamera a veci podobné sú na vysokej úrovni, ale scenárovo sa tento film tak trochu vlečie a nevedel som sa donho príliš vžiť. Dej nieje zlý, ale je zbytočne dlhý a useknúť pár minút by filmu neuškodilo. Aj tie strašidelné scény ma príliš nezaujali, je to dobre spracované ako som už spomínal, ale jednoducho to nieje ono, nemá to tie správne grády. Určite by to chceli väčšiu brutalitu aby sa to viac podobalo na horor a nie miestami v mojich očiach ako na komédiu. Hlavný herec samozrejme výborný, ostatní vcelku dobrí, výber hercov bol v pohode ale ich postavy ma tiež nijak extra neoslovili. Zhrnul by som to tak, že TO je originálny "horor", ktorý spolu s jednotkou ukázal inú stránku hororového žánru, ale kvalitatívne sa mi zdal od jednotky o dosť slabší, menej zaujímavý a celkovo aj tak trochu umelo vytvorený. ()

Dallon

Je to slabší jak první část, ale ve srovnání s dnešními horory je to velice kvalitní pokračování. Možná chápu to všeobecné zklamání, lidé čekali ještě něco víc než byla první část. Ale trefit znovu jackpot ani nešlo, už jen pro to že kouzlo překvapení je pryč. V druhém díle je Pennywise mnohem víc než v jedničce, což je podle mě špatně, neříkám že mi tu vadil ale v prvním díle fungoval a působil tak nějak lépe. Tady je vidět v celé své kráse což na mě nepůsobilo tak dobře, přece jenom v prvním díle byl vidět spíše v obličeji nebo zahalen ve stínu atd. Tady v druhé části se pohybuje i za bílého dne což mě nepřišlo tak děsivé, a nepůsobilo to na mě tak dobře jako v již zmiňovaném prvním dílu (To 2017). Ještě jsem měl menší problém s druhou třetinou filmu, kde je tak 15 úplně zbytečných lekaček. Je jich tu vážně až moc na můj vkus. Ale stále jde v rámci žánru o nádherně nasnímaný a efektně vypiplaný souboj několika (sympatických!) charakterů bojujíc proti vlastnímu strachu - a to v mnoha podobách. Zvládl to někdo v posledních letech líp? Nemyslím si. 8/10 ()

kery-

Při postavení se svému strachu se chováme jako debilové všichni. Jenom dětem se to odpouští snadněji, než dospělákům. ()

Corpsegrinder

Absolutně nestabilní tón celýho filmu to pro mě celý zabil. Většina scén je jak z nějaký komedie, vše je zahráno do vtipu a CGI monstra jsou směšný až to bolí. Do toho klasicky laciný lekačky co si pomáhaj co nejhlasitějšíma zvukama a hovno je na světě. Jedna hvězda za srandovní cameo Stephena Kinga. Po delší době se shoduju s Livingovo ségrou. ()

Hanys_

První díl těžil z té atmosféry dětství a o hrdiny se člověk fakt bál a fandil jim. To se s příhodem dospělých na scénu ztrácí, navíc se to prostě nemá díky té spoustě flashbacků jak pořádně rozjet. A navíc ta délka...Po prvním díle teda zklamání, každopádně budu na tuhle dvoudílnou adaptaci nakonec vzpomínat spíš v dobrém. ()

Pat.Ko

Ubehlo 27 rokov a partia sa dáva opäť dokopy, každý divák čaká úplnú bombu, no u mňa druhé pokračovanie neurobilo až taký dojem ako to prvé, je fajn, že sa toho veľa vysvetľuje čo doteraz vysvetlené nebolo, ale niečo je podľa mňa príliš prehnané, prišli aj sklamania voči divákom, ale aj to k filmom patrí. Tak preto 3/5 ()

Krabak

Ve zkratce... Kopírka jedničky. Celý film tak něják průměr, konec vyloženě trapnej. Takže v podstatě na to sedí recenze prvního dílu.--->50% ()

Alt.64

Kdyby to bylo zhruba o hodinu kratší, bylo by to koukatelný bez trvalých následků na kostrči. Jinak je to to samé jako jednička, jen míň strašidelný, se čtyřicátníky a nánosy patosu. Zatímco po jedničce se mi párkrát zdálo o kurevsky zlym klaunovi, už během dvojky jsem přemýšlel o věcech do práce... ()

Muschietti míří od Flashe k Batmanovi

08.09.2019

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

HORROR NIGHT v multikině Premiere Cinemas

29.08.2019

Již ve středu 4. září 2019 multiplexy Premiere Cinemas Praha a Olomouc předvedou zbrusu nový koncept akcí PREMIERE HORROR NIGHT s předpremiérou hororu To Kapitola 2. PREMIERE HORROR NIGHT je filmový… (více)