Reklama

Reklama

Skuteční lidé

(seriál)
  • Švédsko Äkta människor (více)
Drama / Sci-Fi
Švédsko, (2012–2014), 19 h 20 min (Minutáž: 58 min)

Tvůrci:

Lars Lundström

Hrají:

Lisette Pagler, Pia Halvorsen, Johan Paulsen, Natalie Minnevik, Kåre Hedebrant, Leif Andrée, Josephine Alhanko, Marie Robertson (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(20)

Obsahy(1)

Představte si společnost, ve které jsou běžnou součástí domácnosti androidi. Tedy vlastně huboti (hubot - human robot). Huboti jsou předmětem masové výroby i spotřeby a svého hubota si můžete koupit podobně jednoduše jako třeba rohlík či krabici mléka. Huboti vypadají téměř k nerozeznání od lidí a dle svého naprogramování zvládají spoustu činností lépe než lidé. Někteří je považují za pouhé nástroje či sexuální hračky. Jiní je mají za společníky, přátele či milence. A najdou se samozřejmě i tací, kteří věří, že huboti jsou cestou do pekel.
Zároveň v takové společnosti nutně vyvstávají zcela nové otázky a dilemata:
Kdo je zodpovědný za čin hubota? Mají huboti nějaká práva? A kde přesně se vlastně nachází rozdíl mezi rozumnou myslící bytostí a strojem? (EnzoMatrix)

(více)

Recenze (26)

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

To tempo deja mi vadilo, šlo to dosť pomaly, kým sa niečo rozprúdi prejde pol série. Myšlienka filmu akoby chcela podporovať boj za práva menšín – ide tu presne o to isté – chcú akceptáciu, rovnaké práva – a na druhej strane sú zlí staromódni ľudia, čo to nechcú prijať. Zaujímavé, že toto vyšlo práve zo švédskej produkcie, kde menšiny už môžu chodiť na záchody pre tretie pohlavie a cirkev ovládajú lesbické kazateľky. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Zatiaľ to vyzerá dobre, avšak na 4* to ešte nevidím, lebo popri... no, povedzme že zaujímavom námete,... som už na začiatku spozorovala zopár klišé a štandardných smerov, kam sa to nevyhnutne uberá (sci-fi zbožňujem, ale nenechám sa opiť rožkom)... takže uvidím, či pôjde vývoj seriálu pre mňa dolu vodou alebo hore kopcom. P.S.: maskovanie androidov je skvelé, vynikajúco zvládnutý koncept len s pomocou správne vybratých tvárí a mejkapu, fakt to "vychytali" :-) ()

Reklama

umbjaz 

všechny recenze uživatele

mno. tenhle seriál má opravdu všechno. sexy Jihokorejku, robosexuáli, porušování Asimovových zákonů, robo-pornoherce a Ramba v jedné osobě, sexy švédku, zápletku, provázání, lesbickou katolickou farářku, kyborga, filosofické otázky, kroužek mladých komunistů a dokonce i krev. jedno mi ale chybí... a to zakončení. vzhledem k tomu, že se seriál natáčel od roku 2012, nemyslím si, že by švďáci natočili ještě další řady. uvidíme, jak moc se to chytne v Anglickém prostředí, kde od letoška točí kopii tohohle skvostu severské kinematografie. ()

Morholt 

všechny recenze uživatele

Takhle by to šlo. Äkta människor je jedna z vůbec nejlepších robotích záležitostí, jaká spatřila světlo světa, ať už se jedná o kino, video, či televizi. Seriál se nezabývá jen obvyklým tématem polidštěných robotů, kteří mohou být pro lidstvo pozitivem i negativem, ale klade i otázku, kde končí věc a začíná člověk nebo celkem trefně naráží na dnešní přetechnologizovanou společnost, která dává přednost stroji před živým kontaktem. Herecky prefektní, takže v mých očích Sever, bez přepáleného rozpočtu a se silným příběhem, jednoznačně poráží Zámoří. 90% ()

Dudek 

všechny recenze uživatele

Hodně silné námětem, který není vystavěn na soustavě vykradených sci-fi příběhů, ale opravdu se snaží vytvářet osobitý vesmír. Konflikt mezi huboty a lidmi, postupný vývoj motivací a vykreslení kontrastů mezi jednotlivými postavami fungují bezchybně. V první řadě za to mohou skvěle napsané charaktery a samozřejmě i bezvadné obsazení. Seriálu se daří pěkně po skandinávsku brnkat na tu správně citlivou notu a navozená témata působí provokativně i mimo fikční svět. Problém ale je příběh jako celek, který se postupně příliš rozpadá a přestává fungovat. Nenapomáhá ani mírně přepálená stopáž jednotlivých dílů, které se pravda nesoustředí na tempo vyprávění, ale spíše na sociální interakce. ()

Galerie (69)

Reklama

Reklama