Orange Is the New Black - Série 1

(série)
USA, 2013, 12 h 21 min (Minutáž: 52–61 min)

Tvůrci:

Jenji Kohan

Předloha:

Piper Kerman (kniha)

Kamera:

Vanja Cernjul

Taylor Schilling, Laura Prepon, Michael Harney, Kate Mulgrew, Jason Biggs, Natasha Lyonne, Deborah Rush, Nick Sandow, Pablo Schreiber, Danielle Brooks (více)

Epizody(13)

Když Piper dožene její letité přátelství s drogovým dealerem, musí vyměnit svůj pohodlný život v New Yorku za oranžový vězeňský mundůr. (Netflix)

CaptainAss

Dlouho jsem měla tenhle seriál na seznamu a konečně jsem se k tomu dokopala. A zklamání mi to nepřineslo, páč jsem stihla celou sérii během dvou dní. Líbí se mi psychologický vývoj postavy kterou ztvárnila Taylor Schilling. Nebyl velký, ale za tak krátký časový úsek se to dá pochopit. Ostatní herečky, jako například jako Natasha Lyonne, Uzo Aduba, Kate Mulgrewová byly úžasné a z Pabla Schreibera s arogantním, oplzlým chování mi bylo pokaždé zle a i z jeho kníru, takže hodnotím kladně. Moc se mi líbilo, jak se postupně každý díl zaměřil na příběh někoho jiného a mi se dozvídali, jak se vlastně dostali do vězení, mezitím se odehrávalo i to, co postavy momentálně zažívají v osobním životě a ještě do toho byla zařazena příběhová linie přímo z věznice. Ale příběh Piper byl trochu předvídatelný. Z ohromné odvážlivky, která by udělala cokoliv pro svou ex-přítelkyni se rázem stane slušná žena v domácnosti... Hned jak se ve věznici setkala se svou ex bylo jasné, že se vrátí do starých kolejí. Spousta zvratů a nechutných scén, ale co si budeme, v jiných věznicích to bývá i horší. Doufám že se příběh nebude v dalších sériích táhnout a nebude předvídatelný a nudný, ale naopak plný překvapení. ()

Tobias18

Asi nejsem cílová skupina. Nebylo to špatné, ale třináct epizod je prostě moc, a většina z nich byla fakt průměrná až podprůměrná. Za mě těžký krok vedle, další sérii v plánu nemám. 50%. ()

Kosik8

Tak toto sem opravdu nečekal. Měl sem zato, že se bude jednat o slataninu, kterou budu koukat jen z nudy. Opak je ale pravdou. Příběh vás uchvátí už od prvního dílu a doslova budete tuto první sérii hltat a seznamovat se s hlavními postavami. ()