Temný případ - Série 2

(série)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2015, 8 h 23 min (Minutáž: 56–86 min)

Tvůrci:

Nic Pizzolatto

Kamera:

Nigel Bluck

Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Ritchie Coster, David Morse, Christopher James Baker, Ronnie Gene Blevins (více)

Epizody(8)

Temný případ se vrací na HBO s novým hereckým obsazením i novou kauzou, jež se odvíjí na pozadí vyprahlé kalifornské krajiny. Bizarní vražda svede dohromady tři policisty a zločince, kteří se ve snaze najít pravdu a vykoupení musí vymotat z pavučiny konspirace a zrady. Colin Farrell ztvárňuje postavu kompromitovaného detektiva Raye Velcora z fiktivního průmyslového městečka Vinci poblíž Los Angeles, který zároveň stojí na opačných stranách zákona. Vince Vaughn se představí v roli kariérního kriminálníka Franka Semyona, jemuž hrozí, že ztratí vybudované impérium, když nečekaná vražda obchodního partnera převrátí jeho plány na poctivé podnikání naruby. Pokud jde o korupční praktiky, nejbližším spojencem Franka je jeho morálně rozpolcená žena, bývalá herečka Jordan (Kelly Reillyová). Rachel McAdamsová hraje nekompromisní šerifku Ani Bezzeridesovou, jejíž rázná povaha a netradiční etika jí často staví proti systému. Ve hře je také válečný veterán a důstojník kalifornské dálniční hlídky s problematickou minulostí Paul Woodrugh v podání Taylora Kitsche. Ten objeví místo činu vraždy, což spustí vyšetřování zahrnující tři odlišné policejní týmy, několik kriminálních konspirací a miliardy dolarů. (HBO Europe)

A_Shearer

Ale jo, dlouho to bylo takové rozplizlé a bez drajvu, ale pak se člověku pod kůži dostali. Kisch byl teda prkenej, ale ten zbytek. Velmi dobrej Vaughn, skvělej Farrell a naprosto odzbrojující McAdamsová. Ta ženská má sexappeal v červenejch číslech. První série mě bavila víc, ale nebyla ani tak temná jako spíš napínavá. Tahle sice tak nefungovala, ale celý to prostředí a nekompromisní konec - tady opravdu sedí slovo temný. Pořád slušná práce i když na pět to neni. ()

tehol

od uvodnich tonu cohenovy skladby je celkem jasne, cim bude chtit tato serie zabodovat. a podle me se to podarilo takrka dokonale. urputne hutna atmosfera, ve ktere se neda verit vubec nikomu, chaos, roztristenost vetsi duraz na akci a vyssi pocet postav. prekopany styl vypraveni oproti prvni serii znamena, ze vse pusobi aktualneji a nalehaveji. ♦♦♦♦♦♦♦♦ jednicka byla prehlednejsi a lepe vystavena, herecke vykony jsou imo srovnatelne, takze skvele (samozrejme s vyjimkou mccounagyho, ktery navic dostal skvelou postavu). zejmena vaughn prijemne prekvapil. a jak jsem zacal na zacatku, hudba se hodne povedla, sceny v baru, kde se setkaval frank s velcorem mely nezapomenutelnou atmosferu. ()

pajkir

Čistá 100% depka. Moc jsem od toho nečekal, asi dobře, že jsem se nedíval hned po první sérii, nečetl negativní recenze, ale za mě rozhodně příjemný překvapení - 4a1/2 hvězdy ()

barny120

Druhá séria je jedno obrovské sklamanie. Nuda. Komplikovaná zápletka s veľkým počtom postáv aj s tohto nádejného snímku vysaje život. Čakal som, čakal som a čakal kým mi seriál ponúkne niečo zaujímavé, nedočkal som sa. Váham či si pozriem tretiu sériu.. ()

evita_

Tematicky sme načreli do trocha iného súdka než tomu bolo v prvej sérii. Nehovorím, že horšieho, ale jednoducho iného. Prostredie mafie bolo vskutku zaujímavé. Rovnako tak rozuzlenie. Jediné čo vo mne spôsobovalo zmätok je, že som sa miestami strácala kto je kto pri takom množstve postáv. Ale nedosahuje to až takú úroveň, že by vám to úplne pokazilo dojem z druhej série. Tak ako mi v prvej sérii prirástli k srdcu postavy oboch detektívov, tu to bol jednoznačne Vince, v zásade stelesňujúci "zápornú" postavu. To ako naložili s jeho osudom mi prišlo ako najsmutnejšia pasáž celej série. Až mi srdce stislo. Stojí to za pozretie, ľutovať nebudete. ()

BStone

Má favoritka Rachel McAdams se skvělým Colinem a Vincem rozjíždějí temnou krimi mozaiku, která stojí za podívání a má slušné tempo i napětí. Na mě moc postav, ve kterých jsem se občas jen těžko orientoval, ale dobré to je, to zas jo. Úvodní klip suprovní. 75% ()

ZastataZofa

prvá séria bola super....druhá séria pre mňa obrovské sklamanie....bez ladu a skladu...herci síce hrajú ako o život,ale éto vsio....a rozoberanie súkromných problémov troch hlavných postáv......no na šľak trafenie....dve hviezdy za snahu..... ()

Petbrab

Sice jiná dějová konstrukce než první řada ale neméně kvalitní. Opět kriminální linka, tentokrát tři vyšetřovatelé plus jeden bývalý gangster. Výborné vztahové konverzace. Když se zdá, že závěr bude poměrně snadné odhalení, které se samo nabízí a banální konec, tak naopak přijde mrazivý a poměrně smutný závěr. ()