Dítě číslo 44

• USA Child 44 (více)
Mysteriózní / Krimi / Thriller / Drama
USA / Česko / Velká Británie / Rumunsko / Rusko, 2015, 137 min (Alternativní 132 min)

Lev Děmidov je válečný hrdina, jeho svědomitá práce pro sovětskou tajnou policii mu zajistila postavení, dobré bydlení pro sebe i pro rodiče a krásnou ženu. Nikdo si ale nemůže být ničím jistý, Děmidov odmítne udat svou ženu a je státní mocí ze dne na den degradován a poslán do vyhnanství. Zde narazí na vraždu, která se podobá jinému případu, označenému za nehodu. S kariérou a životem na padrť začne hledat sériového vraha. Ovšem ve stalinistickém Sovětském svazu v 50. letech něco jako vražda oficiálně neexistuje, musí proto pátrat na vlastní pěst a tajně proti vůli režimu. Jak vyšetřování pokračuje, rozsah rituálních vražd dostává strašlivé rozměry. Přestože jakákoliv pomoc hrozí zatčením, získá nečekaného spojence. Smyčka se postupně utahuje jak kolem vraha, tak kolem hlavních hrdinů. (Bontonfilm)

adamcik.patr

Film má pochmurnou atmosféru. Všechna ta hrůza a demagogie co v té době panovala, ještě umocňuje tento dojem. Film se mne dotknul a proto mé hodnocení 4*. Ale vidět znovu bych jej nechtěl... ()

subic

Údajný příběh toho, co vyvěsil nad říšským sněmem rudou vlajku. Film má asi tak stejnou úroveň jako Odpor (2008), který zavedl Daniela Craiga do válečného Běloruska mezi partyzány. Příběh zavede v 50. letech v Moskvě Toma Hardyho od tajné policie NGB, kde byl pod velením Vincenta Cassela, někam do prdelákovic, kde je degradovaný pod vedením Gary Oldmana. Prťavá Noomi Rapace mi tu nějak do toho nesedí. Nechybí známé české tváře v komparzu a dalších štěcích, k vidění je i Tatra 600 Tatraplán a několik Škodovek 1100 a 1200. Kdyby to nebylo tak šíleně natažené, tak by z toho byl docela zajímavý film teda až mimo konce, ten má být nečekaně jakože dojemný. 55% ()

zubrik66

Americka detektivka zo sovietskeho prostredia. Film sa venuje viacerym temam - kgb, seriove vrazdy, stranicke cistky a pritom filmu chyba hlbka. Ani skvele herecke obsadenie neprinasa kvalitu. ()

Xpojntman

Knížku jsem nečetl, ale možná si ji po filmu přectu. Bolševistická mašinerie pěkně vykreslená. Hlavní hrdina mi moc sympatický není. Fracek z děcaku, co je adoptovanej rudým lampasákem a sam se stava lampásakem, co jako hrdina ničil Německo. ()

mirkath1

Uf-teda nedovedu si ani ve snu představit jaký to musel být děsný život. Nikomu nevěřit a za křivý pohled kulka do zátylku. Věřím tomu, že to bylo ještě daleko horší. Ta beznaděj a špína všude-totální depka. Herci se rolí zhostili na jedničku , věřila jsem jim absolutně a emoce čišely z obrazovky. Brr... ale díky za tuto možnost vidět kousek Stalinovské historie-snad byl horší, než Hitler. Ovšem, co vlastně mohlo vzejít z dětí nechaných na pospas. Hardy jako obvykle excelentní. ()

Pitryx odpad!

Měl jsem nachystáno dvacet procent, jen za ten konec, ale nyní si uvědomuji, že jsem zbytečně promrhal více než dvě hodiny času. A to já neodpouštím. Jsou tu navíc zbytečně propleteny dva příběhy. Asi proto, aby se mohla natáhnout stopáž. Ta, kdyby měla normální délku, řekněme osmdesát minut, tak bych tu dvacítku ponechal. ()

johnsnow odpad!

Ach bože to bola hrúza. A to som sa ja dilino celkom tešil na drsňáka hardyho. Prvých 5 minút fajn, potom to stojí za riť. ()

ostravak30

Přiznám se upřímně, že je strašně těžké hodnotit tento film. Mám na něj totiž několik pohledů a část je i zaujatých. Tak předně mě potěšilo, že se film údajně částečně natáčel v Ostravě, což se píše v zajímavostech. Dále v něm hrají i čeští herci, což také potěší, že do takovéhoto velkofilmu tvůrci zaangažovali i krajánky. Ovšem samotný film je strašně dlouhý. Být kratší, možná by ode mě dostal i vyšší hodnocení. Neboť samotný děj, který se dá vlastně tak trochu rozdělit na dvě části, tedy práce hlavního hrdiny a pak vyšetřování vražd, je zajímavý. Nicméně o nudnější pasáže nouze není. Mě navíc chybí především chytlavější melodie a tak trochu i pestřejší herecké prostředí. Snímku nepomáhá ani to, že se neustále odehrává ve tmě a často je tak dost špatně vidět, co se vlastně děje. Do poslední minuty může být divák napjat, jak to celé dopadne. Bohužel však délka podstatně ubírá na kvalitě toho, co být kratší, obsahovalo by jen skutečně dramatické a zajímavé momenty a pak by se z toho nestalo neskutečně dlouhé epochální drama, u kterého při nezáživnějších pasážích máte pocit, že nebere konce. ()

mrclTV

Hardy hraje klasického Hardyho, tentokrát ale s vtipným ruským prízvukom v nie úplne vydarenom CSI Moskva v Stalinistickom Rusku. Ak je Tom Hardy váš obľúbený herec, máte dôvod si pozrieť tento film, inak veľa dôvodov nevidím...nemastné a neslané ako večne zamrznutá tajga. ()

PaulCZE odpad!

Hrozná patlanina. Mimochodem, když se Anglán snaží hrát Rusa, vypadá to stejně přirozeně jako kdyby se Rus snažil hrát Anglána.. :) ()

Prochy84

No, sice je vidět rukopis chtěných klišé a snaha trefit se do vkusu hlavnímu proudu, nicméně v celkem dlouhé stopáži film nenudí. Nevím, jestli je to tím, že Hardy dostává tolik příležitostí, nebo právě proto, ale pro mě osobně vyrostl mezi absolutní hereckou špičku a je radost ho sledovat v jakémkoli počinu. Samozřejmě mi vadilo, přestože se jednalo o pouhých pár vteřin, kdy měl být Čikatilo vyjádřen jako celkem politováníhodný umírněný chlapík, protože tady dostalo "based on a true story" pořádně na prdel. Ale suma sumárum zábavný, napínavý, a i ta nesympatická a ošklivá Noomi se tam celkem hodila. ()

Kamy

Dlho som zvažoval, či tri alebo dve hviezdičky, nakoniec sa ale prikláňam k tej lepšej možnosti. Celkovo by som Child 44 hodnotil aj lepšie, keby to nemalo tak strašne prepálený čas. Posledných 20 minút som už ani nevnímal čo sa na plátne deje, len som prosil aby to už skončilo. Skrátiť to o 30 minút a hneď by to bolo lepšie. ()

JacksLFC

až zbytečně příliš zdlouhavé. Velmi mnoho dlouhých pasáží bez jakéhokoliv děje. Čekal jsem od toho mnohem víc. ()

elanista1

Z každého žánru to má trošku, žiaden nie je plnohodnotný, ale ako celok to podľa mňa funguje. Nejde to jasne zaradiť, ale páčilo sa mi to, lebo film ma dokázal aj trocha pritlačiť na emócie. Jednoznačne ma najviac zaujali herci napodobňujúci ruský prízvuk. A filmov z prostredia stalinistického Ruska vôbec nie je veľa...odo mňa palec hore. ()

LubosD

Kniha se mi líbila. Film mi ale přišel dost útržkovitý, skákalo se zleva doprava. Scény, které jsem s v knize vychutnával, byly ve filmu odbyté během minuty. Buď to měli zkrátit, aby to byl laciný thriller, nebo naopak protáhnout. ()

Bolek82

Znasilnena vyborna knizni predloha. Zmateny scenar a strasne herecke vykony. Dobove realie uplne mimo. A sakra proc Lev miso byt Leo? ()

Robocop v Suicide Squad?

Robocop v Suicide Squad?

16.02.2015

Hardy vs. DiCaprio

Hardy vs. DiCaprio

01.07.2014

Assassin’s Creed si našel režiséra?

Assassin’s Creed si našel režiséra?

25.01.2014

Když před sedmi lety vyšel první Assassin's Creed, málokdo tušil, že vyroste v obrovsky lukrativní značku. Vedle šesti hlavních her si můžete sehnat třeba comicsy nebo sadu románů, jež rozmanitě… (více)

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob

Hardy, Oldman a vraždění na sovětský způsob